Propuneri...sper ca faine

-Berni-

Greenhorn
1. Caracterele vechi
Am dori daca se poate, sa avem din nou la dispozitie acele caractere vechi, cine vrea sa ramana asa cum e acum,cine vrea caracter vechi sa isi poata alege unul din acela!
2.Dueluri interlumesti
Aceasta propunere mi-a venit in cap datorita aventurilor, aventuri la care mai multi oameni de pe alte lumi se lupta intre ei, de ce nu ar exista si pentru duel asa ceva?
De ex: Eu de pe Louisiana, sa intru pe aceasta functie a duelurilor intre alte lumi, si sa imi gaseasca un jucator,care la fel si el a apasat pe aceeasi functie, criteriul sa fie: nivelul duelului,nivelul de experienta ( De ex daca intra 2 de lvl 150 cu lvl duel 240 si 2 de lvl 120 cu lvl duel 230 , cei de 150 sa se dueleze intre ei iar cei de 120 intre ei,chiar daca nivelurile de duel sunt apropiate).

3.Bonusuri seturi vechi
Daca la seturile fermier, sarlatan, mexican, etc, s-au adaugat bonusuri mai mari, de ce nu ar fi posibil asta si la seturile vechi de lvl 50? Freeman,natty, King fisher, cartwich..etc ?Ar fi o idee smechera :D
4.Potiunea de duel
Ma refer la potiunea aceea care iti scade 10% din experienta de duel, ar fi super daca nu ar costa asa mult..500oup sau pepite? mi se pare cam exagerat..
5.Mustacios
Ce tare ar fi daca mustaciosul nostru vanzator ar avea si haine de firma (aure) nu doar vechituri din targuri :D la lvl 142 sa am la mustacios iteme de lvl 20? Ar fi mai fain daca ar fi aure ,nu neaparat dinastea de lvl mare, de ex in loc de pantaloni trei sferturi maro, sa fie pantalonii lui harmonica, sau idk, sa aiba mustaciosul si produse benefice,gen ceva de energoe si sa fie pe bani nu pe oup, ca la piata nu gasesti doar haine ci si alte chestii :D

Sper ca va plac propunerile mele!
Astept parerea voastra!
 

Ciprian66

Trapper
2. Lumile sunt lansate cu mari diferente in timp. Un jucator pe L1 are toate seturile posibile up 3, unul de pe ohio daca are 1-2 seturi up 1. Un jucator pe L1 are 650 indemanari si 230 atribute, unu pe ohio daca are 160 cu 480. Intelegi unde bat?
 

Emeer

Gunman
Pro cu majoritatea. Multi ajung top 1 la duel si renunta la joc ( pe lumi moarte ), daca ar exista aceasta posibilitate atunci ar exista o mai mare prezenta pe tw, chiar daca intre l1 si ohio is mari diferente, dar tocmai asta este interesant, asta o sa-i faca pe jucatori sa incerce strategii noi. Caractere vechi is foarte fain facute si ar merge sa se implementeze o astfel de propunere. legat de bonusurile pt seturi vechi, se vor modifica in timp si ele. Pretul pt potiunea aia are o suma ok. Cu privire la ultima propunere, nu cred ca are rost, deoarece multe iti pica la munci.
 

just4fun

The Boss
Mai jos gasesti parerea mea sau mentiunile cu privire la cerere:

1.
1. Caracterele vechi
Am dori daca se poate, sa avem din nou la dispozitie acele caractere vechi, cine vrea sa ramana asa cum e acum,cine vrea caracter vechi sa isi poata alege unul din acela!
Jocul este intr-o continua actualizare si modernizare - mai mult ca sigur nu se va reveni la ceea ce a fost vechi insa acele imagini de caracter pot fi folosite la diferite eventuri/concursuri drept premiu (ceea ce duce la unicitate).
2.Dueluri interlumesti
Aceasta propunere mi-a venit in cap datorita aventurilor, aventuri la care mai multi oameni de pe alte lumi se lupta intre ei, de ce nu ar exista si pentru duel asa ceva?
Tehnic nu este posibil asa ceva si oricum ar fi incorect fata de cei care joaca pe lumi mai noi.
Spre exemplu exista lumi unde nu pot fi cumparate indemanari/atribute - ce vei face daca acea functie este activa sa zicem si acel jucator va fi duelat?
3.Bonusuri seturi vechi
Daca la seturile fermier, sarlatan, mexican, etc, s-au adaugat bonusuri mai mari, de ce nu ar fi posibil asta si la seturile vechi de lvl 50? Freeman,natty, King fisher, cartwich..etc ?Ar fi o idee smechera
Seturile mentionate au facut parte din eventuri si nu vor fi modificate - pentru asta apar alte eventuri noi, cu seturi noi, ce au indemanari specifice perioadei noastre si in felul acesta nu se va crea monotonia in cadrul jocului
4.Potiunea de duel
Ma refer la potiunea aceea care iti scade 10% din experienta de duel, ar fi super daca nu ar costa asa mult..500oup sau pepite? mi se pare cam exagerat.
Cu toate ca nu cred ca se va modifica, voi transmite parerea mai departe - oricum, daca retin bine, acea potiune mai poate fi gasita in cuferele de la event (spre exemplu anul trecut a fost, la ziua celor morti).

5.Mustacios
Ce tare ar fi daca mustaciosul nostru vanzator ar avea si haine de firma (aure) nu doar vechituri din targuri :D la lvl 142 sa am la mustacios iteme de lvl 20? Ar fi mai fain daca ar fi aure ,nu neaparat dinastea de lvl mare, de ex in loc de pantaloni trei sferturi maro, sa fie pantalonii lui harmonica, sau idk, sa aiba mustaciosul si produse benefice,gen ceva de energoe si sa fie pe bani nu pe oup, ca la piata nu gasesti doar haine ci si alte chestii :D

La mustacios apar si alte tipuri de haine, nu doar cele de lvl mic dar trebuie sa ai un pic de noroc.
Oricum, hainele se gasesc la munci/orase/cufere asa ca modificarea lui nu ar avea sens.
Produsele de energie le gasesti in shop, pe pepite sau pe obligatiuni si asa vor ramane.
Daca vrei produse pe bani, poti cumpara din piata produsele furnizate de meserii - si ele trebuie sa "supravietuiasca".

ei spera ca pot sa scoata banii din orice...

Nu stiu cum ai ajuns la aceasta parere in conditiile in care spre exemplu pana acum nu a cerut nimeni bani pe o imagine veche de avatar spre exemplu.
 

Emeer

Gunman
Mai jos gasesti parerea mea sau mentiunile cu privire la cerere:

1.
Jocul este intr-o continua actualizare si modernizare - mai mult ca sigur nu se va reveni la ceea ce a fost vechi insa acele imagini de caracter pot fi folosite la diferite eventuri/concursuri drept premiu (ceea ce duce la unicitate).

Tehnic nu este posibil asa ceva si oricum ar fi incorect fata de cei care joaca pe lumi mai noi.
Spre exemplu exista lumi unde nu pot fi cumparate indemanari/atribute - ce vei face daca acea functie este activa sa zicem si acel jucator va fi duelat?

Seturile mentionate au facut parte din eventuri si nu vor fi modificate - pentru asta apar alte eventuri noi, cu seturi noi, ce au indemanari specifice perioadei noastre si in felul acesta nu se va crea monotonia in cadrul jocului

Cu toate ca nu cred ca se va modifica, voi transmite parerea mai departe - oricum, daca retin bine, acea potiune mai poate fi gasita in cuferele de la event (spre exemplu anul trecut a fost, la ziua celor morti).



La mustacios apar si alte tipuri de haine, nu doar cele de lvl mic dar trebuie sa ai un pic de noroc.
Oricum, hainele se gasesc la munci/orase/cufere asa ca modificarea lui nu ar avea sens.
Produsele de energie le gasesti in shop, pe pepite sau pe obligatiuni si asa vor ramane.
Daca vrei produse pe bani, poti cumpara din piata produsele furnizate de meserii - si ele trebuie sa "supravietuiasca".



Nu stiu cum ai ajuns la aceasta parere in conditiile in care spre exemplu pana acum nu a cerut nimeni bani pe o imagine veche de avatar spre exemplu.
Nu cere nimeni sa revenim la ce este vechi, doar ca avatarele acelea sa le poti obtine mai usor, is fain realizate, ele pot fi introduse usor in cadrul unor noi realizari, nu asa de greu de realizat alte realizari, oricum la un moment dat se va mari si lvl in joc.
Legat de dueluri eu din cate am inteles din propunere s-ar dori sa se faca gen aventuri, aici ar merge pe baza de invitatie la duel, atunci nu ar exista discriminari.
De aceiasi parere cu urmatoarele 3 propuneri
 

Danny Tommy

Trapper
Tehnic nu este posibil asa ceva si oricum ar fi incorect fata de cei care joaca pe lumi mai noi.
Spre exemplu exista lumi unde nu pot fi cumparate indemanari/atribute - ce vei face daca acea functie este activa sa zicem si acel jucator va fi duelat?

Tehnic poate deveni posibil daca il face pe acelasi sistem cum este si aventura. Intri si te inscrii intr-o lista de asteptare. Cat despre ro1 (singura lumea care nu este premium), oricum este foarte veche si jucatorii au indemnari adunate din repetabile, cat nu aveam noi pe restul lumilor...
E greu sa intelegeti cat de distrus a ajuns jocul asta la capitolul PvP, daca voi nu il jucati. In plus nu acceptati nici ca are nevoie de modificari... In afara de seturi peste seturi, jocul nu a adus nici un plus major in ultimii 6 ani. A fost in 2015 (jocul de aventura), a murit si aia.. Dar na, nici pe alea nu le jucati.. A mai fost un lucru bun adus in joc, si anume npc ul Angus. Dar L-ati stricat si pe ala..

Duel mort, aventuri moarte, fort mort pe 90% din servere. Buna treaba!
 
Sus