Regandirea misiunilor pentru arme cu aura imbunatatiri gameplay-ului

  • Autor subiect DeletedUser10625
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser10625

Guest
De cand au aparut pustile de aur, luptele la fort au devenit foarte dezechilibrate. Pe de alta parte, unii jucatori mai vechi si mai slab informati au ales gresit la misiuni (nici forumul nu a fost mereu atat de bine pus la punct).

Astfel, pe lumea 2 am obtinut cheia nr. 1, dar am ales gresit si am luxat cheia 2. Asa ca adio pusca de aur. Iar pe de alta parte am o cheie 1 complet inutila si care valoreaza extrem de putin pe piata. E clar ca ar trebui regandita putin treaba. Pe de alta parte mai sunt unele aspecte ce comporta imbunatatiri.
In acest sens am unele propuneri :


1. O linie de quest alternativ prin care sa obtii acelasi item cu aura sau macar unul echivalent ca eficacitate (mitraliera lui Gatlin, Pusca de argint a lui Winetou, Carabina lui Old Shaterhand, etc -pentru pusca de aur/setul de aur sau biciul lui Montezuma sa zicem ca echivalent al Spadei lui H).
Nu am mai vedea numai pusti de aur la care sa ne uitam ca la felul 7. Si cine stie? Poate cineva care pe o lume are pusca de aur pe alta lume va dori sa incerce altceva.
Si desigur, cei ce au pusca de aur deja vor putea parcurge noul quest pana la un punct in care sa obtina si ei avantajele pe care cei ce au optat pentru altceva decat cheie le-au obtinut. Puncte de indemnare, $, xp.


2. Un pret mai mare pentru quest item-urile "reziduale" gen cheia 1, scrisoarea lui peste, cazmaua franta, etc. Nu e obligatoriu sa le vindem la piata intre noi dar macar negutatorul sa ne dea un pret semnificativ gen 2 -3k.


3. Posibilitatea de a "descompune" un item in elemente de crafting asta ca tot veti implementa craftingul. Adica imi pica la o munca un pepper box ruginit, il ""descompun" in matrita de revolver, lemn si salpetru.


4. Mai bagati fratilor niste queste ca ajungem la lvl 110 si NE PLICTISIM. Pana la lvl 120 numai ne fugarim pe harta si strangem bani pentru medalia aia de milionar. Ar putea fi bagat un quest pentru aniversarea razboiului de secesiune, in onoarea lui Abraham Lincoln, a lui Karl May si a Team westului daca doriti DAR BAGATI FRAS CEVA !



Avantaje : 1. Mai mult "echilibru in joc", mai mult dinamism.
2. Mai multa culoare, mai multe optiuni, mai multa provocare pentru cei inteligenti.


<3W
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12011

Guest
CONTRA

-pt o pusca de aur iti trebuie munca..daca nu o faci atunci nu ii face "noobi" pe cei care o au
-armele ce le-ai enumarat acolo nu exista..biciul lui montezuma? suntem in anul 1000 d.HR. ?
 

DeletedUser

Guest
De cand au aparut pustile de aur, luptele la fort au devenit foarte dezechilibrate. Pe de alta parte, unii jucatori mai vechi si mai slab informati au ales gresit la misiuni (nici forumul nu a fost mereu atat de bine pus la punct).

Astfel, pe lumea 2 am obtinut cheia nr. 1, dar am ales gresit si am luxat cheia 2. Asa ca adio pusca de aur. Iar pe de alta parte am o cheie 1 complet inutila si care valoreaza extrem de putin pe piata. E clar ca ar trebui regandita putin treaba. Pe de alta parte mai sunt unele aspecte ce comporta imbunatatiri.
In acest sens am unele propuneri :


1. O linie de quest alternativ prin care sa obtii acelasi item cu aura sau macar unul echivalent ca eficacitate (mitraliera lui Gatlin, Pusca de argint a lui Winetou, Carabina lui Old Shaterhand, etc -pentru pusca de aur/setul de aur sau biciul lui Montezuma sa zicem ca echivalent al Spadei lui H).
Nu am mai vedea numai pusti de aur la care sa ne uitam ca la felul 7. Si cine stie? Poate cineva care pe o lume are pusca de aur pe alta lume va dori sa incerce altceva.


2. Un pret mai mare pentru quest item-urile "reziduale" gen cheia 1, scrisoarea lui peste, cazmaua franta, etc. Nu e obligatoriu sa le vindem la piata intre noi dar macar negutatorul sa ne dea un pret semnificativ gen 2 -3k.


3. Posibilitatea de a "descompune" un item in elemente de crafting asta ca tot veti implementa craftingul. Adica imi pica la o munca un pepper box ruginit, il ""descompun" in matrita de revolver, lemn si salpetru.


4. Mai bagati fratilor niste queste ca ajungem la lvl 110 si NE PLICTISIM. Pana la lvl 120 numai ne fugarim pe harta si strangem bani pentru medalia aia de milionar. Ar putea fi bagat un quest pentru aniversarea razboiului de secesiune, in onoarea lui Abraham Lincoln, a lui Karl May si a Team westului daca doriti DAR BAGATI FRAS CEVA !



Avantaje : 1. Mai mult "echilibru in joc", mai mult dinamism.
2. Mai multa culoare, mai multe optiuni, mai multa provocare pentru cei inteligenti.


<3W

Puteati alege spre chei asta nu e vina noastra ci a voastra ,daca ar mai exista o cale multi ar avea 2 pusti,era mai bine daca spuneai la licitatie sa se poata licita cheile.


Contra.
 

DeletedUser6410

Guest
CONTRA deoarece daca nu ai stit sa alegi acum nu vei avea pusa ;) si misiuni se vor baga in urmatorul update :)
 

DeletedUser

Guest
Contra,
Nu e vina nimanui ca tu ai gresit misiunile,ca din nestire ai optat spre altceva.Daca ar fi mai usoare misiunile,sau s-ar baga alte arme cu daune relativ egale cu ale pustii de aur atunci nu ar mai fi convenabil sa bagi bani in reskill si in pepite,cand poti obtine o alta arma la fel de buna ca si pusca(sau aproape).
 

DeletedUser

Guest
pro daca voi ati facu-o nu comentati o facem si noi cei care am gresit o sansa <3W
 

DeletedUser

Guest
Coltul,Sabia si pusca nu trebuiau introduse in joc niciodata,au stricat atat duelurile cat si forturile..Pro
 

DeletedUser

Guest
contra..daca ar fi alte reguli ar avea toti pusca de aur ..intradevar are prea mari bonusuri...dar necesita reskill serios, multi bani si multa munca ca sa obtii pusca
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10625

Guest
CONTRA

-pt o pusca de aur iti trebuie munca..daca nu o faci atunci nu ii face "noobi" pe cei care o au
-armele ce le-ai enumarat acolo nu exista..biciul lui montezuma? suntem in anul 1000 d.HR. ?



Pe intelesul tuturor :

-Nu am facut pe nimeni "noob" cu atat mai mult pe cei care au ales bine.
-Cu adevarat daca e sa respectam adevarul istoric nici Hernandos nu a avut o arma anume si in mod cert Winchester-ul a fost inventat ulterior, multi ani dupa. Dar daca Wyatt earp are un buntline de ce nu ar avea si Montezuma un bici? Nu exista dar pot fi create

Acum desigur ca unii prefera un avantaj si bineinteles formula asta dezechilibrata. Nu trebuie sa facem toti la fel insa.
 

DeletedUser10625

Guest
Puteati alege spre chei asta nu e vina noastra ci a voastra ,daca ar mai exista o cale multi ar avea 2 pusti,era mai bine daca spuneai la licitatie sa se poata licita cheile.


Contra.


Pai am spus linii de quest "alternative". Cunoasteti sensul cuvantului, nu?

Poate si unii cu pusca de aur pe lumea 3, pe Arizona vor dori ceva diferit. O arma noua.
 

lord ion

West Marshal
niste bonusuri vor disparea in noul update de la golden gun....

Golden gun will not stack anymore in fort battles
 

DeletedUser19162

Guest
De acord! Asta probabil ar mai anima si ar mai echilibra un pic jocul. De ce nu?
 

DeletedUser10625

Guest
Contra,
Nu e vina nimanui ca tu ai gresit misiunile,ca din nestire ai optat spre altceva.Daca ar fi mai usoare misiunile,sau s-ar baga alte arme cu daune relativ egale cu ale pustii de aur atunci nu ar mai fi convenabil sa bagi bani in reskill si in pepite,cand poti obtine o alta arma la fel de buna ca si pusca(sau aproape).


Alta arma, alt reskil, alt quest inaccesibil celor care au mers pe varianta pustii de aur, aceleasi pepite.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9036

Guest
e o idee buna sa mai scadeti din bonusurile pustii de aur. sunt exagerate, dupa parerea mea.

o alta arma de fort de nivel mare cu aura e mai mult decat binevenita - mai ales ca pentru duel exista arme cu aura sau personalizate- pentru fort avem doar flinta lui bowie .

eu sunt PRO. <3W
 

DeletedUser

Guest
Cheile se vor putea vinde, odata cu introducerea update'ului.
Totusi, alte alternative ar infrumutesa jocul...de ce sa avem doar pusca de aur?!...


ATENTIE LA NEATENTIE(!!!)
Unii au avut de ales cheile inainte ca pustile sa fie introduse. Nu avea niciun sens sa aleg cheia, atat timp cat NU aveam ce face cu ele;).
Pro
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4645

Guest
Contra :).

Ar fi prea usor , nu degeaba bagai aku pepite ca sa fac rost de cheia nr. 3 in vacanta de vara. <3W<3W<3W
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus