Probleme de functionare Lumea 2

DeletedUser

Guest
sal

am o problema.Mi imi mai arata nimic pe harta asa ca nu mai pot face nimic.ma arata doar pe mine.Stie careva de ce?
 

DeletedUser5002

Guest
folosesti probabil opera...cateodata opera nu PRIMESTE toate datele..
 

DeletedUser

Guest
Flash a raportat o eroare: "Security error: Error #2048". Posibil ca aceasta să se remedieze dacă reîncarci pagina.

Am dat zeci de reloaduri si nimic...
 

DeletedUser

Guest
In Mozilla Firefox 3.5.7

Imi apare la lupta de la forturi: Încarcă harta. si nu-mi apare flash-ul. Imi merge youtube si imi merg alte situri cu animatii flash mai putin lupta la forturi.

Port luptele din IE8. Sper sa remediati problema pentru ca nu-mi place IE8. :P
 

DeletedUser10282

Guest
Bug logare

Ma loghez si nu pot da nici o comanda harta este neagra, este bug ,este de la mine?

Va multumesc .
Cu stima Radu Florin.
 

DeletedUser10282

Guest
nu este de la mine

in lumea 7 ma conectez fara probleme ,merge brici.
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o problema; pe mozila, de cate ori intru sau ii dau refresh primesc: Empty Server Response.
 

DeletedUser5002

Guest
bug

am descoperit ceva ce pare a fi bug
bugsv.jpg
 

DeletedUser

Guest
nu pot sa ma inscriu la fort imi arata doar ca se incarca harta..ps am router

am uitat sa sterg cacheurile..de pe mozzila...pe ie merge perfect:P
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua va avertizez ca eu nu pot vedea rapoartele ce le primesc ,in schimb prinmesc un rap de 2-3 versuri .....

Eroare fatală
Eroare!

La pagina principală.


Ori ii puneti melodie ori rezolvati ;)
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
N-avem ce rezolva, jocul merge perfect. Rezolva-ti tu problemele : sterge cookies, cache-ul, eventual incearca si cu alt browser. S-au dat de zeci de ori solutiile la astfel de probleme ce nu tin de joc, ci de Pc-urile voastre.
 

DeletedUser

Guest
!?

Eu as putea pune pariu ca nu e de la nici un PC.Daca e am o intrebare :

De ce la alte lumi merg rapoartele sa le vad si doar pe 2 nu??
 

DeletedUser

Guest
ce refresh sa dau? imi apare de o luna de zile asa cand intru...
 

perusul

Greenhorn
Batalii pentru fort

De multe ori la bataliile pentr fort apare eroarea:
"Nu s-a putut stabili conexiunea cu serverul. Vă rugăm să vă asiguraţi că porturile de reţea 1582 şi 1028 nu au fost blocate de un firewall sau de router. Dacă sunteţi sigur că nu este cazul, vă rugăm să vă adresaţi serviciului de suport."

M-am adresat serviciului de suport dar am primit un raspuns de cacao:
"Inainte de a raporta vreo eroare de joc, asigurati-va ca ati incercat urmatorii pasi:
Dupa fiecare pas, incercati sa vedeti daca eroarea se repeta.

1. Incercati un refresh al paginii respective (de obicei F5)
2. Delogati-va si relogati-va in joc.
3. Inchideti toate ferestrele de browser si redeschideti-le.
4. Incercati alt browser (IE, Mozilla, Opera, Chrome, Safari)
5. Verificati sa aveti plug-inurile Flash, Java corect instalate si activate. Testati daca functioneaza pe alte site-uri.
6. Incercati sa dezactivati bare, add-onuri, scripturi sau orice altceva incarcat in plus in browser.
7. Incercati sa dezactivati firewallul, daca aveti vreunul instalat.
8. Incercati o scanare rapida antispyware si un test de viteza a conexiunii.
- http://www.safer-networking.org/en/download/"]Spybot SD - Antispyware
- http://www.download.com/Ad-Aware-2008/3000-8022_4-10045910.html?part=dl-ad-aware&subj=dl&tag=top5&cdlPid=10844457"]AD-Aware - Antispyware
- http://www.speedtest.net/"]Test de viteza conexiune
9. Incercati o restartare a calculatorului.

OK, daca eroarea este repetitiva, asigurati-va ca nu este deja raportata si raportati-o folosind acest format si un titlu la obiect:
Incercati o scanare cu http://www.download.com/Trend-Micro-HijackThis/3000-8022_4-10227353.html"]Hijack This si postati logul aferent.
De asemenea incercati sa adaugati un printscreen.
Pasi pentru printscreen:
Asigurati-va ca fereastra the-west este deschisa cu respectiva eroare afisata.
Apasati tasta printscreen:
http://www.seoconsultants.com/windows/keyboard/"]In cazul in care aveti nevoie de explicatii privind tastele
Deschideti paint, Ctrl+V sau Paste, salvati imaginea JPG si incarcati-o pe un site de imagini.
Copiati adresa imaginii din acel site si adaugati-o în ticket.

O zi buna in continuare,

Geani29
The West Team
"

Uneori dupa vreo doua, trei, zece incercari merge, alteori NU.
De aceea am senzatia ca pot controla asta iar cand nu vor sa te lase sa intri la batalie pur si simplu te blocheaza!!!

Halal SUPORT!!! De cate ori am intrebat cate ceva numai BALARII mi-au raspuns. Nimic concret, nimic lamuritor, ba chiar de multe ori "se bat campii cu gratie" fara nici o legatura cu subiectul sau problema pe care le-o prezinti.
 
Ultima editare:

DeletedUser10567

Guest
Nu trebuie sa ii judecam noi. Si eu am avut probleme, si mi s-au parut de treaba. Defapt sunt de treaba. Ce vrei sa iti spuna mai mult de sfaturile astea? Nu este o problema de la ei, e din cauza internetului, nu este din cauza jocului. Si eu am probleme de genul asta, mai ales pe lumea 4...dar...vad eu un refresh, un logout...si merge...! Incearca cu google chrome, este cel mai bun in jocurile de genul asta. Succes!
 
Sus