Schimbare clasa de caracter

  • Autor subiect DeletedUser23540
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser23540

Guest
NUME SUGESTIE:Schimbare clasa de caracter
DESCRIERE SUGESTIE:Atunci cand te.ai plictisit de o clasa de caracter sa existe o optiune in care sa poti schimba clasa.Aceasta schimbare se face in anumite conditii cum ar fi sa ai lv 130 o poti schimba o singura data/maxim de doua ori si trebuie sa platesti 2000oup/pepite ( conditiile pot fi schimbate.. ideea in sine mi se pare buna)
AVANTAJE:un nou inceput pentru a juca cu alta clasa de caracter
DEZAVANTAJE: misiunile clasei anterioare se vor pierde si trebuie sa faci noile misiuni pt noua clasa de caracter
 

DeletedUser25666

Guest
neahhh

Toţi s-ar face duelişti din prima...ideea nu e bună !
:shoot:
 

DeletedUser23540

Guest
Toţi s-ar face duelişti din prima...ideea nu e bună !
:shoot:

nu neaparat duelisti.. ok inteleg ca majoritate prefera duelisti dar nu toti vor asta...optiunea asta ne da posibilitatea la a doua alegere si un nou inceput..Mai astept pareri pro sau contra..
 

DeletedUser25666

Guest
Păi odată ce ţi-ai ales o clasă de caracter ţinete de ea...nu te-a pus nimeni să fi x sau y...
 

DeletedUser20394

Guest
nu neaparat duelisti.. ok inteleg ca majoritate prefera duelisti dar nu toti vor asta...optiunea asta ne da posibilitatea la a doua alegere si un nou inceput..Mai astept pareri pro sau contra..

Eu sunt deacord....
Deiarece cum zice si love mai sus.

Cand debia incepi sa joci the west nu prea stii ce sa te faci pur si simplu alegi cu ce iti place...si dupa cateva zile te gandeai ca e mai bine sa te faci altceva...

Ideea este buna...
Eu joc the west de 4 ani si la un moment dat te plictisesti de o anumita clasa de caracter...

Eu as propune sa fie si "moca" daca ai un anumit nivel....
 

DeletedUser23540

Guest

Sand acesta este un motiv in plus de a lua cat mai in serios propunerea asta..de fiecare data nu s.a explicat exact de ce nu se poate..cine credea la inceput ca o sa se schimbe the west atat de mult..sau ca o sa se bage migrarea pe anumite lumi sau atatea n seturi unele nefolositoare..Ganditi-va mai bine sa ai macar o data sansa de ati schimba clasa ar fi ceva folositor...
 

DeletedUser24094

Guest
Jocul ar fi prea dezechilibrat cu o asemenea functie, deja cei care folosesc pepite au un avantaj enorm fata de ceilalti.

Fiecare "pepitar" va incepe cu clasa de caracter muncitor (beneficiind de bonusul de xp ), cand se plictisesc de munci de 15 secunde, pac schimba imediat clasa de caracter in soldat sau duelist, pentru forturi si dueluri.

La level 15 te avertizeaza foarte bine ca nu mai ai posibilitatea sa iti schimbi clasa de caracter.

Fiecare clasa de caracter are avantaje si dezavantaje, asa tu doresti ca sa fie doar cu avantaje, sa iti schimbi clasa in functie de ce faci.

Contra.
 

DeletedUser23540

Guest
Jocul ar fi prea dezechilibrat cu o asemenea functie, deja cei care folosesc pepite au un avantaj enorm fata de ceilalti.

Fiecare "pepitar" va incepe cu clasa de caracter muncitor (beneficiind de bonusul de xp ), cand se plictisesc de munci de 15 secunde, pac schimba imediat clasa de caracter in soldat sau duelist, pentru forturi si dueluri.

La level 15 te avertizeaza foarte bine ca nu mai ai posibilitatea sa iti schimbi clasa de caracter.

Fiecare clasa de caracter are avantaje si dezavantaje, asa tu doresti ca sa fie doar cu avantaje, sa iti schimbi clasa in functie de ce faci.

Contra.

Eu nu zic ca se se schimbe clasa de n ori ci in anumite conditii si anumit lv.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16010

Guest
Sand acesta este un motiv in plus de a lua cat mai in serios propunerea asta..de fiecare data nu s.a explicat exact de ce nu se poate..cine credea la inceput ca o sa se schimbe the west atat de mult..sau ca o sa se bage migrarea pe anumite lumi sau atatea n seturi unele nefolositoare..Ganditi-va mai bine sa ai macar o data sansa de ati schimba clasa ar fi ceva folositor...

Corect, dar gandeste in alt unghi.
Eu de exemplu, duelist, cu toate misiunile terminate, schimb clasa pe aventurier, si mai capat un set de misiuni care da inca vreo 15 indemanari, ce zici, e corect fata de ceilalti?
 

DeletedUser14746

Guest
pro,ideea mi se pare ok in special pentru jucatorii care au contul de o gramada de ani ... eu personal m-am plictisit de aventurier,joc cu el de cand e westul :))
 

DeletedUser23540

Guest
Corect, dar gandeste in alt unghi.
Eu de exemplu, duelist, cu toate misiunile terminate, schimb clasa pe aventurier, si mai capat un set de misiuni care da inca vreo 15 indemanari, ce zici, e corect fata de ceilalti?

e corect pt ca toti vom avea posibilitatea asta..si misiunile clasei anterioare se vor pierde...asta inseamna ca si indemanarile castigate cu aceea clasa se vor pierde
 

DeletedUser23540

Guest
Si inca o chestie: De exemplu jucatori care au inceput sa joace de cand a aparut jocul si au ales atunci o anumita clasa nestiind ca vor fi atat de multe modificari ale jocului.Acei jucatori nu se gandeau ca vor fi atatea dezantaje in viitor cu atatea modificari..In concluzie ar trebui o optiune ca asta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13011

Guest
Proo Este o idee buna,numai daca este supusa unor conditii.2000 oup mi-se pare putin pt ati schimba clasa de caracter,cu ocazia asta ar trebui eliminata limita de oup si schimbarea caracterului sa coste cam 4-5koup.
 

DeletedUser16010

Guest
la cei care au facut misiunile specifice clasei si au luat recompensa hainele clasei de la misiuni, nu cred ca se poate tehnic sa mai treaca la alta clasa. poate ar fi posibil sa migreze doar aceia care nu au facut misiunile:

http://tw-db.info/?strana=quest&serie=qs_07
http://tw-db.info/?strana=quest&serie=qs_09
http://tw-db.info/?strana=quest&serie=qs_08
http://tw-db.info/?strana=quest&serie=qs_10

tehnic se poate, dar dupa mine, nu va fi implementata vreodata :D
 

DeletedUser2041

Guest
A mai fost facuta aceasta propunere in diverse variante. Daca nu s-a implementat pana acum asa ceva nu cred ca se va mai implementa. In plus eu personal nu ii vad rostul.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus