Reglementarea atacurilor multiple

X-viper

West Sheriff
Membru personal
zis că dacă rămân și nu plec nu anulează politica.
Nu cunosc situația cu lux de amănunte, dar cred că a vrut să îți arate că regulamentul ăla e infezabil și te chinui degeaba. Nu ați luat nicio măsură cât timp au fost fake-uri pe Hawaii si Rhode Island. Nici tu, nici Syntex, nici Adsum, nimeni, deși regulamentul era în vigoare.

dar ei totuși sunt destul de fraieri să îi facă munca pentru care el legal e plătit?
Orice manager are dreptul la a-și forma o echipă, inclusiv Syntex pe care îl cam ridici în slăvi în ultima vreme, are dita mai echipa pe .net.
 
Pot spune același lucru despre tine și Elmer. Regulamentul nu era când Adsum a fost în echipă. Nu știu despre ce vorbești. Pot spune însă că durerea în cariceps a lu Elmer o să omoare încet ce a mai rămas din comunitatea românească. Eu știu ce echipă are Syntex pe .net și e și normal. Spre deosebire de Elmer știe să coordoneze și să organizeze o echipă. N-ai să-l vezi pe Syntex să injosească un membru staff pe forumul public cum a făcut tărtăcuță ăsta. Intră și tu în echipă și fă-i munca să vezi ce bine e să muncești degeaba. De fapt ... nu degeaba că lângă statuia Paladinului de la InnoGames din fața clădirii o să fie și una cu tine.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Ai putea sa-mi spui ce solutie ai cu privire la problema de fata? Ce ar trebui Elmer sa faca?
Eu mi-am spus punctul de vedere si am explicat situatia cat de obiectiv am putut. (JustUs si Mercenarii) Suntem de acord sa mergem in alta alianta pentru echilibrare, noi nu avem pe nimeni la block si nici nu facem ifose ca nu jucam cu x si y, dar alte persoane nu vor. Suntem de acord sa jucam cu oricine atata timp cat primim grade, excluderea nu e o solutie. Esti si tu constient ca se pot ataca forturi de catre x jucatori, din y orase, din z aliante. Si chiar daca nu se ataca, ce se rezolva? Eu n-am mai atacat de cateva zile, si poate nu va mai ataca nimeni de acum incolo, dar vom mergem unde vrem, asa cum ni s-a zis, si vor fi 50-60 vs 84/92, vor fi forturi si mai dezechilbrate decat erau inainte. Pe langa asta, cel mai probabil vor mai pierde 2 forturi in timpul cat dureaza batalia lor, sfarsind dupa cateva zile sa fie nevoiti sa ne atace propriile forturi, deci tot nu vor juca intre ei cum viseaza unii. Tu ce solutie ai?

Eu știu ce echipă are Syntex pe .net și e și normal. Spre deosebire de Elmer știe să coordoneze și să organizeze o echipă.
Pe .net au fost de 2 ori mai multe intrari la concurs decat pe .ro, iar echpa este de 4 ori mai numeroasa. Ca sa vezi, nici ei nu au respectat termenul de 19 mai, de abia astazi s-a afisat lista castigatorilor.

Sunt singurul care a văzut cum s-a luat de Lord Ion pe forumul public?
Mie mi s-a parut ca i-a luat apararea, eu m-am luat de ion ca n-a tradus cum trebuie, dar ion si-a recunoscut greseala si totul a fost ok pana la urma.
 
Ultima editare:

Elmer Fudd

Rabbit Killer
@Multi Account - ti-ai ratat complet cariera, scriitor de SF-uri trebuia sa te faci, nu e totusi tarziu sa te apuci, ca wiki nu o mai duce mult oricum :) E de bun simt, cand ati fost intr-o echipa si ati ales sa plecati sa o lasati exact asa cum a cazut. Nu e moral sa faceti comentarii de acest gen nici daca ar fi adevarate... Du-te frumos la echipa ta minunata acolo, nu contesta nimeni meritele nimanui, eu nu cred ca mi-am facut cont pe .net sa incep sa arunc cu rahat pe acolo... si nici nu am de gand, nu imi sta in caracter. Aici este serverul RO, pe care joc din 2008 si pe care cred ca il stiu destul de bine deja incat sa ma pot pronunta asupra unor reguli care aici nu se pot aplica. E ca si cum as merge eu pe alt server vreo doua saptamani cat timp managerul e in vacanta si as incepe sa fac reguli fara sa cunosc prea bine acel server, sansa sa fie unele bune e minima, lasand la o parte ca e un lucru care nu se face.

Am rugamintea sa ramaneti pe subiect, sunt permisiv desi nu meritati acest lucru multi dintre voi, totusi forumul nu e haznaua nimanui unde se pot spune vrute si nevrute. Orice postare de acest gen din acest moment se sanctioneaza cu mute/ban si se sterge, fara drept de apel. Multumesc pentru intelegere.
 

Succuboy

Trapper
Am stat putin de ieri de la ultimul meu raspuns si am observat putin in ce stagiu este conversatia. Dezastruos. Nu doar din pricina lipsei de dovezi, dar si ale aberatiilor. Hai sa luam niste lupte aleatorii dinainte sa inceapa fake-urile, si as dori sa subliniez niste idei, fiindca s-au scris mult prea multe ca sa le reiau:
20 Mai 2023 (!) - FORT BETIVII ANONIMI - Cu tactica de la X-Viper* Prezenta JustUs: 11+1 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 24 (!)
19 Mai 2023 (!) - FORT CEILALTI BETIVANI - Prezenta JustUs: 17+1 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 15 (!)
18 Mai 2023 (!) - FORT SMILE B-S -Primul fort dintre cele doua aliante noi create. Ghiciti ce, JustUs si Mercenarii au decis sa se duca pe aparare pentru a destabiliza batalia. Erau mult mai multi inscrisi, dar s-a facut full. Nu s-a zis deloc pe timpul impartirii ca JustUs si Mercenarii vor primi tradator la forturi. Ideea era sa vina impartiti atat pe aparare, cat si pe atac.

Off-event:
14 Mai 2023 - AWESOMIA
13 Mai 2023 - FORT GYPSY ROSE - 53 vs 82 - Prezenta JustUs: 10 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 5
12 Mai 2023 - FORT 53 BANI - 92 vs 58 - Prezenta JustUs: 15 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 5
9 Mai 2023 - FORT IQ007 - 56 vs 84 - Prezenta JustUs: 11 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 7
8 Mai 2023 - FORT URA DE DUPA USA - 91 vs 67 - Prezenta JustUs: 16 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 8
2 Mai 2023 - FORT DACTOBULES - 84 vs 56 - Prezenta JustUs: 10 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 8
27-28-29 Aprilie 2023 - Iarasi prezenta execrabila,
26 Aprilie 2023 - AWESOMIA
25 Aprilie 2023 - FORT LUV - 78 vs 78 - Prezenta JustUs: 18 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 7 (A fost fort batalie frumoasa, oarecum),
24 Aprilie 2023 - FORT TUZUL DE BATA - 81 vs 84 - Prezenta JustUs: 19 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 9 (aici a fost, daca nu ma insel, cand avea timp Daanuu si InginerAvid sa se ocupe de alianta, cand dadea premii destul de frumoase pentru prezenta si cand se dadea tactica si se conducea. In acelasi timp, a fost vorba intre noi sa o lasam si noi mai usor cu chematul oamenilor la fort, pentru a da o sansa de castig. De pe data de 24 sau de pe 21, chiar nu mai tin minte.).

Pe timpul eventului de Paste (29 Mar 2023 - 20 Apr 2023):
16-17-18 Aprilie 2023 - AWESOMIA
14 Aprilie 2023 - FORT RETURN OF THE KINGS - 69 vs 78 - Prezenta JustUs: 15+1 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 6
13 Aprilie 2023 - FORT -oRlegnA- - 94 vs 65 - Prezenta JustUs: 14 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 6
10 Aprilie 2023 - FORT DIVINA COMEDIE - 95 vs 90 - Prezenta JustUs: 22+3 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 7
8 Aprilie 2023 - FORT COX - 91 vs 80 - Prezenta JustUs: 14 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 6
7 Aprilie 2023 - FORT DIVINA COMEDIE - 57 vs 111 - Prezenta JustUs: 20+1(nice) | Prezenta Mercenarii + Academia total: 4 (de aici Kings of War s-au sacrificat sa mearga in partea cealalta, tras de par, pentru a ajuta echilibrarea forturilor pe timp de event, fiindca oamenii nostri doreau ouale de lesin, iar Against the World refuzau sa-si mobilizeze jucatorii. Nici bine nu venisera si au fost luati in primire de catre Viper, cu mistourile, mai ales contra lui Magic.),
5 Aprilie 2023 (!) - FORT COX - 85 vs 119 - Prezenta JustUs: 21+1(nice) | Prezenta Mercenarii + Academia total: 29 (nu observa nimeni o crestere anormala a prezentei Mercenarii, cand a fost o mini cearta asupra forturilor pe timpul eventului? si culmea, cam acelasi numar mereu)
4 Aprilie 2023 - FORT HONOLULU - 107 vs 66 - Prezenta JustUs: 19+1 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 11
3 Aprilie 2023 - FORT -oRlegnA- - 64 vs 107 - Prezenta JustUs: 18 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 12
*Revenind la forma initiala de doua aliante, for the sake of Hawaii, ca toata lumea sa aiba oua pentru event, DUPA promisiunile X-Viper, Beny, Clapudiu ca se vor mobiliza (hai Viper, spune ca si asta e minciuna).*

Pe timpul evenimentului St. Patrick unde erau misiuni cu fortul (15 Mar 2023 - 29 Mar 2023):
27 Martie 2023 - FORT DIN DRAGOSTE - 84 vs 84 - Aici am decis sa ne impartim in doua aliante, fiindca incepusem sa ne saturam de cate ori rugam cealalta tabara sa cheme oamenii la fort. De acum, au inceput FAKE-URILE SI HAOSUL. Se ataca aiurea din toate campurile. Si inainte sa se dea cu piatra, chiar si noi, unii din AAA, am venit in aparare pentru JustUs, fiindca mereu am fost contra contra-jocului.
26 Martie 2023 - AWESOMIA
25 Martie 2023 - AWESOMIA
24 Martie 2023 - FORT BETIVII SATULUI - 130 vs 49 - Prezenta JustUs: 7+1 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 6 (?)
23 Martie 2023 - FORT SULA DE TITAN - 74 vs 84 - Prezenta JustUs: 13+1 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 12 (?)
(^ aici incepuse iarasi cearta ca nu se echilibra)
22 Martie 2023 - FORT GANGBANG - 128 vs 109 - Prezenta JustUs: 21+5 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 30 (!)
21 Martie 2023 - FORT DIVINA COMEDIE - 84 vs 120 (hop cum a scazut ziua urm.) - Prezenta JustUs: 19+1 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 11 (?)
20 Martie 2023 - FORT MERCENARII - 126 vs 119 - Prezenta JustUs: 23+5(nice) | Prezenta Mercenarii + Academia total: 33 (!)
(inainte de aceste date, Mercenarii aveau o prezenta similara, fluctuand intre 20 si 30. Dar si asa, o mica perioada de timp, ca pana in martie >SE JUCA ASA<).

Nu mai avea rost sa postez luptele de Craciun cand erau zeci de fake-uri, sau urmatoarele care erau instabile. Sau luptele dinainte de Craciun, presupun ca ati inteles cu toti ideea. Dupa cum se poate observa, nu este vorba doar despre o saptamana, doua, sau un fort, doua unde prezenta a stagnat sau s-a refuzat cresterea activitatii, din diverse motive, de la nepasare, la "dar de ce sa fac eu?", la inactivitatea lui SADonix din care brusc a iesit zilele astea cand este vorba de cearta si scandal, la inactivitatea celor din Mercenarii care explodeaza cand la fel are SADonix nevoie de ajutorul lui Toby pentru a destabiliza (cei din mercenarii sigur nu sunt clone, citez un mare poet "sha muara familea mea dak te mint"). Pentru carcotasi, vreau sa subliniez urmatoarea fraza: Nu am zis ca in JustUs sunt clone. Poate ca sunt si acolo, poate ca sunt si in alte orase, deja m-am obisnuit sa vorbesc cu alte persoane in soapte cand vreau sa contactez detinatorul adevarat.

Ne-am saturat ca forturile sa devina instabile fiindca ei decad in inactivitate si refuza sa se mai implice, iar cand e o cearta, revin in forta doar sa destabilizeze. Ne-am saturat sa fim luati peste picior, sa ni se vorbeasca intr-un mod indiferent, sa ni se promita marea cu sarea si sa nu se respecte. Ne-am saturat sa fim santajati de fake-urile lor in cazul in care nu facem cum vor ei sau daca nu echilibram TOT NOI, de luptele instabile, de batjocura si de vorbitul doar sa se afle in treaba. Nu este prima oara cand ne spunem off-urile, fara niciun rezultat intr-un final, intorcandu-ne la primordiala problema. Doar ca acum, avem suportul a mai multor persoane. Ce am avea de castigat din toata treaba asta, de ce ne-am strica timpul nostru personal in loc sa facem ceva constructiv? Nu fiindca tinem prea mult la jocul pe care il jucam de atatia ani?

Este a 9-a oara cand vreau sa ma las de joc dupa revenire, doar din cauza incurcaturilor, dar militez cu speranta ca o data si o data poate se va lua iniativa, NU DOAR DIN PARTEA ADMINISTRATORILOR, dar si din partea jucatorilor. Majoritatea oamenilor s-au resemnat, vad iar fake-uri, stiu ce se intampla, se dau reskill pe altele. Din nou, si din nou, si din nou, pana va muri RO. Solutiile niciodata nu vor veni de la oamenii care abuzeaza de aceasta arma, fake-urile, iar cei care sunt impotriva lor, nu vad absolut niciun ajutor de la admini, sa se simta ca jucatorii sunt cat de cat valorificati, si nu doar masini de cumparat pepite si atat.

Poate o prima miscare catre bine ar fi sa nu se mai inchida ochii clonelor. Acestea sunt folosite de multe ori nu doar pentru a destabiliza forturile, dar si jocul, la produse. Fara scuze de genul "este spre binele forturilor" si sa ne dam seama intr-adevar cati jucatori mai exista pe jocul asta, adevarati. Sau ma rog, hai, sa nu fiu visator, un oarecare procent pana la urma. Este nevoie de administratori pe lumile cele mai active, care cunosc aliantele si jucatorii (cel putin liderii) si care nu ar inchide ochii asupra oricarei probleme care ar destabiliza situatia, care n-ar inchide ochii certurilor care duc spre destramare. In acelasi timp, este si vina jucatorilor. Da, este un ego destul de mare, mai ales in jocul asta, in amandoua taberele, nu dau nume, nu dau orase, poate nici nu vorbesc de cele principale.

Adevarul este ca lumea refuza sa mai joace cu jucatorii X Y Z fiindca au avut mult prea multe experiente neplacute cu acestia, iar X Y Z vice-versa. Overall, tot e vina noastra, a tuturor, ca natie, ca oricat a existat jocul asta, nu au lipsit certuri si scandaluri care au ajuns la destramari de prietenii, relatii, orase, aliante. Este vorba de nivelul moralului. De mentalitate. Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face.

Am fost nevoiti de a ne imparti din nou din pricina tuturor motivelor de mai sus. Decizia de a exclude JustUs a fost din cauza a doi jucatori, X-Viper si SADonix, la fel, am explicat mai sus. Decizia pentru excludere a Mercenarii, la fel, tot mai sus. Aceasta decizie este batuta in cuie, si o mare parte o sustinem, poate trebuia s-o sustinem in continuare de Craciun, dar ne-am gandit la binele tuturor. Poate a trebuit s-o sustinem in continuare de Paste, dar ne-am gandit la binele tuturor. Fiindca nu se putea juca cu fake-uri, principala problema. Poate nu este cea mai buna decizie, dar cealalta tabara ar trebui sa se gandeasca putin de ce am ajuns la aceasta decizie, PANA UNDE S-A DUS ACEL NIVEL AL MORALULUI. S-a ajuns la unii jucatori sa dezvolte crize de anxietate si de tristete fiindca au fost prea mult injurati, batjocoriti, barfiti.

Nu va convine ca ati fost exclusi, si refuzati ideea de a fi exclusi. O intelegem, eu, Aleg, Niro, restul care au fost luati peste picior si amenintati cu viata reala ca vom fi prinsi si ni se va face felul, chiar intelegem senzatia si cum va simtiti, dar in acelasi timp de ce vreti sa fortati o masa mult mai mare de oameni sa joace impreuna cu voi, daca acestia nu vor? Atata timp cat va purtati in asa fel, si va descarcati mania in felul asta, nu doar impotriva AAA, ci impotriva lumii, unde mai este nivelul moral? Poate a plecat de undeva.

Oricum, indiferent ce am sa zic, indiferent ce spune Aleg, Viper, Thean, Beny, nu se va schimba nimic, fiindca cu totii suntem de vina, atat jucatorii, cat si administratorii. Si cea mai trista situatie? Ca nici dupa atatia ani, nu am reusit sa ne facem bine.
 

SADonix007

Trapper
Am stat putin de ieri de la ultimul meu raspuns si am observat putin in ce stagiu este conversatia. Dezastruos. Nu doar din pricina lipsei de dovezi, dar si ale aberatiilor. Hai sa luam niste lupte aleatorii dinainte sa inceapa fake-urile, si as dori sa subliniez niste idei, fiindca s-au scris mult prea multe ca sa le reiau:
20 Mai 2023 (!) - FORT BETIVII ANONIMI - Cu tactica de la X-Viper* Prezenta JustUs: 11+1 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 24 (!)
19 Mai 2023 (!) - FORT CEILALTI BETIVANI - Prezenta JustUs: 17+1 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 15 (!)
18 Mai 2023 (!) - FORT SMILE B-S -Primul fort dintre cele doua aliante noi create. Ghiciti ce, JustUs si Mercenarii au decis sa se duca pe aparare pentru a destabiliza batalia. Erau mult mai multi inscrisi, dar s-a facut full. Nu s-a zis deloc pe timpul impartirii ca JustUs si Mercenarii vor primi tradator la forturi. Ideea era sa vina impartiti atat pe aparare, cat si pe atac.

Off-event:
14 Mai 2023 - AWESOMIA
13 Mai 2023 - FORT GYPSY ROSE - 53 vs 82 - Prezenta JustUs: 10 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 5
12 Mai 2023 - FORT 53 BANI - 92 vs 58 - Prezenta JustUs: 15 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 5
9 Mai 2023 - FORT IQ007 - 56 vs 84 - Prezenta JustUs: 11 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 7
8 Mai 2023 - FORT URA DE DUPA USA - 91 vs 67 - Prezenta JustUs: 16 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 8
2 Mai 2023 - FORT DACTOBULES - 84 vs 56 - Prezenta JustUs: 10 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 8
27-28-29 Aprilie 2023 - Iarasi prezenta execrabila,
26 Aprilie 2023 - AWESOMIA
25 Aprilie 2023 - FORT LUV - 78 vs 78 - Prezenta JustUs: 18 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 7 (A fost fort batalie frumoasa, oarecum),
24 Aprilie 2023 - FORT TUZUL DE BATA - 81 vs 84 - Prezenta JustUs: 19 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 9 (aici a fost, daca nu ma insel, cand avea timp Daanuu si InginerAvid sa se ocupe de alianta, cand dadea premii destul de frumoase pentru prezenta si cand se dadea tactica si se conducea. In acelasi timp, a fost vorba intre noi sa o lasam si noi mai usor cu chematul oamenilor la fort, pentru a da o sansa de castig. De pe data de 24 sau de pe 21, chiar nu mai tin minte.).

Pe timpul eventului de Paste (29 Mar 2023 - 20 Apr 2023):
16-17-18 Aprilie 2023 - AWESOMIA
14 Aprilie 2023 - FORT RETURN OF THE KINGS - 69 vs 78 - Prezenta JustUs: 15+1 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 6
13 Aprilie 2023 - FORT -oRlegnA- - 94 vs 65 - Prezenta JustUs: 14 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 6
10 Aprilie 2023 - FORT DIVINA COMEDIE - 95 vs 90 - Prezenta JustUs: 22+3 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 7
8 Aprilie 2023 - FORT COX - 91 vs 80 - Prezenta JustUs: 14 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 6
7 Aprilie 2023 - FORT DIVINA COMEDIE - 57 vs 111 - Prezenta JustUs: 20+1(nice) | Prezenta Mercenarii + Academia total: 4 (de aici Kings of War s-au sacrificat sa mearga in partea cealalta, tras de par, pentru a ajuta echilibrarea forturilor pe timp de event, fiindca oamenii nostri doreau ouale de lesin, iar Against the World refuzau sa-si mobilizeze jucatorii. Nici bine nu venisera si au fost luati in primire de catre Viper, cu mistourile, mai ales contra lui Magic.),
5 Aprilie 2023 (!) - FORT COX - 85 vs 119 - Prezenta JustUs: 21+1(nice) | Prezenta Mercenarii + Academia total: 29 (nu observa nimeni o crestere anormala a prezentei Mercenarii, cand a fost o mini cearta asupra forturilor pe timpul eventului? si culmea, cam acelasi numar mereu)
4 Aprilie 2023 - FORT HONOLULU - 107 vs 66 - Prezenta JustUs: 19+1 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 11
3 Aprilie 2023 - FORT -oRlegnA- - 64 vs 107 - Prezenta JustUs: 18 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 12
*Revenind la forma initiala de doua aliante, for the sake of Hawaii, ca toata lumea sa aiba oua pentru event, DUPA promisiunile X-Viper, Beny, Clapudiu ca se vor mobiliza (hai Viper, spune ca si asta e minciuna).*

Pe timpul evenimentului St. Patrick unde erau misiuni cu fortul (15 Mar 2023 - 29 Mar 2023):
27 Martie 2023 - FORT DIN DRAGOSTE - 84 vs 84 - Aici am decis sa ne impartim in doua aliante, fiindca incepusem sa ne saturam de cate ori rugam cealalta tabara sa cheme oamenii la fort. De acum, au inceput FAKE-URILE SI HAOSUL. Se ataca aiurea din toate campurile. Si inainte sa se dea cu piatra, chiar si noi, unii din AAA, am venit in aparare pentru JustUs, fiindca mereu am fost contra contra-jocului.
26 Martie 2023 - AWESOMIA
25 Martie 2023 - AWESOMIA
24 Martie 2023 - FORT BETIVII SATULUI - 130 vs 49 - Prezenta JustUs: 7+1 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 6 (?)
23 Martie 2023 - FORT SULA DE TITAN - 74 vs 84 - Prezenta JustUs: 13+1 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 12 (?)
(^ aici incepuse iarasi cearta ca nu se echilibra)
22 Martie 2023 - FORT GANGBANG - 128 vs 109 - Prezenta JustUs: 21+5 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 30 (!)
21 Martie 2023 - FORT DIVINA COMEDIE - 84 vs 120 (hop cum a scazut ziua urm.) - Prezenta JustUs: 19+1 | Prezenta Mercenarii + Academia total: 11 (?)
20 Martie 2023 - FORT MERCENARII - 126 vs 119 - Prezenta JustUs: 23+5(nice) | Prezenta Mercenarii + Academia total: 33 (!)
(inainte de aceste date, Mercenarii aveau o prezenta similara, fluctuand intre 20 si 30. Dar si asa, o mica perioada de timp, ca pana in martie >SE JUCA ASA<).

Nu mai avea rost sa postez luptele de Craciun cand erau zeci de fake-uri, sau urmatoarele care erau instabile. Sau luptele dinainte de Craciun, presupun ca ati inteles cu toti ideea. Dupa cum se poate observa, nu este vorba doar despre o saptamana, doua, sau un fort, doua unde prezenta a stagnat sau s-a refuzat cresterea activitatii, din diverse motive, de la nepasare, la "dar de ce sa fac eu?", la inactivitatea lui SADonix din care brusc a iesit zilele astea cand este vorba de cearta si scandal, la inactivitatea celor din Mercenarii care explodeaza cand la fel are SADonix nevoie de ajutorul lui Toby pentru a destabiliza (cei din mercenarii sigur nu sunt clone, citez un mare poet "sha muara familea mea dak te mint"). Pentru carcotasi, vreau sa subliniez urmatoarea fraza: Nu am zis ca in JustUs sunt clone. Poate ca sunt si acolo, poate ca sunt si in alte orase, deja m-am obisnuit sa vorbesc cu alte persoane in soapte cand vreau sa contactez detinatorul adevarat.

Ne-am saturat ca forturile sa devina instabile fiindca ei decad in inactivitate si refuza sa se mai implice, iar cand e o cearta, revin in forta doar sa destabilizeze. Ne-am saturat sa fim luati peste picior, sa ni se vorbeasca intr-un mod indiferent, sa ni se promita marea cu sarea si sa nu se respecte. Ne-am saturat sa fim santajati de fake-urile lor in cazul in care nu facem cum vor ei sau daca nu echilibram TOT NOI, de luptele instabile, de batjocura si de vorbitul doar sa se afle in treaba. Nu este prima oara cand ne spunem off-urile, fara niciun rezultat intr-un final, intorcandu-ne la primordiala problema. Doar ca acum, avem suportul a mai multor persoane. Ce am avea de castigat din toata treaba asta, de ce ne-am strica timpul nostru personal in loc sa facem ceva constructiv? Nu fiindca tinem prea mult la jocul pe care il jucam de atatia ani?

Este a 9-a oara cand vreau sa ma las de joc dupa revenire, doar din cauza incurcaturilor, dar militez cu speranta ca o data si o data poate se va lua iniativa, NU DOAR DIN PARTEA ADMINISTRATORILOR, dar si din partea jucatorilor. Majoritatea oamenilor s-au resemnat, vad iar fake-uri, stiu ce se intampla, se dau reskill pe altele. Din nou, si din nou, si din nou, pana va muri RO. Solutiile niciodata nu vor veni de la oamenii care abuzeaza de aceasta arma, fake-urile, iar cei care sunt impotriva lor, nu vad absolut niciun ajutor de la admini, sa se simta ca jucatorii sunt cat de cat valorificati, si nu doar masini de cumparat pepite si atat.

Poate o prima miscare catre bine ar fi sa nu se mai inchida ochii clonelor. Acestea sunt folosite de multe ori nu doar pentru a destabiliza forturile, dar si jocul, la produse. Fara scuze de genul "este spre binele forturilor" si sa ne dam seama intr-adevar cati jucatori mai exista pe jocul asta, adevarati. Sau ma rog, hai, sa nu fiu visator, un oarecare procent pana la urma. Este nevoie de administratori pe lumile cele mai active, care cunosc aliantele si jucatorii (cel putin liderii) si care nu ar inchide ochii asupra oricarei probleme care ar destabiliza situatia, care n-ar inchide ochii certurilor care duc spre destramare. In acelasi timp, este si vina jucatorilor. Da, este un ego destul de mare, mai ales in jocul asta, in amandoua taberele, nu dau nume, nu dau orase, poate nici nu vorbesc de cele principale.

Adevarul este ca lumea refuza sa mai joace cu jucatorii X Y Z fiindca au avut mult prea multe experiente neplacute cu acestia, iar X Y Z vice-versa. Overall, tot e vina noastra, a tuturor, ca natie, ca oricat a existat jocul asta, nu au lipsit certuri si scandaluri care au ajuns la destramari de prietenii, relatii, orase, aliante. Este vorba de nivelul moralului. De mentalitate. Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face.

Am fost nevoiti de a ne imparti din nou din pricina tuturor motivelor de mai sus. Decizia de a exclude JustUs a fost din cauza a doi jucatori, X-Viper si SADonix, la fel, am explicat mai sus. Decizia pentru excludere a Mercenarii, la fel, tot mai sus. Aceasta decizie este batuta in cuie, si o mare parte o sustinem, poate trebuia s-o sustinem in continuare de Craciun, dar ne-am gandit la binele tuturor. Poate a trebuit s-o sustinem in continuare de Paste, dar ne-am gandit la binele tuturor. Fiindca nu se putea juca cu fake-uri, principala problema. Poate nu este cea mai buna decizie, dar cealalta tabara ar trebui sa se gandeasca putin de ce am ajuns la aceasta decizie, PANA UNDE S-A DUS ACEL NIVEL AL MORALULUI. S-a ajuns la unii jucatori sa dezvolte crize de anxietate si de tristete fiindca au fost prea mult injurati, batjocoriti, barfiti.

Nu va convine ca ati fost exclusi, si refuzati ideea de a fi exclusi. O intelegem, eu, Aleg, Niro, restul care au fost luati peste picior si amenintati cu viata reala ca vom fi prinsi si ni se va face felul, chiar intelegem senzatia si cum va simtiti, dar in acelasi timp de ce vreti sa fortati o masa mult mai mare de oameni sa joace impreuna cu voi, daca acestia nu vor? Atata timp cat va purtati in asa fel, si va descarcati mania in felul asta, nu doar impotriva AAA, ci impotriva lumii, unde mai este nivelul moral? Poate a plecat de undeva.

Oricum, indiferent ce am sa zic, indiferent ce spune Aleg, Viper, Thean, Beny, nu se va schimba nimic, fiindca cu totii suntem de vina, atat jucatorii, cat si administratorii. Si cea mai trista situatie? Ca nici dupa atatia ani, nu am reusit sa ne facem bine.
nu stiu cine citeste atat dar vad ca ne face prezenta la fort, il angajam? :))))

Am nevoie succubus de un om sa ne faca prezenta, chiar te rog sa o postezi undeva zilnic, multumesc :))
 

str8wWw

Gold digger
nu stiu cine citeste atat dar vad ca ne face prezenta la fort, il angajam? :))))

Am nevoie succubus de un om sa ne faca prezenta, chiar te rog sa o postezi undeva zilnic, multumesc :))
Degeaba razi si faci pe amuzantul, asta e purul adevar, 0 implicare din partea voastra, dar vreti nu stiu ce si nu stiu cum. Orice doar sa stricati, cum s-a intamplat de fapt si pe celalalte lumi. Hai pa!
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Tu de ce esti asa frustrat? Dai la fort din an in paste.
Sunt fake-uri mai urate pe Rhode decat pe Hawaii (unde vad ca nu sunt deloc acum), iar acolo nu mai joaca sado cu toby.
 

str8wWw

Gold digger
Tu de ce esti asa frustrat? Dai la fort din an in paste.
Sunt fake-uri mai urate pe Rhode decat pe Hawaii (unde vad ca nu sunt deloc acum), iar acolo nu mai joaca
Sunt ON mereu, nu te mai uita la telenovele ca le aplici si in viata reala. Mai deconecteaza-te si respira adanc!
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
La ultimele doua nu ai fost.

Oricum n-are sens discutia. Vorbim degeaba. Voi nu vreti sa echilibrati si in continuare vreti sa excludeti 2 orase de la fort, suportati consecintele. Si nu ma refer la fake-uri neaparat.
 

str8wWw

Gold digger
La ultimele doua nu ai fost.

Oricum n-are sens discutia. Vorbim degeaba. Voi nu vreti sa echilibrati si in continuare vreti sa excludeti 2 orase de la fort, suportati con
Mai uita-te o data, eu vad ca am fost in data de 18. Evident ca la bataliile voastre fake nu am fost la toate, cum nu ai fost nici tu :)
Cat timp nu e nicio implicare din partea voastra, de ce am vrea noi sa facem treaba si in locul vostru?
Ce surprize ne-ai mai pregatit?
Oricum nu sunt alte asteptari de la voi
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Ziceau unii colegi de-ai tai ca se sustin. Ca vine mircea aici sa se implice....
N-ati sustinut, iar mircea a plecat la scurt timp dupa ce a intrat, nefacand nimic, doar a chemat lumea la un fort pe care nu l-ati sustinut.
Cat timp nu e nicio implicare din partea voastra, de ce am vrea noi sa facem treaba si in locul vostru?
Am spus-o de nenumarate ori. Suntem dispusi sa renuntam la alianta noastra si sa mergem intr-alta daca vor fi lupte echilibrate. Sau te prefaci si tu ca nu vezi cum au facut ceilalti?
 
Daca scrii mult si cu bold nu inseamna ca scrii si bine. Deja e penibila povestea cu clonele, pe ambele parti. Da-ne si noua o lista cu clonele activate ieri.
Te plangi de fake-uri dar cand te intreb ce cauti in atac fake injuri de iti iei ban 3 zile...
Mai nou ești complexat și de scris? Adaug asta pe lista ta de probleme. Poate înveți și tu să faci diferența dintre un atac normal, un fake și niște atacuri multiple, ce au scopul doar de a întârzia / anula lupta celorlalți. Aroganțele astea, prin care vreți să arătați numai voi știți ce, demonstrează clar că nu vă interesează bunul mers al lucrurilor, ci doar circul. Care clone? Cam tot alea care au fost banate pt multiaccount iar mai apoi s-a schimbat încadrarea în pass-sharing, deși n-ar fi la prima abatere. dudu, tozzy,profu, puimik, pugaciov,licuricu, kiradi, killya,hronnik, gladiator, ennio, timo, andreeagi și naiba o mai ști câte altele, că la voi zboară parolele de la unul la altul fără nicio jenă. Nici sado nu era pe Profu? Cel puțin de data asta n-a mai susținut că e femeie.
Tot insisti cu faptul ca multiple orase refuza sa joace cu noi si totusi cel putin pe aceasta postare singurii care si-au exprimat nemultumiriile la adresa noastra au fost fie jucatori din aaa sau angels fie jucatori care nu activeaza pe hawaii . Iar dupa discutii cu unele persoane aseara pe saloon eu am tras o concluzie diferita . Dar ma rog, campania de dezinformare o facem noi , nu?
De asta pe Rhode au plecat din alianță Renegații și orașul lui Nelu din cauza celor din Justus. Dacă tot nu știi, n-ai jucat, nu știu ce, abține-te de la comentarii. Adevărată vorba aia, cum că "facerea de bine e f***** de mamă". Dacă unii au făcut un compromis și au acceptat să joace alături de voi, de dragul luptelor sau sub amenințarea repetată a fake-urilor, ați rămas cu impresia că sunteți cei mai iubiți. Adevărul e că toți se înghesuie să joace cu voi, cu vedetele Hawaiului , dinozauri sau cum naiba vă mai ziceți voi (Penybylus Rex, să sperăm că sunteți și pe cale de dispariție). Ce mai, toți sunt dornici să joace alături de voi, dar nu sunt lăsați. De încredere ce au în voi și-n proiectele voastre au părăsit alianța.
nu veti avea niciodata forturi frumoase
Cine zice? Tu, care habar n-ai ce-s alea? Tu, care n-ai aflat nici până în clipa de față că luptele de fort sunt sport de echipă? Tu, care n-ai coordonat o luptă? Când ne-am împărțit și-am fost lăsați să jucam, fară să trimiteți voi clonele cu ținta pe steag sau pe o singură parte pt a dezechilibra, au avut loc lupte mai calitative decât cele contra voastră.

Fix voi ați început cu grețurile. Până nu demult ziceați că nu jucați cu AAA și Angels, că nu acceptați o formulă în care mercenarii să nu fie alături de voi. Acum că s-au întors toate împotriva voastră, dintr-o dată sunteți deschiși la discuții și jucați cu oricine. Nu zău. Varianta în care jucam împotriva voastră ne-ar fi convenit cel mai mult, dar uite că nu s-a putut, că n-ați fost capabili să vă mobilizați. Bag de seamă că prin ATW au loc fenomene paranormale: pe măsură ce primesc orașe, prezența scade. Într-o zi aduceți 75 de oameni, trimitem Sons, ziua următoare sunteți 45. Într-o zi faceți full mare pe apărare, 120 locuri, după ceva timp vine Kings, abia vă strângeți 50 la mediu. Luni de zile Sexy a jucat alături de ATW (în alianțe diferite, pentru habarniști) împotriva celor din OldSchool și n-au mai strâmbat din nas. Acum încercați să ne convingeți că reciproca nu-i posibilă. Cum să vă înghită cineva dacă atunci când Sexy vă erau aliați, susțineati doar atacurile/apărările voastre, nu și ale lor? Și cică restul ar trebui să accepte bătaia asta a voastră de joc în continuare, fără să ia măsuri. Nu se (mai) poate.
Aici este serverul RO, pe care joc din 2008 si pe care cred ca il stiu destul de bine deja incat sa ma pot pronunta asupra unor reguli care aici nu se pot aplica. E ca si cum as merge eu pe alt server vreo doua saptamani cat timp managerul e in vacanta si as incepe sa fac reguli fara sa cunosc prea bine acel server, sansa sa fie unele bune e minima, lasand la o parte ca e un lucru care nu se face.
E mai indicat să ridicam din umeri și să nu facem nimic? Explică-ne și nouă de ce regulamentul e perfect aplicabil pe alte servere dar nu și pe RO? Ce e diferit aici? "Contravine cu modul uzual de joc de pe RO"? Ca și cum fake-urile ar fi un bun național, o fărâmă de istorie care trebuie protejată. Doar e irelevant faptul că ele sunt motivul pt care s-au lăsat zeci de jucători de forturi și/sau de joc.

Oare e o coincidență faptul că cei care sunt împotriva reglementărilor atacurilor sunt fix cei care le lansează? Oare e o coincidență faptul că tot ei îți sunt și prieteni, iar de aici refuzul de a lua măsuri care-i afectează în mod direct? Să-ți reamintesc care a fost prima măsură pe care ai luat-o in calitate de cm și ce jucător a fost vizat? Realizezi că nu ești pe Elvenar ci pe West, unde se pune mare accent pt componenta pvp?

La suport vii cu explicații de toată jena și afirmi că sunt îndreptățiți să lanseze atacuri multiple din cauza dezechilibrului sau a faptului că sunt excluși. De când și până când posibilitatea de a avea 1 luptă/seară este condiționată de un așa-zis echilibru? Vrem să auzim și pe ce criterii ai stabilit tu acel dezechilibru. După declarațiile unor jucători, care îți sunt și prieteni? Nici faptul că respectivele atacuri oricum nu sunt susținute ci doar sunt lansate cu scopul vădit de a ne anula/întârzia lupta nu constituie o problemă? Cât timp avem posibilitatea de a ne desfășura o luptă pe seară, pe un fort la alegere, la o oră cu care suntem confortabili, nu avem treabă cu atacurile lor. Pot să le lanseze în același timp cu lupta noastră, niciun fel de problemă. Până aici s-a înțeles? Mai departe: cine exclude pe cine? Cine își vede de treabă și cine îi împiedică pe alții să desfășoare lupte? Ce îi oprește pe cei "excluși" să se împartă și să joace între ei, la fel cum am procedat noi? Ce îi oprește să joace împotriva noastră, la o lupta secundară? Ce îi oprește să ni se alăture la lupta principală, cu condiția de a respecta anumite reguli ?

Disputa cu fake-urile trebuia tranșată din start, prin introducerea unui regulament aplicabil, iar în felul asta se puteau evita discuțiile și situațiile deranjante. Însă după cum putem vedea, n-are cine, ăștia din staff fiind ocupați până peste cap, fapt ce îi determină pe cei care fac anti-joc să afirme că sunt perfect îndreptățiți să continue.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Cine zice? Tu, care habar n-ai ce-s alea? Tu, care n-ai aflat nici până în clipa de față că luptele de fort sunt sport de echipă? Tu, care n-ai coordonat o luptă?
De unde stii tu ca n-am condus eu niciodata? :))
Am facut-o. Si nu am fost la fel de jalnic ca tine.

Până nu demult ziceați că nu jucați cu AAA și Angels
Personal, nu am spus niciodata asa ceva. Sunt sigur ca pot vorbi si cu ceilalti sa accepte, desi se pot gasi alternative care sa indeplineasca si cerinta asta daca e necesar, dar nu vreti in niciun fel.

Mai departe: cine exclude pe cine? Cine își vede de treabă și cine îi împiedică pe alții să desfășoare lupte? Ce îi oprește pe cei "excluși" să se împartă și să joace între ei, la fel cum am procedat noi? Ce îi oprește să joace împotriva noastră, la o lupta secundară? Ce îi oprește să ni se alăture la lupta principală, cu condiția de a respecta anumite reguli ?
Ce te opreste sa faci o echilibrare care sa includa pe toata lumea? Va comportati ca niste copii, dati block si refuzati orice comunicare, apoi va plangeti si jigniti pe forum.
 

SADonix007

Trapper
Bai papusel Alegsz, ce naiba tot insisti? Nu au suportat altii sa joace cu JustUs, li s-a permit de JustUs sa joace alaturi.

iar ma plictisesti
 
De unde stii tu ca n-am condus eu niciodata? :))
Am facut-o.
Era vorba de condus lupte de fort, nu de oi la stână. Liniștește-te.
Bai papusel Alegsz, ce naiba tot insisti? Nu au suportat altii sa joace cu JustUs, li s-a permit de JustUs sa joace alaturi.

iar ma plictisesti
Și-a făcut apariția și clonel, ăsta de-o arde sentimental pe tichete. Ai permis tu, care te milogeai de unul și de altul să joace alături de tine, că faci, că dregi, în timp ce "proiectele" tale au căzut pe capete. Mă mir că te mai suportă ăștia în oraș, la cât ți-ai bătut joc de ei cu ambițiile tale de mucos. Oricum, de la unul care și-a trecut iq-ul în dreptul numelui nu putem avea mari pretenții.
Pacat ca nu vrea sa gaseasca o solutie, vrea doar sa para ca are dreptate. Nu ai cu cine. GL & HF
Soluția ar fi să nu mai dați aiurea din gură, ci să puneți osul la treabă. Eu am făcut o propunere, celelalte orașe au acceptat-o. Că vouă nu vă convine, nu-i problema noastră. Soluții v-am tot oferit, aveți de unde alege.
 

Benyamyn10

West Sheriff
Membru personal
Că e inutil și absent de asta. Sau pentru câteva glumițe crezi că ar trebui apreciat? A anulat fix ce am propus eu și la ce am lucrat cu toții când era Syntex interimar. Cum ce am cu el? A zis că dacă rămân și nu plec nu anulează politica. Asta ce îmi dă de înțeles? Că se poate dar nu se vrea. Ce ai vrea să mai zic? Că oricum nu mai contează. Aaa… că profită de oameni? Sunt singurul care a văzut cum s-a luat de Lord Ion pe forumul public? Că a debanat un prieten și a șters urmele? Că nu e în stare să facă o traducere? Că vorbește stafful pe la spate dar ei totuși sunt destul de fraieri să îi facă munca pentru care el legal e plătit? Hmm … că are timp de stat la miștouri pe chat dar nu de atribuțiile lui? Nu mai visa și nu te mai păcăli singur.
Aveam pretentii de la tine Criminus , te-am apreciat pentru munca depusa , dar aici o dai de gard rau..nu suntem la gradi sa plangem ca x mi-a spus nu stiu ce . Si ambii stim ca nu te-a jignit sau injurat etc ca sa fie un motiv bun . Iar discutia dintre el si ion ii priveste doar pe ei 2 , e strict treaba lor cum comunica .

Tot insisti cu faptul ca multiple orase refuza sa joace cu noi si totusi cel putin pe aceasta postare singurii care si-au exprimat nemultumiriile la adresa noastra au fost fie jucatori din aaa sau angels fie jucatori care nu activeaza pe hawaii . Iar dupa discutii cu unele persoane aseara pe saloon eu am tras o concluzie diferita . Dar ma rog, campania de dezinformare o facem noi , nu?
De asta pe Rhode au plecat din alianță Renegații și orașul lui Nelu din cauza celor din Justus. Dacă tot nu știi, n-ai jucat, nu știu ce, abține-te de la comentarii. Adevărată vorba aia, cum că "facerea de bine e f***** de mamă". Dacă unii au făcut un compromis și au acceptat să joace alături de voi, de dragul luptelor sau sub amenințarea repetată a fake-urilor, ați rămas cu impresia că sunteți cei mai iubiți. Adevărul e că toți se înghesuie să joace cu voi, cu vedetele Hawaiului , dinozauri sau cum naiba vă mai ziceți voi (Penybylus Rex, să sperăm că sunteți și pe cale de dispariție). Ce mai, toți sunt dornici să joace alături de voi, dar nu sunt lăsați. De încredere ce au în voi și-n proiectele voastre au părăsit alianța.
Whaat? Are legatura ce am zis eu cu raspunsul tau cam cata legatura am eu cu cricket-ul . Eu ti-am spus ca, pe hawaii, nu a zis nimeni . cu exceptia membriilor AAA si Angels, ca nu vor sa joace cu noi si tu imi spui mie de Nelu , Gelu , Relu sau cum il cheama de pe rhode ? Hai ca ma intereseaza de orasul lui Nelu daca e . Renegatii sa zicem ca nu vor sa joace cu noi ( desi nu am auzit nimic de la vreunul dintre ei) sa zicem ca te cred. .
Cine zice? Tu, care habar n-ai ce-s alea? Tu, care n-ai aflat nici până în clipa de față că luptele de fort sunt sport de echipă? Tu, care n-ai coordonat o luptă? Când ne-am împărțit și-am fost lăsați să jucam, fară să trimiteți voi clonele cu ținta pe steag sau pe o singură parte pt a dezechilibra, au avut loc lupte mai calitative decât cele contra voastră.

Fix voi ați început cu grețurile. Până nu demult ziceați că nu jucați cu AAA și Angels, că nu acceptați o formulă în care mercenarii să nu fie alături de voi. Acum că s-au întors toate împotriva voastră, dintr-o dată sunteți deschiși la discuții și jucați cu oricine. Nu zău. Varianta în care jucam împotriva voastră ne-ar fi convenit cel mai mult, dar uite că nu s-a putut, că n-ați fost capabili să vă mobilizați. Bag de seamă că prin ATW au loc fenomene paranormale: pe măsură ce primesc orașe, prezența scade. Într-o zi aduceți 75 de oameni, trimitem Sons, ziua următoare sunteți 45. Într-o zi faceți full mare pe apărare, 120 locuri, după ceva timp vine Kings, abia vă strângeți 50 la mediu. Luni de zile Sexy a jucat alături de ATW (în alianțe diferite, pentru habarniști) împotriva celor din OldSchool și n-au mai strâmbat din nas. Acum încercați să ne convingeți că reciproca nu-i posibilă. Cum să vă înghită cineva dacă atunci când Sexy vă erau aliați, susțineati doar atacurile/apărările voastre, nu și ale lor? Și cică restul ar trebui să accepte bătaia asta a voastră de joc în continuare, fără să ia măsuri. Nu se (mai) poate.
1. Fals Viper a condus si a dat tactica de multe ori , poate confirma destul de multa lume

2. E adevarat ca uneori am spus ca nu jucam cu AAA si Angels dar faptul ca suntem deschisi la discutii acum provine din dorinta de a avea lupte echilibrate pentru toti si de a nu fi pusi in situatia in care suntem ( de a da fake-uri) dar cum tu stii doar de frica si amenintari , ai impresia ca am devenit deschisi ca ne-ai facut-o tu sau ca s-au intors impotriva noastra .

@Succuboy
Eu personal din postarea ta vad ca orasul JustUs nu este atat de inconstant precum sustineti ( cu 2-3 exceptii )
 
Sus