Sfânta Spămuire

  • Autor subiect DeletedUser26759
  • Data de început

DeletedUser26995

Guest
salut. scuze, dar eu nu prea inteleg politica de dueluri. 1. in primul rand, aveti trecute la obligatiile zilnice un nr de 2 dueluri. 2. in al doilea rand, nu exista o limita de eval sau un range de nivel la care poti sa ataci un player. eu am fost atacat de playeri peste nivelul meu de exemplu si am facut si eu la fel. 3. in regulamentul jocului interziceti duelurile pentru transfer de bani, asta e ok.
dat fiind toate acestea e ok sa primesti amenintari cu atacuri pe timp de o luna din partea unei aliante ca ai duelat un player random - era mai mic decat mine, dar voi permiteti asta in joc - din partea unei aliante si solicitare sa dai banii pierduti de playerul respectiv in duel inapoi?
parerea mea: ori faceti ceva cu politica de dueluri, pe range-ul de accesibilitate ori lamuriti oamenii ca daca joaca acest joc e ok sa fie si duelati uneori.
 

DeletedUser24094

Guest
Salut
1. La obligatiile zilnice ai de 2 ori duel pentru ca sunt 2 feluri de dueluri, dueluri contra jucatori si dueluri contra banditi, daca citeste atent una este pentru banditi, cealalta pentru jucatori.
2. Exista o limita de level in care poti fi atacat, dar se ia in considerare nivelul duelului, nu nivelul general, poti folosi un calculator sa vezi in ce limite de nivel poti fi atacat https://tw-calc.net/calculators/duel .
3. Daca ai inceput de la level mic pe duel si ti-ai crescut nivelul duelului, esti o tinta usoara pentru jucatorii de nivel mare care abia au trecut pe duel, nu e prea recomandat sa incepi pe duel la level mic, ca sa cresti si sa iti cumperi echipamente, iti recomand sa iesi din oras, sa stai o luna cuminte cat tine amenintarea si sa strangi bani din munci :D
 

DeletedUser27215

Guest
salut. scuze, dar eu nu prea inteleg politica de dueluri. 1. in primul rand, aveti trecute la obligatiile zilnice un nr de 2 dueluri. 2. in al doilea rand, nu exista o limita de eval sau un range de nivel la care poti sa ataci un player. eu am fost atacat de playeri peste nivelul meu de exemplu si am facut si eu la fel. 3. in regulamentul jocului interziceti duelurile pentru transfer de bani, asta e ok.
dat fiind toate acestea e ok sa primesti amenintari cu atacuri pe timp de o luna din partea unei aliante ca ai duelat un player random - era mai mic decat mine, dar voi permiteti asta in joc - din partea unei aliante si solicitare sa dai banii pierduti de playerul respectiv in duel inapoi?
parerea mea: ori faceti ceva cu politica de dueluri, pe range-ul de accesibilitate ori lamuriti oamenii ca daca joaca acest joc e ok sa fie si duelati uneori.
Poveste veche de pe The West : Pe lumile vechi era un duelist "ticalos" pe nume Tripolis. Mai juca si pe alte lumi dar avand multi "prieteni" de duel juca cu alte nume ( ThreeFingers , Bodika) asta era intre anii 2009 si 2012. Conturile nu mi le`am recuperat si nici nu am avut intentia dar daca pentru tine cititul nu este un sport extrem si ai putina rabdare cauta prin forum si ai sa te lamuresti de multe aspecte ale duelului :) ( Nu stiu in ce masura din 2012 si pana azi s`au modificat aspecte ale duelelor ; jucand din nou am sa ma lamuresc si poate am sa iti spun cate una alta) . Sa nu credeti ca ma laud , pur si simplu incerc sa "pipai" din nou acest joc.
 

DeletedUser27215

Guest
:) pai daca eu unu mic incepator vreau sa imi pun pe forum un anunt de genu :imi ofer abilitatile xyz pentru un oras ,doritorii sunt rugati sa ma contacteze // de ce nu pot face la sectiunea RECRUTARE??? OFI MODERATOARUL IN CONCEDIU PERMANENT SAU ESTE COMPLET DEZINTERESAT DE ACTIVITATEA PE FORUM ???:confused:
 

DeletedUser27215

Guest
narka , cu stima te intreb cum dumnezeu ai rezistat pe acest joc atatia amari de ani ? Ca si o confirmare a avatarului vreau sa iti aduc aminte de niste controverse de acum cativa ani buni; arma de foc contra arma alba, cateva dueluri date intre noi 2 ca sa vedem ce iteme sunt mai bune . Au mai fost cateva povesti despre anumite "tradari" si bineinteles mai aduti aminte de "conturile " de pe joc. Geo umpic mai batran de atunci te saluta cu tot respectul.
 

DeletedUser27215

Guest
mai oameni buni io unu mi-s ardelean, rabdare am si inca multa da ,sa hiu io unu al dracului daca n-oi posta pa aci oarece vorbe de scadere ase "top ardeal " adeca oarece suduieli da pa la noi; daca nu s-o deschide sectiunea aceia cu recrutrari nu de alta da vreu si io unu sa intru in oarece oras si vreu sa vad oarece oferte, nu sa ma duc ca milogu de la un primar la altu ori si aci pa joc a hi tomna cum in real p-an romania noasta o_O
 

just4fun

The Boss
mai oameni buni io unu mi-s ardelean, rabdare am si inca multa da ,sa hiu io unu al dracului daca n-oi posta pa aci oarece vorbe de scadere ase "top ardeal " adeca oarece suduieli da pa la noi; daca nu s-o deschide sectiunea aceia cu recrutrari nu de alta da vreu si io unu sa intru in oarece oras si vreu sa vad oarece oferte, nu sa ma duc ca milogu de la un primar la altu ori si aci pa joc a hi tomna cum in real p-an romania noasta o_O
Sectiunea exista - trebuie doar sa "deschizi" o tema in care sa spui ce doresti
 

DeletedUser27215

Guest
no hai ca-i buna oi hi io si ardelean si batran si prost da........... tat nu pricep ; cum dracu ala care sunt, sa pot sa-mi ofer serviciile unui primar de oras aci pa forum . no unu care ahi mai lumninat ca mine faca bine si ma lamureasca (narca200 sa stii tu ca io unu chiar ca nu am fost curva cand ma-m jucat oarecad...... stii tu si cu duelurile in particular si cu aliantele in colectiv ) numa..... tat ca si ardelean incet la gandire am cotat sa profit de tat ce-mi ofera jocul , cu tine insa ...ca ma crezi ca nu ma crezi (tomna ca mi se "falfie") am fost onest. no daca ii citi fa bine si nu mai baga "emoticoane" si invata prostu batran sa sa descurce oarecum (inchipuieti un batranel ce vrea sa treaca o trecere de pietoni intens circulata ; te lasa inima sa-l iei de mana sa-l treci strada sau nu ???
 

DeletedUser27215

Guest
Sectiunea exista - trebuie doar sa "deschizi" o tema in care sa spui ce doresti
no iaca ca am descoperit si io AMERICA da... si dumneta puteai zace ca am on cerculet cu un "+"acolo pa-n dreapta jos i poate ma desteptam si io mai iute , no da te rog mandru frumos sa nu te superi pa vorbele astea
 
Sus