Revolverul lui Young si mult offtopic in legatura cu Belle Star's...

DeletedUser

Guest
20 jucatori cu 20,000$ cash fiecare inseamna 92 de jucatori cu 4,300$. La ultima lupta de pe ro1 cerinta a fost de 3,000$ cash. Crezci ca toti s-au dus cu 3,000 fix? Nu. Au fost care au avut si >10,000$. Obiecte scumpe nu s-au luat ca la prima lupta, pt. ca au ramas multi supravietuitori.

Oricum, daca se strang 20 cu 20k$ este mai bine decat 92 cu 4,300$. La 10vs10 este garantia ca nu raman multi in picioare.:)

O lupta 5 vs 5 .. lume putina dar cu bani multi .. si atunci eu zic ca mai mult ca sigur se vor lua cateva obiecte destul de bune:D ..
 

DeletedUser

Guest
Nu ai cum sa organizezi asa ceva pe .ro pentru ca vor exista intotdeauna jucatori cu "bun simt" care se vor baga sa incurce.
S-ar putea incerca pe beta unde la un fort mic numarul maxim de jucatori e de 46( 21 aparatori si 25 atacatori).
Cat despre obiectul pe care l-ar lua singurul supravietuitor e ca si norocul la munci. Exista o valoare minima si una maxima in care se incadreaza obiectul dar nu stim care ar fi aceasta.
De exemplu la nemti am vazut o batalie 18 la 18 cu un singur supravietuitor care a luat winchester de precizie. Nu stiu cati bani a avut fiecare la el.
Pe ro1 la primul fort organizat am fost 92 si au ramas 26 in picioare.
66 de persoane au lesinat. Daca ar fi avut toti cate 3000$ s-ar fi adunat suma de 198000$ si de aici ar fi revenit fiecarui supravietuitor 7615$(valoare de cumparare).
E cert ca nu gasesc toti obiecte si la fel de sigur e ca nu se face media banilor pierduti pe supravietuitor pentru ca il lupta asta s-au gasit winchester de precizie, cizme de calarie de lux si altele care depasesc cei 7615$.
Au fost si jucatori care au gasit iteme slabe cum ar fi cal alb.
De aici s-ar trage concluzia ca daca un jucator gaseste ceva acea suma se scade din suma totala pierduta la fort si tot asa pana cand se epuizeaza intreaga suma de bani.
Acum se incearca sa ramana maxim 15 jucatori din 92 iar sumele de participare cuprinse intre 3000$-5000$ sa vedem cum sta treaba dar ducem lipsa de participanti.
 

DeletedUser

Guest
Nu ai cum sa organizezi asa ceva pe .ro pentru ca vor exista intotdeauna jucatori cu "bun simt" care se vor baga sa incurce.
S-ar putea incerca pe beta unde la un fort mic numarul maxim de jucatori e de 46( 21 aparatori si 25 atacatori).
Cat despre obiectul pe care l-ar lua singurul supravietuitor e ca si norocul la munci. Exista o valoare minima si una maxima in care se incadreaza obiectul dar nu stim care ar fi aceasta.
De exemplu la nemti am vazut o batalie 18 la 18 cu un singur supravietuitor care a luat winchester de precizie. Nu stiu cati bani a avut fiecare la el.
Pe ro1 la primul fort organizat am fost 92 si au ramas 26 in picioare.
66 de persoane au lesinat. Daca ar fi avut toti cate 3000$ s-ar fi adunat suma de 198000$ si de aici ar fi revenit fiecarui supravietuitor 7615$(valoare de cumparare).
E cert ca nu gasesc toti obiecte si la fel de sigur e ca nu se face media banilor pierduti pe supravietuitor pentru ca il lupta asta s-au gasit winchester de precizie, cizme de calarie de lux si altele care depasesc cei 7615$.
Au fost si jucatori care au gasit iteme slabe cum ar fi cal alb.
De aici s-ar trage concluzia ca daca un jucator gaseste ceva acea suma se scade din suma totala pierduta la fort si tot asa pana cand se epuizeaza intreaga suma de bani.
Acum se incearca sa ramana maxim 15 jucatori din 92 iar sumele de participare cuprinse intre 3000$-5000$ sa vedem cum sta treaba dar ducem lipsa de participanti.
Daca faceti pe lumea 2/3 ma bag:) .. chiar si cu mai multi bani:D ..
 

DeletedUser

Guest
De alte lumi nu prea ma ocup si cu atat mai putin sa organizez astfel de batalii.
Stiu ca pe l3 se ocupase La Mandragore dar acum nu stiu daca se mai ocupa cineva. Si sincer nu cred ca vom reusi vreodata sa facem totul ca la carte ca toti vor sa ia gaseasca arme cu aura dar nu le convine sa se lase lesinati.
 

DeletedUser

Guest
De alte lumi nu prea ma ocup si cu atat mai putin sa organizez astfel de batalii.
Stiu ca pe l3 se ocupase La Mandragore dar acum nu stiu daca se mai ocupa cineva. Si sincer nu cred ca vom reusi vreodata sa facem totul ca la carte ca toti vor sa ia gaseasca arme cu aura dar nu le convine sa se lase lesinati.

yyyhaaa...Totusi,abia astept prima batalie pe l1.
 

DeletedUser

Guest
De alte lumi nu prea ma ocup si cu atat mai putin sa organizez astfel de batalii.
Stiu ca pe l3 se ocupase La Mandragore dar acum nu stiu daca se mai ocupa cineva. Si sincer nu cred ca vom reusi vreodata sa facem totul ca la carte ca toti vor sa ia gaseasca arme cu aura dar nu le convine sa se lase lesinati.

Trebui sa se faca si sacrificii, nu toti pot primii marele premiu:). Ca sa nu se bage multa lumea faceti batalia la cuca-macai, adica in fundu hartii unde nu sunt foarte multe orase si nici foarte multi jucatori. Nu multi s-ar deplasa pana acolo doar pt. o lupta oarecare.
 

DeletedUser2948

Guest
yyyhaaa...Totusi,abia astept prima batalie pe l1.

Ala ii un papagal. Tu crezi ca accepta cineva ordine de la ala? Ma faci sa rad.:))

Au fost si pe ro3 2 sau 3 lupte organizate. Saptamana viitoare vreau sa facem alta. Avem si fort si jucatori care asculta. Chestia ii sa fie niste lupte in acea zi sa nu vina si "intrusii"...
 

DeletedUser11192

Guest
Daca organizati pe urmatoarele lumi sa ma contactati cu cea mai mare incredere... stiu sa ascult, si imi place sa pierd bani :).

-L1 69
-L4 78
-L7 56
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10137

Guest
puteti sa ma contactati si pe mine pe l2,l3,l4,l5,l6,l7,l8 si la francezi pe l1,l2,l3
 

DeletedUser

Guest
Daca vreti sa aflati ceva nou cititi tot

ATENTIE



Organizam o lupta pentru fort cu scopul de a castiga niste arme cu aura!
Cine doreste sa participe sa imi dea mesaj.
Conditie:
Sa ai pregatit 2500$cash(nu in banca)
Lupta va avea loc la un fort mic asa ca locurile sunt limitate,toti cei care doriti sunt rugati sa dea mesaj petru a intocmi lista
Batalia va avea loc miercuri ora 20
Fortul la care va avea loc lupta este : CFD si W Fantasy.
Orasul care va ataca este: Est - Feldru

Nota:Nu conteaza din ce alianta faceti parte daca sunteti pregatiti de lupta
Chatul bataliei este: Chat CFD
Maine seara in jurul orei 20:00 astept toti jucatorii care vor sa participe la batalie pe chat!!!!
PE CHAT , scrieti-va numele din joc ca luati ban!!
Mesajele de inscriere se trimit lui jijel becali sau catalin19994

Bafta tuturor!!!




In aceste lupte organizate supravietuitorii pot gasi arme cu aura care nu se gasesc la munci si nici nu se pot cumpara din magazinele oraselor.
Ideea este ca toti participantii la fort sa aiba [SUMA DE BANI] bani lichizi.
Cei care raman in picioare vor primi iteme in valoare egala cu suma banilor pierduti in timpul bataliei la fort (bani lichizi pe care ii au cei care lesina la ei).
Sa zicem ca se aduna o suma de 200000$ bani detinuti de cei lesinati la un fort si mai raman in picioare 20 de jucatori la sfarsitul luptei.
Cei 200000$ se impart la 20 si fiecarui jucator ii va reveni un echivalent de 10000$. Cei care vor gasi un item in cazul de fata acesta va valora maxim 10000$ desi nu e o certitudine.
Astfel de lupte se vor organiza pe forturi mici si va trebui sa ne adunam 92 de jucatori. La sfarsitul fiecarei lupte vor ramane in picioare 15 jucatori (7 aparatori si 8 atacatori) care vor fi stiuti de toti participantii inainte de inceperea luptei. Se vor organiza mai multe lupte si vom schimba supravietuitorii pana cand fiecare participant la fort va gasi un item in astfel de lupte organizate.
 

DeletedUser

Guest
ideea e sa ramana cat mai putini jucatori din fiecare tabara, daca raman 1 sau 2 in fiecare tabara se aduna un item in valoare de cateva zeci de mii
 

DeletedUser

Guest
ATENTIE



Organizam o lupta pentru fort cu scopul de a castiga niste arme cu aura!
Cine doreste sa participe sa imi dea mesaj.
Conditie:
Sa ai pregatit 2500$cash(nu in banca)
Lupta va avea loc la un fort mic asa ca locurile sunt limitate,toti cei care doriti sunt rugati sa dea mesaj petru a intocmi lista
Batalia va avea loc miercuri ora 20
Fortul la care va avea loc lupta este : CFD si W Fantasy.
Orasul care va ataca este: Est - Feldru

Nota:Nu conteaza din ce alianta faceti parte daca sunteti pregatiti de lupta
Chatul bataliei este: Chat CFD
Maine seara in jurul orei 20:00 astept toti jucatorii care vor sa participe la batalie pe chat!!!!
PE CHAT , scrieti-va numele din joc ca luati ban!!
Mesajele de inscriere se trimit lui jijel becali sau catalin19994

Bafta tuturor!!!




In aceste lupte organizate supravietuitorii pot gasi arme cu aura care nu se gasesc la munci si nici nu se pot cumpara din magazinele oraselor.
Ideea este ca toti participantii la fort sa aiba [SUMA DE BANI] bani lichizi.
Cei care raman in picioare vor primi iteme in valoare egala cu suma banilor pierduti in timpul bataliei la fort (bani lichizi pe care ii au cei care lesina la ei).
Sa zicem ca se aduna o suma de 200000$ bani detinuti de cei lesinati la un fort si mai raman in picioare 20 de jucatori la sfarsitul luptei.
Cei 200000$ se impart la 20 si fiecarui jucator ii va reveni un echivalent de 10000$. Cei care vor gasi un item in cazul de fata acesta va valora maxim 10000$ desi nu e o certitudine.
Astfel de lupte se vor organiza pe forturi mici si va trebui sa ne adunam 92 de jucatori. La sfarsitul fiecarei lupte vor ramane in picioare 15 jucatori (7 aparatori si 8 atacatori) care vor fi stiuti de toti participantii inainte de inceperea luptei. Se vor organiza mai multe lupte si vom schimba supravietuitorii pana cand fiecare participant la fort va gasi un item in astfel de lupte organizate.
Hai dute frate daici,ai copiat de pe un site am vazut si eu asta,si ma rog frumos pe ce lume e?
 

DeletedUser

Guest
Am si eu doua intrebari...va rog sa ma ajute si pe mine cineva.

1.Ca sa iei Belle Star's Derringer:
-Trebuie sa fi echipat cu un ziar.
-Nu trebuie sa fi echipat cu arma.
-Misiunea apare joia intre 10:00 si 10:30.
Am dreptate ???

2.Cum fac rost de Spada lui Hernandos???
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Am si eu doua intrebari...va rog sa ma ajute si pe mine cineva.

1.Ca sa iei Belle Star's Derringer:
-Trebuie sa fi echipat cu un ziar.
-Nu trebuie sa fi echipat cu arma.
-Misiunea apare joia intre 10:00 si 10:30.
Am dreptate ???

2.Cum fac rost de Spada lui Hernandos???

Foloseste functia cauta si ai gasit ! Daca nici asta nu sti dute la sectiunea FAQ/Tutoriale si uitate cum sa folosesti functia cauta...

Mult noroc !
 

DeletedUser

Guest
Sunt tare

eu le am pe toate la misiuni secrete si le-am gasit daca vreti sa vb cu mine trimite-mi mesaj privat pe lumea 7 sau aici pe privat <3W;):P
 
Sus