Tema de discutii despre Changelog-uri (Update-uri)

Ne indepartam iar de subiect. Multi se joaca acest joc si pentru altceva, forturi si dueluri, ok, dar mai sunt si misiuni, realizari, aventuri, munci pentru diverse iteme sau produse. Tocmai asta imi place in The West, diversitatea, nu esti obligat, sa faci o anumita actiune...
 

TheWho

Trapper
Forturile si duelurile oricum sunt cele mai inutile activitati din joc, nu mi-au placut niciodata.

La forturi se sta 1ora si ceva , stai te uiti la monitor ca n-ai ce face, dai 2 clickuri la fiecare 2-3 minute, plictiseala maxima. Iar altii sau afk si se pun a film sau isi vad de treaba lor, in acest caz e complet inutil fortul daca nu te joci.
Forturile si duelurile cele mai inutile? :))) Pai astea au tinut jocul in picioare de cand se stie TheWest-ul... Ce este util in jocul asta? Aventurile care au 5 playeri? Eu care nu am jucat niciodata aventuri si sunt slab la ele, daca intru sa ma joc ma face lumea clona :)) Doar pentru simplul fapt ca nu stiu sa ma joc deloc, chit ca am lvl 150 si joc TW de atata timp :)). Biserica ti se pare ok? Sa stai 24/7 sa dai la biserica? Asta e un joc PvP, nu sa te joci cu npc-urile... Unde mai e concurenta daca excludem forturile si duelurile?
Si sa nu fac post-hunt, am vazut ca ai scris mai sus ca pentru tine e ok datul la secunde si pt produse, pai produsele nu le folosesti pentru a face utilizabile si a le folosi impotriva jucatorilor? :) Deci te contrazici singur. :D
 
Ultima editare:
Forturile si duelurile cele mai inutile? :))) Pai astea au tinut jocul in picioare de cand se se stie TheWest-ul... Ce e util in jocul asta? Aventurile care au 5 playeri? Eu care nu am jucat niciodata aventuri si sunt slab la ele, daca intru sa ma joc ma face lumea clona :)) doar pentru simplul fapt ca nu stiu sa ma joc deloc, chit ca am lvl 150 si joc TW de atata timp :)). Biserica ti se pare ok? Sa stai 24/7 sa dai la biserica? Asta e un joc PvP, nu sa te joci cu npc-urile... Unde mai e concurenta daca excludem forturile si duelurile?
Si sa nu fac post-hunt, am vazut ca ai scris mai sus ca pentru tine e ok datul la secunde si pt produse, pai produsele nu le folosesti pentru a face utilizabile si a le folosi impotriva jucatorilor? :) Deci te contrazici singur. :D
Continuand cu o discutie care ne indeparteaza iar de la subiectul temei...Te contrazic cu privire la craft; adica din el poti castiga in 3 feluri:
1. Faci ce ai zis tu - te folosesti de el la dueluri sau forturi
2. Le vinzi si faci astfel bani de iteme
3. Craftezi atat pentru tine cat si pentru ceilalti playeri.
Da, de cand joc TW baza a fost: Forturi, misiuni, iteme, dueluri si rar aventuri. Dar cum am zis, in acest joc fiecare face si il intereseaza ce vrea.
De cele mai multe ori preferi sa joci la modul: intri bagi munci sau h la biserica si apoi iesi, iti vezi de viata, iesi cu prietenii la bere, la meci sau dupa caz la sah :D/table:D
Cu privire la acest Big Up sunt cam 50% multumit ( pentru lvl si pentru munci noi ) si 50% nemultumit ( se creste mult mai greu si sunt misiuni putine ), dar cei care au ramas activi cel putin din 2012, vor ramane si in continuare, cei veniti de 1-3 ani, nu prea cred.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Daca jocul asta nu avea forturi si dueluri, nu mai exista de prin 2012, sa fim seriosi. Si asa suntem de 10 ori mai putini ca acum 10 ani, fara pvp nu avea niciun sens jocul. Nu se mai bagau sume mari de bani pentru eventuri, nu se mai investeau bani pesntru upgrade-uri mari, ca nu avea sens. Poti munci si construi cu iteme +0 si cu pepitele din logari zilnice, daca cumperi la momentul potrivit automatizare, poti avea 20/20 zile automatizare doar cu pepitele moca si o medalie activata la timp. Medalii pe care le iei gratuit din evenimente si le poti schimba la Angus pe toate cu automatizare. Deci 0 banuti investiti in jocul asta daca tu chiar vrei sa dai non stop la biserica.
 

DeletedUser28095

Guest
Nu uitați că unele scripturi au o bază de date locală pentru munci și nefiind actualizate pot cauza probleme!
Vă rugăm să dezactivați toate scripturile înainte să raportați o problemă legată de ultimul update!
 

doryngfx

Gold digger
Ora de deschidere a Circului Călător
Circul călător începe întotdeauna la aceeași oră. Nu este enervant? La târgul de dimineață era de obicei plin. Avem o soluție pentru problema ta! De acum, circul călător va începe la o oră aleatorie cuprinsă între 5:00 și 23:00. (ora serverului, vă rugăm să ajustați formatarea orei la cea folosită în țara dvs.). Mai multe îmbunătățiri ale circului vor fi introduse în curând!

Aveti vreo idee ce imbunatari vor aduce / iteme vor baga la circ ?
 

bibanul

Greenhorn
Feedback pentru "aia de mai sus"
Nimic deosebit. Echipa nu depune niciun fel de efort cand este vorba de update-uri. Adaugati chestii de umplutura sincer si nu sunt singurul care vede asta (sper).
Itemele noi trebuiau sa arate altfel, nu sa purtam 10 culori pe noi. Hainele/accesoriile/armele sunt facute in graba si probabil "colorate" in photoshop sau paint. Cand am vazut "amazing graphics" intr-o postare, avand in context itemele am zis ca vomit. Elfego Baca, Doc, Freeman arata de 10 ori mai bine si au fost facute acum ani de zile. De ce nu se pune accent pe concursuri de talent, sa creeze playerii seturi iteme (cum ar fi hainele astea ale lui waupee) si cele mai votate sa castige. Dar este greu pentru domnii de la inno "de pe" germania.
 

DeletedUser28095

Guest
Eu cred că lucrurile chiar au început să se schimbe și nu mai avem changelog-uri cu fixuri și modificări minore. Mă bucur să văd că s-au apucat de lucru cu formula de fort și forturi în general. Sper ca în viitorul apropiat să avem lupte de fort echilibrate și distractive. Pentru mine, sincer, itemele Waupee sunt inutile pentru că nu le-aș folosi nicăieri. Sunt iteme de colecție în ochii mei și e normal și ok să nu-ți placă toate itemele implementate în joc.

Ideea ta ar merge și nu ar merge. Momentan jucătorii abia se înscriu la concursurile organizate pe forum.
Plus de asta, un concurs de genul ar limita numărul de participanți pentru că: nu toată lumea are talent la desen.
Vrem să oferim șanse egale de câștig tuturor indiferent.

Mulțumim totuși de feedback.

Toate cele bune,
Criminus
 
Ultima editare de un moderator:

bibanul

Greenhorn
Eu cred că lucrurile chiar au început să se schimbe și nu mai avem changelog-uri cu fixuri și modificări minore. Mă bucur să văd că s-au apucat de lucru cu formula de fort și forturi în general. Sper ca în viitorul apropiat să avem lupte de fort echilibrate și distractive. Pentru mine, sincer, itemele Waupee sunt inutile pentru că nu le-aș folosi nicăieri. Sunt iteme de colecție în ochii mei și e normal și ok să nu-ți placă toate itemele implementate în joc.

Ideea ta ar merge și nu ar merge. Momentan jucătorii abia se înscriu la concursurile organizate pe forum.
Plus de asta, un concurs de genul ar limita numărul de participanți pentru că: nu toată lumea are talent la desen.
Vrem să oferim șanse egale de câștig tuturor indiferent.

Mulțumim totuși de feedback.

Toate cele bune,
Criminus
Salut!

Sunt constient ca nu toti au talent la desen, insa avantajele sunt pentru toti jucatorii pana la urma. Sunt concursuri care s-au facut desi nu toata lumea a participat, unii poate nu se pricep si prefera sa nu participe, dar sincer nu m-as supara sa dati unui jucator care munceste pentru acest joc un numar de pepite/oup sau orice altceva. Ideea mea ramane la faptul ca tot ce se implementeaza (in afara de forturi bineinteles unde observ ca incep sa miste) nu ajuta la nimic. Jocul trebuie sa fie dus in cu totul alta directie si eu unul inteleg ca nu exista staff pe jocul asta care sa poata contribui la update-uri mari. Voi aici pe Ro poate faceti o treaba super buna si incercati si voi ce puteti, dar nu la Ro e problema, ca pana la urma si voi faceti ce spune "seful".

Si inca ceva: ca sa atrageti jucatori, implementati mici recompense - premii de participare.
In joc la fel stam cu 7 zile xp+15 pepite/oup. Poftim idee de neimplementat (ca e prea greu pentru inno sa scrie si sa implementeze): recompense zilnice 30 de zile. Dar cine sa le faca? xD
Nu o sa mai scriu pe acest topic fiindca stim cu totii ca nu rezolvam nimic pe forumul .ro

Va salut!
 

Ilene

Viceprimar
Despre Changelog versiune 2.193

Mai jos puteți vedea formula de daune:

Dauna armei + Bonus de sector + [(Dauna armei + Bonus de sector) × Conducere ÷ Puncte maxime de viață]

- dintre seturile de fort utilizate de majoritatea jucatorilor, doar setul capitan are bonus de sector la arme si setul siringo (care nu este prea folosit), amandoua seturile fiind pentru atac, deci pentru majoritatea jucatorilor acest bonus este egal cu 0
- dauna armei e cam neclar spus, pentru ca armele au dauna minima si maxima; ce se ia in considerare?
- la duelistii pe conducere, punctele maxime de viata sunt zero; pentru ei "Conducere ÷ Puncte maxime de viață" este o operatie fara sens in matematica; deci la ei ramane dauna armei daca nu au arme unionist, gringo sau fry

Mai jos puteți vedea formula de rezistență:
300 × (Ascundere SAU Pune Capcane) ÷ Puncte maxime de viață + Bonus de rezistență

300 × (Ascundere SAU Pune Capcane) ÷ Puncte maxime de viață - pentru duelistii pe conducere aceasta parte nu exista matematic, deci au bonus de rezistenta doar daca au arme ofiter unionist, gringo sau fry

PENTRU CE AU FOST FACUTE ACESTE "NOI FORMULE"?
 
Ultima editare:

DeletedUser28095

Guest
Bună Ilene!

Ne cerem scuze că nu am specificat. Formulele sunt pentru luptele de fort.

Toate cele bune,
Criminus
 

Ilene

Viceprimar
Tocmai pentru ca sunt pentru luptele de fort.
Si nu mai crede ca as fi retardata.
Dar, dupa cum este scrisa, as crede ca autorul nu a trecut de scoala primara. In matematica este elementar ca un numar nu se poate imparti la zero. In situatia duelistilor pentru fort, ar fi trebuit o conditionare "if"
 
Tocmai pentru ca sunt pentru luptele de fort.
Si nu mai crede ca as fi retardata.
Dar, dupa cum este scrisa, as crede ca autorul nu a trecut de scoala primara. In matematica este elementar ca un numar nu se poate imparti la zero. In situatia duelistilor pentru fort, ar fi trebuit o conditionare "if"
Nu știu de ce-mi răspunzi mie. Și încă ceva tu parcă nu știai engleză :njub: :njub: :njub:
 

Ilene

Viceprimar
Unde vezi tu engleza? In matematica asa se numeste o conditionare pentru o situatie ca cea din "formula" - conditionare if. Dar poate e prea mult pentru matematica ta.
Dar daca esti tu destept si eu retardata, da-mi solutia pentru urmatoarele date: duelist nivel 150, arme Aster sau Astor (nu stiu cum este pe RO), full conducere, HP = 0 (si nu ma bazez pe blana ursului din padure - adica voi avea in sector bonus de sector de la un jucator sau mai multi).
 
Sus