Speed Războiul Civil - Discuții

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

...Trelawney...

Greenhorn
Principala problema e ca au ajuns la extragere si cei care au jucat doar pentru ei. Daca erau off era o chestie, dar cat timp esti on si joci dupa bunul tau plac e altceva. Da, nu ii pot exclude complet, dar nici sa ii premiezi ca nu ascultat. Asa la urmatoarele eventuri o sa fie toata lumea in colt la daune sau pe soldati/muncitori la ferite.
Nu am idee care ar fi fost solutia optima, dar clar asa nu a fost ok pentru cei care au stat 22 lupte on runda de runda si au mutat cum li s-a cerut. Poate au scos 1k daune sau 100 ferite mai putin fata de cel premiat care nu a ascultat.
 

SADonix007

Trapper
@adsum "Ia să le batem obrazul :D Vă reamintesc că accesul pe forum nu este un drept ci un privilegiu, așadar nu invocați "discuțiile libere" că să scrieți orice vă trăznește prin cap. Dacă aveți dubii asupra autenticității extragerii, vă invit să veniți cu dovada care să vă susțină afirmațiile și acuzațiile. Dacă nu puteți s-o faceți, abțineți-vă de la comentarii. Subiect închis."
Și noi îți reamintim că dacă ești admin, nu ești zeu. Ai un regulament pe care trebuie să-l respecți și tu, să lăsăm superioritatea domnule admin " anonim". Și încă o întrebare, de ce nu ne spui ce nume ai avut înainte? Sau oare erai "faimos"? În fine.

Eu încă o dată felicit jucătorii din acest eveniment, mulțumesc de ascultarea la fort și ne auzim pe Hawaii.
 
@adsum "Ia să le batem obrazul :D Vă reamintesc că accesul pe forum nu este un drept ci un privilegiu, așadar nu invocați "discuțiile libere" că să scrieți orice vă trăznește prin cap. Dacă aveți dubii asupra autenticității extragerii, vă invit să veniți cu dovada care să vă susțină afirmațiile și acuzațiile. Dacă nu puteți s-o faceți, abțineți-vă de la comentarii. Subiect închis."
Și noi îți reamintim că dacă ești admin, nu ești zeu. Ai un regulament pe care trebuie să-l respecți și tu, să lăsăm superioritatea domnule admin " anonim". Și încă o întrebare, de ce nu ne spui ce nume ai avut înainte? Sau oare erai "faimos"? În fine.

Eu încă o dată felicit jucătorii din acest eveniment, mulțumesc de ascultarea la fort și ne auzim pe Hawaii.

Respect! Uite cineva cu capul pe umeri. Bravo

la faza cu "Și noi îți reamintim că dacă ești admin, nu ești zeu. Ai un regulament pe care trebuie să-l respecți și tu, să lăsăm superioritatea domnule admin " anonim"." mi-ai facut ziua mai frumoasa.

Cineva cu coloana vertebrala care nu se da dupa cum bate vantul. Respect, mane!

Mari premii.... tot niste pixeli.

Si eu ma bucur ca am facut parte din orasul NORD cu membri minunati, ne-am distrat si am participat la forturi cu jucatori de nota +10.


Aaaa si sa nu uit. Ma bucur ca nu am picat in oras cu adsum.

@odm JOS PALARIA. Nota 10 pentru implicare si ca nu ne-ai lasat la greu.

This is my opinion. Nothing more.


Hai sanatate si numai bine!


EDIT: sper ca acest comentariu sa nu mai fie sters. Frumos din partea celui care sterge comentariile. Ne suparam si stergem comentarii ca nu ne convine. Bravo, boss! Asta explica multe.
 

adsum

Gunman
Principala problema e ca au ajuns la extragere si cei care au jucat doar pentru ei. Daca erau off era o chestie, dar cat timp esti on si joci dupa bunul tau plac e altceva. Da, nu ii pot exclude complet, dar nici sa ii premiezi ca nu ascultat. Asa la urmatoarele eventuri o sa fie toata lumea in colt la daune sau pe soldati/muncitori la ferite.
Nu am idee care ar fi fost solutia optima, dar clar asa nu a fost ok pentru cei care au stat 22 lupte on runda de runda si au mutat cum li s-a cerut. Poate au scos 1k daune sau 100 ferite mai putin fata de cel premiat care nu a ascultat.
Să ne lămurim: în momentul de față există nemulțumiri la adresa celor care au câștigat El Gringo? Sau a câștigat vreo "clonă", cum se spunea la început?
Sunt de acord cu faptul că unii au fost individualiști ( cunoști foarte bine cazul Tonitzza) , însă în același timp nu puteam fi absurzi și să sancționăm orice greșeală, de la un schimb ratat sau o mutare greșită, până la o haină echipată aiurea. Nu ăsta a fost scopul evenimentului.

Și noi îți reamintim că dacă ești admin, nu ești zeu. Ai un regulament pe care trebuie să-l respecți și tu, să lăsăm superioritatea domnule admin " anonim". Și încă o întrebare, de ce nu ne spui ce nume ai avut înainte? Sau oare erai "faimos"? În fine.

Anonim și faimos nu se prea potrivesc, hotărăște-te. Fii mai clar, ce anume din regulament nu s-a respectat?
Faptul că cer să se înceteze cu acuzațiile gratuite la adresa staff-ului mă face "zeu"? Pasajul respectiv s-a referit strict la faza cu live-ul. Nu încercăm să reducem la tăcere pe nimeni, ba chiar am fost prea permisivi. Nu știu care era mai zeu atunci când vorbeai în numele nostru și amenințai cu banarea anumiți jucători, deci chill. Înainte de a mai scrie asigură-te că ai citit și înțeles integral textul.
 

odm

Cowboy
Desi ne-am straduit, nu am reusit sa impacam pe toata lumea. Ne asumam ca au fost schimbari de regulament facute pe parcurs in functie de situatiile ivite. Dar sa aruncati toata vina asupra echipei de organizare e gresit.
Eventul era simplu: intrati pe server, faceati misiunile de inceput, apoi cu ajutorul potiunilor ajungeati la 150, va prezentati la lupte cu build si iteme corespunzatoare pentru level maxim.
S-a dorit un server de forturi cu echipe echilibrate si lupte frumoase. Ce a iesit ati vazut si singuri! Nu au atins level 150 un numar mare de participanti. S-a ajuns la eliminarea lor. Din cei care au facut 150 nu si-au dat interesul sa aiba echipament. Alti banati. Iar din cei care au ramas in orase si aveau si build si echipament nu au mai intrat pe server. Rosii si galbeni prea multi pentru un event asa scurt. Orasele au ramas cu o medie de 90 de oameni din care au reusit sa finalizeze 18 lupte doar cate 69. Din peste 300 oameni inscrisi in final au ramas pentru tragerea la sorti 138.
Nu am dorit sa participam la lupte, eu si adsum, dar ne-am implicat pentru a echilibra. Nu am dorit sa va duelati, dar cand ati cerut iteme de duel in magazin/croitor v-am ajutat. Personal, am ajutat cat am putut: am fost on mare parte a timpului, v-am ajutat cu diferite link-uri pentru puncte, iteme, medalii, am participat la fort cand m-ati solicitat si acum la final simt o mare dezamagire cand vad ca aruncati cu noroi in echipa de parca noi ne-am dorit sa va punem bete in roate. Premiile au fost putine si sigur ca cei care n-au avut noroc sunt suparati.
Eventul a fost conceput pentru voi sa va distrati, sa socializati, sa va cunoasteti mai bine chiar daca sunteti adversari pe alte lumi si la final veneau si niste premii. Bineinteles ca nu a fost perfect, dar sa aruncati toata vina pe echipa pentru nereusita este putin cam mult. Era mai bine sa nu organizam nimic?
 

...Trelawney...

Greenhorn
@adsum eu unul nu am nimic cu cine ce a castigat. Bravo lor. Spun doar ca aceste cazuri izolate ( de individualism) sa nu ajunga la urmatoarele eventuri sa fie ceva normal. Toata lumea in colt la daune sau la ferite. Cat timp ei vad ca e ok sa joci doar pentru tine si ca ai sanse sa si castigi premiul eu unul tind sa cred ca pe viitor o sa fie din ce in ce mai multe cazuri de genul. Nimeni nu isi doreste asta si realizez ca e greu sa controlezi astfel de situatii. Nu zic ca pentru un schimb ratat/o tinta nepusa sa fie sanctionati, dar daca la majoritatea bataliilor au avut acelasi comportament atunci cred ca se pot aplica anumite penalizari.
Oricum eu unul astept si urmatoarele eventuri de genul, poate o sa fie mai implicata lumea :)
 

Danny Tommy

Trapper
Am incercat sa aduc unele comentarii negative, dar constiinta ma indemna sa nu o fac. chiar nu pot...
As vrea sa multumesc organizatorilor pentru acest turneu minunat si pentru inplicarea deosebita de care au dat dovada.
Pot spune cu mana pe inima, ca acest turneu a fost o adevarata reusita. . M-am simtit mai bine decat la cele 3 campionate mondiale de fort, la care am fost lader, la unele facand o munca voluntara destul de grea (spun asta in speranta ca ma invita si pe mine cineva la o gazeta ceva))),
Vreau sa va felicit in mod special pentru minunata extragere a premiilor random si pentru profesionalist prin care premiile au ajuns la cei care le merita, care chiar au muncit la acest turneu, felicitari lor, bravos! Am inteles ca extragerea a fost destul de calitativa, nu ma asteptam la asta, deci bravo iar!
Vreau sa va felicit si pentru membrul cel nou al echipei de admini, foarte buna aceasta alegere! Vad ca saptamana asta a inceput just sa il invete cum se sterg mesajele pe forum.. Se descurca minunat! Bravo, foarte profi!

In concluzie, frumos turneu, sa nu mai faceti...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus