Raport catre comunitate

  • Autor subiect DeletedUser19531
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Nu. A fost un bug, si l-am raportat de mult. Acum ar trebui sa-ti apara bonusul din set.

Deci stai ca nu inteleg, daca de exemplu am full set Allan Quatermain(ma refer la cele 6 articole de imbracaminte) si upgradez doar unul dintre ele, va ramane parte din acelasi set care va avea exact aceleasi bonusuri atunci cand setul va fi echipat?In comunicatul de pe publicbeta Diggo11 a scris asa: "Note: currently upgraded items do not form sets!"...
 

DeletedUser25625

Guest
pai logic si moral iti da bonusul de set ala a fost un bugulet
 

DeletedUser

Guest
"Note: currently upgraded items do not form sets!"...
Inseamna ca nu va ramane asa. Si asa s-a intamplat. Daca nu posta aia, sarea lumea cu tickete sa intrebe de ce nu mai merg seturile. Asa a postat direct faptul ca momentan itemurile upgradate nu contribuie la seturi, ca sa evitam alte discutii inutile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Inseamna ca nu va ramane asa. Si asa s-a intamplat. Daca nu posta aia, sarea lumea cu tickete sa intrebe de ce nu mai merg seturile. Asa a postat direct faptul ca momentan itemurile upgradate nu contribuie la seturi, ca sa evitam alte discutii inutile.

Eu crede-ma ca nu am inteles acea fraza deoarece lipsea o VIRGULA dupa cuvantul currently.Daca fraza era scrisa asa: "currently, upgraded items do not form sets!" n-as mai fi intrebat.
 

DeletedUser

Guest
Eu crede-ma ca nu am inteles acea fraza deoarece lipsea o VIRGULA dupa cuvantul currently.Daca fraza era scrisa asa: "currently, upgraded items do not form sets!" n-as mai fi intrebat.

Nu ca ar fi mare diferenta... Ti-ai fi dat seama si fara virgula.
 

DeletedUser19531

Guest
da asta stiu si eu dar imi pica netu pe beta...nu exista o formula ceva?

>>>pentru nivel 1:

bonusul de baza + 1

>>> pentru urmatoarele nivele:

bonusul de baza + nivelul obiectului imbunatatiti * 10% din bonusul de baza
~ se rotunjeste daca e cu virgula

>>>numarul de obiecte necesare pentru fiecare nivel se calculeaza astfel:
3 la puterea respectivului nivel la care vrei sa ajungi

>>>costul imbunatatirii:

nivelul la care vrei sa ajungi * pretul de baza(pretul de cumparare si nu de vanzare la negustor)

iar la pepite:

pretul de baza/ 1000 (sa nu uitati de rotunjiri)




>>> doar viteza, indemanarile, atributele si dauna se imbunatatesc

>>> pe langa cele 26 de realizari mai sunt si alte realizari ascunse

Cod:
[COLOR="Lime"][B]~posibil sa apara noi modificari pe beta ce vor schimba informatiile de mai sus[/COLOR][/B]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19531

Guest
Primim raspunsuri???

Changelog_2_32.png

Ne puteti prezenta mai multe informatii despre modificarile aduse de versiunea 2.32 la sistemul de duel??? Am dori sa stim ce si cum s-a modificat (o informare corecta cu procentul de modificare), se pot primi astfel de date??? Functia aleatorie de tintire si ferire a scazut, a crescut sau a ramas la fel???
 

DeletedUser25910

Guest
Changelog_2_32.png

Ne puteti prezenta mai multe informatii despre modificarile aduse de versiunea 2.32 la sistemul de duel??? Am dori sa stim ce si cum s-a modificat (o informare corecta cu procentul de modificare), se pot primi astfel de date??? Functia aleatorie de tintire si ferire a scazut, a crescut sau a ramas la fel???

v 2.31 maxim ,unde vezi tu 2.32? :hmf:
 

DeletedUser19531

Guest
v 2.31 maxim ,unde vezi tu 2.32? :hmf:

Pe beta si luni aici:d (daca nu vor fi probleme)

FEATURES & IMPROVEMENTS

Duel formula changes

The changes to the duel formula we have been testing on the beta server have been implemented on all markets now. Please visit our devblog (http://devblog.the-west.net/) for more information.
In addition to the changes mentioned we also decreased the soliders tactic bonus from 50 to 25%.
Please let us know what you think about the changes! We are still monitoring the duel system closely and will adjust it where needed.

Picking up large amounts of items from the market
Similar won auctions are now grouped together in the current bid tab of the town market. You may collect them all with just one click.

BUG FIXES
Deactivating auto extension of premium Features
Under certain circumstances the boxes to deactivate the auto extension of premium features disappeared. This has been corrected.

Quest requirements in German
In non-German language versions quest requirements that asked the player to open a specific window (for example the town screen) showed up in German.

Information about the worker bonus-xp
In the previous hotfix we already corrected the information on the bonus xp workers get as a class bonus. In some places the update information was still missing and has been updated.

Advent calendar not working properly
The advent calendar handed out by Maya was not working properly. As the Advent calendar was not adjusted for item upgrading it failed to load the proper items. Enjoy your presents. And remember: don’t open it early!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Changelog_2_32.png

Ne puteti prezenta mai multe informatii despre modificarile aduse de versiunea 2.32 la sistemul de duel??? Am dori sa stim ce si cum s-a modificat (o informare corecta cu procentul de modificare), se pot primi astfel de date??? Functia aleatorie de tintire si ferire a scazut, a crescut sau a ramas la fel???

Luni se face update-ul aici, ai rabdare.
 
Sus