Probleme de functionare Lumea 5

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Problema batalie fort.

In seara asta a avut (de fapt inca mai are) loc o batalie la fortul "FORT 000" al orasului 000. Vreau sa stiu si eu cum un jucator de nivel 16 fara arma de fort face damage in lupta. Jucatorul in cauza (unul dintre ei cel putin) se numeste "AndyRS4" din orasul "BDC service". Are ca arma o piatra. Atat. Fara arma de mana stanga . Probabil damage-ul lui o sa fie in lista dupa batalie pentru verificare.

Este un bug cunoscut ? Daca este cunoscut, sa faci chestia asta nu e cam "exploit" ?
 

DeletedUser

Guest
In seara asta a avut (de fapt inca mai are) loc o batalie la fortul "FORT 000" al orasului 000. Vreau sa stiu si eu cum un jucator de nivel 16 fara arma de fort face damage in lupta. Jucatorul in cauza (unul dintre ei cel putin) se numeste "AndyRS4" din orasul "BDC service". Are ca arma o piatra. Atat. Fara arma de mana stanga . Probabil damage-ul lui o sa fie in lista dupa batalie pentru verificare.

Este un bug cunoscut ? Daca este cunoscut, sa faci chestia asta nu e cam "exploit" ?

Daca nu ai nici o arma echipata in timpul bataliei se considera ca ataci cu pietre de pe jos, sau cel putin asa era inainte. Acele pietre fac si ele un oarecare dmg, dar nu unul foarte mare.
 

DeletedUser

Guest
90 damage. Ti se pare normal ? Asta in conditiile in care damage-ul cu o arma de fort e in jur de 150. Vorbesc de arme de nivel 20-30 cu stat-uri normale.
 

DeletedUser3941

Guest
90 damage. Ti se pare normal ? Asta in conditiile in care damage-ul cu o arma de fort e in jur de 150. Vorbesc de arme de nivel 20-30 cu stat-uri normale.

Poti sa ai si arme cu dmg minim 160 si poti da 90 cu ea...nu e exclus. :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
"Doar o armă de bătălie va produce daune. Arma uzuală de duel nu are nici un efect în bătălia pentru fort." Citat din help-ul jocului.

Jocul e open beta sau e gold ? Intreb pentru ca mi se pare ciudat sa ceri bani (chiar si indirect cum e cazul "The West") pentru open beta. In caz de se intreaba cineva, da, platesc pentru gold nuggets.
 

DeletedUser

Guest
e gratis beta dar nu sunt locuri

Era sarcasm. Problema este ca sunt neconcordante majore intre help-ul jocului si jocul propriuzis. Mai clar sa inteleaga toata lumea, oricine poate participa la bataliile pentru forturi. Indiferent daca are sau nu arma de mana stanga/fort. Cu rezultate notabile, cel putin la nivele mici (10-40). O neconcordanta de genul asta te astepti sa apara intr-o versiune beta a unui joc/software. Nu o versiune publica si care se plateste.

P.S.

Beta nu e inchis, mi-am facut cont acum o saptamana-doua. Dat fiind ca se sterg conturile inactive foarte repede sunt locuri mai tot timpul. Sau poate am eu noroc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cume asta? :|
Lemnele
imagi.jpg
 

DeletedUser2422

Guest
Nu e nimic in neregula. Produsele pot fi stivuite in 20 de bucati.
Restul peste 20 sunt asezate in alta casuta.
De cele mai multe ori insa sunt doua casute cu mai putin de 20 de produse de acelasi fel stivuite. Asta nu este in regula dar este un bug minor, hai sa nu mai cautam nod in papura.
 

DeletedUser4649

Guest
90 damage. Ti se pare normal ? Asta in conditiile in care damage-ul cu o arma de fort e in jur de 150. Vorbesc de arme de nivel 20-30 cu stat-uri normale.

Ai luat in calcul si faptul ca poate are toate punctele distribuite pentru luptele in fort?
 

DeletedUser

Guest
Nu e nimic in neregula. Produsele pot fi stivuite in 20 de bucati.
Restul peste 20 sunt asezate in alta casuta.
De cele mai multe ori insa sunt doua casute cu mai putin de 20 de produse de acelasi fel stivuite. Asta nu este in regula dar este un bug minor, hai sa nu mai cautam nod in papura.
Merci pt. lămuriri...
 

DeletedUser

Guest
Ai luat in calcul si faptul ca poate are toate punctele distribuite pentru luptele in fort?

Irelevant dat fiind nivelul caracterului in cauza (16).

Si in afara de asta help-ul jocului trebuie modificat astfel incat sa reflecte realitatea si anume faptul ca nu ai nevoie de arma de fort pentru a participa la batalii de fort si a produce daune (semnificative).
 

DeletedUser4649

Guest
Irelevant dat fiind nivelul caracterului in cauza (16).

Si in afara de asta help-ul jocului trebuie modificat astfel incat sa reflecte realitatea si anume faptul ca nu ai nevoie de arma de fort pentru a participa la batalii de fort si a produce daune (semnificative).

Considerand ca s-ar putea sa isi fi pus toate atributele si punctele pe o indemanare pana la suma maxima permisa de nivel, 64, devine relevant intr-o oarecare masura, deoarece nu am vazut prea multi care sa se "omoare" cu punctele pentru bataliile in fort.
 

DeletedUser

Guest
Daca ati fi putini mai atenti acest topic se numeste "Probleme de functionare Lumea 5"
Nu functioneaza lumea 5 ca nu stiu cine are piatra si nu are arma?
Nu prea cred.
Pentru bug-uri si alte erori depuneti un tiket la suport pentru ca adminii din lumea respectiva sa verifice problemele.
 

DeletedUser8871

Guest
nu pot intra in joc

Nu pot intra in joc....Cind dau clic pe oras, pe munci sau pe orice altceva imi apare mesajul "invalid server response" . Ce trebuie sa fac? ( din cate stiu nu am incalcat nici o regula...) Multumesc...
PS .Patesc acelasi lucu si pe lumea 3 si pe lumea 5
 

DeletedUser8846

Guest
browser`u poate fi de vina
incearca sa depui un tichet
 

DeletedUser8871

Guest
ai dreptate...cu explorer merge ( eram in chrome).... multumesc!
 

DeletedUser

Guest
dar magazinul di fort despre care se laudau unii ca va fi in fort
cand se va implementa
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus