Regulament negocieri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Am inteles ca exista o regula impotriva "negocierilor aranjate".

La ce se refera acestea ?

EX :
1) Intru pe chatul aliantei si intreb "Are cineva un urs de vanzare?Platesc oricat" . Sunt pasibil de pedeapsa (care ar fi aceasta) ?
2) Am urmatorul text la profil "OFER perna+camasa+oala noapte+$$=> pe ursulet" . Este infractiune ?
3) Dau mesaj unui jucator oarecare "Vinzi ursul ala ?Iti dau cat vrei pe el" .Daca respectivul raporteaza mesajul pot fi sanctionat ?
4)etc. exemplele pot continua.

Mentionez ca nu se specifica nicaieri pe .ro despre infractiunea de "push items" , sau cel putin nu la vedere.

Sa nu aud ca va dati cu parerea daca nu stiti despre ce e vorba . Ar fi bun un raspuns "oficial".
 

DeletedUser

Guest
ce esti frate asa speriat de bombe ?calm
nu te sanctioneaza nimni,poate doar daca un item costa 100.000 $ si tu aranjezi cu cineva sa i-l dai pe 50 $.<3W<3W
 

DeletedUser

Guest
Eu va rog sa nu raspundeti aiurea..voi va aflati in seama !!!!

ce esti frate asa speriat de bombe ?calm
nu te sanctioneaza nimni,

Exista pe Beta un topic deschis chiar de un admin de la noi care vorbeste de astfel de sanctiuni. Eu vreau doar sa aflu care ar fi limitele in care ne putem incadra.

poate doar daca un item costa 100.000 $ si tu aranjezi cu cineva sa i-l dai pe 50 $.<3W<3W

1)nu exista lucru in inventar mai scump de 15400$ PV
2)valoarea minima cu care poti vinde este PC.

Pe viitor abtine-te.
 

DeletedUser14808

Guest
Piatã / Licitaţii

ce esti frate asa speriat de bombe ?calm
nu te sanctioneaza nimni,poate doar daca un item costa 100.000 $ si tu aranjezi cu cineva sa i-l dai pe 50 $.<3W<3W

Nu cred cã e posibil sã vinzi o Armã cu preţul prea mic sau prea mare
Cel puţin din cãte am înteles eu .


Va scrie. De asemenea exista un tool care identifica pretul de vanzare al tuturor obiectelor si daca vedem preturi exorbitante pe obiecte de 2 lei atunci banii se vor sterge

Sursã



Cãtre Alexroqwe - Te referi la schimbat Obiecte şi nu la vãndut / licitat ?

O zi plãcutã.

iSavage
 

DeletedUser

Guest
iSavage mersi pentru raspunsul partial . Nu la asta ma refeream insa .

Este vorba de obiectele cu adevarat greu de gasit :set somnoros , arme cu aura , bilet numarul 1 , baston/umbrela , colier de perle .

Daca eu ma inteleg in prealabil cu persoana X pentru ursulet la pretul 5000$ ,sa zicem , si ora de publicare 12:00 , joi. Eu stiu ca va publica si prind ursuletul repede.

Eu la randul meu pulbic haina de noapte cu 750$ la ora 12:05 , joi , jucatorul X o va achizitiona. Prin asta ma refer la schimb .
 

DeletedUser

Guest
iSavage mersi pentru raspunsul partial . Nu la asta ma refeream insa .

Este vorba de obiectele cu adevarat greu de gasit :set somnoros , arme cu aura , bilet numarul 1 , baston/umbrela , colier de perle .

Daca eu ma inteleg in prealabil cu persoana X pentru ursulet la pretul 5000$ ,sa zicem , si ora de publicare 12:00 , joi. Eu stiu ca va publica si prind ursuletul repede.

Eu la randul meu pulbic haina de noapte cu 750$ la ora 12:05 , joi , jucatorul X o va achizitiona. Prin asta ma refer la schimb .


Pentru asta nu pot sa fii sanctionat..... fiecare are dreptul sa schimbe cu cine vrea...... daca de exemplu Elmer vinde bilet nr1 cu 50 000$ e dreptul lui, cine vrea il cumpara... la fel cu schimbul... daca am 2 caciule de somnoros pot sa vand 1 cu 300$ in schimbul oalei de la un prieten care la fel mio vinde cu 300$... acesta fiind un schimb.... PENTRU ASA CEVA NU VEI FI SANCTIONAT....

!!!!!!NICI DACA II SCRII MESAJ LA UN JUCATOR CA VREAU SATI CUMPAR X OBIECT CU 100$ SAU 20 000$..... NU VEI FI SANCTIONAT... SUNT SIGURA 101%!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser14808

Guest
Piatã / Licitaţii

Din pãcate nu ştiu sa raspund la asta , am cãutat atãt la
Sectiunea
Reguli (Forum/Joc) / Piaţa şi la alte topicuri dar nu am gãsit
Nimic din pãcate care sã rezulta asemenea lucruri sã fie ilegale.
Dar presupun dupa rãspunsul lui
Sp1tfire , nu se poate vinde un
Obiect la un preţ prea mare / mic decãt valoarea actuala.(Pãrere personalã)

Dar totusi recomand sã astepti un rãspuns oficial
(Moderator/Admin)
Înainte sã faci asemenea licitaţi sã eviţi o eventuala sancţiune.

Îţi urez mult succes şi o zi plãcutã


iSavage
 

DeletedUser

Guest
Momentan dezbatem viitorul regulament in cadrul team-ului, pentru a nu lasa loc de interpretari si pentru a ne asigura ca vom alege forma cea mai potrivita. Nu vrem sa obstructionam drepturile jucatorilor, dar nici nu putem lasa deschise portite pe care jucatorii sa le poata exploata pentru diverse interese.
 

DeletedUser

Guest
Deci pana una alta se poate face "orice" in limitele bunului simt . Nu ar fi corect ca viitorul regulament sa se aplice retroactiv , deci ce facem , e bine facut .

Pentru moment se poate inchide topicul si sper ca se va publica si pe pagina principala cand vor surveni modificari in regulament
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus