Sondaj de opinie

Emeer

Gunman
Howdy cowboys and cowgirls ! Ce parere aveti de urmatoarele ?

* implementarea in sfarsit a:
- lvl 180/200
- misiuni noi: incepand cu misiuni de la lvl 150 si pana la 180/200
- 20/30 munci noi pozitionate tot in centru
- 36/45 iteme noi in oras ( armurier, magazin si croitor ) conforme cu lvl de la 150
 
Howdy cowboys and cowgirls ! Ce parere aveti de urmatoarele ?

* implementarea in sfarsit a:
- lvl 180/200
- misiuni noi: incepand cu misiuni de la lvl 150 si pana la 180/200
- 20/30 munci noi pozitionate tot in centru

o mai mare prostie ca asta nu am auzit..... In loc sa se imbunatateasca modurile de joc de la Duel si Fort, tu vrei sa faca lumea misiuni si xp.....bun asa.

si daca s-ar baga level 180, majoritatea au mult xp deci o sa faca instant. Un mare minus, iar la duel o sa fie un dezavantaj foarte mare.

- 36/45 iteme noi in oras ( armurier, magazin si croitor ) conforme cu lvl de la 150

In ceea ce priveste numarul de iteme, nu e chiar asa cum iti imaginezi tu ca gata hop apare itemul. Se concepe un item, se creeaza un cod pentru acel item, grafica, imbunatatiri. hehe..... esti mic copil.

Daca s-ar putea sa se implementeze ceva bun, as vrea reducerea timpului de duel la 5 minute si cooldown la regenerabile tot la 5 minute si o echilibrare la forturi, un feature nou si la Angus misiuni ca de 4 zile nu mai imi apare nicio misiune.
 

ZenooRO

Cowboy
Howdy cowboys and cowgirls ! Ce parere aveti de urmatoarele ?

* implementarea in sfarsit a:
- lvl 180/200
- misiuni noi: incepand cu misiuni de la lvl 150 si pana la 180/200
- 20/30 munci noi pozitionate tot in centru
- 36/45 iteme noi in oras ( armurier, magazin si croitor ) conforme cu lvl de la 150

Asta cu lvl chiar trebuie sa o bage sper sa bage 200 , cred ca 20 30 misiuni noi creaza activitate suplimentară, lvl nou clar trebuie si munci noi, itemele din oras nu le vad necesare dar este un plus .
Pe langa cele de mai sus cred ca ar mege si:
Modificare/introducere mod nou aventuri,
Ceva schimbari la orașe,
Realizari noi, + un tichet in shop cu pepite pentru a putea relua anumite realizari pierdute,
Adăugarea unui tichet de schimbare clasa , 5k+ pepite, schimbare posibila o singura data pe an,
Rețete noi,
Introducerea unei limite a inventarului, ex 100k sloturi standard , cine vrea sa tina mai multe obiecte in inventar sa plateasca x pepite pentru sloturi noi,
Sa nu se mai tina banii in piața, dupa vanzarea unui obiect banii sa expire in 7 zile, + adaugarea unei taxe la vanzarea fiecarui obiect ( pentru a evita reintroducerea banilor in piata),
Acum ai nevoie de 10 pepite pentru depunerea in banca, nu se tine cont de suma , propun sa ceara 10 pepite pentru fiecare milion de $,
Cu aceste schimbari o sa dispara baronii* west.ului care blocheaza inutil produse/iteme/$ , cine nu este multumit de schimbari are buton de stergere a contului, nu este obligat sa joace :)
Astept hate :P

Ps puteti posta pe beta ce am zis mai sus :)
 
Asta a anuntat inno ca urmeaza. Iar de atunci tot asteptam ..

Ce ti se pare asa de wow in legatura cu marirea nivelului ? Care lume? Aia 3-4 care urmaresc topul si dau la biserica non-stop?
S-ar bucura cativa zeci de jucatori si ar suferi cateva sute. Majoritatea nu sunt interesati sa dea la secunde.
Marirea nivelului la 180 sau 200 ar produce prea mare dezechilibru, atat la fort cat si la duel.
Majoritatea celor trecuti de 150 au "rezerve" mari de xp. Cu cei mai mici cum ramane?
Optiunea asta n-ar creste activitatea, ci din contra.
Alternativa ar fi sa se reseteze anual topul de xp.

Cum zicea si danny, ar trebui acordata atentie duelurilor / luptelor de fort / aventurilor.
La aventuri au doua moduri de joc pe care le tot testeaza de cativa ani buni, dar n-au de gand sa le introduca oficial. De ce ? Doar ei stiu.
 

Emeer

Gunman
Eu am venit cu acest sondaj ca macar aici sa se stranga anumite pareri legate de deschiderea unei lumi, inchiderea alteia, marire lvl, personal consider ca mai degraba se pastreaza activitatea pe acest joc daca se tine cont de acele propuneri, pe langa fort si duel sa apara o noua sarcina; crearea acelui tichet de migrare misiuni noi pentru cei care se plictisesc si au gatat misiunile, realizari speciale pentru un anumit numar de munci pt cei care doar farmeaza, iteme surpriza pentru duelisti si fortisti activi si asa mai departe, eu inteleg ca acest joc a devenit 70% pepite si 30% for fun, dar sincer la cati au bagat pepite in acest joc...
 
Sus