The West - aplicatie pentru telefon

YuKon 22

Gold digger
NUME SUGESTIE: The West - aplicatie pentru telefon
DESCRIERE SUGESTIE: am vazut ca s-a mai propus, dar in urma cu ani buni. Poate daca se face din nou propunerea, se va lua in considerare.
Propun sa se creeze aplicatie de mobil pentru The West. Nu tot timpul suntem acasa sau avem laptopul cu noi si vrem sa intram sa dam comenzi sau sa facem diverse lucruri. Aplicatia de browser de pe mobil nu ajuta foarte mult jocul si de multe ori trebuie sa te chinui sa dai o comanda. E frustrant sa intri pe joc de pe telefon, sa dai butonul de "X" de la o casuta si in loc sa il inchida, iti da zoom sa alegi butonul pe care vrei sa il apesi. Plus ca harta se misca ciudat. Dau sa mearga mai sus harta si uneori in loc sa mearga sus, isi da zoom browserul de la telefon. Suntem in era in care folosim mai mult telefonul decat laptopul/computerul si prin urmare, sunt utile aplicatiile pentru telefon. Ar prinde bine o aplicatie si pentru un joc asa dezvoltat.
AVANTAJE: Ar fi mai usor pentru actualii jucatori si ar atrage alti jucatori, care probabil nu ar vrea sa joace daca nu l-ar avea la dispozitie pe telefon
DEZAVANTAJE: Pentru Inno ar inseamna bani investiti la inceput pentru crearea aplicatiei si necesitatea unei echipe care sa o intretina.

Astept acum si feedback-urile. Aruncati cu rosii sau cu flori? :D
 

DeletedUser28095

Guest
E deja înregistrată propunerea. Pot trimite din nou nu e nici o problemă. Și eu aș vrea o aplicație mobilă.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Aveti cam multe pretentii de la INNO. Tot ce face compania cu jocul asta e sa-l mulga pana la epuizare. Nu a mai investit nimic in el de multi ani. Avem un singur developer (si asta part time), nu exista publicitate pentru the west, de aplicatie mobila nici nu mai vorbim. Ar costa 10k+ euro, iar jocul asta oricum e facut acum 14 ani si ar exista dificultati tehnice pentru o aplicatie mobila, mai ales cand nu se vor a fi investiti bani in joc. Uitati-va la toate update-urile din ultimii 7 ani, tot ce s-a facut in timpul asta se facea intr-o luna de munca, sa fim seriosi.
 

Burg Avenue

Gold digger
Aveti cam multe pretentii de la INNO. Tot ce face compania cu jocul asta e sa-l mulga pana la epuizare. Nu a mai investit nimic in el de multi ani. Avem un singur developer (si asta part time), nu exista publicitate pentru the west, de aplicatie mobila nici nu mai vorbim. Ar costa 10k+ euro, iar jocul asta oricum e facut acum 14 ani si ar exista dificultati tehnice pentru o aplicatie mobila, mai ales cand nu se vor a fi investiti bani in joc. Uitati-va la toate update-urile din ultimii 7 ani, tot ce s-a facut in timpul asta se facea intr-o luna de munca, sa fim seriosi.
Și totuși încă suntem aici...:)
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Da. Mai suntem. Dar cati oare?
Uita-te, te rog, la postarile de acum 10 ani de pe forum si vezi cat de multi useri (diferiti) comentau. Era nebunie. Acum am ramas o mana de oameni. Daca suntem 10% din cei care eram acum 10 ani, e bine. 10% e un procent optimist.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal

DeletedUser28095

Guest
Unii au crescut X-viper. Au găsit alte jocuri sau alte ocupații.... eu de exemplu am revenit pentru că am crescut cu jocul ăsta.
Nu cred că sunt singurul care fugea de la ore să facă misiunea cu Belle Star's Derringer.
Vorbeam toată ziua de joc la școală și cu alți colegi de la alte clase. Se auzeau zvonuri despre piață, despre setul de arme de aur, misiuni secrete și tot așa.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Exista si alte generatii tinere care ar fi putut sa joace The West, dar cand ai 0 publicitate si nici macar o aplicatie de mobil in anul 2022, normal ca singurii care se reapuca sunt nostalgicii, nu ai altfel cum sa auzi de joc, fiind alocati fix $0 in reclame.
 
Ultima editare:

Jhon Clint

Greenhorn
Sunt dispus să investesc în reclame pentru joc sau chiar aplicația pentru mobil. E cineva interesat să mi se alăture?
 

Jhon Clint

Greenhorn
Pentru început am deschis un canal de tiktok, dar eu nu mă pricep la făcut videoclipuri. Cu 10 lei pe zi postarea ajunge la 3000 de oameni, putem investi mai mult și în felul acesta vom mai atrage jucători noi. Deci cine vrea și se pricepe la videoclipuri, la editat, îi invit să mă ajute, sau puteți ajuta cu 5-10 lei sau cât vrea fiecare să promovăm jocul.
Am primit 3000+ vizualizări ieri și peste 400 de like-uri, din acei 400 tot intră câțiva.
Puteți găsi canalul pe tiktok @the-west.ro
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Nu e treaba noastra sa promovam jocul. Pentru promovare ai nevoie de un trailer bun si de ceva care sa ajute jucatorii noi sa creasca plus o aplicatie de mobil, ceea ce lipseste cu desavarsire.
 
Sus