Propunere de "activitate" pe lumile de joc

DeletedUser9036

Guest
Regele1 are dreptate, sa poate participa toata lumea...

poate participa TOATA lumea!

voi de fapt vreti sa CASTIGE toata lumea . si asta nu e corect :nu: esti fortist? sau muncitor cu sapa ? poti da duel ca si mine! dar in timp ce eu pot castiga tu nu poti ... ce e asa de greu de inteles?

vrei sa ai si comert si hp si sa bati si in duel in acelasi timp ? treci pe god mode :Ph34r:
 

DeletedUser25424

Guest
Cand era poker, se juca doar pe bani "virtuali virtuali" care nu te ajutau deloc in joc si cand s-a implementat va-ti jucat prima luna apoi numai juca nimeni poker si a fost scos.
 

DeletedUser

Guest
Cand era poker, se juca doar pe bani "virtuali virtuali" care nu te ajutau deloc in joc si cand s-a implementat va-ti jucat prima luna apoi numai juca nimeni poker si a fost scos.

Asa zici tu? Afla ca eu cu preitenii mei ma jucam zilnic si pe bani in joc daca pierdeam trimiteam o anumita suma de $.
 

DeletedUser

Guest
Asa zici tu? Afla ca eu cu preitenii mei ma jucam zilnic si pe bani in joc daca pierdeam trimiteam o anumita suma de $.

Cat de mult ma jucam, pe bani, de placere, si sa stii ca pe atunci banii contau mai mult, cu greu strangeai bani, acum pacalesti pe unul de cand a aparut transferul de bani, sau ii spargi contul, ii vinzi lucrurile si tii transferi tie, greu o fii :sad: . Degeaba te caznesti sa pui ban pe ban sa-ti iei set, cand altii ii ia pe sustache :nu: Unele chestii aveau mai mult sarm decat acum, de cand s-au creat oup si au aparut versiunea v2, e mai posac jocu'. Ce frumos era la fort pe vremuri :d, castigai cuferele, primeai $. Ce pot sa zic, PRO pentru chat (faciliteaza comunicarea, da' intreb : exista mess in vestu' salbatic? :)) ), CONTRA pentru noua structurare fort (era mai frumos cand gaseai cuferele, eu de exemplu cand ajungeam acasa primul lucru pe care il faceam sa vad daca am gasit ceva la fort, si cand puteai face drop de obiecte, ce tare era !) PRO pentru grafica(este mult mai intuitiva decat versiunea anterioara a the westului) Oare cum va arata v3?
 

DeletedUser8674

Guest
Pro

-se va mari activitatea la duelisti
-dueluri nu o sa mai fie numai contra jucatorilor :boone:
 

DeletedUser

Guest
cred ca e timpul sa uniti westul intr-o singura lume,mai ales ca aceeasi jucatori au conturi pe mai toate lumile , astfel jocul west isi va reveni...se poate face dand o perioada de doua luni in care jucatori sa-si mute caracterul preferat cu iteme cu tot de pe oricare lume doreste pe lumea ,,unica,, .... dont șat lascarică , băt giast in dis uei ă freș bighining caming
 

DeletedUser2041

Guest
cred ca e timpul sa uniti westul intr-o singura lume,mai ales ca aceeasi jucatori au conturi pe mai toate lumile , astfel jocul west isi va reveni...se poate face dand o perioada de doua luni in care jucatori sa-si mute caracterul preferat cu iteme cu tot de pe oricare lume doreste pe lumea ,,unica,, .... dont șat lascarică , băt giast in dis uei ă freș bighining caming

Sau nu. Oricum ce ai scris tu ce treaba are cu tema subiectului?
 

DeletedUser25880

Guest
cred ca e timpul sa uniti westul intr-o singura lume,mai ales ca aceeasi jucatori au conturi pe mai toate lumile , astfel jocul west isi va reveni...se poate face dand o perioada de doua luni in care jucatori sa-si mute caracterul preferat cu iteme cu tot de pe oricare lume doreste pe lumea ,,unica,, .... dont șat lascarică , băt giast in dis uei ă freș bighining caming

Off topic.
crezi ca daca se uneste vestu intr-o lume o sa fie ai multi jucatori?! maxim o sa fie 7000-8000 jucatori(cam cat indiana dar activi)

Iar chestia cu recompensa nu e chiar o idee buna pentru ca cei cu lvl mic si iteme normal mici nu au sansa de a castiga recompensa...deci aceasta idee o sa fie buna numai pentru cei cu lvl mari.Ar fi o idee sa faceti pe categorii(20-49,50-69,70-99,100-150.)
 

DeletedUser26154

Guest
Imi place ideea , dar mai are nevoie de ceva modificari , sa se puna intr-un oras mai multi admini cu nivelul de duel si nivelul de exp diferit de exemplu un admin cu lvl 50 unul cu lvl 100 si unul cu lvl 150 .Fiecare sa poata fi atacat de jucatori cu nivelul respectiv lui ,de exemplu , un jucator de lvl 20 sa il poata ataca doar pe cel de lvl 50 , jucatorul de lvl 50 sa-l poata ataca si pe cel de 100 si pe cel de 50 , cel de lvl 100 sa-l poata ataca si pe cel de lvl 100 si pe cel de lvl 150..... ar fi marfa... <3W<3W
 

DeletedUser26525

Guest
Gara west

Propun sa se construiasca: O gara in fiecare sector sau la o distanta de 2 sectoare pt a ne misca mai repede,
Sa fie cu plata acum depinde de voi ori obligatiuni, ori dolari
 

DeletedUser25880

Guest
Propun sa se construiasca: O gara in fiecare sector sau la o distanta de 2 sectoare pt a ne misca mai repede,
Sa fie cu plata acum depinde de voi ori obligatiuni, ori dolari

exista in shop praf din carapacea testoasei turbo,75oup si da bonus de 20000% viteza
 

DeletedUser26263

Guest
Propun sa se construiasca: O gara in fiecare sector sau la o distanta de 2 sectoare pt a ne misca mai repede,
Sa fie cu plata acum depinde de voi ori obligatiuni, ori dolari

ce propui tu e interesant. ar fi si mai interesant daca intre orasele unei aliante, forturile unei aliante, membrii acelei aliante <<circula>> cu viteza mai mare.

dar cand o sa le zici asta or sa iti raspunda : praf de broasca testoasa si ne-au inchis gura la toti :)
 

DeletedUser25880

Guest
ce propui tu e interesant. ar fi si mai interesant daca intre orasele unei aliante, forturile unei aliante, membrii acelei aliante <<circula>> cu viteza mai mare.

dar cand o sa le zici asta or sa iti raspunda : praf de broasca testoasa si ne-au inchis gura la toti :)

nu ar fi mai bine sa dam la toti full set de vara la +999 si o testoasa si gata am rezolvat.
si daca s-ar pune aceasta gara,crezi ca o sa fie diferenta mare?s-au pus up-urile,fa calu cu up,s-a pus praf de testoasa,nu vrei sa bage si avioane ca sa calatoareasca juctaorii intre Florida si Indiana?
 

DeletedUser26263

Guest
nu ar fi mai bine sa dam la toti full set de vara la +999 si o testoasa si gata am rezolvat.
si daca s-ar pune aceasta gara,crezi ca o sa fie diferenta mare?s-au pus up-urile,fa calu cu up,s-a pus praf de testoasa,nu vrei sa bage si avioane ca sa calatoareasca juctaorii intre Florida si Indiana?

asta tine deja de imginatia producatorilor jocului, de ceea ce vor sa ofere jucatorilor.
ideea de mai sus am catalogat-o ca interesanta- nu este ideea mea ( vad ca ma citezi pe mine si imi dai mie un raspuns la asta ) - insa uneori e mai interesant sa intri in atmosfera unui joc asa cum isi propune ideea de mai sus - sa existe o gara prin care sa calatoresti rapid in alte tinuturi... sau poti sa lasi jucatorii sa se teleporteze cu zana maseluta ( scuze - cu "praf de broasca testoasa..." care sinecr nu stiu ce inseamna, nu tine de vestul salbatic, dar bine ca exista).

ce vreau sa zic - un buton intr-un joc e un buton. culoarea, forma, dimensiunile tin de cel care il implementeaza.

si da- ar fi mai ok sa cumperi de exemplu un ticket pentru un tren care sa te transporte rapid dintr-o locatie in alta decat sa cumperi praf de broasca testoasa. ar fi mai "western" desi ai si tu dreptatea ta: nu inseamna nimic in plus sau in minus fata de acel praf .

daca nu insemna nimic, nu schimbau aspectul jocului de atatea ori pana acum si nici nu se mai chinuiau sa faca itemele sa imite pe cele din vestul salbatic :)
 

DeletedUser26525

Guest
Gara west

Eu m-am gandit la ceva tipic west, cand am scris ideia de mai sus. Nu ma gandeam ca o sa apara cineva care sa zica ceva despre avioane :))) dar infine.
Sincer sa fiu joc de aproximativ doua luni acest joc si praful de OAC OAC sa il cumpar din shop hmmm e o pierdere de obligatiuni sau pepite. Pentru ca, unde ma duc eu sau alti jucatori nu mergem doar pt 10 minute. De ex: o batalie la fort poate tine o ora si ceva sau sa fac anumite misiuni unde trebuie sa muncesti cateva ore. Probabil la acest exemplu o sa ziceti de ce nu muncesti inainte, respunsul e simplu pt ca trebuie sa o accept mai intai. nici sa mergem sa facem un duel nu se merita sa il cumparam dc stiti si voi. Dar poate voi aveti bani foarte multi si va convine eu sunt mai sarac. ok acum nu inteleg dc a-ti facut legatura intre gare si acest praf doar pt viteza de miscare serios.
O gara in west nu ar insemna doar viteza de miscare ar putea schimba un pic si imaginea jocului + ca e ceva real.
Asa acum sa trecem la proiect in care as dori sa mai dati si voi idei:
- initial am scris sa fie puse in fiecare sector sau la distanta de 2 sectoare dar cred ca 3 gari ar ajunge una la mijloc una intrun capat si una in celalalt capat
- unde sa fie amplasate: eu personal as dori sa apara intre sectorul 1 si 8 respectiv 7 si 14 sa se faca acolo niste locuri un pic mai mici decat mijlocul unde sa fie amplasata gara, de mijloc nu zic nimic pt ca deja este loc unde sa fie amplasata.
Cum s-ar misca trenurile la fel daca va trece ceva prin cap vreau sa scrieti.
- viteza de miscare a trenurilor va fii data de viteza de miscare a jucatorului +50% sau ar putea sa fie puse sa plece o data pe ora si cati jucatori sunt in acel moment in tren sa se faca un total al vitezei de miscare +50% asta ar fii un avantaj pt cei mai inceti si un dezavantaj pt cei mai rapizi :) .
Cam astea sunt ideile mele deocamdata.
Dativa si voi cu parerea si mai vb dupa poate gasim modalitati mult mai interesante.

Va rog sa imi scuzati greselile gramaticale. Cu respect CIUCIU

PS: Praf de oac oac chiar as avea si eu nevoie mai ales dimineata cand trebuie sa plec la facultate :) :)
 
Sus