Seria Pustietatea

  • Autor subiect Hunterblack
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Buna dimineata/ziua/seara,nu stiu daca a mai intrebat cineva,insa eu nu gasesc...Dupa ce am terminat Adevaratul proprietar IV(misiunea in care vorbesc cu acel copil,il inving pe vanator si ma intorc la mama copilului),am facut misiunea Justitie II(unde am dat sarea de la sperie ciorile) dupa care mi-a aparut Justitie I.Aici imi spune sa ma inarmez cu ceva din inventar,insa nu stiu cu ce.Am incercat tot si tot nu imi apare ceva.Ce trebuie sa fac?
Astept raspunsuri din partea celo ce vor sa ajute,nu din partea "zeilor"din west.
Multumesc^^
 

DeletedUser19531

Guest
Buna dimineata/ziua/seara,nu stiu daca a mai intrebat cineva,insa eu nu gasesc...Dupa ce am terminat Adevaratul proprietar IV(misiunea in care vorbesc cu acel copil,il inving pe vanator si ma intorc la mama copilului),am facut misiunea Justitie II(unde am dat sarea de la sperie ciorile) dupa care mi-a aparut Justitie I.Aici imi spune sa ma inarmez cu ceva din inventar,insa nu stiu cu ce.Am incercat tot si tot nu imi apare ceva.Ce trebuie sa fac?
Astept raspunsuri din partea celo ce vor sa ajute,nu din partea "zeilor"din west.
Multumesc^^

Salut, daca ai facut misiunea cu sarea, inseamna ca ti-a mai ramas misiunea unde trebuie sa echipezi acest item:
ownership_certification.png

Daca nu poti sa faci misiunea cu acest item, atunci sa-mi spui descrierea misiuni ca sa stiu mai precis ce sa caut.
 

DeletedUser

Guest
Am dat si actul.Misiunea nu mai e deschisa.In ultima misiune mi-a spus ca sunt cu un pas mai aproape sa recastig ferma lui Flint(el neffind adevaratul proprietar) si ca poate am ceva in bagaje cu care sa ma inarmez.Asta a fost tot.Nu mai mi-a aparut o alta misiune,insa nici nu mi-a aparut realizarea cum ca as fi terminat seria.
 

DeletedUser19531

Guest
Am dat si actul.Misiunea nu mai e deschisa.In ultima misiune mi-a spus ca sunt cu un pas mai aproape sa recastig ferma lui Flint(el neffind adevaratul proprietar) si ca poate am ceva in bagaje cu care sa ma inarmez.Asta a fost tot.Nu mai mi-a aparut o alta misiune,insa nici nu mi-a aparut realizarea cum ca as fi terminat seria.

Ai terminat misiunea, la final echipezi sarea ca sa inchei seria de misiuni pustietate, acesta este mesajul de final:
Pustietate (Justiție II)

Şeriful John Fitzburn : Mulțumită eforturilor tale am strâns dovezile de care avem nevoie pentru a-l da în vileag pe Flint! Se pare că locul lui e în spatele gratiilor! Ar trebuii să fi mândru de tine, datorită ție o să se facă și puțină dreptate!


Si cred ca spui de misiunea aceasta care se afla inaintea misiuni cu sarea echipata:
Pustietate (Justiție)

Şeriful John Fitzburn : Nu înteleg nimic! De ce vroia el pustietatea aceea! Nu creștea nimic în solul acelei ferme! Poate este ceva in plus?
Indicaţie: Verifică inventarul,poate ai un obiect care te poate ajuta? Inarmează-te cu el!
 

DeletedUser15603

Guest
Am dat si actul.Misiunea nu mai e deschisa.In ultima misiune mi-a spus ca sunt cu un pas mai aproape sa recastig ferma lui Flint(el neffind adevaratul proprietar) si ca poate am ceva in bagaje cu care sa ma inarmez.Asta a fost tot.Nu mai mi-a aparut o alta misiune,insa nici nu mi-a aparut realizarea cum ca as fi terminat seria.

ai echipat sarea? aia de ai gasit-o la sperie ciorile
 

DeletedUser

Guest
Da.Si am terminat misiunea.Mi-a dat putin xp si 250$.Pe o lume am facut in ordinea in care ai spus tu,pe alta lume mai intais area pe urma cea in care trebuie sa ma inarmez.Dar totusi nu e finalul...
Dupa ce termini o serie iti apare realizarea.Mie nu mi-a aparut...Si nici nu se termina ca si cum as fi rezolvat problema adevaratului proprietar.
 

DeletedUser1964

Guest
Ajutor, va rog!

La aceasta misiune...
Am mers pas cu pas dupa: http://tw-db.info/?strana=quest&serie=qs_66 , dar chiar si dupa ultima faza, cand am echipat sarea... tot nu mi-a aparut: Ai terminat cu succes setul de misiuni "Pustietate".
Mai trebuie facut ceva? Am gresit pe undeva?
 

DeletedUser

Guest
Nu am gresit nimic....


Revin.Am rezolvat.Ultima misiune e cea in care dai sarea,insa nu iti apare realizarea misiunii.Probabil e un bug sau nu e incadrata la realizari.Dupa ce dai seara,iti spune clar ca l-ai dat in vileag pe Flint,deci seria e terminata.
Va multumesc pentru ajutor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2534

Guest
in descrierea misiunii aici
http://tw-db.info/?strana=quest&serie=qs_66
vad ca sunt 4 misiuni similare la fiecare dintre cei 4 de la salon.

Daca accept misiunea de la unul din ei, au sa dispara misiunile de la ceilalti?
ma refer la Pustietate (Adevăratul proprietar II)
 

DeletedUser

Guest
Nu face toate misiunile.Te pune sa te duci degeaba la ei.Fa-o pe cea de la indian,unde va trebui sa ii dai o sa si pe urma sa faci un obiect in fucntie de meseria ta.Aceea e cea corecta.
 

DeletedUser

Guest
cei care ati terminat setul ati primit vre-o realizare pentru asta?
 

DeletedUser

Guest
Pustietate (Adevăratul proprietar)

Şeriful John Fitzburn : Ai găsit un titlu de proprietate pentru ferma lui Fint Westwood cu un alt nume pe el, dar Flint are şi el titlu de proprietate pentru ferma. Dacă nu reuşeşti sa dovedeşti că Flint a falsificat titlul său nu pot face nimic. Găseşte proprietarul! Incearcă să arăţi titlu cu numele său prin saloon, cei de aici stiu multe despre alţii şi sigur unul te poate ajuta. Dacă reuşeşti să dovedeşti că Flint a falsificat titlul am să îţi ofer o recompensă.



ma echipez cu titlu ala si nu imi apare nici o misiune :-?? ,si nici pe dean anderson nu il gasesc pe harta dc?
 

DeletedUser

Guest
Ceva nu merge m-am echipat cu actul am fost la copil, si atit.... in rest nimic, misiunea e tot nefacut (adevaratul proprietar IV nu gasesc, nu stiu ce sa fac, am citit si instructiunile in engleza, dar tot nu-mi iese...... mi-a si disparut copilul de pe harta.
 

DeletedUser

Guest
e posibil sa nu pot sa fac misiunea pentru ca am multe misiune pe care inca nu le am facut ????
 

DeletedUser

Guest
Ceva nu merge m-am echipat cu actul am fost la copil, si atit.... in rest nimic, misiunea e tot nefacut (adevaratul proprietar IV nu gasesc, nu stiu ce sa fac, am citit si instructiunile in engleza, dar tot nu-mi iese...... mi-a si disparut copilul de pe harta.

dap am aceeasi problema sa ne ajute cineva !:)
 

DeletedUser

Guest
mi-a aparut doar mama pe harta.. deci am 2 misiuni la care trebuie sa termin proprietarul de drept IV si niciun alt npc nicaieri pe harta la care sa ma duc.. ce e de facut? am echipat toate itemele cele aveam in inventar si am verificat pe rand daca a aparut o misiune ceva.. nimic :|
ce e de facut?
 

DeletedUser

Guest
STIE CINEVA CUM SE FACE AICEA?
Rezolvă: Pustietate (Adevăratul proprietar IV)
Proprietarul acestei ferme 1/1

Adevaratul proprietar IV nu gasesc, nu stiu ce sa fac...
 

DeletedUser

Guest
1.Nu are realizare misiunea.Nu stiu daca e bug sau asa e ea.
2.Va echipati cu actul,dupa care dati din nou la misiuni si alegeti misiunea indianului.Dupa ce terminati cu el,treceti mai departe.Atat copilul,cat si mama copilului se afla in careul C5.Mama e in apropierea locului unde se fac misiuni zilnice,copilul la limita cu careul B5.Va duceti la mama,pe urma la copil,faceti misiunea lui,il bateti pe vanatorul de recompense,va duceti la vanator,e la cateva sec de copil(chiar langa el),dupa care va intoarceti la copil,terminati cu el,va duceti la mama lui,terminati si acea misiune.Pe urma terminati misiunea de la serif si va va da alta:"Justitie".O faceti pe aceasta(doar acceptati si terminati),dupa care echipati sarea primita la sperie ciorile si terminati seria.Repet,nu apare realizarea.
3.Daca ati ales din greseala alta misiune,nu cea a indianului,pentru a trece mai departe trebuie sa va duceti la respectivul Dean....Iii gasiti pe randul cu careurile B(3,4 din cate imi aduc aminte) sau in apropierea locului in care l-ati batut pe cel de udne ati luat tarnacopul(nu-mi aduc aminte numele lui).Dupa asta acceptati misiunea indianului.

Sper ca v-am ajutat.O zi buna!
 
Sus