Reglementarea atacurilor

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Știu că a fost intens dezbătut subiectul (fară rezultate satisfăcătoare), mai ales prin sistemul de suport , însă ultimele evenimente de pe Hawaii mă obligă să-l reiau. Așadar:

Solicităm reglementarea atacurilor la fort: o serie de măsuri care să descurajeze&pedepsească atacurile multiple, implicit antijocul. Problema a fost ignorată mult prea mult timp, permițându-le unora să profite de hibele din regulament. Dacă sonați ca viper și sadonix aleg să-și verse aici frustrările din real, depunând eforturi pt a strica luptele, nu înseamnă că restul au obligația de a le accepta toanele. Nu de alta, dar ultima oară când am verificat, jocul era destinat tuturor.

Solicit, în numele alianțelor principale de pe Hawaii, SexyBalamuc și OldSchool, modificarea orei de începere a fortului denumit sugestiv "Instabilul de Sado 1" (actualmente Bad Name 32) . Menționez că nu s-a putut ataca la o oră normală (21:00-22:00) din cauza atacurilor multiple (costul unui atac ajungând la 20kk), așadar am fost obligați să așteptăm până la ora 01:03.

Așteptăm cu interes un răspuns.
 
De acord, Staff-ul cam dorm pe iei nu aplica nicio sactiune catre jucatorii sadonix,viper.Dupa ce ca asta a mai ramas din jocul asta, voi o ardeti aiurea si va bateti joc de toata lumea frustratilor.
Ce poate să facă staff-ul. Asa cum a spus si zgarcitul, jocul este destinat tuturor, asta implicandu-i si pe frustrati. Masurile ce se pot lua in astfel de cazuri, personal cred ca ar fi excluderea unora ca acestia prin supunerea la vot a majoritatii playerilor activi de pe lumea in cauza. Astfel acei numiti frustrati sa nu mai poata participa la lupte, cu timpul probabil vor folosi clone, se vor muta pe alte servere, dar intr-un final vor renunta. Am inteles de la mai multi jucatori, ca sunt cativa oameni care strica lumi prin eliminarea luptelor de fort, instabilitatea pietei si asa mai departe. Dar ca sa avem o solutie in acest caz, consider ca depinde de noi ceilalti jucatori ca sa scapam de ei...Poate o minte luminata o sa gaseasca o solutie pentru a va ajuta in aceasta problema.
 
Ce poate să facă staff-ul. Asa cum a spus si zgarcitul, jocul este destinat tuturor, asta implicandu-i si pe frustrati. Masurile ce se pot lua in astfel de cazuri, personal cred ca ar fi excluderea unora ca acestia prin supunerea la vot a majoritatii playerilor activi de pe lumea in cauza. Astfel acei numiti frustrati sa nu mai poata participa la lupte, cu timpul probabil vor folosi clone, se vor muta pe alte servere, dar intr-un final vor renunta. Am inteles de la mai multi jucatori, ca sunt cativa oameni care strica lumi prin eliminarea luptelor de fort, instabilitatea pietei si asa mai departe. Dar ca sa avem o solutie in acest caz, consider ca depinde de noi ceilalti jucatori ca sa scapam de ei...Poate o minte luminata o sa gaseasca o solutie pentru a va ajuta in aceasta problema.
Cat timp s-a putut da warn aliantei Tooney Loons ca a dat 3 fakeuri aliantei La Familia condusa de Sado pe Rhode Island cred ca se poate face si ceva pentru lumea Hawaii, mai ales ca e singura lume care este cat de cat activa.
 

SADonix007

Trapper
"Solicit, în numele alianțelor principale de pe Hawaii, SexyBalamuc și OldSchool"
Ce va face o alianta principala? :))

Cand dadeau Onu07, Magic, livedmf, etc 20 de atacuri pe zi, nu se mai plangea marele fost admin adsum aka Alegsz pentru ca ii era favorabil. Sa stii ca nu ne cerem scuze, este un joc si avem dreptul fiecare sa-l jucam cum vrem.

Nu ma poti obliga sa nu atac, am discutat cu just4fun si a spus clar maxim 4 atacuri/zi.
p.s. : te mai poti plange putin

ps.2 jocul nu e inchis pentru altii, 20kk nu sunt bani multi. :D mai strange
 
Ultima editare:

dorubd

Greenhorn
Sado cum spuneam tu de fapt ai războiul tău personal și îți bați joc de restul. Dacă nu se iau masuri ma vad nevoit sa dau delete. Nu înțeleg cum un jucător își bate joc de sute de jucători și totul este permis. Nu te-ai prezentat la fort cu orașul tău ca vezi domne ai fost în misiune. Foarte bine dar restul? Ați refuzat sa luptați apoi ai apărut și ești deranjat ca ai pierdut forturi. Îți amintesc ca nu ați luptat. Din punctul meu de vedere nu ai scuza. Doar îți bați joc cu buna știința.
 

SADonix007

Trapper
Sado cum spuneam tu de fapt ai războiul tău personal și îți bați joc de restul. Dacă nu se iau masuri ma vad nevoit sa dau delete. Nu înțeleg cum un jucător își bate joc de sute de jucători și totul este permis. Nu te-ai prezentat la fort cu orașul tău ca vezi domne ai fost în misiune. Foarte bine dar restul? Ați refuzat sa luptați apoi ai apărut și ești deranjat ca ai pierdut forturi. Îți amintesc ca nu ați luptat. Din punctul meu de vedere nu ai scuza. Doar îți bați joc cu buna știința.
Pai si colegii mei cum pot avea locuri la fort daca-si iau tradator in ambele parti? :) Asta e solutia voastra, sa excludeti 2 din cele mai mari orase ale jocului? Nu o sa mearga.
 

dorubd

Greenhorn
Îți amintesc ca ai băgat toți oamenii de aceiași parte bre. Nu ai echilibrat. Din contra
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Pana nu demult dadea onu zilnic fake-uri la miezul noptii in timp ce forturile erau echilibrate, iar tu mergeai de fiecare data de partea lui, alaturi de inca cateva clone, sa nu te simti singur. Atunci nu aveai nimic de comentat in privinta fake-urilor. Fake-urile prin proxy iti plac. E atat de mare ipocrizia incat ma mir ca mai ai tupeu sa scrii pe forumul asta, mai ales de cand te-ai facut de ras ultima data cand ai vrut sa faci pe desteptul, de ti-a sters just toate comentariile, nu dupa mult timp de cand te-a expulzat din echipa :lol:

Plus ca nu inteleg de ce asa de mult interes mai nou pentru forturi, o bucata buna de vreme ati fost cu 40 de oameni in plus la fort si nu te-ai obosit sa echilibrezi, deodata vrei forturi echilibrate? De caut in dex cuvantul penibil, iti vad numele la segmentul dedicat sinonimelor.
 
Această tematică o să se transforme în taclale, așa că ar fi mai simplu un răspuns oficial și închiderea temei. Mulțumesc !
 

DeletedUser28095

Guest
Din păcate (și din fericire), subiectul se află în zona de discuții libere și cât timp regulamentul este respectat, subiectul poate rămâne deschis.
Poate reușim să ajungem la o înțelegere. Ambele părți au de suferit altfel.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Raspuns oficial: nu se poate face asa ceva, aici e vestul salbatic, nu comunismul dupa care e nostalgic adsum. Cred ca face spume ca nu mai poate sa șteargă comentariille care nu ii convin. Ironic, cum face el, fost moderator, postare pe forum, stiind foarte bine ca e egala cu 0. Nu se materializează nici propunerile bune, ce vin argumentate si propun soluții, dar de o gluma proastă ca asta, ca propunere nu se poate numi, nici nu se mai pune problema.
 

...Trelawney...

Greenhorn
Pe aici din cate vad se dezbate de ce a postat Alegs si multe atacuri impotriva lui, dar subiectul discutiei e lasat la o parte.
Nu cred ca convine nimanui sa fie lupte la miezul noptii, inca mai sunt jucatori care doresc sa participe activ dar la ore rezonabile totusi. Ce rezolvati prin atacarea a "n" forturi pe zi? Doar frustrati anumiti jucatori care mai au o pasiune pentru jocul asta care si asa nu are prea multe de oferit.

Solutii din pacate nu prea sunt, poate doar sa-si adune mintile persoanele care se plictisesc si distrug jocul. Daca aveti ceva cu cineva cred ca puteti discuta parte in parte nu sa stricati un joc dupa bunul vostru plac.

Nu sunteti personaje importante, ci doar niste copilasi care cand se supara isi iau jucariile si pleaca acasa.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
niste copilasi care cand se supara isi iau jucariile si pleaca acasa
Asa cum ati plecat din Old si v-ati dus in sexy fara sa vorbiti cu nimeni, dand tradator oricarei persoane pe care nu o placeati? :lol:
Da, foarte matur, cu siguranta ati rezolvat problema. La fel cum ati rezolvat-o participand la toate fake-urile altor jucatori (onu, snake etc.) asupra forturilor aliantei Against the World. Inclusiv in perioade de "pace".
Unii dintre voi nu cred ca intelegeti ca atacarea mai multor forturi este o mecanica de baza a jocului, nu ai cum sa o interzici, faptul ca s-a ajuns la un consens, sa fie un singur fort pe zi seara, nu inseamna ca e obligatoriu sa fie asa, nu e statuat nicaieri, in niciun regulament, public sau intern, ca daca era, se ocupa un admin de acest lucru, nu mai aveau jucatorii dreptul sa atace. Cand echilibrul se strica, jucand de luni de zile 100vs50, evident ca se intampla chestii. Cum ar fi gargara asta inutila de aici.
 

just4fun

The Boss
Limitarea bataliilor de fort la un anumit numar minim sau limitarea unui anumit interval orar nu se va face si nici nu va avea loc vreodata - ziua are 24 ore, fiecare este liber sa atace cand doreste.
Este ca si cum ai spune ca cineva care joaca din america (avem si asemenea jucatori) nu ar avea voie sa atace cand la el ar putea fi zi :)
In ceea ce priveste numarul de batalii initiate, in prezent exista o limita rezonabila de forturi atacate si aceea este setata la 4 - vom lua in calcul poate sa modificam aceasta limita la 3 (maxim 3 per alianta/jucator), asa cum se "poarta" pe .net

Oricum, ca si o parere personala, ca sunt 3 sau 4 batalii, rezultatul final este acelasi :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus