Probleme de functionare Lumea 16 (Hawaii)

  • Autor subiect DeletedUser6410
  • Data de început

DeletedUser6410

Guest
Discutia este destinata problemelor intampinate la logarea in Lumea 16 (Hawaii).
Va rugam sa va limitati la a semnala problema aparuta, fara consideratii sau comentarii inutile.


Regulamentul sectiunii il gasiti aici: http://forum.the-west.ro/announcement.php?f=17&a=18 sau deschizand spoilerul urmator.

Sectiunea aceasta este moderata: Posturile vor trebui acceptate de un moderator inainte de a fi afisate! Va rugam aveti rabdare si nu postati de 2 ori aceeasi problema! Daca nu primiti raspuns inseamna ca problema este deja discutata intr-o alta tema si postul dumneavoastra a fost sters!

Datorita numarului mare de topicuri deschise in aceasta sectiune va rugam folositi un titlu cat mai adecvat problemei dumneavoastra pentru a usura munca moderatoriilor.


Pentru a evita raportarile inutile si timpul consumat de testarea respectivelor reclamatii, am sa va rog sa respectati recomandarile din acest post si modul de raportare al erorii.

Inainte de a raporta vreo eroare de joc, asigurati-va ca ati incercat urmatorii pasi:
Dupa fiecare pas, incercati sa vedeti daca eroarea se repeta.


1. Incercati un refresh al paginii respective (de obicei F5)
2. Delogati-va si relogati-va in joc.
3. Inchideti toate ferestrele de browser si redeschideti-le.
4. Incercati alt browser (IE, Mozilla, Opera, Chrome, Safari)
5. Verificati sa aveti plug-inurile Flash, Java corect instalate si activate. Testati daca functioneaza pe alte site-uri.
6. Incercati sa dezactivati bare, add-onuri, scripturi sau orice altceva incarcat in plus in browser.
7. Incercati sa dezactivati firewallul, daca aveti vreunul instalat.
8. Incercati o scanare rapida antispyware si un test de viteza a conexiunii.
- Spybot SD - Antispyware
- AD-Aware - Antispyware
- Test de viteza conexiune
9. Incercati o restartare a calculatorului.


OK, daca eroarea este repetitiva, asigurati-va ca nu este deja raportata si raportati-o folosind acest format si un titlu la obiect:
Incercati o scanare cu Hijack This si postati logul aferent.
De asemenea incercati sa adaugati un printscreen.
Pasi pentru printscreen:
Asigurati-va ca fereastra the-west este deschisa cu respectiva eroare afisata.
Apasati tasta printscreen:
In cazul in care aveti nevoie de explicatii privind tastele
Deschideti paint, Ctrl+V sau Paste, salvati imaginea JPG si incarcati-o pe un site de imagini.
Copiati adresa imaginii din acel site si adaugati-o la post.

Descriere bug:

Browsere testate:

Sistem de operare:

Hijack This log:

Captura ecran:



Raspunsurile vor fi date doar de catre West Sheriff`s, orice alte comentarii vor fi sterse si tratate drept Off-topic/Spam.
In cazul in care problema pe care o aveti coincide cu una deja raportata, o puteti confirma in aceeasi discutie, folosind formatul de mai sus. In cazul in care este deja preluata de catre un West Sheriff, va rog sa asteptati rezolvarea ei.
 

DeletedUser

Guest
nu am avertizare sonora la soapte si cind scrie cineva numele meu si nu imi mai apar rotile zimtate cu scripturi pe nici o lume ....patrat fa ceva
 

DeletedUser23483

Guest
Am dat si un tichet dar vad ca tot nu se face nimic,de ce trebuie sa dau refresh din 2 in 2 minute sa vad cine se tot logheaza? Sa nu mai zic de cei care se delogheaza ca pur si simplu dispare jucatorul din lista,nu apare fereastra aia mica ca la logare.Rezolvati odata problema asta cu lagul.
PS:se scrie update nu up date.
<3W dar nu prea.
 

DeletedUser2041

Guest
Eu am de mult adresa si o am cu .com

Ticket si verificam

Am dat si un tichet dar vad ca tot nu se face nimic,de ce trebuie sa dau refresh din 2 in 2 minute sa vad cine se tot logheaza? Sa nu mai zic de cei care se delogheaza ca pur si simplu dispare jucatorul din lista,nu apare fereastra aia mica ca la logare.Rezolvati odata problema asta cu lagul.
PS:se scrie update nu up date.
<3W dar nu prea.

Eu nu am probleme de genu asta, verificam oricum.. de la ce poate fi.
 

DeletedUser21885

Guest
La drum intr-o noua aventura

Mi s-a blocat setu de misiuni, am facut doar prima etapa, cea cu Invinge pe Scoundrel, si restu nu mai apar...:mad: prin urmare nu`mi apar nici alte misiuni :mad:
Ce sa fac ?
 

DeletedUser

Guest
eu am ajuns la finalu' misiunii, la "alegerea unei arme", dar nu imi apar recompensele(prastie sau topor) asa ca nu pot sa aleg recompensa si nu pot incheia misiunea...
 

DeletedUser

Guest
29vjhas.jpg

Refresh am incercat, am incercat si pe alt browser, am dat rr la pc, am scos firewall, tot in germana imi apare.Si ciudat e ca, membrii din oras nu au problema asta, si eu o am doar la raporturile de duel.

Idei?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24089

Guest
am probleme cu misiunile

nush de ce nu pot sa mai fac misiunile , daca fac click pe ele mi se faca toata fereastra alba si imi apere imaginea misiunii in partea de sus a ferestrei:tumble::huh:
 

DeletedUser20606

Guest
nush de ce nu pot sa mai fac misiunile , daca fac click pe ele mi se faca toata fereastra alba si imi apere imaginea misiunii in partea de sus a ferestrei:tumble::huh:

Ce browser folosesti? Stiu ca la chrome face figuri de genul. Sterge fisierele temporare.
 

DeletedUser

Guest
Salut

o intrebare... pe weststats nu apare Hawaii...de asta nu pot sa import inventarul, indemanarile, etc? Multumes anticipat!
 
Sus