propunere shop-ul aventurilor .

Anadolu140

Greenhorn
Nume propunere : Shop-ul aventurilor

Propun ca cu punctele veteran sa putem lua in cele 40 secunde din looby de selectat skilluri,de la un MAGAZIN AL AVENTURILOR,orice item ce contine puncte folositoare aventurilor pentru un anumit numar de puncte.
ex: cutite bucatar card - 2500 WP - 5 utilizari
iteme fratilor wright - 15000 wp -5 utilizari
etc
 

Emeer

Gunman
Nume propunere : Shop-ul aventurilor

Propun ca cu punctele veteran sa putem lua in cele 40 secunde din looby de selectat skilluri,de la un MAGAZIN AL AVENTURILOR,orice item ce contine puncte folositoare aventurilor pentru un anumit numar de puncte.
ex: cutite bucatar card - 2500 WP - 5 utilizari
iteme fratilor wright - 15000 wp -5 utilizari
etc
nu este convenabil pt inno, ca spre exemplu sunt multi cu 100k+ puncte stranse si de ce ar fi rentabil sa cumperi cutitele sau dmg-ul lor ? Bagand pepite le ai forever si castiga si inno. Daca te referi la imbunatatiri exista deja destule si in shop si de craft. Daca vrei ca aspect, este inutil. Mai degraba as baga seturi vechi in cufere cum ii dalton si cook, asa macar ajuti colectionarii de pe orice lume noua.
 

Emeer

Gunman
In cadrul aventurior nu totul se rezuma la iteme, ai nevoie si de echipa si strategie, mna parerea mea. Spor !
 

Anadolu140

Greenhorn
nu este convenabil pt inno, ca spre exemplu sunt multi cu 100k+ puncte stranse si de ce ar fi rentabil sa cumperi cutitele sau dmg-ul lor ? Bagand pepite le ai forever si castiga si inno. Daca te referi la imbunatatiri exista deja destule si in shop si de craft. Daca vrei ca aspect, este inutil. Mai degraba as baga seturi vechi in cufere cum ii dalton si cook, asa macar ajuti colectionarii de pe orice lume noua.


pai exact TU AI ZIS nu ai ce face cu punctele veteran,sau strans peste 100k...pentru ca nu ai pe ce sa le dai..si asta era o propunere ,intelegi?
 

Emeer

Gunman
pai exact TU AI ZIS nu ai ce face cu punctele veteran,sau strans peste 100k...pentru ca nu ai pe ce sa le dai..si asta era o propunere ,intelegi?
pai asta zic ca nu este rentabil pentru nici o parte, mai degraba niste seturi care sa-ti ramana in inventar nu povesti, intelegi ?
 
Asa cum a zis emeer în faza cu rentabil de ce inno ar face asta dacă nu le ar mai aduce un profit ru unul personal am luat calaria Perry frati Wright etc pentru aventuri alți au luat au făcut up1 la aceste seturi alți au făcut cutite up1 2 3 4 5 alți au făcut lasou si calaria lucile tot prin aceeași metoda nu cred ca și ar dori sa închidă profitul care vine la pachet cu aventurile cât despre shop aventuri acestea vor fi peste 4 6 8 10 ani numai developerul știe asta cum am confirmat personal mulți din oameni care au jucat aventuri si au pierdut interesul pentru acestea peste 5 10 ani poate nici 6 pentru o av nu vom fi
Dacă cerere asa mare nu o sa fie probabil nici nu se va gândi sa bage
 
Ultima editare:

adsum

Gunman
Nume propunere : Shop-ul aventurilor

Propun ca cu punctele veteran sa putem lua in cele 40 secunde din looby de selectat skilluri,de la un MAGAZIN AL AVENTURILOR,orice item ce contine puncte folositoare aventurilor pentru un anumit numar de puncte.
ex: cutite bucatar card - 2500 WP - 5 utilizari
iteme fratilor wright - 15000 wp -5 utilizari
etc
Nu știu cât de rentabilă e propunerea, privind din direcția jucătorilor. Chiar dacă prețurile afișate de către tine sunt pur orientative, nu văd de ce cineva ar vrea să-și strice punctele pt niște iteme temporare. Apoi intervine și partea tehnică: mă gândesc că nu-i tocmai facil ca un item standard să aibă un nr limitat de utilizări, iar asta doar la aventuri. Ce-i drept, ar trebui cât mai curând să fie adăugate iteme noi în magazinul veteranilor, însă până atunci nu ne rămâne decât să facem provizii.
 

toxic

Trapper
Sub nicio forma nu o sa ofere InnoGames acces la iteme care se cumpara din shop, cu pepite, nici macar intr-o maniera temporara. Apoi intervin si jucatorii care si-au facut special acele iteme pentru aventuri, carora nu o sa le convina.
 
Sus