Schimbare titluri la FAQ-urile despre forumuri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
NUME SUGESTIE: Schimbare titluri la FAQ-urile despre forumuri
DESCRIERE SUGESTIE: in sectiunea FAQ exista 2 FAQ-uri despre forumuri, ale caror titluri sunt neclare sau induc in eroare (personal m-am lovit de asta).
Astfel, exista un FAQ "Forum joc" care de fapt se refera la Forum oras, cel la care are acces orice membru de oras daca a fost creat forumul de oras. Propun ca titlul acestui FAQ sa fie inlocuit cu "Forum oras".
Si exista un FAQ "Forum vbulletin..." care de fapt se refera la "Forum joc" - cel de la http://forum.the-west.ro - iar multi jucatori nu stiu ce este vbulletin (un soft de forum). Propun ca titlul acestui FAQ sa fie inlocuit cu "Forum general The West" sau "Forum The West".
Discutiile la aceste FAQ fiind inchise, nu am gasit alta forma decat de a propune aici schimbarea titlurilor lor.
AVANTAJE: cei care cauta in FAQ nu vor fi indusi in eroare de titlurile derutante si vor gasi mai usor informatiile utile despre ambele tipuri de forum.
DEZAVANTAJE: nu vad nici un dezavantaj.

O argumentare din experienta mea:
Cand am inceput sa joc jocul, am intrat intr-un oras care mai avea doar un jucator, Primarul.
Mi s-a activat butonul "Forum oras", dar la clic pe el aparea mesajul "Forumul nu a fost creat".
Primarul sustinea ca forumul exista, probabil fiindca si el vedea butonul, dar nu il folosise.
Obosit sa incerc sa il conving ca nu a facut tot ce trebuia ca sa creeze forumul, am plecat din acel oras.
Am intrat in alt oras, unde am patit la fel.
Iarasi i-am scris primarului, si cred ca a intrat si el la "Forum oras" si a dat clicul decisiv pe "Administrare forum" ca sa creeze forumul.
Dupa aceea, forumul de oras a functionat si am putut crea chiar eu prima sectiune.
Dar multi jucatori sunt copii, si daca nu au citit acel FAQ "Forum joc", si au crezut ca gasesc totul la acel FAQ despre Oras (cum am crezut si eu la inceput), apar astfel de probleme.
Nici eu nu ma gandisem ca acel FAQ Forum joc s-ar referi la Forum oras, de fapt.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
PRO m-am izbit si eu de aceasta problema cu faq-urile ca am fost indus in eroare
 

DeletedUser2854

Guest
ce de propuneri face elvar
nu m-am incurcat niciodata dar altii poate si nu strica acest PRO
 

DeletedUser

Guest
PRO. Sincer, ai zis deja toate motivele pentru care ar trebui sa-ti dau un PRO si nu mai am nimic de zis.. Bravo;)
 

DeletedUser

Guest
ce de propuneri face elvar

Nu fac multe propuneri, doar s-a nimerit zilele astea sa fac cateva, fiindca mi s-au parut utile, dupa mintea mea.

Oricum, multumesc tuturor pentru opiniile lor, PRO sau CONTRA.
Scopul meu este sa contribui la dezvoltarea jocului, fiindca imi place jocul, si daca am si eu niste idei bune, de ce sa le tin doar pentru mine? Le spun aici.
Sper ca si adminii sa tina cont de toate ideile bune care apar pe forum.
 

DeletedUser12447

Guest
PRO,este util si cine stie cati s-au impotmolit din cauza asta...
 

DeletedUser

Guest
A trecut o luna si jumatate de la propunere, are PRO cam de la toti, si totusi nu s-a schimbat nimic... Nici macar nu cred ca depinde de nemti, fiind vorba de traducerea RO a unor biete titluri de FAQ. Chiar au vreun sens toate discutiile noastre aici cu propuneri si voturi PRO/CONTRA daca nu le ia nimeni in seama, sau doar noi userii jocului ne luam in seama intre noi?! Sau e ca in societate, unde li se da tuturor dreptul la opinie, de forma, ca sa nu creada ca nu sunt bagati in seama, dar nimeni de la conducere nu se simte dator sa tina cont de acele opinii?!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus