Sunt fierar, dar pot folosi reţeta de bucătar ?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Cum am spus în titlu, la noul update am ales clasa de caracter fierar fiind soldat axat pe duel mi-sa părut cel mai avantajos, însă dacă achiziţionez o reţetă pentru Bucătar de companie o pot folosi ? ( repet: eu sunt fierar )

PS: Vă rog fără răspunsuri stupide sau care nu sunt documentate greşit şi date aiurea doar pentru +1.
 

DeletedUser

Guest
Poti folosi doar retetele pentru meseria Fierar, atata timp cat ti-ai ales o meserie doar cu aia poti lucra, alte lucruri despre crafting le poti afla aici.
 

DeletedUser

Guest
Poti folosi doar retetele pentru meseria Fierar, atata timp cat ti-ai ales o meserie doar cu aia poti lucra, alte lucruri despre crafting le poti afla aici.

Ştiam de acel tutorial, deja am urmărit vreo 2-3 posturi despre crafting, însă undeva am citit că se poate folosi reţetele bucătarului/şarlatanului/etc... pentru fierar/pielar/etc...

Dacă găsesc tutorialul vi-l arăt.

EDIT:

Citez "5. Daca sunt fierar, pot actizitiona ce face alta clasa?
-Da, puteti face acest lucru cumparandu-le de la piata."

Găsită pe forumul alianţei din joc, m-am documentat pe forumul englez şi se pare că se poate folosi... însă nu am înţeles complet.

Vă rog să mă lămurească cineva experimentat !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7994

Guest
Ştiam de acel tutorial, deja am urmărit vreo 2-3 posturi despre crafting, însă undeva am citit că se poate folosi reţetele bucătarului/şarlatanului/etc... pentru fierar/pielar/etc...

Dacă găsesc tutorialul vi-l arăt.

EDIT:

Citez "5. Daca sunt fierar, pot actizitiona ce face alta clasa?
-Da, puteti face acest lucru cumparandu-le de la piata."

Găsită pe forumul alianţei din joc, m-am documentat pe forumul englez şi se pare că se poate folosi... însă nu am înţeles complet.

Vă rog să mă lămurească cineva experimentat !
sa zicem ca un bucatar face o bucata de placinta,el se duce la piata o pune la vandut si o cumpiri si o poti folosi,la fel cum si tu poti sa vinzi ce faci
 

DeletedUser

Guest
Ştiam de acel tutorial, deja am urmărit vreo 2-3 posturi despre crafting, însă undeva am citit că se poate folosi reţetele bucătarului/şarlatanului/etc... pentru fierar/pielar/etc...

Dacă găsesc tutorialul vi-l arăt.

EDIT:

Citez "5. Daca sunt fierar, pot actizitiona ce face alta clasa?
-Da, puteti face acest lucru cumparandu-le de la piata."

Găsită pe forumul alianţei din joc, m-am documentat pe forumul englez şi se pare că se poate folosi... însă nu am înţeles complet.

Vă rog să mă lămurească cineva experimentat !

Le poti cumpara, dar nu le poti folosi. Ii poti ajuta pe altii cu un pret mic, sau poti pune un pret care sa te avantajeze.
 

DeletedUser

Guest
Dacă eşti fierar poţi folosi doar reţete pentru fierar,dar dacă ai şi alte reţete poţi să le vinzi la piaţa cu un preţ mai mare pentru bani....
Deci nu poţi folosi reţete din alt domeniu,doar din FIERAR.
 

DeletedUser

Guest
Oke .. intradevar nu poti folosi retetele altei meserii dar poti folosii ceea ce rezulta in urma retelor, cum ar fi bucata de placinta si altele. Acestea le poti cumpara direct de la piata.
 

DeletedUser

Guest
Chiar e un lucru bun chestia cu "fa retete si vinde-le pe piata", asa mai poti castiga un ban, si in realitate, asa se descurcau unii oameni. Fiecare face ce se pricepe mai bine, si apoi castiga de pe urma asta. Este chiar o afacere buna!

ON: fiecare meserie se ocupa cu retele si produsele sale, dar de cumparat oricine poate cumpara orice, pentru ca este la comun (sper ca am zis bine :) )
 

DeletedUser

Guest
Ştiam că se pot folosi itemele create de alt utilizator care are altă muncă.

Întrebarea ma a fost următoarea:
Am reţetă pentru bucătar, eu sunt fierar, pot folosi reţeta pentru a face acel obiect?
Şi într-un final după răspunsurile voastre se pare că nu se pot folosi...
 

DeletedUser3746

Guest
Ca sa folosesti itemul creat, tragi produsul in partea stanga jos, la echipare? De ex. felia de prajitura da 15p. de munca, dar pentru cat timp?
 

DeletedUser

Guest
Bucătar de companie
Ahhh, eu tot credeam ca o sa bage si dame de companie, ca as fi mers o fuga la bordel, dar daca imi baga bucatarul ala gras in fata, ma abtin :P

Citez "5. Daca sunt fierar, pot actizitiona ce face alta clasa?
-Da, puteti face acest lucru cumparandu-le de la piata."
Desigur ca poti achizitiona retetele altor clase, dar nu le poti folosi. Desigur ca poti achizitiona produsele altor clase, si chiar le poti folosi (manca/echipa/utiliza) pentru a avea parte de bonusurile specifice produsului respectiv.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus