Raport catre comunitate

  • Autor subiect DeletedUser19531
  • Data de început

DeletedUser19531

Guest
Imi plac misiunile de la acest impartitor:

quests_desert_village.png
 

DeletedUser20819

Guest
Intradevar va fi multa munca sa ajungi de la 120 la 150..dar cum s-a marit xp-ul la lvl acum 1 an parca...sau mai mult, ori mai putin..nu mai tin minte..oricum stiti la ce ma refer..ar trebui sa se mareasca si xp-ul si banii care ii castigam din duel/munci/fort..cum s-a marit de 3 ori xp-ul la fort acum cateva versiuni..asa ar trebui sa se mareasca si acum..daca va ramane asa..un non-pepitar ii va lua 5 ani sa ajunga la lvl 150..daca un jucator normal ajunge la lvl 120 in 1-2 ani cu maxim 5kk xp..
 

DeletedUser13613

Guest
Intradevar va fi multa munca sa ajungi de la 120 la 150..dar cum s-a marit xp-ul la lvl acum 1 an parca...sau mai mult, ori mai putin..nu mai tin minte..oricum stiti la ce ma refer..ar trebui sa se mareasca si xp-ul si banii care ii castigam din duel/munci/fort..cum s-a marit de 3 ori xp-ul la fort acum cateva versiuni..asa ar trebui sa se mareasca si acum..daca va ramane asa..un non-pepitar ii va lua 5 ani sa ajunga la lvl 150..daca un jucator normal ajunge la lvl 120 in 1-2 ani cu maxim 5kk xp..

Nivelul maxim s-a marit din 2 in 2 ani.Majoritatea au facut 120 imediat ce s-a extins de la 99 apoi au stat pe tusa ca lvl nu mai faceau.Lvl 150 o sa necesite o perioada mai lunga(si avand in vedere ca xpul cumulat se foloseste la lvl deja stii ca pana acum nu ai jucat degeaba).Aia cu triplatul xpului e in felul urmator: s-a triplat la fort, la duel, la munci, la misiuni si ca sa faci lvl.Adica s-a triplat tot.Spunea cineva mai inainte ca pentru 120 e nevoie de 14k xp si pentru 121 200k.Fals.Pentru 120 e nevoie de 43k xp.O sa fie la fel ca in precendetele mariri de lvl doar ca acum toata experienta pe care o faci se duce la lvl, nu spre infinit.Sa fim sinceri, pe conturile vechi am si uitat ce inseamna sa faci lvl :ras:
 

DeletedUser12588

Guest
Intradevar va fi multa munca sa ajungi de la 120 la 150..dar cum s-a marit xp-ul la lvl acum 1 an parca...sau mai mult, ori mai putin..nu mai tin minte..oricum stiti la ce ma refer..ar trebui sa se mareasca si xp-ul si banii care ii castigam din duel/munci/fort..cum s-a marit de 3 ori xp-ul la fort acum cateva versiuni..asa ar trebui sa se mareasca si acum..daca va ramane asa..un non-pepitar ii va lua 5 ani sa ajunga la lvl 150..daca un jucator normal ajunge la lvl 120 in 1-2 ani cu maxim 5kk xp..

Sa fii bucuros daca faci in 5 ani level 150 fara pepite, mai ales la ce experienta dau muncile acuma + ca iti trebuie 5kk $ daca nu mai mult numai sa iti iei itemele de la armurier,croitor etc. Dar parca vad ca urmatoru' update dupa acesta va fi marirea experientei de la munci, marirea banilor primiti din munci si noroc+valoare mai mare la munci, dupa parerea mea foarte naspa, prea exagerat acea experienta si valoarea acelor iteme + ca muncile noi nu au dificultatea intre 800-1100 pdm.
 

DeletedUser16010

Guest
Sa stii, mai ales acum, Setul de aur si Setul colectionarului e foarte dezavantajat. :|
:shoot::blink:
 

DeletedUser16010

Guest
Oricum, nu vreau sa imi imaginez urmatoarea tombola.
Iteme doar pentru lvl 100+, iar cei mici nu raman cu nimic bun, decat seturile actuale la care ori se depreciaza ori sunt prea scumpe ca sa fie vandute lor.
 

DeletedUser

Guest
Sigur se vor gandi la o solutie echitabila pentru toti jucatorii legat de seturile noi care vor aparea in 2014,daca vor aparea,si sigur vor aparea :shoot: Cat de nivelul maxim si cat de repede se va putea face,pe mine putin ma intereseaza deoarece eu vreau sa am cat mai multe iteme in inventar si misiuni completate deci experienta putin ma intereseaza <3W
 

DeletedUser16010

Guest
Jumatatea drumului ar fi level 142, oricum, valoarea de cumparare tuturor itemelor(cu tot cu aure) depaseste 3kk deci, cam greu cu colectia :|
:shoot::nesigur:
 

DeletedUser16010

Guest
Or fi sau nu, pentru muncile noi avem nevoie de puncte de munca, care nu prea sunt.
Sunt dezamagit de armele de fort :)), pusca cu luneta in varianta simpla si mult mai ieftina :)
:shoot::blink:
 

DeletedUser24619

Guest
Este un update foarte reusit,singurul lucru care nu imi place este scaderea de xp si $ la 15 secunde.
Puteti spune cand se implementeaza si pe ro?
 

DeletedUser25625

Guest
ar trebui alte arme de fort sunt cam putine si de duel macar 4 noi si de ce nu au aura si arme de fort?
 

DeletedUser19531

Guest
new_version64.png
2.08


Cateva imagini din versiunea 2.08:

spoiler-alert.jpeg

1. Reteta de nivel 350(bucatar):

ftkodk.jpg

2. Reteta de fierar:

1388732881-clip-62kb.png

3. Un impartitor nou, pentru misiunile de nivel mare:

c4cf84392cf8.jpg
 
Sus