Tema de discutii despre Changelog-uri (Update-uri)

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Au avut loc schimbari la setul lui Carl. 22 daune pe sector pentru haine si 10 daune pentru arme. La fel de inutile ca inainte, vei avea bonus mai mare de la duelisti. Cred ca au facut-o intentionat. Voiau sa fie inutile seturile, dar pentru ca s-a plans lumea, au zis sa aduca o schimbare. Una de mantuiala :))
 

ZenooRO

Cowboy
Misiune Octoberfest 2021 - https://tw-calc.net/quests/group/246#3639

BATAIE DE JOC!

Pentru finalizarea acestei misiuni am avut nevoie de :
- Ranga de fier - 35 buc;
- Lemn - 41 buc;
- Cuie - 25 buc;
- Sul de panza - 10 buc;
- Ciocan - 3 buc;
- Baros - 3 buc;
- Fierastrau - 3 buc;
- Rindea - 3 buc;
- Cutie cu scule - 1 buc;
- Blocuri de granit - 35 buc;
- Porumb - 20 buc;
- Trandafir - 20 buc;
- Lasou - 5 buc;
- Steag - 20 buc;
- Frunze de tutun - 40 buc;
- Mure - 30 buc;
- Petrol - 10 buc ;
- Piele de bizon - 5 buc;
- Tigarete - 5 buc;
- Teqilla - 5 buc;
- Portocale - 25 buc;
- Praf de aur - 15 buc.

- Total - 349 produse ( sper ca am calculat bine )

Recompensa:

- Experienta - 3400 puncte;
- $$$$$ - 200 $;
- Cina domnilor - 1 buc;
- Ceai mate - 1 buc;
- Praf din carapacea testoasei turbo - 1 buc;
- Energizant pentru cai - 1 buc;
- O halba plina cu bere - 1 buc;
- 45 covrigi.

Ce este cu aceasta bataie de joc , se cer 349 produse + 12 h de munca, drept recompensa un mare nimic. Cel care a facut misiunea sigur este normal? Acest eveniment cel mai probabil a fost conceput de echipa de pe triburile , cineva care joaca TW nu cred ca facea acele gunoaie de seturi si mizeria asta de misiune.

Bataie de joc este putin spus..... RUSINE!
 

vlad89c

Gold digger
Misiunile in general sunt facute in bataie de joc. O gramada de ore de munca si produse si ca recompensa nimic. Se zgarcesc intr-un hal cu exp-ul, parca-i costa ceva ca baga 50-60k exp la o misiune. Vor sa bage nivel 200 care probabil va fi necesar 300-400kk exp sa-l faci si la ei toate misiunile dau 1k exp. Nu stiu ce pretentii sa avem, face vreunu din echipele de manageri si admini misiunile sa vada cat e de lucru pentru nimic? Oricum sunt propuneri bune pe beta si la modificarea seturilor si la orice, ei le aleg pe alea proaste. Cum ar fi la angus, a propus un idiot sa poti face doar o misiune pe zi. Eventul trecut a propus unu sa schimbe reflexul de la armele de event cu calarie si dupa ala s-au luat. Propuneri fara nici un pic de sens ...
 

dorel89

Greenhorn
Subscru si eu la ce spune ZenooRO! Pe langa ca recompensele sunt foarte mici, majoritatea misiunilor cer cam aceleasi produse (Porumb, Mure, Fasole, Portocale etc) in timp ce alte produse putrezesc, neavand mai nici un folos (Harta, Medalion aztec, Figurina de aur, Elixir, Bunuri de contrabanda etc...)
Apropo, vlad89c, si eu am 40 de medalii de viteza.. Cred ca o sa imi ia vreo 2 ani ca sa le pot schimba.. Numai idei 'bune' prin jocul asta..
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Recompensa mi se pare mai mult decat suficienta pentru timpul si resursele investite. Va plangeti din nimic. Jucatori de nota nici macar 5...
 

rares us

Trapper
De cate ori sa va spun ca nu baga nivel 200 in urmatorii 2 ANI!!! Misiunile sunt foarte bune cum sunt acum, cui nu ii convine sa nu le faca!
 

lord ion

West Marshal
Drept să vă spun, eu personal sunt nemulțumit de foarte misiuni, mai ales astea de la eventuri unde sunt cerințe foarte mari față de recompensele primite.
Mai sunt nemulțumit de anumite iteme/produse/cevaîngeneral care cad la tombole. eu aștept cine știe ce item din noile seturi, și-mi cade cufăr cu prada (de exemplu/saumaiștiueucebălăriedepoțiuneinutlă)
Alte exemple: enorm de multe produse pentru craft-urile alea: Aromă de fructe roșii, Decorarea desertului, Un pai de metal și o lingură de desert, Un platou pentru tort din lemn, sau ca să nu mai spun de torturile alea: Tort de afine, lămâie, etc...
Mult prea multe ore de muncă, pentru cei ce nu au CP activat, e foarte greu să termine toate misiunile...

Nu știu cum a fost între 2014-2019, dar eu am fost destul de dezamăgit de ce am văzut dupa aia...
 

Emeer

Gunman
Drept să vă spun, eu personal sunt nemulțumit de foarte misiuni, mai ales astea de la eventuri unde sunt cerințe foarte mari față de recompensele primite.
Mai sunt nemulțumit de anumite iteme/produse/cevaîngeneral care cad la tombole. eu aștept cine știe ce item din noile seturi, și-mi cade cufăr cu prada (de exemplu/saumaiștiueucebălăriedepoțiuneinutlă)
Alte exemple: enorm de multe produse pentru craft-urile alea: Aromă de fructe roșii, Decorarea desertului, Un pai de metal și o lingură de desert, Un platou pentru tort din lemn, sau ca să nu mai spun de torturile alea: Tort de afine, lămâie, etc...
Mult prea multe ore de muncă, pentru cei ce nu au CP activat, e foarte greu să termine toate misiunile...

Nu știu cum a fost între 2014-2019, dar eu am fost destul de dezamăgit de ce am văzut dupa aia...
Ce vrei bro, eu am avut doua variante de misiuni pentru eventul asta concepute si trimise pe beta ...dar cei de sus nu au fost multumiti de creativitate si rasplata. :) Legat de misiuni in general, da asa este cum zice rares cine nu vrea sa nu le faca, dar daca nici la misiuni nu oferi ceva, atunci sa nu te plangi de lipsa activitatii pe tw. Eu personal de cand ma stiu am pus ca prim obiectiv misiunile si dintre toate misiunile nu am gasit una care sa aiba o poveste buna....Misiuni facute de copilasi :D fara fapte sau detalii istorice din Old West...
 

DeletedUser24094

Guest
Misiune Octoberfest 2021 - https://tw-calc.net/quests/group/246#3639

BATAIE DE JOC!

Ce este cu aceasta bataie de joc , se cer 349 produse + 12 h de munca, drept recompensa un mare nimic. Cel care a facut misiunea sigur este normal? Acest eveniment cel mai probabil a fost conceput de echipa de pe triburile , cineva care joaca TW nu cred ca facea acele gunoaie de seturi si mizeria asta de misiune.

Bataie de joc este putin spus..... RUSINE!

Pentru acel titlu pe care il primesti dupa ce termini misiunea merita toate produsele si timpul.
 

ZenooRO

Cowboy
Screenshot_1.png

pe cureaua lui Alfred de ce nu este bunusul ,,calarie" ? aaa da sa fie mai mai slab decat Baker ( set din 2019 ) :hmf::boone:
 
Sus