Raport catre comunitate

  • Autor subiect DeletedUser19531
  • Data de început

DeletedUser2041

Guest
Un singur lucru nu imi place din tot acel raport,partea aceea unde se propune ca toti jucatorii sa fie atacati fie ca sunt intr-un oras sau nu.Aici nu sunt de acord cu asta,eu de exemplu nu fac parte din nici un oras tocmai din cauza acestui motiv,platesc taxe mai mari la piata si la depunere de bani in cont si platesc si bani sa dorm si pe langa asta vreti sa fiu duelat?Mi se pare absurd sincer,daca faci parte dintr-un oras iti asumi riscul de a fi atacat,dar lasati in pace jucatorii fara oras care nu doresc nici un contact cu acest gen!

Sunt idei, nu certitudini.
 

DeletedUser

Guest
Ok am inteles,dar sper ca aceasta idee sa nu treaca mai departe :d Apropo cand ai mentionat implementarea in joc a noilor munci si marirea lvl-ului maxim ai spus anul acesta,adica pana la sfarsitul lui decembrie?Ar fi superb,chiar astept noi misiuni si noi munci si cat mai multe iteme noi in joc(fara pepite) <3W
 

DeletedUser2948

Guest
Un singur lucru nu imi place din tot acel raport,partea aceea unde se propune ca toti jucatorii sa fie atacati fie ca sunt intr-un oras sau nu.Aici nu sunt de acord cu asta,eu de exemplu nu fac parte din nici un oras tocmai din cauza acestui motiv,platesc taxe mai mari la piata si la depunere de bani in cont si platesc si bani sa dorm si pe langa asta vreti sa fiu duelat?Mi se pare absurd sincer,daca faci parte dintr-un oras iti asumi riscul de a fi atacat,dar lasati in pace jucatorii fara oras care nu doresc nici un contact cu acest gen!

In Vestul Salbatic trebuia sa faci parte din oras sa te poata duela cineva? :)) Conceput jocului este sa se apropie cat mai mult de realitate, asa ca ideea cu duel la toti jucatorii e foarte buna.
 

DeletedUser

Guest
Ok am inteles,si ai dreptate ce spui dar pe mine strict ca aventurier pe full comert ma dezavantajeaza,nevrand sa fiu atacat nu fac parte dintr-un oras, iar atunci cand se strange o suma considerabila de bani lichizi cu 10 pepite ii depun in cont fara taxa :ras:
 

DeletedUser2948

Guest
Stiu ce zici. Si eu am jucat asa cand eram pe comert. Dar daca nu ai lvl duel mare o sa te evite oricum. Dar la 500$/saptamana garda de corp e banal. Ii faci in 1h la ambulant banii aia. :))
 

DeletedUser

Guest
Problema e ca am lvl de duel cu vreo 20 lvle mai mare decat lvl normal :)) Dar daca imi amintesc 20% dintre banii castigati trebuie donati garzii de corp sau cv de genul,daca faci bani multi nu se simte,dar totusi prefer ca partea asta fara oras sa ramana asa cum este :))
 

DeletedUser25424

Guest
Deci se va baga marirea de level, dar xp-ul adunat de la 120 in colo se va reporta, nu?
 

DeletedUser16010

Guest
Nu, cel mai probabil se va reseta la 0 si va trebuie sa strangi xp pt nivelurile urmatoare.
 

DeletedUser19531

Guest
Magazinul

Dupa un timp de gandire am decis sa modifica grafica tuturor magazinelor din joc si sa adaugam de asemenea cate functii interesate, de exemplu functia de cautare. De asemenea vrem sa integram Vanzatorul ambulant in magazin pentru a-l face mai vizibil.
Mai multe informatii vom anunta in curand.


Informatia de mai sus este extrasa din acest raport adresat comunitatii: http://forum.the-west.ro/showpost.php?p=841986&postcount=2. Ieri a aparut pe lumile publice de pe beta aceasta modificare.

Shop

1. Speciale:
zvab5y.jpg

2. Vanzator ambulant
312gxt3.jpg

3. Cufere
153l8af.jpg

4. Echipament
a) pantaloni

2gwfi36.jpg
b) palarii
wjwe36.jpg

*Momentan inca se lucreaza la acest shop.
**La Vanzator ambulant este o eroare de afisare, preturile apar in obligatiuni, dar daca dati sa cumparati produsul isi revine si este afisat normal, in $. Mai sunt si alte erori, pana saptamana viitoare cred ca vor fi rezolvate.
***Dati click pe arata ca sa vedeti imaginile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19531

Guest
O imagine cu activitatea multiplayer:

2ex2612.png

*imaginea a fost preluata din video si din aceasta cauza nu e clara

Ce puternic este ursul.

In min 10 incepe sa vorbeasca despre the-west:
[YOUTUBE]0h5eMi2WKQg[/YOUTUBE]
http://www.youtube.com/watch?v=0h5eMi2WKQg

Urmatoarea actualizare aduce nivel 150, dupa cum puteti vedea in acest video o sa avem haina de nivel 140 sau 150.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
O imagine cu activitatea multiplayer:

2ex2612.png

*imaginea a fost preluata din video si din aceasta cauza nu e clara

Ce puternic este ursul.

In min 10 incepe sa vorbeasca despre the-west:
[YOUTUBE]0h5eMi2WKQg[/YOUTUBE]
http://www.youtube.com/watch?v=0h5eMi2WKQg

Urmatoarea actualizare aduce nivel 150, dupa cum puteti vedea in acest video o sa avem haina de nivel 140 sau 150.
"here is an image of our admin tools", No, asta-i buna :ras:
 

DeletedUser25424

Guest
Dupa 6 ianuarie,produsele vor mai fi licitabile?

Este adevarat sau doar o gluma?, daca este adevarat se strica jocul, scopul the west-ului era sa aduca cu realitatea , daca nu se vor mai putea cumpara produse...nu cred ca in west-ul salbatic nu puteai cumpara produse :)), acum sa vedem daca este adevarata sau falsa aceasta afirmatie, eu cred ca este falsa dar mai multi jucatori cred ca este adevarata.:boone:
 

DeletedUser24699

Guest
Dupa 6 ianuarie,produsele vor mai fi licitabile?

Este adevarat sau doar o gluma?, daca este adevarat se strica jocul, scopul the west-ului era sa aduca cu realitatea , daca nu se vor mai putea cumpara produse...nu cred ca in west-ul salbatic nu puteai cumpara produse :)), acum sa vedem daca este adevarata sau falsa aceasta afirmatie, eu cred ca este falsa dar mai multi jucatori cred ca este adevarata.:boone:


Eu cred ca-i falsa.
 

DeletedUser25577

Guest
Eu tot n-am înteles faza aceea cu vânatoarea de ursi , ce este , un fel de batalii la fort sau .. ? :huh:
 
Sus