The West 2.0

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

just4fun

The Boss
Astăzi dorim să vă prezentăm The West 2.0!
Odată cu încetinirea dezvoltării jocului am lucrat mult la o nouă hartă. Am ţinut ore întregi de sedinţe, caracteristicile şi propunerile din partea comunităţilor au fost discutate, multe machete au fost schiţate, diverse moduri grafice au fost încercate şi în final am reuşit să dezvoltăm un concept. După tot acest timp, un nou The West se va naşte - The West 2.0!
De multe luni, poate chiar ani, comunitatea şi-a dorit o hartă diferită. De curând, am prezentat câteva idei despre o hartă nouă, dar acum putem spune în final: The West VA AVEA o hartă nouă.
Am lucrat la un editor de hărţi care s-a dovedit un instrument foarte util şi ne va permite să apăsăm pe toate elementele hărţii, râuri, copaci, munţi, pietre, oraşe, cactuşi, etc... Şi multe alte lucruri interesante direct din browser. Toate aceste elemente sunt aşezate împreună pe fundal nou pentru a realiza o lume complet nouă şi unică. Scopul nostru este de a oferi un cadru “dinamic”, nu doar o grafică statică.
Dar asta nu este tot! În afară de hartă, interfaţa va fi refăcută pentru a oferi un aer mai modern jocului. Toate meniurile nou lansate se vor încadra perfect în noua interfaţă şi un alt obiectiv important este de a elimina limitele hărţii, astfel încât jucătorii să se poată bucura de o hartă The West fullscreen.
Toate muncile sunt plasate pe hartă, aşa că am decis să le revizuim şi pe ele. Vor exista multe modificări care se vor încadra perfect în noua hartă.
În plus, alte modificări vor fi efectuate pentru ca jucătorii noi şi vechi să se poate bucura de o noua experienţă The West. Dar nu vom dezvălui multe acum ;)
În săptămânile viitoare vom dezvălui mai multe concepte şi elemente grafice.
Lucrăm cu o echipă mai mare ca niciodată, pentru a vă oferi o experienţă de joc nouă cu o grafică excelentă, într-o atmosferă perfectă.
Dăcă doriţi să fiţi la curent cu noile schimbări, vă recomandăm să daţii "like'' paginii noastre de Facebook şi să aruncaţi o privire pe forum din când în când. Lucruri noi vor fi anunţate frecvent.
Pagina Facebook oficială The West Romania

Pagina Facebook oficială The West


Pentru discutii folositi tema aceasta
 

DeletedUser2041

Guest
Noutati!

Hartă nouă

Cea mai mare schimbare în versiunea 2.0 va fi harta complet nouă. Se vor introduce elemente grafice noi şi harta va putea fi dimensionată “Fullscreen”.

Interfată redesenată

Toată interfaţa The-West va fi schimbată, dar nu vă speriaţi scopul este: O interfaţă mai curată şi în armonie cu noile ferestre. De asemenea vom aduce toate ferestrele la stilul 2.0.


Un start mai bun

În versiunea 2.0 unul dintre scopuri este: Aducerea de noi jucători în joc. Mai concret scopul este de a introduce unele modificări la începul jocului:
  • Tutorial nou
  • Primele munci vor lua mai puţin timp
  • Viteza de deplasare va fi mai mare pănă la un anumit nivel
  • Nu vei putea utiliza caracteristici complexe, ex. Piaţa, până la un anumit nivel.

Sistemul de munci

Vor fi unele modificări în sistemul de munci. Fiecare muncă va avea o durată fixă în versiunea 2.0 deci nu vei mai selecta durata de muncă. De asemenea a fost recalculate formula pentru rănire. Dacă te vei răni la “Jefuieşte un tren” va fi posibil să pierzi mai multă viaţă sau chiar să leşini.


Idei şi imagini​

Cartea de misiuni, Saloon-ul şi personajele

Am refăcut designul cărţii de misiuni.

În primul rând avem căteva modificări în saloon, este puţin mai mare şi folosim noul sistem de tab-uri, în al doilea tab veţi găsi cartea de misiuni cu toate misiunile neterminate şi în al treilea tab misiunile terminate. Grafica saloonului este încă nefinisată.
Va fi modificată în zilele următoare.

Screen-Shot-2012-06-13-at-10.13.22.png


Dacă apasaţi pe unul dintre personaje, intr-o fereastă nouă vor fi prezentate în partea din stânga misiunile disponibile şi care pot fi acceptate. Dacă apăsaţi pe una dintre aceste misiuni veţi primi detaliile misiunii în partea dreaptă(descriere, recompensă, cerinţe).

Screen-Shot-2012-06-13-at-10.13.14.png

Fereastră nouă pentru tactica de duel

Screen-Shot-2012-06-13-at-10.55.19.png

Duel NPC

Screen-Shot-2012-06-13-at-10.55.11.png
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus