Set de pescar

  • Autor subiect DeletedUser10625
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser10625

Guest
SET DE PESCAR


ar contine :

- Fes de lux (+10 innot, +5 impuscare, + 5 instinct pt animale + 5 rezistenta) (existent)

-Imbracaminte de pescar (+ 10 innot + 5 indemnare motrica + 5 reflex) (nou creat ar semana cu imbracamintea neagra dar cu bretele argintii) -echipabil lvl 10

-undita (existent)

-pantaloni de piele argintii (+25 ascundere, +17 indemnare motrica, +5 innot) (nou creat) -echipabil la lvl 65

-Cureaua lui Ahab (+ 25 vigoare, + 25 conducere, +25 rezistenta, +15 perseverenta) (item cu aura nou creat ar avea pe catarama o balena,ca si valoare ar fi un pic peste cureaua cu vultur a lui A. Sv) -echipabila la lvl 105

-Cizme de cauciuc (+10 aspect, +9 vigoare, + 12 reflex, +12 tintire) (ar semana cu cizmele maro) -echipabile la lvl 70

- Harpon -arma alba daune 1-344 (+10 aspect) echipabila la lvl 90

-barcuta de hartie (ar arata, stiti voi cum...) +55% viteza, + 5 mobilitate

Bonus-uri :

2 item-uri
+ 10 pescuieste
+ 5 pescar
+ 2 % noroc la pescuit (la toate muncile implicand pescuitul mai precis)

3 item-uri
+ 15 pescuieste
+ 10 pescar
+ 5 prinde crabi
+ 4 % noroc la pescuit

4 item-uri
+ 20 pescuieste
+ 15 pescar
+ 10 prinde crabi
+ 5 transport pe ape involburate
+ 8 % noroc la pescuit

5 item-uri
+ 25 pescuieste
+ 20 pescar
+ 15 prinde crabi
+ 10 transport pe ape involburate
+ 8 % noroc la pescuit

6 item-uri
+ 30 pescuieste
+ 25 pescar
+ 20 prinde crabi
+ 15 transport pe ape involburate
+ 10 carmeste un vapor cu zbaturi
+10 % noroc la pescuit

7 item-uri
+ 35 pescuieste
+ 30 pescar
+ 25 prinde crabi
+ 20 transport pe ape involburate
+ 15 carmeste un vapor cu zbaturi
+15 % noroc la pescuit

8 item-uri
+ 40 pescuieste
+ 35 pescar
+ 30 prinde crabi
+ 25 transport pe ape involburate
+ 20 carmeste un vapor cu zbaturi
+20 % noroc la pescuit



Avantaje : 1. Ar da un sens muncilor pescuit, pescar, prinde crabi.
2. Ar insemna ceva pentru colectionari sau pentru cei pasionati de pescuit.
3. niciodata nu strica un set in plus.


Dezavantaje : Mai mult de munca pentru INNO, s-ar ofusca unii useri de pe forum ca "sunt prea multe seturi", "avantajele prea mari", etc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
CONTRA !! intre imbracamintea de pescar si cureaua lui ahab e diferenta prea mare !!
degeaba imbracamintea se poarta de la lvl 10, daca cureaua se poarta de la lvl 105. nu e echilibrat.
 

DeletedUser19576

Guest
Pro ar fi bine pentru cei care iubesc pescuitul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15693

Guest
Prontra

Deci daca vrei sa porti toate obiectele ai nevoie minim de nivelul 105?

Echilibreaza putin sa fie de la 50-60 si ti dau PRO

Dar imi place sa pescuiesc si ar fi un avantaj mai ales pentru pasionati!
 

DeletedUser

Guest
Contra setul este total dezechilibrat de la iteme la avantaje
 

DeletedUser12402

Guest
Dezavantaje : Mai mult de munca pentru INNO, s-ar ofusca unii idioti de pe forum ca "sunt prea multe seturi", "avantajele prea mari", etc.

CONTRA!Sunt prea mult seturi iar avantajele sunt prea mari:ras::ras:
O imaginea cu itemele alea?:)Si una in paint mergea...Oricum,e cam ciudat ca haina o poti purta de la nivelul 10 iar cureaua de la nivel 105...E cam mare diferenta...Iar la itemele unui set nu trebuie sa fie mare diferenta intre nivele...

- Harpon -arma alba daune 1-344 (+10 aspect) echipabila la lvl 90
Asta nu crezi ca e SF?344!?Iti dai seama ca daca o va avea unu' o sa dea si 700 daune intr-o runda?Daca deja la Sabia de aur da unu' 300 si ceva...
-Cureaua lui Ahab (+ 25 vigoare, + 25 conducere, +25 rezistenta, +15 perseverenta)
Serios,nu ti se pare ca ofera prea mult avantaje?
-barcuta de hartie (ar arata, stiti voi cum...) +55% viteza, + 5 mobilitate
lol...Aici m-ai dat pe spate:ras:Barcuta de hartie?Nu apuci sa pui piciorul pe ea ca de scufunzi..Mai bine o barca...Nu barcuta de hartie.Cu aia se pot plimba pestisorii.
Totusi,daca vrei sa ai mai mult puncte la acele munci setul de aur si gentleman iti stau la dispozitie...
 

DeletedUser10625

Guest
setul nu e dezechilibrat

setul nu e dezechilibrat

Am optat pentru item-uri mai mult sau mai putin accesibile deoarece am considerat ca si playerii mai mici ca si cei mari sa gaseasca unele avantaje. Pentru idioti : poti 3 elemente gen fes, undita si camasa sa le procuri pana in lvl 15 cu avantajele ce decurg din asta.

Am dorit ca unele item-uri (cele mai greu de procurat) a fie accesibile la lvl-uri superioare tocmai pentru a nu fi dezechilibrat dar si pentru a-si pastra utilitatea si za zicem pentru un jucator lvl 120 sau peste (daca se va implementa).

Iar item-ul Cureaua lui Ahab e frumos chiar in sine. In ceea ce priveste barcuta de hartie v-am testat limitele umorului. Unii in mod clar nu il aveti.

In ceea ce priveste arma, da da daune mari dar da si daune mici. poti da si daune de 700 dar lafel de bine poti da si daune de 1, 10 sau 20..

Una peste alta nu e perfect si nici nu a fost menit sa fie, dezvoltatorii pot sa mai reduca din bonus-uri, nimic nu-i impiedica. E doar o idee menita a mari rejucabilitatea The West. Nu trebuie luata la modul absolut.

Dar pe unii in general va oboseste faptul a gandi in sine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
CONTRA

uite cum privesc setul in ansamblu:
un set care unia fara pepite i-ar lua un an sa faca levelurile,un set dezechilibrat cu bonusuri incredibil de mici(fac mai multe cu setul de gentelman)si cu iteme bune doar individual

acum sa luam fiecare haina la rand:
-fesul de lux ar merge la set fiind purtat de la lvl mic
-imbracamintea este buna cu fesul ca bonusuri si lvl
-undita ar fi foarte buna la set
-pantalonii sunt foarte prost pusi ca lvl iar bonusul este mic
-cureaua este cel mai prost item din set din cauza levelului si dezechilibreaza tot setul iar cureaua neagra cu pistoale(echivalenta de lvl) da mult mai multe bonusuri,bonusurile si pretul nu sunt pentru acel lvl
-cizmele de cauciuc sunt slabe pentru lvl lor deoarece cizmele de calarie de lux dau bonusuri cu mult mai mari decat cizmele de cauciuc
-harponul e chiar cea mai mare prostie deoarece da un damage cu doar 4 PV mai mic decat pusca de aur si cu 56 daune mai putin decat pusca de elefanti(cu umpic de vigoare depaseste pusca de elefanti)
-barcuta de hartia:eu nu prea am umor si nu m-am prins la gluma asta :/

-nu cred ca setul asta va fi acceptat deoarece este mult de munca si este cam haotic
 

DeletedUser12402

Guest
setul nu e dezechilibrat
Chiar crezi tu asta?

Am optat pentru item-uri mai mult sau mai putin accesibile deoarece am considerat ca si playerii mai mici ca si cei mari sa gaseasca unele avantaje. Pentru idioti : poti 3 elemente gen fes, undita si camasa sa le procuri pana in lvl 15 cu avantajele ce decurg din asta.

Am dorit ca unele item-uri (cele mai greu de procurat) a fie accesibile la lvl-uri superioare tocmai pentru a nu fi dezechilibrat dar si pentru a-si pastra utilitatea si za zicem pentru un jucator lvl 120 sau peste (daca se va implementa).
Eu sunt unul dintre aia idi*ti...Iar din cate am vazut la toate seturile,nivelul itemelor din setul x sunt apropiata ca nivel...Adica pana la nivel 105 deja pot face muncile alea si fara setul ala amarat...

Iar item-ul Cureaua lui Ahab e frumos chiar in sine. In ceea ce priveste barcuta de hartie v-am testat limitele umorului. Unii in mod clar nu il aveti.
Aici chiar nu am inteles...Asta e o gluma?Aici spunem glume sau suntem oameni seriosi?

In ceea ce priveste arma, da da daune mari dar da si daune mici. poti da si daune de 700 dar lafel de bine poti da si daune de 1, 10 sau 20..
Asa,si unii dau cu Belle sau Spada lui Hernandos 60 chiar si 20...Mie chiar mi s-antamplat asta si am dat odata cu Spada lui Hernandos o dauna de 26...Iti dai seama ca daca esti Chuck Norris dai numa 700 in fiecare runda de duel...
Nu mai stau sa dau quote si la ce mai scria...

-harponul e chiar cea mai mare prostie deoarece da un damage cu doar 4 PV mai mic decat pusca de aur si cu 56 daune mai putin decat pusca de elefanti(cu umpic de vigoare depaseste pusca de elefanti)

Harponul e arma de duel;)

Tot CONTRA!
 

DeletedUser2854

Guest
Serios? Ahab in vest? :ras: , barcuta de hartie , tu cand te duci sa pescuiesti iti iei fesu cu tine? :ras: . M-ai dat pe spate cu astea .
 

DeletedUser2472

Guest
contra

ai uitat colierul. ar merge "Piatra de moara". =))
 

DeletedUser

Guest
Chiar crezi tu asta?


Eu sunt unul dintre aia idi*ti...Iar din cate am vazut la toate seturile,nivelul itemelor din setul x sunt apropiata ca nivel...Adica pana la nivel 105 deja pot face muncile alea si fara setul ala amarat...


Aici chiar nu am inteles...Asta e o gluma?Aici spunem glume sau suntem oameni seriosi?


Asa,si unii dau cu Belle sau Spada lui Hernandos 60 chiar si 20...Mie chiar mi s-antamplat asta si am dat odata cu Spada lui Hernandos o dauna de 26...Iti dai seama ca daca esti Chuck Norris dai numa 700 in fiecare runda de duel...
Nu mai stau sa dau quote si la ce mai scria...



Harponul e arma de duel;)

Tot CONTRA!

stiu ca harponul e arma de duel dar il comparam cu arme de acelasi damage
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus