Retete preparate la negustorul ambulant

garber

Greenhorn
Asi dorii sa gasim si diferite retete gata preparate la negustor, fiindca pe piata nu se gasaeste f multe produse si retete. Atii fii de acord sa punem in aplicare aceasta propunere?
Multumesc!!!

lord ion

West Sheriff
Membru personal
apar rețete de vânzare la negustor. trebuie numai să urmărești, sau să schimbi oferta cu 5 pepite.
cât despre produse, muncești pentru ele, cauți la piață, sau să cumperi cu pepite.

f3.jpg

batras

Gold digger
Asi dorii sa gasim si diferite retete gata preparate la negustor, fiindca pe piata nu se gasaeste f multe produse si retete. Atii fii de acord sa punem in aplicare aceasta propunere?
Multumesc!!!

mai mult ca sigur ca el se refera la prod gata craftate sa le gaseasca ori la mustacios,ori la munca:”Lucreaza pt un negustor ambulant”...cel putin asta am inteles eu din gandirea lui ”dreapta! dar scrierea ”haotica”...

garber

Greenhorn
Da imi cer scuze de sctiierea mea haotica poate ma-m cam grabit putin. Asi vrea sa putem cumpara de la negustor retete gata preparate cum ar fii:
-Cina Domnilor, de care am nevoie pentru misiune sa o pot termina
-si alte retete care acum nu imi vin in minte. Stiu doar ca am nevoie de aceasta reteta si nu o gasesc nici unde si nu stiu nici unde sa caut!

Da imi cer scuze de sctiierea mea haotica poate ma-m cam grabit putin. Asi vrea sa putem cumpara de la negustor retete gata preparate cum ar fii:
-si alte retete care acum nu imi vin in minte. Stiu doar ca am nevoie de aceasta reteta si nu o gasesc nici unde si nu stiu nici unde sa caut!
Ar fi util acest lucru chiar dacă ar fi una sau doua la negustor ca anumite articole de craft pe lumi mai retrase nu se găsesc.

adsum

Gunman
Puteți cumpăra de la piață produsele (cele licitabile) ori puteți discuta în privat cu cineva să vi le crafteze - în special pe lumile mai puțin active.
Cina domnilor poate fi craftată de un Bucătar cu cel puțin 450 puncte de meșteșug. Rata implementării propunerilor de orice fel sau a unor noi funcții este destul de redusă, ba chiar aș zice că tinde spre zero, așa că cel mai bine ar fi să ne gospodărim singuri :)

Emeer

Cowboy
Unde ar fi corectitudinea si ce rost ar mai avea craftul si meseria, daca am putea cumpara din shop sau de la mustata ce zici tu. Practic ar fi ca acele utilizabile din shop.

lord ion

West Sheriff
Membru personal
sunt dezavantaje:
  1. la negustor apar de obicei câte un item de fiecare pe care îl poți cumpăra la prețul lui. dar poate tu ai nevoie de 5 produse craftate pentru misiune. și pînă să găsești alte 4 s-ar putea să treacă eventul. (multe din produsele de la craft se regăsesc la misiunile event-urilor)
  2. să spunem că ar apărea posibilitatea să cumperi mai multe produse craftate. fiind ieftine sigur ar apărea specula. exemplu: îți apare la mustăcios ”Tinctură minunată” care costă 360 $. cumperi 1000 de bucăți fiindcă pe piață se dau cu 20000-25000 $.
  3. ce apare la mustăcios diferă de la un jucător la altul, asta încurajând multi-account-urile.

garber

Greenhorn
Care este lumea cea mai activa? Eu sunt pe Louisiana si cum asi putea sa incep o lume noua si sa portez acolo tot ce am! Pot, parca se putea intr-un timp ceva de genu!

adsum

Gunman
Rutele de migrare pe Louisiana sunt active încă din data de 22.03.2021. Poți migra spre Hawaii / Indiana / Maryland / New York. Cele mai active sunt Hawaii și Indiana, în ordinea menționată. Pentru a migra accesează meniul Opțiuni (rotița zimțată din dreapta) - Setări - Cont - Transfer caracter; selectezi lumea iar în câteva ore ești mutat.

Sus