Speed Războiul Civil - Discuții

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser27887

Guest
Da, bre, am citit, ceva ce tu nu prea poti face, din cate vad. Sau citesti si nu intelegi, ceea ce e mai grav. Eu am intrebat CARE ESTE, nu cum il revendic. Ca am dat soapte si degeaba, nu mi-au raspuns adminii.
Nici tu nu prea citești ... eu ți-am dat să vezi cât poate dura până primești premiul că nu ești vreo prioritate să fii tu primul și să primești instantaneu.
 

SADonix007

Trapper
Legat de un premiu,am trimis o lista cu cei care nu au ascultat.
La 5 forturi nu a ascultat nimic si totusi a luat premiul...
Regulamentul ala pentru ce a fost facut???
La aceasta intrebare si eu as vrea un raspuns, daca stau sa va dau lista ati bagat foarte multi care dupa regulament "nu au ascultat" si sunt in extragere, cu mainile voastre ne-ati scris ca nu o sa pupe extragerea.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Tot cu mainile lor au scris ca adminii nu participa la event, desi au construit biserica de a luat-o naiba, au participat la fort, si-au schimbat clasa de caracter de 50 de ori (desi acum 1 an imi ziceau ca e tehnic imposibil sa faci asta). Tot cu mainile lor au scris ca e lume CLASICA, dar la pvp au fost lasati cu iteme jaguar, cowgirl, vaquero, iar la forturi cu lasouri lucille. Extragerea trebuia sa aiba loc vineri, a avut loc azi. Tot cu mainile lor au scris ca nu ai voie sa parasesti orasul. Stiti si voi ce s-a intamplat. Bataie de joc.
 

marianhuzum

Greenhorn
Mi-a placut incetinitorul la extragerea pt sud,sa iasa cine trebuie hehelol123
Unii jucatori trebuia eliminati si tot au fost bagati in extragere
Oricum mi sa parut chiar o bataie de joc si discriminare pe fata,parerea mea.
 
Ultima editare:

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Ce tentativa nereusita de live. Lasand la o parte ca era filmat in 144 pixeli, a aratat mai mult ca o preinregistrare, nu ca un live. De unde stiu eu ca era live? Ce indica asta? Ca a fost pe twitch? :lol:
Ce elemente care sa sugereze faptul ca a fost live au existat?
 

Kamasutric

Greenhorn
Parerea mea e ca n-are rost sa ne mai dam cu parerea acum, deja faptul e consumat si a iesit cum s-a planificat.

Cat despre tine toxic, chestia aia cu felicitari celor care nu au castigat...n-am cuvinte :)))

Macar n-ai pupat degeaba tot eventul.

Cu cine va puteti certa? Oricum o sa va ignore just, nereguli au fost de la inceput pana la sfarsit. Nici atunci nu s-a facut nimic, cu atat mai putin acum.
Va mai intrebati de ce e tot mai slaba activitatea pe west, din cauza ca nimeni nu face nimic.

Parerea mea e ca eventul a fost un esec total din momentan cand s-a decis sa se acorde premiile random. Si de aici am inteles ca premiile se vor acorda cui vor organizatorii, chestia asta cu live-ul pe twich este doar de fatada.

Sper sa nu mai organizati concursuri de genul, dati direct itemele jucatorilor favoriti (sau random cum mai spun unii).
 

DeletedUser27887

Guest
Propun ca data viitoare să facem extragerea în real life ... ne adunăm toți la o terasă am auzit că Taverna Racilor e drăguță în Herăstrău.
 

DeletedUser27887

Guest
Nu v-a convenit că nu se arătau extragerile … s-a făcut livestream…acum ce nu vă convine mă? Nu-s pupincurist dar pe bune acum. Ce tot vreți? Dacă lua oricine din voi erau tot aceleași comentarii. Când premiile sunt limitate și alegerea random din 69 de jucători nu știu ce așteptări aveați dar da … voi sunteți ăia deștepții cu instinct de mamă vitregă și citiți în roua de pe ciuperci.
Caută naibii script de random pick pe github că sunt 1000 și pune 69 de nume și trage și vezi ce șanse sunt să ieși tu câștigător.

Daca nu intelegi ce inseamna “random” si ce posibile rezultate pot fi la 69 de intrari atunci nu te mai inscrie la concursuri de genul.
 
Ultima editare de un moderator:

toxic

Trapper
Bre, asta e factorul random, cum si cei din Nord au fost avantajati dupa tragerea la sorti pentru echipe, asa au fost avantajati si altii dupa extragere. E nasol? Da, dar asta e viata. Iar faptul ca premiile sunt "masluite" e cea mai stupida chestie pe care o puteti spune, cand clar majoritatea din castigatori au fost in mare parte offline si poate unii nu au ascultat in permanenta de coordonator. Get over it si ne mai auzim pe joc, poate.

Edit: Multumiri speciale lui adsum cu care am jucat impreuna in perioada asta si am reusit sa cream un spatiu in care sa ne distram chit ca am pierdut mai mult decat am castigat si lui odm pentru implicarea in eveniment.
 

AriesDrew

Greenhorn
Ce tentativa nereusita de live. Lasand la o parte ca era filmat in 144 pixeli, a aratat mai mult ca o preinregistrare, nu ca un live. De unde stiu eu ca era live? Ce indica asta? Ca a fost pe twitch? :lol:
Ce elemente care sa sugereze faptul ca a fost live au existat?
Eu iti dau dreptate , era frumos sa fie anuntat live-ul la o ora exacta ca asa am fi fost toti pe live sa vedem extragerea de “calitate” . Asta numai live nu a fost … asta e pacat de noi astia care am fost on batalie de batalie
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
@toxic, avantajul nostru a fost intors impotriva noastra in momentul in care au plecat jucatori din NORD in SUD, iar altii s-au banat intentionat in semn de protest. Aveam ocazia sa luam inapoi cel putin un tanc de la voi, dar am refuzat. Eu am fost unul dintre cei care s-au opus pentru ca nu imi place sa imi bat joc de regulament, care si asa a fost terfelit de nenumarate ori. In schimb, la acesta extragere, nu se mai poate schimba nimic, nu mai poti elimina jucatori, nici macar pe cei care erau pe listele coordonatorilor, pentru ca extragerea a avut loc. Chiar cu o zi inainte fata de cum era anuntata initial. N-au avut timp sa se uite pe listele coordonatorilor cu jucatori care nu au ascultat (si credeti-ma ca au fost foarte indulgenti coordonatorii, minim o treime dintre participanti trebuiau exclusi), dar au facut extragerea mai devreme. Chiar nu imi explic. Nu sunt singurul nemultumit si asta cred ca se vede, cu exceptia unor lingusitori nu a raspuns nimeni. Niciun raspuns oficial. Frumos!
 
de parca si la extragerea asta nu poti sa dai de mai multe ori si sa pastrezi ce iti convine.

Cat despre LIVE. UNDE a scris acolo ca e LIVE??????? Hai pe bune? Ne furam caciula???

Pe youtube sau pe oricare platforma de media streaming trebuie sa scrie acolo LIVE si un cerculet rosu ca si cum atunci se inregistreaza si merge video-ul LIVE.

Despre ce vorbim???

Eu unul NU o sa mai particip la NICIUN EVENT de genul acesta. PUNCT. De ce? TIMP PIERDUT AIUREA!!!!

pentru ca nu imi place sa imi bat joc de regulament, care si asa a fost terfelit de nenumarate ori.


Nici macar nu ni s-a comunicat PREMIUL DE PARTICIPARE. Extragerea s-a facut cu o zi inainte. Scrie clar pe topicul creat de adsum ca extragerea pentru premii va avea loc pe data de 12 Noiembrie 2021.

LIVE 100% real..... minunat

Spre deosebire de unii care au timp sa scrie pe forum si sa sara in apararea adminilor si sa vina cu argumente puerile, noi astia de rand mai avem si serviciu unde platim taxe si impozite la stat.


Fiind discutii acestea pot fi luate drept feedback constructiv si pe viitor sa nu va mai abateti de la reguli si sa incalcati regulamentul.

Pai e scris asa de la INCEPUT, asa ramane. Il modificati pe parcurs cum va convine voua. Minunat!
 
Ultima editare de un moderator:

adsum

Gunman
De curiozitate, ati reusit sa dormiti? :))

Si eu vreau sa stiu care este premiul de participare!!!!!
O cutie de spanac, ca să fiți puternici ca Popeye.
Si pe adsum cum il gasim pe joc sa-l contactam? :)))
Același nickname ca pe forum - adsum
Sunteți băieței mari, vă descurcați.
Asta e, data viitoare poate vin cu reguli competente! Acum a fost doar asa, sa fie. Oricum, felicitari!
De dragul discuției și ca să nu ne trezim vorbind, care ar fi, din punctul tău de vedere, acele reguli competente?
Legat de un premiu,am trimis o lista cu cei care nu au ascultat.
La 5 forturi nu a ascultat nimic si totusi a luat premiul...
Regulamentul ala pentru ce a fost facut???
La aceasta intrebare si eu as vrea un raspuns, daca stau sa va dau lista ati bagat foarte multi care dupa regulament "nu au ascultat" si sunt in extragere, cu mainile voastre ne-ati scris ca nu o sa pupe extragerea.
Cred că ați înțeles greșit toată treaba. Faptul că ați trecut pe x-ulescu și cutărescu pe o listă nu înseamnă că aveți drept de viață și de moarte.
Am urmărit și noi luptele, așadar n-o să sancționăm pe cineva la cerere. Nu vrem să ne legăm de cele mai banale chestiuni și să împărțim sancțiuni în stânga și-n dreapta. Dacă ar fi fost abateri grave s-ar fi luat măsuri.
Tot cu mainile lor au scris ca adminii nu participa la event, desi au construit biserica de a luat-o naiba, au participat la fort, si-au schimbat clasa de caracter de 50 de ori (desi acum 1 an imi ziceau ca e tehnic imposibil sa faci asta). Tot cu mainile lor au scris ca e lume CLASICA, dar la pvp au fost lasati cu iteme jaguar, cowgirl, vaquero, iar la forturi cu lasouri lucille. Extragerea trebuia sa aiba loc vineri, a avut loc azi. Tot cu mainile lor au scris ca nu ai voie sa parasesti orasul. Stiti si voi ce s-a intamplat. Bataie de joc.
Nu văd cu ce anume a deranjat prezența noastră la lupte. Dacă stau să-mi amintesc, voi ne-ați cerut să venim, iar clasa de caracter am schimbat-o tot în funcție de necesitățile voastre. Biserica și itemele menționate, folosite în duel sau aventuri, n-au influențat cu nimic luptele de fort, așadar nu văd niciun motiv serios pentru care le-ai aduce în discuție. Am spus că vrem să jucăm cât mai simplu, cu iteme normale, nu că e o lume clasică - nici n-ar avea cum să fie clasică din cauza bonusurilor oferite și a celorlalte funcții active. Lassoul lucille a putut fi obținut la misiune, o misiune simplă, care putea fi făcută de toată lumea. La fel ca cele pentru Crenguță și Calul Cavalerului. Cei harnici au avut de câștigat. Regula conform căreia nu puteați părăsi orașul a rămas valabilă, la modul că nu-l puteați părăsi de bunăvoie. Excepție au fost cazurile în care cineva a fost banat din cauza încălcării regulamentului și a fost eliminat din oraș sau la schimbul de jucători. Iarăși, nu văd cu ce a afectat asta luptele propriu-zise.
la sud tragerea a fost cu incetinitorul......sa pice cine trebuie :D
Mi-a placut incetinitorul la extragerea pt sud,sa iasa cine trebuie hehelol123
Unii jucatori trebuia eliminati si tot au fost bagati in extragere
Oricum mi sa parut chiar o bataie de joc si discriminare pe fata,parerea mea.
"Încetinitorul" a fost ca să vedeți lista, nimic mai mult. Nici măcar nu începuse extragerea.
Nu se poate da click de mai multe ori pe "Go".Ești convins că ai proprietatea cuvintelor atunci când vorbești despre discriminare?
Eu iti dau dreptate , era frumos sa fie anuntat live-ul la o ora exacta ca asa am fi fost toti pe live sa vedem extragerea de “calitate” . Asta numai live nu a fost … asta e pacat de noi astia care am fost on batalie de batalie
A fost anunțat la ora 21:00, a fost urmărit de 26 persoane. Îmi pare rău că nu m-am gândit să te invit personal,eventual să te întreb dacă poți sau nu să intri,că poate o mai amânam.
Spre deosebire de unii care au timp sa scrie pe forum si sa sara in apararea adminilor si sa vina cu argumente puerile, noi astia de rand mai avem si serviciu unde platim taxe si impozite la stat.
Cu toate astea ți-ai făcut timp să ne scrii. Apreciem.
Nu trebuie să ne ia nimeni apărarea. Chiar nu e nevoie, crede-mă pe cuvânt. Dar așa cum tu ai dreptul la opinie, la fel au și alții. Fie că-ți place sau nu, fie că ești sau nu de acord cu ea. E o zonă de discuții, nu de aruncat cu noroi în admini. Este normal să vă exprimați eventualele nemulțumiri, însă fără a folosi un ton jignitor și fără a repeta același lucru de 10 ori. Aia deja nu mai e critică constructivă. Așa cum toți visează să-i dea un pumn lui Van Damme, așa și voi vreți câte o bucățică din noi: "uite ce i-am zis adminului". Eh, tocmai asta e pueril.
Fiind discutii acestea pot fi luate drept feedback constructiv si pe viitor sa nu va mai abateti de la reguli si sa incalcati regulamentul.
Pai e scris asa de la INCEPUT, asa ramane. Il modificati pe parcurs cum va convine voua. Minunat!
Dacă tot invocați regulamentul ,citiți-l integral, nu vă legați doar de unele pasaje:
2. Ne rezervăm dreptul de a modifică (ajusta) regulamentul evenimentului și recompensele în orice moment, în funcție de situațiile create, fără notificare prealabilă.
Nu cum ne vine nouă, ci din pricina unor situații create tot de voi. De exemplu, fiind eveniment de lupte de fort, ne-am așteptat să înțeleagă toată lumea că e nevoie de build și echipament adecvat. Dar cum nu s-a înțeles, a trebuit să mai ajustăm regulamentul.
Ce tentativa nereusita de live. Lasand la o parte ca era filmat in 144 pixeli, a aratat mai mult ca o preinregistrare, nu ca un live. De unde stiu eu ca era live? Ce indica asta? Ca a fost pe twitch? :lol:
Ce elemente care sa sugereze faptul ca a fost live au existat?
Si de aici am inteles ca premiile se vor acorda cui vor organizatorii, chestia asta cu live-ul pe twich este doar de fatada.
Sper sa nu mai organizati concursuri de genul, dati direct itemele jucatorilor favoriti (sau random cum mai spun unii).
doar ca aici nu e matematica, se numeste abuz.
de parca si la extragerea asta nu poti sa dai de mai multe ori si sa pastrezi ce iti convine.
Cat despre LIVE. UNDE a scris acolo ca e LIVE??????? Hai pe bune? Ne furam caciula???
Pe youtube sau pe oricare platforma de media streaming trebuie sa scrie acolo LIVE si un cerculet rosu ca si cum atunci se inregistreaza si merge video-ul LIVE.
Despre ce vorbim???
Se poate vedea destul de clar pe twitch că a fost live și că n-a fost urcat un videoclip anterior. Uite că ăștia de la twicht n-au logo cu live și nici cerculeț roșu.
Ia să le batem obrazul :D Vă reamintesc că accesul pe forum nu este un drept ci un privilegiu, așadar nu invocați "discuțiile libere" că să scrieți orice vă trăznește prin cap. Dacă aveți dubii asupra autenticității extragerii, vă invit să veniți cu dovada care să vă susțină afirmațiile și acuzațiile. Dacă nu puteți s-o faceți, abțineți-vă de la comentarii. Subiect închis.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Da, adsum, eu te-am rugat să participi la fort, să îți schimbi clasa de n'șpe mii de ori, să construiești cu setul fridei 24/24 în timp ce alții se chinuiau cu iteme de la negustor pentru a face puncte pentru oraș. Eu te-am rugat toate astea. În ce hal poți să minți. Ce te-am rugat eu, n-ai făcut. Anume să fii atent la cei care nu respectă regulamentul, nu au builduri corespunzătoare și nu ascultă de coordonatori. Spre exemplu, Claudiu50, cel de pe locul 1 la daune n-a ascultat deloc de coordonator pentru că a vrut să dea daune și să iasă pe primul loc (i-a și ieșit), iar tu în loc să îl sancționezi, il premiezi. Felicitări! Data viitoare să faceți server de fort cu lupte între admini. Că unul pentru jucători e clar că nu știți să îl gestionați. S-a insistat atât cu respectarea coordonatorului și n-a fost nimeni exclus de la gringo, deși au făcut-o de oaie atâția. Sunt siderat, e efectiv inefabil ce s-a întâmplat. Câtă bătaie de joc.:mad:

accesul pe forum nu este un drept ci un privilegiu
Da, forumul e privilegiu, nu un drept =))
Ai vrut să pari inteligent, dar nu ți-a ieșit. Dreptul în sine reprezintă un privilegiu. Caută și în dicționarul de sinonime, vei vedea că drept=privilegiu :njub:

Jocul e pe moarte și cu lipsa asta de respect față de jucători (si față de propriul regulament si propriile principii până la urmă) coroborată cu update-urile dezamăgitoare de la Inno, n-o să mai aibă cine să vă plătească salariile. Aaa, stai ca tu faci pro bono :lol:
 

toxic

Trapper
Bre Viper, nu are absolut nicio relevanta ce level avea biserica din moment ce toata lumea avea 150. Cu ce te-a deranjat pe tine ca a construit biserica? :)) Asta e pur si simplu ca sa fi Gica Contra.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus