Salariu mic

DeletedUser

Guest
Împărţire în parcele
În râul acesta s-a găsit aur. Împarte-l în parcele mici şi fii atent să primeşti locul cel mai bun.
Salariu- 31%
Experienta - 4%
Noroc- 4%
Primejdie- 29%


Am facut aceasta munca cu motivatia 100 % si sa va arat raportul
Munca este sfârşită: Împărţire în parcele Astăzi la ora 14:44

Împărţire în parcele
94%
2 ore
$ 118 + 1 stegulet ( 16 $ )
6 Puncte de experienţă


Am dat inca oodata aceasta munca , si sa va arat raportul
Munca este sfârşită: Împărţire în parcele Astăzi la ora 16:44

Împărţire în parcele
89%
2 ore
$ 38
7 Puncte de experienţă

NU este prea mare diferenta intre cele 2 salarii ?? Poate e un bug ceva , dar la cat de mare este procentul de salariu ( 31% ) , ma asteptam la ceva mai mult de 38 $ . tinand cont ca am si premium pentru salariu mai mare .

Inseamna ca daca mai fac inca odata aceasta munca o sa primesc cat 5-10 $ ???

Mi se pare aiurea :(
 

DeletedUser

Guest
Împărţire în parcele
În râul acesta s-a găsit aur. Împarte-l în parcele mici şi fii atent să primeşti locul cel mai bun.
Salariu- 31%
Experienta - 4%
Noroc- 4%
Primejdie- 29%


Am facut aceasta munca cu motivatia 100 % si sa va arat raportul
Munca este sfârşită: Împărţire în parcele Astăzi la ora 14:44

Împărţire în parcele
94%
2 ore
$ 118 + 1 stegulet ( 16 $ )
6 Puncte de experienţă


Am dat inca oodata aceasta munca , si sa va arat raportul
Munca este sfârşită: Împărţire în parcele Astăzi la ora 16:44

Împărţire în parcele
89%
2 ore
$ 38
7 Puncte de experienţă

NU este prea mare diferenta intre cele 2 salarii ?? Poate e un bug ceva , dar la cat de mare este procentul de salariu ( 31% ) , ma asteptam la ceva mai mult de 38 $ . tinand cont ca am si premium pentru salariu mai mare .

Inseamna ca daca mai fac inca odata aceasta munca o sa primesc cat 5-10 $ ???

Mi se pare aiurea :(


DA DA, sigur se vede ca ai avut motivatia 100% nu???
ai avuto la 94% si ea tot a descazut cu cat muncesti mai mult...
nu ai ce face...
 

DeletedUser

Guest
dar chiar asa de mult sa scada din salariu ??? tie si se pare normal ???
de la 100 la 30 ??? :((E prea mult :(
 

DeletedUser

Guest
nu avem ce face...asta e jocul...
s-a modificat si gasirea obiectelor...daca ai motivatia scazuta, nu primesti obiecte(uptade 1.16)

Nu am ce face, desi e cam rau...:(:(:(
 

DeletedUser

Guest
Tu nu ai observat ca intre primul salariu si al doilea salariu este o diferenta de 80 $ , este o diferenta uriasa , e prea mult :(
 

DeletedUser

Guest
dar ce ma crezi orb???!!??
nu avem ce face!!
asta e jocul
 

DeletedUser

Guest
DA DA, sigur se vede ca ai avut motivatia 100% nu???
ai avuto la 94% si ea tot a descazut cu cat muncesti mai mult...
nu ai ce face...

Daca ai motivatia 100%,dupa ce termini o munca de 2h in raport o sa iti arate 94%,el a muncit cu ea 100%,asa ca mai bine taci ca nu stii despre ce e vorba


Poate a avut influenta si motivatia cu ceva procente mai mica,iar in legatura cu salariul,se ia o valoarea aleatorie,in functie si de punctele de munca,si poate ai avut si ghinion...
 

DeletedUser

Guest
acum depinde de norocu fiecaruia;) crezi ca mie nu mi s-a intamplat ;) am patito si eu dar asta e....la mine sa intamplat altfel cand aveam 100% am luat mai putin cand aveam motivatia mai mica luam mai mult:) asa e dupa norocu fiecaruia
 

DeletedUser2854

Guest
Referitor la motivatie scazuta pe gasirea obiectelor este chiar ciudat pentru ca plictiseala nu opreste norocul.Astfel un prieten de al meu la foraje puturi care are 33% sansa de a castiga obiecte in timpul muncii nu a gasit decat o bluza.
 

DeletedUser

Guest
este perfect normal ceea ce s-a intamplat.
la fel ca si la formula experientei ( http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=3820 ) exista un factor aleator. in primul caz ai avut noroc mare si ai luat 118$ iar in al doilea pe langa motivatia mai mica ai avut si ghinion mult.

eu lucrez de ex la mina de argint si iau uneori 500$ pe 2 ore iar alteori iau doar 250 dar daca fac media atunci iau undeva la 370.


la fel si la tine. lucreaza 100 de ore la parcele si o sa vezi ca exista o medie si o marja de fluctuatie
 

DeletedUser3746

Guest
este perfect normal ceea ce s-a intamplat.
la fel ca si la formula experientei ( http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=3820 ) exista un factor aleator. in primul caz ai avut noroc mare si ai luat 118$ iar in al doilea pe langa motivatia mai mica ai avut si ghinion mult.

eu lucrez de ex la mina de argint si iau uneori 500$ pe 2 ore iar alteori iau doar 250 dar daca fac media atunci iau undeva la 370.


la fel si la tine. lucreaza 100 de ore la parcele si o sa vezi ca exista o medie si o marja de fluctuatie
Corect. Si as adauga la cele de mai sus si faptul ca cel mai mult conteaza numarul de puncte pe care-l ai pentru munca respectiva. Cu cat mai multe, cu atat vei primi mai multi bani si experienta. Daca folosesti echipament in valoare de 2 puncte de munca iei mai putini bani decat echipament cu 10 sau 20 puncte de munca. ;)
 

DeletedUser

Guest
Am 50 de puncte de munca ;))), eu zic ca este ceva totusi ;)), dar cum zicea DIM , am avut foarte mult ghinion a doua oara , se mai intampla.
La COMERT . munca cu norocul 25 % , nu gasesc nimic , si aici am ghinion cu caruta :( .
 

DeletedUser

Guest
uite ceva interesant...asta cred ca ti se pare si mai ciudat fata de ce ai batit tu..cu diferenta asa mare de salariu.
Vânătoare de castori(cu rugaciune 15 minute inainte)
Motivaţie
94%
Durată 2 ore
Salariu $ 91
Puncte de experienţă 32 Puncte de experienţă
Noroc
Blană de castor
Capcană de castor

Vânătoare de castori(fara rugaciune)
Motivaţie
94%
Durată 2 ore
Salariu $ 53
Puncte de experienţă 48 Puncte de experienţă
Noroc
Blană de castor
Capcană de castor

Vânătoare de castori9fara rugaciune)
Motivaţie
89%
Durată 2 ore
Salariu $ 67
Puncte de experienţă 23 Puncte de experienţă
Noroc
Blană de castor
Capcană de castor

Toate cu acelasi nuamr de atribute..si toate cu premiu
 

DeletedUser

Guest
eu am avut noroc mare la steagul unionist...in 6 ore de munca l`am gasit iar cand l`am gasit mia mai dat si o sticla de wiskey sparta(arma) :)
 

DeletedUser5458

Guest
Nu inteleg, la impartire in parcele salariul e de 31%, iar la mina de argint de 76%
iese ca daca media la mina de argint media e de 370$ la impartire in parcele trebuie sa fie de min 140$, insa e de 40$-50$
E ceva legat de ridicarea la putere?
 

DeletedUser

Guest
Fratilor e o formula in care se inmulteste cu -0.5 sau cu +0.5 dupa norocul vostru :) eu de exemplu la mina de argint in medie castig 250$ pe 2 ore + 3-4 lingouri daca lucrez toata energia...dar am castigat si 170$ pe 2 ore (motivatia scazuta :()
 

DeletedUser

Guest
Împărţire în parcele
În râul acesta s-a găsit aur. Împarte-l în parcele mici şi fii atent să primeşti locul cel mai bun.
Salariu- 31%
Experienta - 4%
Noroc- 4%
Primejdie- 29%


Am facut aceasta munca cu motivatia 100 % si sa va arat raportul
Munca este sfârşită: Împărţire în parcele Astăzi la ora 14:44

Împărţire în parcele
94%
2 ore
$ 118 + 1 stegulet ( 16 $ )
6 Puncte de experienţă


Am dat inca oodata aceasta munca , si sa va arat raportul
Munca este sfârşită: Împărţire în parcele Astăzi la ora 16:44

Împărţire în parcele
89%
2 ore
$ 38
7 Puncte de experienţă

NU este prea mare diferenta intre cele 2 salarii ?? Poate e un bug ceva , dar la cat de mare este procentul de salariu ( 31% ) , ma asteptam la ceva mai mult de 38 $ . tinand cont ca am si premium pentru salariu mai mare .

Inseamna ca daca mai fac inca odata aceasta munca o sa primesc cat 5-10 $ ???

Mi se pare aiurea :(

ti-ai schimbat echipamentul intre timp?
 

DeletedUser6315

Guest
Uite aici o serie de munci la Mina de argint...vezi ultima <3W ...frumos nu ?

Mină de argint
Motivaţie 94%
Durată 2 ore
Salariu $ 288
Puncte de experienţă 19 Puncte de experienţă
Noroc Cremene Argint

Mină de argint
Motivaţie 89%
Durată 2 ore
Salariu $ 211
Puncte de experienţă 20 Puncte de experienţă
Noroc Argint

Mină de argint
Motivaţie 85%
Durată 2 ore
Salariu $ 115
Puncte de experienţă 13 Puncte de experienţă
Noroc Argint

Mină de argint
Motivaţie 82%
Durată 1 oră
Salariu $ 111
Puncte de experienţă 7 Puncte de experienţă
Noroc Argint

Mină de argint
Motivaţie 80%
Durată 2 ore
Salariu $ 314
Puncte de experienţă 13 Puncte de experienţă
Noroc Argint 3
 

DeletedUser

Guest
Pai poate in primul raport nu aveai cont premium iar in al-2-ilea aveai.:)
 

DeletedUser

Guest
Pai poate in primul raport nu aveai cont premium iar in al-2-ilea aveai.:)

Foarte tare! :D:D

chestia asta cu salariu' ca si cu experienta pare sa se incadreze in formula aia neverificata a lui DiM, marja de eroare e destul de mare si nu stiu cum naiba se face ca niciodata nu ne-am plans niciunu' ca am luat prea multa xp sau prea multi bani ci opusu'...;)
 
Sus