Raport catre comunitate

  • Autor subiect DeletedUser19531
  • Data de început

DeletedUser23483

Guest
Recompensa consta in unul din cele 2 iteme la alegere: mexicanul(arma foc) sau maceta mexicana(arma alba)
 

DeletedUser19531

Guest
Harta de la activitatea multiplayer:

blog_mpi.jpg

*informatii:http://devblog.the-west.net/?p=1236
** iar harta: http://map.the-west.de/view.html
***pe beta a aparut deja noua formula pentru bataliile de fort: http://forum.beta.the-west.net/showpost.php?p=24638&postcount=2
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19531

Guest
Cand isi fac adminii treaba si vor discuta cu noi despre modificarile importante din joc??? Cand vor discuta cu dezvoltatorii sau cu seful comunitatilor despre aceste modificari si apoi sa ni le transmita noua pentru obtinerea unui feedback ???
Suntem una dintre cele mai mari comunitati si totusi nu ni se cere parerea, de ce???
 

DeletedUser2948

Guest
Cand isi fac adminii treaba si vor discuta cu noi despre modificarile importante din joc??? Cand vor discuta cu dezvoltatorii sau cu seful comunitatilor despre aceste modificari si apoi sa ni le transmita noua pentru obtinerea unui feedback ???
Suntem una dintre cele mai mari comunitati si totusi nu ni se cere parerea, de ce???

De cand intra in atributia unui admin sa discute cu tine despre ce modificari o sa fie facute pe joc?
De cand intra in atributia unui admin sa discute cu dezvoltatorii despre ce modificari o sa fie facute pe joc?
De cand intra in atributia unui admin sa transmita acele modificari inainte de a fi testate si finalizate?

Oricum tu cam furi curent in ultima perioada. Nu-ti convine cum este administrata comunitatea .ro? Mergi si joaca pe .net, pe .fr, pe .it daca aici nu-ti place. Ai gramada de comunitati unde te poti juca. Mergi si joaca acolo si vinde'le la aia gogosile tale ieftine ca aici nu ti le mananca nimeni.
 

DeletedUser19531

Guest
De cand intra in atributia unui admin sa discute cu tine despre ce modificari o sa fie facute pe joc?
De cand intra in atributia unui admin sa discute cu dezvoltatorii despre ce modificari o sa fie facute pe joc?
De cand intra in atributia unui admin sa transmita acele modificari inainte de a fi testate si finalizate?

Oricum tu cam furi curent in ultima perioada. Nu-ti convine cum este administrata comunitatea .ro? Mergi si joaca pe .net, pe .fr, pe .it daca aici nu-ti place. Ai gramada de comunitati unde te poti juca. Mergi si joaca acolo si vinde'le la aia gogosile tale ieftine ca aici nu ti le mananca nimeni.

Degeaba esti admin sau ai fost daca nu cunosti ce trebuie sa faci, un administrator nu iti raspunde doar la problemele care se desfasoara in joc si iti cauta solutia in cel mai rapid mod. O comunitate se desfasoara in ambele sensuri, asta daca nu stii, nu doar in sensul jucator - admin ci si admin - jucator. Pentru a lua cele mai bune decizii acestea trebuiesc discutate si alese de catre cei care au de suferit in urma acestor modificari. La fel cum se face referendum cand este o decizie foarte importanta de luat si cu impact major asupra cetatenilor, asa si aici trebuie discutat atunci cand asupra jucatorilor se desfasora o activitate care schimba cursul normal al desfasurari jocului.

De ce sa merg sa joc in alta limba, daca eu vorbesc si scriu in romana??? E un privilegiu faptul ca un jucator isi desfasora activitatea in comunitatea ta sau pe jocul tau si prin urmare trebuie tratat cu respect, indiferent de parerea pe care o ai despre el.

Faptul ca acuma apar modificari in cresterea nivelului si ca se iau anumite decizii cu privire la experienta acumlata, eu cred ca ar merita o discutie pe baza careia sa se obtina cea mai buna solutie; stiu deja ca au 3 variante, dar nu doresc sa intru in detalii, asta este treaba unui administrator.
 

DeletedUser2948

Guest
Yeah, sure! :)) Daca intrebi 100 jucatori daca vor 20000000 pepite gratis, toti 100 o sa vrea. La fel si cu ideile. Doar daca ei considera ca acea idee este in avantajul lor o sa dea un feedback pozitiv, altfel o sa fie ceva de genul "meh!".

De ce sa mergi sa joci pe alta comunitate? Pai acolo poate gasesti admini care n-au altceva de facut toata ziua decat sa discute cu dezvoltatorii ceva ce oricum nu o sa le zica. Simplu, nu?

Ce discutie sa existe ca adauga 10-20 lvl in plus? Foarte bine! Sa adauge. Unii am facut lvl 120 in 2 luni de la introducere si ne plictisim de atunci si cantam sa ne dea nivele. Deci, nimic de discutat. Povestea e mai veche decat majoritatea celor care dau pe aici.

PS. Ma scuzi ca tu sti ce trebe sa faci ca admin. Nu toti avem acest talent. Mai sunt unii, gen eu, mai noob-i de felul nostru care trebuie sa fim ajutati de altii, gen tu, mult superiori noua. Thx :*
 

DeletedUser19531

Guest
Dar poate ca din cei 100, un singur jucator o sa-si faca treaba si o sa ofere un feedback care sa nu fie partinitor cu nici una din tabere (multitudinea de jucatori ce doreste pepite si innogames care doreste bani) si care sa aduca o ideie aceptata de ambele parti, atunci cu siguranta ca s-a meritat sa faci respectiva discutie.

O modificare importanta a jocului nu apare in fiecare ora, prin urmare nu necesita sa stai 24 de ore pe joc, sunt sigur ca vor primi informatiile cerute in cazul in care vor intreba, cum eu care nu sunt admin pe acest joc am putut sa obtin cateva mici fragmente din ideile dezvoltatorilor, cu siguranta adminii pot obtine mai mult sau macar un minim de informatii.

Conteaza faptul ca nivelul caracterului se modifica fara o discutie, dupa cum vezi sunt multi jucatori care au cheltuit bani ca sa ajunga in top la experienta, daca aceasta experienta dispare peste noapte sunt sigur ca nu le-ar conveni sau daca se ofera ceva premii destul de interesante pentru cei cu experienta multa nu o sa le convina celor de nivel mai mic sau cu experienta mai putina, astfel vor face galagie. Pentru a nu aparea discutii violente si pentru a alege cea mai buna decizie trebuie sa se discute.

Nu ma consider superior nimanui, asta e doar o aparenta pe care o consideri tu si care apare ca reactie a faptului ca uneori masa populara se mai ridica si-l trage de guler pe conducator ca sa-si aminteasca ca el lucreaza pentru popor si nu poporul pentru el.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Deci mihai,daca il pui pe admin ''conducator'' si pe noi ''popor'',vine astfel.

Conducatorul are un alt superior(Inno) care nu accepta nici o propunere pe care o ia conducatorul de la popor.Dar conducatorul a creat o ''cladire'' inutila unde tot poporul va discuta acolo desepre ''natiune''.In acea cladire cineva din popor va crea o ''discutie'' despre o idee.Ceilalti din popor au dreptul sa fie pentru sau contra.Dupa ce se strang multe pro-uri,conducatorul spune ca ar putea discuta cu superiorul sa fie implementata,dar superior logic ca nu va baga propunerea in seama,asta facand acea cladire inutila.

Kod,in legatura cu,daca cineva ar propune sa primeasca fiecare nu stiu cate pepite.

Pai,logic ca jucatorii vor dori tot ce le convine,chiar daca asta ar fi fost o propunere la care toti s-ar fi gandit,astfel de idei ar trebuii sa nu se implementeze,dar nu se implementeaza nici o idee buna nici o idee rea.Oricum,daca cineva ar intreba pe la TV cine e de acord ca toti sa primeasca cate un Lamborghini,ar fi toti 100% alaturi de el,la fel ca la propunerile de felul acesta.
 

DeletedUser19531

Guest
Totul tine de prezentare, daca tu ca admin nu prezinti cum trebuie respectiva ideie pentru a fi inteleasa de dezvoltator este cat se poate de normal sa nu fie aplicata sau macar sa se incerce sa fie aplicata. Un produs prezentat cum trebuie este 90% vandut.
 

just4fun

The Boss
Cand isi fac adminii treaba si vor discuta cu noi despre modificarile importante din joc??? Cand vor discuta cu dezvoltatorii sau cu seful comunitatilor despre aceste modificari si apoi sa ni le transmita noua pentru obtinerea unui feedback ???
Suntem una dintre cele mai mari comunitati si totusi nu ni se cere parerea, de ce???
treaba unui admin este aceea de a supraveghea bunul mers al jocului, de a verifica diverse aspecte ale jocului (de tipul abateri de regulament, jigniri, etc) si de a raporta bugurile descoperite in perioada in care updateul s-a efectuat pe toate lumile.
pentru acele pareri exista versiunea beta - locul unde exista cativa reprezentanti ai acestei comunitati si in acelasi timp este locul unde se intalnesc reprezentati ai fiecarei lumi de joc.
 

DeletedUser

Guest
Totul tine de prezentare, daca tu ca admin nu prezinti cum trebuie respectiva ideie pentru a fi inteleasa de dezvoltator este cat se poate de normal sa nu fie aplicata sau macar sa se incerce sa fie aplicata. Un produs prezentat cum trebuie este 90% vandut.

As vrea sa stiu o propunere din acest forum care a fost aplicata in The West.Ca nu imi amintesc sa fi fost vreuna.Poate am ratat eu,dar nu cred a fost o propunere romana aplicata.:nu:
 

just4fun

The Boss
au existat propuneri inainte spre analizare si de pe forumul romanesc.
in acelasi timp, au existat pareri si pe forumul beta - acolo unde sunt si reprezentantii .ro
 

DeletedUser2041

Guest
As vrea sa stiu o propunere din acest forum care a fost aplicata in The West.Ca nu imi amintesc sa fi fost vreuna.Poate am ratat eu,dar nu cred a fost o propunere romana aplicata.:nu:

Multe idei de aici sunt propuse intr-o alta forma si pe alte market-uri. Sunt propuneri de aici pe care chiar eu personal le-am discutat mai departe, stai linistit nu selecteaza nimeni dupa tara propunerile.
 

DeletedUser19531

Guest
Ziua buna, ne puteti oferi si noua cateva imagini cu vanatoarea de ursi(activitatea multiplayer) ???
 

DeletedUser19531

Guest
Pe 19 decembrie o sa putem cumpara de la shop seturi precum natty, allan, doc etc.???
 

DeletedUser

Guest

Un singur lucru nu imi place din tot acel raport,partea aceea unde se propune ca toti jucatorii sa fie atacati fie ca sunt intr-un oras sau nu.Aici nu sunt de acord cu asta,eu de exemplu nu fac parte din nici un oras tocmai din cauza acestui motiv,platesc taxe mai mari la piata si la depunere de bani in cont si platesc si bani sa dorm si pe langa asta vreti sa fiu duelat?Mi se pare absurd sincer,daca faci parte dintr-un oras iti asumi riscul de a fi atacat,dar lasati in pace jucatorii fara oras care nu doresc nici un contact cu acest gen!
 
Sus