The West 2.0

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2041

Guest
nu migreaza nimeni, cand se baga v2.0 primari vor alege un nou loc pentru asi pune orasul(pe aceeasi lume), doar forturile vor trebui reconstruite.

Ideea care e:
In acest topic vorbesc despre faptul ca se va schimba locatia orasului din care faci parte dar si despre trebea cu migrarea intre lumi care nu are treba cu v2.0, problema e ca in ambele cazuri apare termenul migrare care te induce in eroare, normal ar fi ca despre migrarea intre lumi sa se vorbeasca in alta parte nu aici.

Exista subiectul deschis in tema despre v.1.36, referitor la migrarea intre lumi.

Cateva nelamuriri cu privire la west 2.0 :

- Ce se va intampla cu banii/produsele din forturile anterioare versiunii ?
- Se va migra integral si tot ce tine de partea administrativa a orasului/aliantei (gen : invitatii oras/alianta, log oras/alianta, bani in banca orasului) ?
- Partea cu rezervarea pozitionarii orasului va fi de genul "primul click loc rezervat" (in cazul acesta de ce ne-am chinuit sa tinem orasul sus in clasamentul anterior versiunii) ?
- Forturile vor necesita aceleasi produse/bani pt a fi recontruite ?

- forturile se vor sterge cu tot ceea ce este in ele. Din cate am inteles va exista totusi o compensatie pentru cei care pierd fortul. Voi reveni cu detalii.
- se migreaza orasul asa cum este acum
- primarul orasului va avea acces la o versiune restransa a hartii noi, unde isi va alege un loc pentru oras pe harta noua. Va lua coordonatele pozitiei dorite si le va introduce intr-o sectiune dedicata pentru rezervare la primaria orasului. Nu are treaba cu clasamentul, punctele raman.
- Nu am detalii, dar banuiesc ca vor necesita aceleasi resurse.
 

DeletedUser12909

Guest
Exista subiectul deschis in tema despre v.1.36 referitor la migrarea intre lumi.

pai nu e normal ca lumea sa fi indusa in eroare

PS:"Dacă locul este deja rezervat un mesaj de eroare va anunţa primarul pentru a putea alege un alt loc."
 

DeletedUser2041

Guest
pai nu e normal ca lumea sa fi indusa in eroare

PS:"Dacă locul este deja rezervat un mesaj de eroare va anunţa primarul pentru a putea alege un alt loc."

Nu incerc sa induc pe nimeni in eroare, eu zic ca este scris clar si in anunt si in toata tema. Scrie clar migrarea orasului, fortului si caracterului in versiune 2.0.

Nu am inteles ce este cu p.s-ul ....
 

DeletedUser12909

Guest
Nu incerc sa induc pe nimeni in eroare, eu zic ca este scris clar si in anunt si in toata tema. Scrie clar migrarea orasului, fortului si caracterului in versiune 2.0.

Nu am inteles ce este cu p.s-ul ....

ps era pentru cei de mai sus ce intrebau ce se intampla daca un loc e deja rezervat

si nu ma-m refeream la tine, ziceam ca nu e normal ca uni sa dezbata doua subiecte in paralel cand ar putea sa vorbeasca despre versiene aici si migrare in celalalt topic
 

DeletedUser19790

Guest
Viteaza

Deci dacă am viteza de 15kb/sec, în cât timp se va încărca?
Jocul mi se încarcă în prezent în maxim 5 secumde.
Mie m-iar plăcea noua versiune, însă dacă vor fi și obiecte 3d... :dastardly:...
 

DeletedUser2041

Guest
Deci dacă am viteza de 15kb/sec, în cât timp se va încărca?
Jocul mi se încarcă în prezent în maxim 5 secumde.
Mie m-iar plăcea noua versiune, însă dacă vor fi și obiecte 3d... :dastardly:...

O intrebare fara rost. Vei vedea atunci.
Nu poate nimeni sa iti spuna cate secunde va dura
 

DeletedUser

Guest
Migrarea Forturilor

"Migrarea forturilor

Nu va fi migrat nici un fort, vor trebui construite din nou.
Pentru că vor exista mai puţine forturi nu am găsit o modalitate corectă şi uşoară de a le selecta pentru migrare.
După update forturile vor putea fi fondate şi construite din nou. Primul venit, primul servit."

Daca vor trebui din nou construite forturile,orasele vor mai avea punctaju din clasament?Cu forturile pe care le`a avut pana acum sau?
 

DeletedUser15496

Guest
"Migrarea forturilor

Nu va fi migrat nici un fort, vor trebui construite din nou.
Pentru că vor exista mai puţine forturi nu am găsit o modalitate corectă şi uşoară de a le selecta pentru migrare.
După update forturile vor putea fi fondate şi construite din nou. Primul venit, primul servit."

Daca vor trebui din nou construite forturile,orasele vor mai avea punctaju din clasament?Cu forturile pe care le`a avut pana acum sau?

nu..daca nu mai are nici un fort (orasul) de unde puncte ?
 

DeletedUser2041

Guest
"Migrarea forturilor

Nu va fi migrat nici un fort, vor trebui construite din nou.
Pentru că vor exista mai puţine forturi nu am găsit o modalitate corectă şi uşoară de a le selecta pentru migrare.
După update forturile vor putea fi fondate şi construite din nou. Primul venit, primul servit."

Daca vor trebui din nou construite forturile,orasele vor mai avea punctaju din clasament?Cu forturile pe care le`a avut pana acum sau?

Migrarea la v.2.0 se va face dupa punctele din ziua stabilita ca reper. Daca dupa update si pierderea forturilor se vor scadea sau nu punctele aferente forturilor nu iti pot spune cu certitudine. Nu am aceasta informatie oficial.
 

DeletedUser

Guest
Forturi demolate .....am muncit asa de mult la ele... resurse ,bani ,energie si timp pentru ce ???? vreu ca compensatia sa fie MMMAAARRRREEEEEEEEEEEE


Apropo bagati 2.0 si nu activati migrarea caracterului?
 

DeletedUser2041

Guest
Forturi demolate .....am muncit asa de mult la ele... resurse ,bani ,energie si timp pentru ce ???? vreu ca compensatia sa fie MMMAAARRRREEEEEEEEEEEE


Apropo bagati 2.0 si nu activati migrarea caracterului?

Nu discutam migrarea intre lumi aici. Se va anunta cand se va implementa.
 

walllygator

Greenhorn
lumea 2 si forturile

oricum, pe lumea 2 o singura alianta are toate forturile de un an de zile. mi se pare normal ca pe the-west 2.0 aceeasi alianta sa primeasca toate forturile in proprietate, construite
 

DeletedUser4939

Guest
Nu vor implementa si o versiune pentru mobil?
Actuala versiune, mie imi merge pe telefon binisor. Dar daca apar schimbari asa mari, nu cred ca va mai merge.

Ideea cu forturile de la 0, este foarte ok. Va da de lucru tuturor muncitorilor, va revitaliza cam toate lumile.
 

DeletedUser2041

Guest
Nu vor implementa si o versiune pentru mobil?
Actuala versiune, mie imi merge pe telefon binisor. Dar daca apar schimbari asa mari, nu cred ca va mai merge.

Ideea cu forturile de la 0, este foarte ok. Va da de lucru tuturor muncitorilor, va revitaliza cam toate lumile.

Se lucreaza la o aplicatie mobile
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus