Propuneri the-west

  • Autor subiect DeletedUser27047
  • Data de început

DeletedUser27047

Guest
Howdy Cowboy,

Am venit pe la voi să fac câteva propuneri utile pentru toți jucătorii PRO sau începători.

1. La acel tutorial de început să avem posibilitatea de a sării peste el. Eventual să avem posibilitatea să putem încheia tutorialul în orice moment.
Cod:
Argumente PRO: Jucătorii cu experiență în joc numai pierd timpul ptr. realizarea tutorialului.

Argumente Contra: -

2. Să avem posibilitatea de instala scripturi legale direct în joc, gen cel după triburile.
Cod:
Argumente PRO: Detectarea jucătoriile care folosesc scripturi ilegale(probabil).

Argumente CONTRA: Ceva muncă pentru developeri.

3. Crearea unei lumi clasice, gen sv deschis recent pe classic.the-west.net, dar fără o dată anume de închidere.
Cod:
Argumente PRO: -

Argumente CONTRA: -

4. OUP-urile să fie disponibile pe toate lumiile, mai explicit, asemănător cu pepitele pe care le poți folosii pe orice lume de joc pe care activezi.
Cod:
Argumente PRO: Colectarea OUP-urile mai rapidă.

Argumente CONTRA: -

4.1. Transfer OUP - titlul spune tot
Cod:
Argumente PRO:
1. Posibilitatea crearii de concursuri în cadrul jocului de orice jucător
2. Oferirea de ajutor între membrii unui oraș și/sau alianță.
2.1. Oferirirea de ajutor jucătoriilor noi.

Argumente CONTRA: 1. Multi-account-ul excesiv.

5. Creare unui nou TAB în clasament și anume Topul Alianțelor.
Cod:
Argumente PRO: gasiți voi

Argumente CONTRA: găsiți voi

6. Switch rapid între lumiile de joc. Mai exact asemănător cu TAB-ul cu lumiile din joc din stanga ecranului(partea de jos) de pe Triburile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26927

Guest
1. Contra, traiul clonelor ar fi prea usor, mai usor decat acum (probabil asta vrei)
2. Contra
3. Contra, iar o idee pt clone, jti faci 1605050939292 clone si transmiti oup pe principal, pepitele se cumpara mai greu cu pepite pe clone ;)
4. Contra, idee pt clonati ca mai sus
5. Contra, sunt doar 2 aliante IMPORTANTE pe o lume, maxim 3, nu intereseaza pe nimeni aliantele formate din 1-2 orase
6. Contra, deschizi 10 tab-uri, intri pe 10 lumi si voila, dinou o idee pt clonati sa aibe munca mai usoara


Off: reclama ascunsa triburile
 

DeletedUser

Guest
1. CONTRA ... Nu e atat de greu sa treci de acel tutorial, mai ales daca nu esti incepator.
2. CONTRA ... Te poti descurca cu ce iti ofera jocul foarte usor. Anumite script-uri iti ofera doar comoditate. De exemplu script-ul care afiseaza cate daune dai la fort in timpul bataliei. Poti sa vezi asta dupa in raport.
3. CONTRA ... Jocul nu s-a stricat prin trecerea la versiunea 2.0, ci datorita seturilor care au debalansat anumite lucruri din joc (duel, fort etc). O lume clasica nu ar putea sa-ti ofere ce iti ofera actuala versiune.
4. CONTRA ... Obligatiunile se obtin din munci, batalii de fort si misiuni. Ar fi ilogic sa fie globale, din moment ce pe o lume ai terminat o misiune, iar pe alta lume nu. Beneficiezi de premiul unei misiuni inainte sa o termini.
5. CONTRA ... E destul de incarcat clasamentul, n-are rost inca un tab, mai ales ca exista deja suficiente informatii despre aliante.
6. CONTRA ... Nu stiu cum e pe triburile (nu am mai jucat de multi ani), dar pe the-west nu ai nici o legatura (in afara de pepite) intre lumi. Deci nu vad de ce ai vrea sa faci switch rapid.

P.S.: Propunerile de aici nu prea ajung la developeri, te chinui degeaba. Daca vrei sa faci propuneri, intra pe https://forum.the-west.net/index.php, ai sanse mult mai mari acolo.
 

DeletedUser27053

Guest
1) CONTRA: Acel tutorial este necesar deoarece te aduce la un nivel si iti da iteme pe care le vei putea folosi la inceput.
2) CONTRA: Pe scurt, munca in plus degeaba. Atat timp cat INNO va accepta/refuza anumite scripturi dupa ce vor fi verificate, nu e nevoie sa isi mai bata capul cu posibilitatea implementarii unui installer pt scripturi direct in joc. Cei ce vor folosi scripturi ilegale vor fi prinsi (exista multe metode de detectare).
3) CONTRA: Asa ceva s-a deschis ulterior.
4) CONTRA: S-ar forma foarte multe ferme/conturi fantoma pentru obtinerea acelor obligatiuni din misiuni. Nu ar mai exista balansul intre jucatori.
4.1) Exact cum am spus mai sus, conturile fantoma vor farma aceste oup pentru contul mare.
5) Contra: Sunt foarte putine aliante mari pe server,cred ca sunt de ajuns.
6) Contra: Ar fi o idee ok pentru persoanele care joaca pe foarte multe lumi dar asta nu cred ca este un caz general.
 
Sus