Reglementarea atacurilor multiple

str8wWw

Gold digger
Eu am prezentat concret faptele voastre, dar cand ramai fara argumente incepi sa dai fake-uri si sa jignesti, felicitari, nu esti mai presus de alga :lol:
Si faptele voastre care sunt?
Cine a inceput cu fakes?
Nu trebuie sa ma explic unui neica nimeni de ce, cum, care e motivul.
Jucam mici intre noi, voi va uitati, imi este suficient.
Ce argumente aveati voi cand dadeati 4,5 fakes pe zi? Aveti doar 2, suntem la jumatate de norma doar
 

Succuboy

Trapper
Nu stiu cum sa-ti zic, dar aia care dau fake-uri acum sunt fix cei care se plangeau de ele :lol:
Ca sa vezi cata ipocrizie...

Vezi atașament 5627
Vezi atașament 5628

@ZgarcituWestului @str8wWw
Acum nu mai vreti regulament anti fake?
Eu nu inteleg unde vezi tu fake-uri, toate foturile alea sunt sustinute. Primele 2 dimineata au fost sustinute cu prezenta mediocra, dupa urmatoarele 2 vor fi sustinute maine dimineata. Ati luat toate forturile mici special sa nu putem juca noi intre noi, fiindca va era frica ca n-ati putea destabiliza cu prezenta voastra si a celor din mercenarii in felul asta.
Si pe langa ca sustinem atacurile alea, sustinem si batalia din fiecare seara intre noi.

Dar la voi nesimtirea ajunge la un nivel pe care nu l-am mai vazut niciodata. Presupun ca trebuie sa dau mult mai multe screenshot-uri cu fake-urile voastre:
https://prnt.sc/2Pm13OjRyilU (Cele incercuite sunt atacurile voastre) - https://prnt.sc/Wr2TYN45TnEr - https://prnt.sc/RplGxRviF8d3 - https://prnt.sc/L9gSYwrFaHXS - https://prnt.sc/Q9VHrFSFLgHx - https://prnt.sc/RWWFslVqXGpZ (atac mare sustinut de clone) - https://prnt.sc/i_PwpP4sdZAD (atac mare sustinut de clone) - https://prnt.sc/OT2YV-xqDXdv (aici devine interesant)

Nu doar ca sunteti niste persoane false, dar sunteti si meschini si mintiti de ingheata apele. Nu mai intreb "Nu v-ar fi rusine?", logic ca daca v-ar fi fost, nu ati face-o, dar este amuzant ca ne acuzati de ceva ce o faceti doar voi, pe modul hotul striga hotul. :))))))))))

Fake-urile sunt acceptabile doar daca le dati voi?
N-au fost fake-uri, fiindca le-am sustinut, este inscrisa si-n tactica, si in topic alianta, si in topic de fort. Unde-ti sunt argumentele aici?

"Nu jucam cu voi, va dam tradator, daca dati fake-uri sunteti bulangii!"
Cat stricati activitatea si experienta unei intregi lumi cu fake-urile voatre, ar fi fost frumos sa va dam si capitan, stiu, pacat ca nu se poate da general totusi. Ati primit grade prima data, dupa ati decis sa va bagati picioarele si sa destabilizati, nu ajungeau fake-urile, injuraturile si refuzul de a va mobiliza alianta. :))) Cat de fals poti sa fii Viper, chiar credeam ca ai o limita, dar ma uimesti.

Asta pentru cei care nu joaca pe Hawaii si si-au facut o parere doar dupa postarile voastre, restul cunosc deja aspectul asta
Stai linistit, majoritatea ne-au dat dreptate si s-au convins de voi, de la toate raspunsurile voastre in batjocura (care si acum continua sa fie asa). Poate si de-asta nu va mai vrea nimeni in aceeasi alianta. Dar stii ce-i amuzant? Ca unii jucatori de la voi continua sa se mai inscrie si sa vina chiar si cu tradator. Deci, unii dintre voi inca vreti forturi, dar sunteti voi, care incercati sa va controlati oamenii. :njub:

Asa cum a fost problema la inceputul topicului, asa este si acum. Vorbiti in batjocura, fiindca stiti bine ca @Elmer Fudd nu va face nimic, nu-i asa Elmer? Cum sa aperi tu initiativa majoritatii jucatorilor si sa aperi joaca. Si va dau un thumbs up pentru asta :D . Dar nu este problema, baieti, cine trebuie sa vada, va vedea, si unele persoane au vazut deja.

@X-viper Nu are sens bre , chiar facem spam degeaba , noi am zis punctul nostru de vedere si ce suntem dispusi sa facem..am vorbit cu peretii. Acum aia e , c'est la vie
Nu, Pirlo, asta nu ai inteles, nici pana acum. Nu VOI v-ati spus punctul de vedere, TU ti-ai zis. TU ai venit cu o mica idee, in timp ce ai tai 'prieteni' doar au venit sa-si bata pusca de fort de ce spunem, fiindca sunt constienti de faptul ca nu vor primi nicio penalizare. Impartirea s-a facut fiindca ati refuzat de atatea ori sa va mobilizati alianta. Ne-am impartit ca sa jucam intre noi, ca sa nu mai fie forturile 90 vs 40, indiferent cate orase ati fi primit. Impartirea a fost fiindca lumea nu a mai vrut sa joace, SI MAI ALES ACUM NU MAI VOR SA JOACE cu Sado si Viper in echipa. Si pana la urma, JustUs nu erau cei mai buni cu activitatea la fort, avand recordul de 53/53 incrisi si prezenti? Ce va opreste sa va jucati voi impotriva celor din Mercenarii la fort?

Si repet, chit ca voi aveti o activitate aproape nula pe Hawaii, tot continuati sa faceti fake-uri, fiindca voi sunteti axati pe Sioux. Dupa prezenta voastra, nu exista un "Noi jucam fort cum stim noi", fiindca nu-l jucati deloc. Dar este ok, pana la urma toata lumea vede faptul ca Sadonix si Viper fac fake-uri pe Hawaii, asta este tot ce conteaza :D .
 

SADonix007

Trapper
Sadonix "distrugatorul de lumi", @Elmer Fudd doresc titlu pe forum! :))

Interesant e cand au inceput planul sa excluda JustUs si Mercenarii, aveau prezenta de mediu full pe full.. si acum nici pe mici nu mai fac full! :)) Tot asa, eu le distrug. :njub:
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Asa cum a fost problema la inceputul topicului, asa este si acum. Vorbiti in batjocura, fiindca stiti bine ca @Elmer Fudd nu va face nimic, nu-i asa Elmer? Cum sa aperi tu initiativa majoritatii jucatorilor si sa aperi joaca.

Unde e majoritatea aia a jucatorilor ? Tot ce vad sunt 4-5 insi dintr-o tabara si alti 4-5 insi din alta care va tot atacati personal si dati "fake-uri", nu e nimeni mai breaz :) Trimiteti-va oamenii la un fort daca vreti unul sau la 5 daca va place la mai multe... Chiar nu inteleg ce vreti sa va faca administratorii, sincer, sa va baneze pe voi astia cativa de cate ori dati atacuri sau cand va apuca vendetele, lucru care se intampla cam tot timpul sau ce anume mai exact ? Poate o saptamana de ban pentru voi astia de aici rezolva "problema" ca eu altceva nu vad... si pana la urma asta cereti de la inceputul topicului, nu ?
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
N-au fost fake-uri, fiindca le-am sustinut, este inscrisa si-n tactica, si in topic alianta, si in topic de fort. Unde-ti sunt argumentele aici?
Si noi am avut tactica si le-am sustinut si tot faceati zarva :lol:
Am facut si full la unele, iar atunci strigati ca avem clone si ca tot fake-uri sunt. Dar la voi e diferit. Schimbati narativa in fiecare zi sa se plieze cu actiunile voastre. E ilar sa te contrazici singur o data la cateva zile, poate dupa ce va calmati si recititi mesajele din topicul asta, va veti da seama ce penibili ati fost.
Ati luat toate forturile mici special sa nu putem juca noi intre noi,
Eu vad ca aveti destule forturi mici, de ce continuati cu fake-urile? :))
Sunt curios ce scuza inventezi de data asta.
Aaa, atacurile de la 10 dimineata initiate in acelasi minut la care nu se prezinta nimeni pe aparare nu sunt fake-uri, scuze :lol::lol:
Oricum, cam trist daca cu tactica data si topic pe alianta si oras vin doar 12 oameni...
Eu iti multumesc pentru mesajele astea, am ras pe cinste citind tentativele tale de justificare a fake-urilor :up:
 

ZenooRO

Cowboy
Atenție! Rugăm sa nu fie forturi atacate la o distantă mai mică de 2h înainte si după acest fort pentru a putea participa cat mai multa lume.
.....


bine ca atacati dupa 12 noaptea
 

bogdanell7

West Sheriff
Membru personal
Atenție! Rugăm sa nu fie forturi atacate la o distantă mai mică de 2h înainte si după acest fort pentru a putea participa cat mai multa lume.
.....


bine ca atacati dupa 12 noaptea

Acum am ajuns acasă, nu am avut cum sa atac mai repede.
Cum am zis si acum ceva vreme, AWESOMIA este un fort "Bonus" ca lumea sa primească OUP. Se știe ca mereu Duminica la ora 21:00 este atacat, nu este ceva nou sau nu se întâmpla de 2-3 săptămâni.

Cine vrea participa, cine nu nu . Am decalat câteva lupte care se interferau direct cu acesta, sper sa fie ok cat de cat, mai mult nu depinde de mine.
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Pana acum vad ca doar va atacati personal in loc sa jucati sau discutati depre joc efectiv si vreti ca noi sa fim arbitri, de cate ori nu va intelegeti voi... Nu ajungeti nicaieri asa, sincer. Jocul are niste mecanici implementate, alea sunt, iar eu nu vad nimic bun in interventii de acest gen, pentru ca nu aduc nimic bun in final, doar partiniri si zeci de modalitati de a le ocoli sau a forta masuri apoape zilnic. De aici si pana la a interveni la raidurile de duel e doar un pas... e practic acelasi lucru, pai ce facem ? Trebuia sa va dam si un bonus de aventurier eventual din tool pana acum pentru ca saracul e vai steaua lui... (mi-as fi dat si eu ca-s aventurier :D)... lucrurile tot in joc se schimba, asa cum se schimba, cand se schimba, mai bine nu mai amintim... dar asta este mersul lucrurilor. Eu nu am sustinut vreodata interventiile fortate in mecanica jocului si nu o sa o fac... alte motive nu sunt :) La propuneri fezabile si critica constructiva suntem mereu deschisi.

De cate ori trebuie sa scriu asta sau sa ma citez singur ca un maimutoi ca sa fie clar care e pozitia mea fata de problemele voastre personale si intre aliante ce vizeaza bataliile de fort ? Chiar trebuie sa speculati de fiecare data si sa faceti acuzatii fara vreo logica si vreun temei ? Dupa, daca sterg sau sanctionez, va mirati de ce ? Nu s-au aplicat regulile alea vreodata pentru ca nu este cum, se aplica arbitrar si dupa chef, exact ce nu vreti... au fost acolo ca sa fie, au facut mai mult rau si mai multe raportari degeaba decat bataliile in sine. Asta e tot, nu am eu vreo placere bizara sa va vad suparati pe aici... :)


EDIT : Pentru o postare extrem de constructiva de mai sus care intre timp a fost stearsa : Sistemul are limitarile lui, multiplicatorul sumelor necesare pentru atac este la maximum de mult timp....
 

KidOfWar

Greenhorn
Buna dragilor westisti,

Sunt alaturi de colegii mei din OldSchool și sunt împotriva fake-urilor .
Nu scriu pe forum a mă plânge așa cum se exprimă tabăra adversă, lumea aceasta este activa datorita forturilor , și voi ca îngrijitori ai jocului , trebuie sa efectuați anumite schimbări , dacă vedeți playerii că scriu aici , este o pierdere , clar .

Va propun draga conducere să măriți taxa de atac a fortului , 50-60-70kk , nu primul , primul sa fie $50k, va donez eu zilnic pentru atac , începând cu atac 2, atac 3 suma sa fie colosala , așa cred că veți putea liniști importanta anumitor oameni care au crescut cu traume , traume deprinse din copilăria lor săracă , lipsită de dragoste , afecțiune .

Un om, un individ , fie sex masculin/feminin, daca îsi exprima punctul său de vedere , asta nu înseamnă că plânge pe forum .

Oamenii își doresc sa îmbunătățiti modalitatea de a manevra luptele de fort , și eu îmi doresc acest lucru .

Eu nu joc thewest.ro pentru duel, munci , bani, seturi de produse , doar strict fort , de aceea donez uneori o sumă foarte mică pentru un cont premium la caracter .

Duelul îl ofer anumitor indivizi pe joc doar sa mă joc cu mintea lor , sa ii fac sa strice pepite , build, și totodată voi că comunitate , aveți de câștigat , adică individul fiind în dificultate , efectuează reskill, incarca pepite , și dorește să îl bata pe kid în set de viteza :)))) , in fine , și eu și voi căștigam .

Asta cu duelul a fost extra , sa nu își facă vreo ideea tabăra adversă .

Cererea mea este sa aveți grijă de oamenii care investesc foarte mult timp , pepite , consumabile , sa efectueze level up ,sa participe la luptele de fort, sa veniți cu o schimbare asupra luptelor de fort , atât , nu cerem mult .

Vă mulțumesc ,
Cu respect, KidOfWar .
 

Negan

Gold digger
Cererea mea este sa aveți grijă de oamenii care investesc foarte mult timp , pepite , consumabile , sa efectueze level up ,sa participe la luptele de fort, sa veniți cu o schimbare asupra luptelor de fort , atât , nu cerem mult .
Nu s-au aplicat regulile alea vreodata pentru ca nu este cum, se aplica arbitrar si dupa chef, exact ce nu vreti... au fost acolo ca sa fie, au facut mai mult rau si mai multe raportari degeaba decat bataliile in sine.

Lucrurile sunt foarte simple. Cum am spus deja, un regulament ca cel propus in acel scurt interimat nu este aplicabil si nu e posibil. Lasand la o parte faptul ca nu s-a testat nimic in prealabil sa se vada daca e fezabil sau nu

Eu nu am sustinut vreodata interventiile fortate in mecanica jocului si nu o sa o fac... alte motive nu sunt :) La propuneri fezabile si critica constructiva suntem mereu deschisi.

Cred ca aveti raspunsul clar in tot ce am citat eu aici, daca dupa atatea luni si cel putin 3teme facute pt luptele de fort nu realizati faptul ca echipa de suport joaca doar rol de arbitru si nu intervine cu alte reguli si sanctiuni.

:njub::njub::njub:
Va propun draga conducere
Formularea asta trebuie s-o folosesti catre conducerea aliantelor de pe Hawaii, singurii care au puterea si pot rezolva problemele la forturi, asta daca nu sunt prea ocupati cu jignirile si arogantele pe saloon si forum :hmf: :hmf:

Si un exemplu perfect de prostie umana... cand JustUs/Mercenarii s-au oprit din fake-uri si toate ”tacticile” care nu erau fair-play voi ati venit cu ce? Cu exact acelasi comportament toxic, pe scurt hotul striga hotul -_- . nu era mai simplu si benefic ca atunci sa stati si sa organizati totul impreuna?
 

Succuboy

Trapper
Cred ca aveti raspunsul clar in tot ce am citat eu aici, daca dupa atatea luni si cel putin 3teme facute pt luptele de fort nu realizati faptul ca echipa de suport joaca doar rol de arbitru si nu intervine cu alte reguli si sanctiuni.

:njub::njub::njub:

Formularea asta trebuie s-o folosesti catre conducerea aliantelor de pe Hawaii, singurii care au puterea si pot rezolva problemele la forturi, asta daca nu sunt prea ocupati cu jignirile si arogantele pe saloon si forum :hmf: :hmf:

Si un exemplu perfect de prostie umana... cand JustUs/Mercenarii s-au oprit din fake-uri si toate ”tacticile” care nu erau fair-play voi ati venit cu ce? Cu exact acelasi comportament toxic, pe scurt hotul striga hotul -_- . nu era mai simplu si benefic ca atunci sa stati si sa organizati totul impreuna?
Stii atat de bine situatia de pe Hawaii incat nici macar nu joci pe acolo, cu lvl.46. Dar nu te condamn, cum nici nu te atac si nici nu doresc s-o fac, dar daca spui ceva, daca-ti expui parerea asupra unui subiect si automat intrand intr-o conversatie, ar fi frumos sa te si informezi. Am postat mai sus acum o pagina sau doua niste screenshot-uri cu toate fake-urile de cateva luni, chiar si explicate prezenta.
Dar, te poti interesa si tu intrand pe Hawaii si sa intri la istoricul de batalii de fort, sa vezi orasul JustUs/JustUss/Mercenarii atacand. Sau, iti mai dau o varianta daca asta nu este favorita ta, foloseste westforts.com si selecteaza in dreapta-sus RO - World 16, in felul asta poti vedea la Battles toate luptele raportate la WestForts.

Dar multumesc totusi ca mi-ai ridicat mingea la fileu, nici Emy n-ar fi reusit s-o faca atat de bine ca tine, ca Hawaii nu este singura care a fost faptasa fake-urilor, cu sau fara ajutorul celor din JustUs & Mercenarii, majoritatea lumilor au fost la fel, si in curand posibil si Sioux. O actiune care deranjeaza fluiditatea utilizarii unui mod de joaca.

Eu stiam ca echipa de administare a unui server, fie el vorba de The-West sau alt joc, are rolul nu doar de a promova activitatea acelui server, nu doar de a veni cu evenimente pentru a intensifica pofta de joaca a jucatorilor, nu doar de a observa respectarea regulamentului, dar totodata si de a apara drepturile si buna-starea acelui server. Atata timp cat o mare parte din comunitate inca mai joaca jocul special pentru forturi, si refuzi (indiferent daca este vorba de CM, de staff sau de sub-staff) sa ajuti spunand "Asta o rezolvati intre voi", aruncand sarcina pur si simplu pe jucatori, stiind bine ca situatia este o problema de atatia ani si a provocat atatea daune, aici ridica niste semne de intrebare. O data, de doua ori, de trei ori, de patru ori.

Un mic EDIT: Pe alte servere au reusit o regula anti fake-uri, doar la noi este fiabila. Noi, romanii, suntem mai speciali. Ne tragem din Daci si Romani.
Extra EDIT: https://prnt.sc/KJ4h6Vzs6Zx5
 
Ultima editare:
Buna dragilor westisti,

Sunt alaturi de colegii mei din OldSchool și sunt împotriva fake-urilor .
Nu scriu pe forum a mă plânge așa cum se exprimă tabăra adversă, lumea aceasta este activa datorita forturilor , și voi ca îngrijitori ai jocului , trebuie sa efectuați anumite schimbări , dacă vedeți playerii că scriu aici , este o pierdere , clar .

Va propun draga conducere să măriți taxa de atac a fortului , 50-60-70kk , nu primul , primul sa fie $50k, va donez eu zilnic pentru atac , începând cu atac 2, atac 3 suma sa fie colosala , așa cred că veți putea liniști importanta anumitor oameni care au crescut cu traume , traume deprinse din copilăria lor săracă , lipsită de dragoste , afecțiune .

Un om, un individ , fie sex masculin/feminin, daca îsi exprima punctul său de vedere , asta nu înseamnă că plânge pe forum .

Oamenii își doresc sa îmbunătățiti modalitatea de a manevra luptele de fort , și eu îmi doresc acest lucru .

Eu nu joc thewest.ro pentru duel, munci , bani, seturi de produse , doar strict fort , de aceea donez uneori o sumă foarte mică pentru un cont premium la caracter .

Duelul îl ofer anumitor indivizi pe joc doar sa mă joc cu mintea lor , sa ii fac sa strice pepite , build, și totodată voi că comunitate , aveți de câștigat , adică individul fiind în dificultate , efectuează reskill, incarca pepite , și dorește să îl bata pe kid în set de viteza :)))) , in fine , și eu și voi căștigam .

Asta cu duelul a fost extra , sa nu își facă vreo ideea tabăra adversă .

Cererea mea este sa aveți grijă de oamenii care investesc foarte mult timp , pepite , consumabile , sa efectueze level up ,sa participe la luptele de fort, sa veniți cu o schimbare asupra luptelor de fort , atât , nu cerem mult .

Vă mulțumesc ,
Cu respect, KidOfWar .
Salut ! Tu joci pentru forturi, alții pentru misiuni și așa mai departe. Regula cu taxe mari să zicem că ar merge pe lumea Hawaii, unde sunt problemele, dar restul lumilor, de ce să sufere pentru aroganța sau egoismul unora ? Elmer observ că tot încearcă să nu facă discriminare, că altfel se putea spăla pe mâini cu o regulă făcută corect pentru unii, dar incorect pentru alții. De ce să sufere l1. arizona....etc pentru fake-urile de pe Hawaii ? Oricum și cu taxe și cu alte reguli atât alegsz, sado sau x viper sau pe cine mai acuză lumea de fake-uri, au destui bani, fiind lumea lor de joc, așa că nici asta nu ar sta în picioare, dacă vor ei fake-uri. Așa cum am spus, singura rezolvare este renunțarea la egoism, faptul de a te folosi de "dinte pentru dinte...", nu arată că dorești o rezolvare. Eu am jucat cu sado, am jucat și cu alegsz, fake-uri nu au fost atunci, deci se poate ajunge la un compromis.
Observ că această temă cu ideea de propunere s-a transformat în noul OTV, nu țin partea lui sado, dar totuși prea a sărit lumea pe el, lăsând deoparte acțiunile de dinainte de fake-urile lui Sado.:njub: :lovetw: :up:
 

KidOfWar

Greenhorn
Salut ! Tu joci pentru forturi, alții pentru misiuni și așa mai departe. Regula cu taxe mari să zicem că ar merge pe lumea Hawaii, unde sunt problemele, dar restul lumilor, de ce să sufere pentru aroganța sau egoismul unora ? Elmer observ că tot încearcă să nu facă discriminare, că altfel se putea spăla pe mâini cu o regulă făcută corect pentru unii, dar incorect pentru alții. De ce să sufere l1. arizona....etc pentru fake-urile de pe Hawaii ? Oricum și cu taxe și cu alte reguli atât alegsz, sado sau x viper sau pe cine mai acuză lumea de fake-uri, au destui bani, fiind lumea lor de joc, așa că nici asta nu ar sta în picioare, dacă vor ei fake-uri. Așa cum am spus, singura rezolvare este renunțarea la egoism, faptul de a te folosi de "dinte pentru dinte...", nu arată că dorești o rezolvare. Eu am jucat cu sado, am jucat și cu alegsz, fake-uri nu au fost atunci, deci se poate ajunge la un compromis.
Observ că această temă cu ideea de propunere s-a transformat în noul OTV, nu țin partea lui sado, dar totuși prea a sărit lumea pe el, lăsând deoparte acțiunile de dinainte de fake-urile lui Sado.:njub: :lovetw: :up:
Habar nu am cine sunt acei playeri de care îi înșiri aici , eu am scris strict pentru lumea Hawaii , nu despre x sau y , și nu trebuie mă sa jucam după cum doresc unii, poate totuși vor veni cu o soluție cei care se ocupa de acest joc .

Salut,
Numai bine!
 

lord ion

West Marshal
propunere:
  1. jucător inițiator de ”fake-uri”: 5 zile ban+5 nivele scăzute
  2. conducerea din al cărui oraș au fost date ”fake-urile”: 3 zile ban+3 nivele scăzute
  3. conducerea alianței: 1 zi ban+1 nivel scăzut.
(am fost și sunt împotriva acestor manevre ieftine de a strica plăcerea de juca)
 
Sus