Propunere sistem de muncit

  • Autor subiect DeletedUser24134
  • Data de început

DeletedUser24134

Guest
NUME SUGESTIE: Sistem de muncit

DESCRIERE SUGESTIE: Eu propun ca sistemul de munci sa fie inlocuit cu cel din versiunea anterioara. Adica sa poti seta tu cat timp sa munceasca. Deorace eu pe lumea "El Dorado" am un caracter de nivel 50 cu full indemanare motrica. Muncile mele de baza erau "Mină de argint" (pentru bani) si "Jefuitor de morminte" (pentru iteme). Dar acuma au ajuns de rasul lumii. La "Mină de argint" timpul este de 30 de minute ,si iau 180$ la 30 min ,cand la 1 ora (pe sistemul vechi) luam 400$+. Acum din cauza ca trebuie sa dau de mai multe ori sa munceasca ,motivatia va scadea mai repede decat pe sistemul vechi ,si automat voi lua bani mai putin. Acum la "Jefuitor de morminte" treaba este de tot rasul. Cu timp de 5 minute ,niciodata nu vei primi nici un item valoros ,cred ca am dat de vreo 100 de ori sa munceasca ,si n-am primit nimic ,din cauza ca motivatai scadea de fiecare data. Asa ca va rog sa luati in considereare propunerea mea ,si sa va ganditi la ea. Cred ca foarte multi jucatori sunt in aceeasi situatie ca a mea. I-ar daca ve-ti refuza propunerea mea ,v-as ruga sa specificati si motivul. Multumesc frumos :)

AVANTAJE: 1. Jocul ar fi mai real ,deoarce in "Vestul Salbatic" ,munceai cat vroiai ,nu iti impunea nimeni limita
2. Pe multi jucatori i-ar avantaja vechiul sistem

DEZAVANTAJE: -Nu cred ca ar exista vreun dezavantaj ,deoarece acest sistem a existat si inainte de versiunea 2.0 ,si nu sa plans nimeni de el


P.S. Prin sistem de muncit ma refer la timpul petrecut de cineva la o munca



Multumesc frumos!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Din pacate nu se va mai intoarce la versiunea anteriora. Poate vor rezolva aceasta problema cu timpul fix la munci intr-un viitor update. De la mine ai un pro, desi nu are nicio valoare.
 

DeletedUser23479

Guest
Pro!
Timpul muncilor e de tot rasul.
Cel mai bine e la negustor ambulant.Pica iteme cu gramada la doua ore.
 

DeletedUser

Guest
PRO. Nu-s axact pe motrica, sau alte din astea ca sa fac un tip de munci ca sa pice iteme si sa ma *** pe mine, dar e chiar enervant ca nu exista acelasi timp de munca peste tot..

PRO, sper sa se aduca un fix pt problema asta.
 

DeletedUser

Guest
Contra.

tigari cu filtru se fac usor, produse cu motivatie usor, gasesti 2-3 munci de 5 minute, dai la fiecare 2 comenzi, dupa bagi o tigara si faci din nou aceleasi munci, e mai interesant acum.
 

DeletedUser

Guest
PRO! ..Pentru cei axati pe motrica e foarte foarte foarte bine
 

DeletedUser2041

Guest
Timpul de lucru nu se va schimba prea curand. Jocul merge momentan pe sistemul de munca actual.
 

DeletedUser18597

Guest
Pro!

Sunt de acord!Cu noua versiune motivatia scade la 0 dupa ceteva munci,de ex la jefuitor!Unii nu au timp sa stea si sa dea cate 5 minute toata ziua ca sa pice ceva!Vechiul sistem de munci era foarte bun,cel putin pentr unele munci!
 

DeletedUser

Guest
nu e normal cind te deplasezi cu camila sa-ti arate pe harta ca esti calare pe cal ....sau e !!!???
 

DeletedUser

Guest
Contra.
Motivul: Nu te obliga nimeni sa fii pe motrica/pune capcane sau orice alt build, alege buildul care ti se pare cel mai avantajos, chiar daca dintr-un simplu muncitor ar trebui sa faci reskill pentru un mare duelist. Inainte cand motrica "era in floate" inchideati ochii la celelalte dezavantaje a altor builduri, nu e bine pe o anumita indemanare, faci reskill, daca vrei sa muncesti poti face reskill pe comert, ai bani si noroc si experienta, va las pe voi sa aflati care sunt muncile- sa nu dezvalui tot la necunoscatori. :up: Pentru motivatie exista "alimente" consumabile in joc, le poti cumpara sau chiar face tu.
 

DeletedUser10117

Guest
PRO
Este o idee foarte buna sa se treaca la vechea versiune cu timpii de munca.
Nu spun ca la jefuitori de morminte nu mai sunt sanse si poti sa faci reskil dar ma refer la alte munci cand ai nevoie de niste produse multi nu au timp sa stea NON-STOP pe joc sa dea comenzi in prostie,mai bine erau timpii pe vechea versiune dadeam cate 3 comenzi a cate 1 ore si mai intram pe joc abia dupa 3 ore si cadeau si produse,dar barem in acele 3 ore faceam altceva
 

DeletedUser

Guest
Un PRO rotunjit

chiar ca incepator.Las caracterul sa lucreze la vreo munca pe 6 ore sau 3 depinde ce server si ma duc.Aacum sunt si munc de 15 secunde care stau fara sens,doar pentru misiuni. Transporta munitia se poate de spus ca a murit.
 

DeletedUser

Guest
Pro

1)Nu e comod deloc asa,e mai convinabil sa alegi singur durata de munca si salariul pe care-l vei primi.
 
Sus