ProPuneri Propunistice

-Berni-

Greenhorn
Va salut dragi oameni ai vestului salbatic, pardon,ai vestului Europei, căci cam asta a ajuns acest joc..mai departe de vestul salbatic decat de nasterea Domnului..
Si totusi am o propunere foarte smechera din punct de vedere vocativ, nu, nu cazul vocativ al substantivului ,numeralului,pronumelui..etc, ma gandeam ca ar fi tare sa faceti o functie la joc si sa putem trimite vocale, asa as rade cu baietii mei la 2 noaptea povestindu-le despre prahovencele mele :D si uneori cand avem multe de povestit e sec sa tot scrii multe..
Propunerea numarul 2: Sa nu se mai deschida atatea lumi, Haway si Lumea 1 is singurele 2 lumi pe care mai e activitate mare,pentru ca au prins primul val al migrarilor,ah da,si Ohio (cota de 1.2 sa scada numarul jucatorilor in luna mai de la 3894030 la 1389) .Intelegem , trebuiesc bani, dar ganditi-va ,daca nu ati mai deschide alte lumi ,celelalte lumi ar fi mai active,ar fi mai competitive, iar unde e competitie si vrei sa castigi trebuie sa scoti banu corect? :D si cu asta trecem la propunera numarul 3
Propunerea numarul 3: MIGRARE , da , s-a cerut si se va cere migrare de pe lumile nepopulate, de ce? pentru ca:
1.Nu mai gasesti iteme la piata de care ai nevoie! ( e foarte frustrant,mai ales daca ai multi bani si nu ai pe ce cheltui)
2.Nu mai ai competitie :
a.in dueluri : Va rog, mutati-ne de pe Louisiana ca domnul CaptainSparrow sa aiba adversari de clasa! nu muncitori,calugari,preoti,fortisti,comercianti,oameni simpli fara iteme in care sa bage 8kk
b.in forturi: nu stiu cum e pe alte lumi nepopulate,desi pe Louisiana mai miscam ceva, am vrea sa avem si noi macar o batalie de 80-90 ,dar..nu ai cu cine..vrem migrare!
3.Nu mai vorbeste nimeni cu tine daca nu va stiti ,de exemplu,pot scrie : Cristi Tanase e un jucator slab..si nu imi iau hate,in trecut..ar fi sarit cel putin 50,altii ar fi anuntat si pe altcineva sa imi dea hate si ar fi fost 500 pe 1

Acestea sunt propunerile mele, cred si lupt pentru aceste idei!
Va iubesc, cu stima si respect: -Berni-
 

medgidia124

Gold digger
Pe georgia daca ne strangem 15-15 e minune la fort,piata 0,duel 0.

De cativa ani dau la biserica ca prostu' si ma intreb cand o sa incetez?
Cam asta mai poti face,ah si sa nu uit,si sa strangem produse care ne ajuta la nimic pe o lume MOARTA.
 

-Berni-

Greenhorn
Pe georgia daca ne strangem 15-15 e minune la fort,piata 0,duel 0.

De cativa ani dau la biserica ca prostu' si ma intreb cand o sa incetez?
Cam asta mai poti face,ah si sa nu uit,si sa strangem produse care ne ajuta la nimic pe o lume MOARTA.

Speram sa se schimbe situatia!
Da,aduc si aceste lumi bani,dar ganditi-va daca ar fi competitie! ar baga lumea si mai mult!
 
Daca mai imi pronunti numele meu o sa te duelez pe joc pana o sa te rogi de mine sa nu te mai duelez :) Nu ma intereseaza ce build ai. Asta-i jocul

CONTRA la tot ceea ce ai propus 1, 2 si 3. Lasa ca e bine si fara migrare. Vrei sa scapi de mine, sa nu te mai duelez :) Ptiuu.... Stii ce? O sa te muti pe o alta lume cand se va baga migrarea si o sa ma mut si eu pe acea lume :)
 

-Berni-

Greenhorn
Daca mai imi pronunti numele meu o sa te duelez pe joc pana o sa te rogi de mine sa nu te mai duelez :) Nu ma intereseaza ce build ai. Asta-i jocul

CONTRA la tot ceea ce ai propus 1, 2 si 3. Lasa ca e bine si fara migrare. Vrei sa scapi de mine, sa nu te mai duelez :) Ptiuu.... Stii ce? O sa te muti pe o alta lume cand se va baga migrarea si o sa ma mut si eu pe acea lume :)

nu am treaba cu tine, dar sa fim sinceri,nu ti-ar place sa ai competitie la dueluri?
de cateva zile la rand tot castigam la fort,si daca as pierde, as vrea sa fie competitie!
e spre binele tuturor
 
Ultima editare:
1. Creca cei de la INNO fix la tine se gandesc sa bage voice chat :lol:. Ai teamspeak3 / discord unde-ti poti povestii vrajelile de la honolulu
2. Dupa atatie ani nu va'ti prins care-i faza cu deschiderea lumiilor noi? ...Greu de cap mai sunt unii.
3. S-ar putea permite migrarea insa "săfii de pă RO” nu vor sa-si bata capu. Ar putea cerere celor de la INNO activarea acestei optiuni, mai ales ales ca foarte multi jucatori doresc acest lucru. Daca nu vor face ceva in curand cu acest aspect, multi jucatori vor renunta la joc sau vor migra pe .net sau alte servere straine.
 

narka200

Greenhorn
imi pare rau, dar asta nu e o propunere ci se apropie periculos de zona de spam... in fine. De-a lungul timpului, de cand lumile nu aveau nume ci numere, s-a tot cerut acest lucru si nu s-a realizat pentru ca tu gandesti ca un player iar INNO are alte lucruri pe care le urmareste. stiu ca nu ti se pare logic, dar pentru ei este profitabil asa, deci asteapta. Te asigur ca eu astept de 12 ani si totusi nimic din ce mi-as fi dorit eu personal nu se intampla pe aici.
 
Pai asta face berni asta pe LOUISIANA, spameaza, scrie mult si se plange. Eu unul l-am bagat la ignore si acolo sa ramana. Mai ales acea propunere de a-i schimba numele pentru ca sufera si e in agonie. Nu stiu ce sa zic despre el, dar e in lumea lui. Fiecare sa isi vada de joc.

Narka, te astept pe Louisiana si sa faci 150 level. Sa mai aiba un prieten berni :))))
 

Emeer

Gunman
PRO doar cu migrarea, deoarece o lume noua = pepite cheltuite, ceea ce este benefic pt Inno, Legat de voice in TW, nhea, povesti cu pretenii se zic pe discord, wapp si altele, daca tot sunt prieteni, eu personal folosesc discord pentru prietenii mei. Migrarea este un lucru necesar, dar cu ea sa vina si stergerea definitiva a lumii moarte, asa ar fi in avantaj si pentru cei ce baga bani si pentru cei plictisiti pe lumea moarta de inactivitate, dar aici intervine o problema....daca vom muta conturile pe L1, HAWAII sau Indiana, care sunt cele mai active, nu vor afecta lumea ? Gandeste-te cati s-ar muta pe cele 3 lumi...totusi is pro migrare !
 

DeletedUser27887

Guest
Mesajele vocale trebuiesc și stocate undeva ca apoi să fie redate. Baza de date a unui joc precum The-West e deja imensă. Să mai stochezi și vocale .mp4 ar însemna să mărească și stocarea. Serverele The-West sunt toate pe același host-mamă. Câteva milioane de jucători x 1 mb (ar fi minune să fie 1mb mesajul vocal) = 25000 GB doar ca fiecare user să trimită un vocal de 1mb. Gândește-te la câte 10-15 mesaje într-un interval de 30 de minute :D Aici e doar vârful de la iceberg că mai trebuiesc și filtrate mesajele. Asta ar implica alți membri ai echipei să asculte mesajele vocale etc.

Îmi cer scuze dacă "trezesc" topicuri vechi.
 
Sus