skype in fort

  • Autor subiect DeletedUser16591
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser16591

Guest
Ma gandeam ca cel mai de sus player din orasul care ataca/apara fortul SA ALEAGA UN SINGUR JUCATORcare primeste o bulina noua(conducator) , iar acesta sa vb in fort la microfon (daca are) ca pe skype (doar el are voie sa vb ca pe skype) .
In felul acesta se vor intelege mai bine in fort , iar indicatiile se vor da mai repede.
Multumesc.
 

DeletedUser

Guest
Hmm...
Ideea nu e rea.Conducerea fortului ar fi mult mai buna.
Pro.
 

DeletedUser

Guest
CONTRA....nu ai model de postare,in plus poate pui pe unu sa injure tot timpul bataliei:(.......................
 

DeletedUser

Guest
CONTRA.
Si nu din cauza lipsei modelului de postare (e treaba adminilor sa spuna asta...)
Ci din cauza ca se poate face asta deja, pe chat, daca o tabara se intelege sa asculte de un singur conducator de joc. In unele aliante asa se procedeaza, si e eficient. In altele se bat toti sa conduca si mai mult se incurca unii pe altii... Deci e vorba de organizare in alianta, iar jocul deja permite conducere unica in batalie acelora care stiu sa o aplice.
 

DeletedUser16591

Guest
in majoritatea bataliilor conducatorul vb aveti dreptate dar ceilalti vb pe alianta shi tot nu se intelege, daca conducatorul v pe skype nu va mai trebuii sa te uiti pe cheat sa vezi toate prostiile ci vei asculta direct ordinele
 

DeletedUser

Guest
Nu cred ca jocul poate impune cuiva sa foloseasca Skype sau alt program extern... Unii nu suporta Skype, sau prefera alt messenger. Fiecare jucator foloseste ce stie si are. Daca alianta isi pune la punct un sistem cu Skype, e treaba ei.
 

DeletedUser

Guest
E o chestiune de disciplina, de fair-play, de maturitate, de experienta de joc, etc. In forturile unde iti vin jucatori cu ceva sute de batalii in spate, iti garantez ca va exista liniste si toti vor putea beneficia de instructiunile coordonatorului, chiar fiind ele si in scris (daca sunt de acord cu ele sau nu, daca le respecta sau nu, asta e o alta poveste). Chatul aliantei/tinutului poate fi inchis pe parcursul luptei, astfel incat sa nu te incurce spam'ul "din exterior". Pe de alta parte, cand in forturi iti vin Gigel si Nigel, care "stiu ei mai bine cum se face", dar habar nu au cum evolueaza o batalie, poti sa ai implementat inclusiv un "sistem de dat palme si pumni in cap", ca tot fara rost este... Dupa capul meu, o functie de tip voce ar insemna destul de multa munca pentru a fi functionala si sincer sa fiu, nu ii vad rostul. Contra!
 

DeletedUser7664

Guest
Contra

Ideea nu e rea dar incearca sa o mai dezvolti
 

DeletedUser9380

Guest
CONTRA, deoarece dacă vrei Skype, intri pe Skype, sau intri pe Messenger şi dai Voice Call.
 

DeletedUser

Guest
CONTRA.
Si nu din cauza lipsei modelului de postare (e treaba adminilor sa spuna asta...)
Ci din cauza ca se poate face asta deja, pe chat, daca o tabara se intelege sa asculte de un singur conducator de joc. In unele aliante asa se procedeaza, si e eficient. In altele se bat toti sa conduca si mai mult se incurca unii pe altii... Deci e vorba de organizare in alianta, iar jocul deja permite conducere unica in batalie acelora care stiu sa o aplice.

Contra, e bine asa
 

DeletedUser

Guest
Pro.Sincer este foarte buna ideea.Si foloseste mult impotriva nebunaticilor alora care vorbesc in chat .
 

DeletedUser

Guest
CONTRA
1.N-ai model de postare.
2.Extrem de greu de implementat.
 

DeletedUser2854

Guest
Contra, ingreuneaza jocu',si cum sunt eu de nu imi merge sunetu pe net si nu pot sa ascult ce sa fac?
 

DeletedUser

Guest
Imi pare rau, este ineficienta ideea, ai chat in primul rand, nu isi are rostule deoarece daca acela va vorbi incontinuu la microfon nu va schimba cu nimic soarta luptei, CONTRA
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus