Probleme de functionare Lumea 7

DeletedUser2041

Guest
ok! ca sa nu ne mai pierdem cate o zi asteptand in fata forturilor ocazia de a ne pozitiona dupa inscriere, va rog sa dezactivati tot ce inseamna fort in acest joc. Intr-o ora un fort la care doresc sa particip ca aparator va fi atacat, sunt acolo, a fost posibil sa ma inscriu dar nu ma pot pozitiona in fort. De ce se pot declara atacuri si de ce ne putem inscrie daca nu putem participa ? ce o sa facem ? o sa stam sa ne uitam ca fraierii la ecran poate poate ii da drumul ? daca este o problema, dezactivati tot modulul si vom sta cuminti sa ne vedem de treaba pana se remediaza 100% eroarea

din cate stiu eu, de toata serverele inclusiv cel Ro se ocupa cei din Germania, asa ca.... nu cred ca suntem o prioritate pentru ei, noi romanii :)
 

DeletedUser

Guest
Nu vad chatul orasului!!!
Nu Mi Se Incarca Harta Forturilor!
 

DeletedUser

Guest
a zis au aflat problema sper ca pana diseara ie si rezolvata
 

DeletedUser

Guest
ok! ca sa nu ne mai pierdem cate o zi asteptand in fata forturilor ocazia de a ne pozitiona dupa inscriere, va rog sa dezactivati tot ce inseamna fort in acest joc. Intr-o ora un fort la care doresc sa particip ca aparator va fi atacat, sunt acolo, a fost posibil sa ma inscriu dar nu ma pot pozitiona in fort. De ce se pot declara atacuri si de ce ne putem inscrie daca nu putem participa ? ce o sa facem ? o sa stam sa ne uitam ca fraierii la ecran poate poate ii da drumul ? daca este o problema, dezactivati tot modulul si vom sta cuminti sa ne vedem de treaba pana se remediaza 100% eroarea

Eu nu inteleg de ce este de vina echipa The-West Romania ca s-au stricat serverele aflate in Germania? Problemele vor fi rezolvate cat de repede este posibil. Totusi nu inteleg de ce declansati batalii si va inscrieti la ele daca stiti ca nu functioneaza corect?
 

DeletedUser

Guest
MERGE FORUL SI CHAT-UL! ! !



Acum e iar DOWN

Acum e iar UP
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu s-a putut stabili conexiunea cu serverul. Te rugăm să te asiguri că porturile de reţea 1582 şi 1028 nu au fost blocate de un firewall sau de router. Dacă eşti sigur că nu este cazul, te rugăm să te adresezi serviciului de suport.



suntem la o batalii de fort.....majoritatea nu se pot conecta
 

DeletedUser

Guest
orasul meu si aliatii nu dau batalii dar ne ataca altii si trebuie sa mergem sal aparam
 

DeletedUser

Guest
Nu s-a putut stabili conexiunea cu serverul. Te rugăm să te asiguri că porturile de reţea 1582 şi 1028 nu au fost blocate de un firewall sau de router. Dacă eşti sigur că nu este cazul, te rugăm să te adresezi serviciului de suport.



suntem la o batalii de fort.....majoritatea nu se pot conecta

E de la server
 

DeletedUser

Guest
Eu nu inteleg de ce este de vina echipa The-West Romania ca s-au stricat serverele aflate in Germania? Problemele vor fi rezolvate cat de repede este posibil. Totusi nu inteleg de ce declansati batalii si va inscrieti la ele daca stiti ca nu functioneaza corect?

Mesajul meu cred ca a fost unul foarte clar si succint, nu a fost scris pentru a fi comentat, ci pentru a fi dat mai departe la developeri, prin unul din membrii echipei the west.ro, echipa ce ne reprezinta (presupun si sper ca din acest motiv a fost creat acest topic !?) nu l-am scris ca sa ma aflu in treaba. Am cerut ca modulul de forturi ( daca este posibil, nu stiu!) sa fie pur si simplu anulat, efectiv scos din program pana la remedierea DEFINITIVA a problemei. Nu am invinuit pe nimeni in mesaj PWG! nu am lansat nici un atac PWG, era vorba de APARAREA unui fort aliat, daca citeai tot ce am scris nu mai veneai cu comentariul asta!
Ieri au fost probleme pe 7,8 si Arizona, cred ca ati aflat nu-i asa ? Dar ati aflat si ca unii jucatori au putut vedea harta ? Poate cineva din echipa sa explice de ce ? serverele inchiriate sa fie problema ? am mapat porturile 1028 si 1582 manual, si surpriza !! am reusit sa vad harta fix o runda, asta pe Arizona, nu si pe celelalte. Ia sa vedem, exista o explicatie? eu personal nu cred ca serverele inchiriate la RDS nu fac fata, asta ar fi culmea penibilului

Deci in concluzie ce fac in continuare ? sterg contul si ma mut pe serverul german sau .net ? Cat va mai dura povestea asta ? Care este de fapt problema ? stie cineva 100% ?
 

DeletedUser

Guest
Serverele sunt in germania din ce vad eu.....
Nu sunt deloc inchiriate de la RDS.
Ori daca tot se anunta schimbari de servere, se va rezolva si "treaba" asta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12970

Guest
de 2 zile pauza batalii fort

nu se incarca harta forturilor....de 2 zile tzeapa:(

eroarea:
Nu s-a putut stabili conexiunea cu serverul. Te rugăm să te asiguri că porturile de reţea 1582 şi 1028 nu au fost blocate de un firewall sau de router. Dacă eşti sigur că nu este cazul, te rugăm să te adresezi serviciului de suport.

 

DeletedUser

Guest
Exista cateva probleme tehnice la servere, va rog nu mai semnalati acest lucru, cunoastem situatia si se lucreaza la rezolvarea problemelor, totul se va rezolva in cel mai scurt timp posibil. Pentru mai multe detalii cititi acest post.
 

DeletedUser

Guest
mai dureaza mult ?

deja e ziua nr 3 cand "tehnicienii" lucreaza la remedierea problemelor. la cati bani au scos cei de la INNO eu zic ca ar face bine sa cumpere servere performante. ieri, au anuntat cu mare tam tam ca se muta serverele romanesti. DEGEABA, nici azi nu au rezolvat nimic.


Nu s-a putut stabili conexiunea cu serverul. Te rugăm să te asiguri că porturile de reţea 1582 şi 1028 nu au fost blocate de un firewall sau de router. Dacă eşti sigur că nu este cazul, te rugăm să te adresezi serviciului de suport.
 

DeletedUser

Guest
Este deja de ras faptul ca ne strangem ca fraierii la luptele de fort si ne rugam sa nu pierdem forturile.
Chiar nu se poate face nimic, nu se poate rezolva?
 

DeletedUser

Guest
Este deja de ras faptul ca ne strangem ca fraierii la luptele de fort si ne rugam sa nu pierdem forturile.
Chiar nu se poate face nimic, nu se poate rezolva?

noi am pierdut un fort pe care in conditii normale l-am fi aparat lejer

toti atacatorii au pus tinta pe steag si au capturat steagul

daca vedeam harta era simplu sa trimitem si noi aparatorii oameni in jurul steagului si sa ocupam acel camp...am fi castigat lejer
 

DeletedUser

Guest
s-au pierdut multe batalii..soarta..sper ca se va rezolva in curand..
 
Sus