Probleme de functionare Lumea 17 (Indiana)

  • Autor subiect DeletedUser6410
  • Data de început

DeletedUser6410

Guest
Discutia este destinata problemelor intampinate la logarea in Lumea 17 (Indiana).
Va rugam sa va limitati la a semnala problema aparuta, fara consideratii sau comentarii inutile.


Regulamentul sectiunii il gasiti aici: http://forum.the-west.ro/announcement.php?f=17&a=18 sau deschizand spoilerul urmator.

Sectiunea aceasta este moderata: Posturile vor trebui acceptate de un moderator inainte de a fi afisate! Va rugam aveti rabdare si nu postati de 2 ori aceeasi problema! Daca nu primiti raspuns inseamna ca problema este deja discutata intr-o alta tema si postul dumneavoastra a fost sters!

Datorita numarului mare de topicuri deschise in aceasta sectiune va rugam folositi un titlu cat mai adecvat problemei dumneavoastra pentru a usura munca moderatoriilor.


Pentru a evita raportarile inutile si timpul consumat de testarea respectivelor reclamatii, am sa va rog sa respectati recomandarile din acest post si modul de raportare al erorii.

Inainte de a raporta vreo eroare de joc, asigurati-va ca ati incercat urmatorii pasi:
Dupa fiecare pas, incercati sa vedeti daca eroarea se repeta.


1. Incercati un refresh al paginii respective (de obicei F5)
2. Delogati-va si relogati-va in joc.
3. Inchideti toate ferestrele de browser si redeschideti-le.
4. Incercati alt browser (IE, Mozilla, Opera, Chrome, Safari)
5. Verificati sa aveti plug-inurile Flash, Java corect instalate si activate. Testati daca functioneaza pe alte site-uri.
6. Incercati sa dezactivati bare, add-onuri, scripturi sau orice altceva incarcat in plus in browser.
7. Incercati sa dezactivati firewallul, daca aveti vreunul instalat.
8. Incercati o scanare rapida antispyware si un test de viteza a conexiunii.
- Spybot SD - Antispyware
- AD-Aware - Antispyware
- Test de viteza conexiune
9. Incercati o restartare a calculatorului.


OK, daca eroarea este repetitiva, asigurati-va ca nu este deja raportata si raportati-o folosind acest format si un titlu la obiect:
Incercati o scanare cu Hijack This si postati logul aferent.
De asemenea incercati sa adaugati un printscreen.
Pasi pentru printscreen:
Asigurati-va ca fereastra the-west este deschisa cu respectiva eroare afisata.
Apasati tasta printscreen:
In cazul in care aveti nevoie de explicatii privind tastele
Deschideti paint, Ctrl+V sau Paste, salvati imaginea JPG si incarcati-o pe un site de imagini.
Copiati adresa imaginii din acel site si adaugati-o la post.

Descriere bug:

Browsere testate:

Sistem de operare:

Hijack This log:

Captura ecran:



Raspunsurile vor fi date doar de catre West Sheriff`s, orice alte comentarii vor fi sterse si tratate drept Off-topic/Spam.
In cazul in care problema pe care o aveti coincide cu una deja raportata, o puteti confirma in aceeasi discutie, folosind formatul de mai sus. In cazul in care este deja preluata de catre un West Sheriff, va rog sa asteptati rezolvarea ei.
 

DeletedUser53

Guest
Nu stiu ce se intampla dar brusc nu ma mai pot loga pe nicio lume din The West sau Triburile, nici pe servere straine... nu stiu care e problema.:blink:
 

DeletedUser53

Guest
Nu apare nimic, doar ca apas degeaba pe butonul login, nu se intampla nimic. La fel face si la triburi. Forge of empires merge ok, iar la grepolis se conecteaza , dar cu probleme.:mad:
 

DeletedUser2041

Guest
Dai o curatare la browser, actualizeaza java.
Verifica sa nu ai ceva care sa iti blocheze acel mini popup cu lumile de joc.
 

DeletedUser53

Guest
Dai o curatare la browser, actualizeaza java.
Verifica sa nu ai ceva care sa iti blocheze acel mini popup cu lumile de joc.

Am incercat cu toate browserele, am reinstalat firefox, am scanat computerul...nu vrea deloc.

Altfel toate celelalte site-uri sau jocuri online merg perfect, cu exceptia the west, triburile si grepolis.
 

DeletedUser

Guest
face cum facea si hawaii la inceput adica la ora 12:00 nu merge dar la 12:01 isi revine cand se va repara asta?

si 2
azi am lesinat prima oara pe lumea indiana si ma dat iar cu hp si energie full e bug sau asa e ca am lesinat prima data?
 

DeletedUser2041

Guest
face cum facea si hawaii la inceput adica la ora 12:00 nu merge dar la 12:01 isi revine cand se va repara asta?

si 2
azi am lesinat prima oara pe lumea indiana si ma dat iar cu hp si energie full e bug sau asa e ca am lesinat prima data?

Da, la primul lesin primesti un refill gratuit.
 

DeletedUser53

Guest
La triburi am mai facut un cont pe aceeasi lume, stiu o sa ma baneze...dar l-am facut ca sa vad daca merge. Merge!

Deci cu alt cont a mers sa ma loghez, desi dupa ce intru in joc se misca oarecum ciudat.


La The West nici macar sa fac alt cont nu merge, nici pe alte servere straine, doar sta si se gandeste mult si bine.
 

DeletedUser25592

Guest
La triburi am mai facut un cont pe aceeasi lume, stiu o sa ma baneze...dar l-am facut ca sa vad daca merge. Merge!

Deci cu alt cont a mers sa ma loghez, desi dupa ce intru in joc se misca oarecum ciudat.


La The West nici macar sa fac alt cont nu merge, nici pe alte servere straine, doar sta si se gandeste mult si bine.

Virus..Fă un refresh la windows.Altceva nu te ajuta..Baga la lucru antivirusul.Altceva nu te ajută...
 

DeletedUser22154

Guest
Nu merge

Buna seara.

Nu pot sa intru in joc. Introduc numele parola dau sa ma logez, imi apare sa selectez lumea si apoi ma arunca de la inceput.
Am incercat cu doua brawsere. Am si curatat si brawserul si tot nimica. Astai pe lumea 7. De ce?
 

DeletedUser22154

Guest
Buna seara

S-a rezolvat. Am reusit intr-un final sa intru in joc.
 

DeletedUser

Guest
din orice browser as intra se incarca dar fara harta, unde ar trebui sa fie harta am un ecran alb, si pe la ora asta vroiam sa fac seria de comunicari stiintifice cu cei lasati la argint peste noapte...
 

DeletedUser2041

Guest
Mai aveti probleme? Eu am intrat pe la 6.30 si functiona
 
Sus