The-west.ro,incotro? Previziuni de dupa 2.0

DeletedUser8304

Guest
Fiecare dupa cum isi permite, cum e de fapt si in viata. Cine are bani,are de toate,cine n-are, asta e. Nici mie nu imi convine chestia asta, dar ar fi ridicol sa le interzicem oamenilor sa faca ce vor cu banii lor.
Si eu as fi vrut ca west-ul sa fie ala de acum 2 ani, in care abia ce se bagasera forturile, unde existau doar 4 poze pe caracter :d , unde nu toti duelistii erau pe tintire/ferire , in care cu pepitele nu puteai face chiar ce vrei, unde nu existau testoase ca animal de calarie, si unde cine avea arma cu aura se putea considera foarte norocos. Singurele lucruri cu adevarat utile in opinia mea implementate prin update-uri au fost curelele si pantalonii,forturile,muncile noi,chatul, piata si seriful.
Dar din nou,ce putem face? vremurile trec,altele noi vin...:)

da nene, dar in realitate ca sa ai banii cineva trebe sa munceasca, nu primesti nimic moca. deci, si in tw ar trebui sa muncesti sa ai bani, iteme scumpe si alte tampeni. normal, trebe sa fie si optiunile premium, nimeni nu lucreaza degeaba. dar deja s-a cam exagerat...
 

DeletedUser

Guest
Pe la inceput jucam pe vreo...7 servere (Romanesti si Externe). Iar acuma, joc doar pe 5... (Beta, Net, Es si Ro)
 

DeletedUser20130

Guest
Se pare ca mulți dintre voi nu știți diferența dintre gamebreaking si balanced ...
Am intrat dupa cateva luni de inactivitate sa verific sistemul de premium
Am sa enumerez fiecare optiune premium si am sa argumentez de ce nu e game breaking si e balanced.
1. Automatizare (convenient)
Aceasta este pentru persoanele care nu au timp sa joace 24/7 the-west ... iar cei care platesc nu au un avantaj mult superior fata de cei care nu platesc ... de exemplu tu poti sa dai 3 sau 4 ore de munca (habar nu am care e limita) si dupa sa astepti sa se termine acele ore si sa dai in continuare.
Cel care plateste nu va trebui sa intre de 2 ori pe the-west sa puna sa lucreze/dueleze/sa faca prajituri etc...
2.Bonus de caracter (balanced)
Acesta este unul din putinele bonusuri care strica umpicuț jocul.
Să nu uitam ca avem consumabilile care le putem folosi sa primim bonusuri.
3.Salariu mai mare (balanced)
Asta e pentru cei care nu au multe puncte de munca la o anumita munca.
Toata chestia e ca asta ii ajuta sa faca bani mai repede de cat playerul care nu plateste. Ceea ce nu e deloc inbalanced ...
4.Mai multa energie (convenien)
Cum am zis si la automatizare este pentru cei care nu au timp sa stea pe the-west si sa se trezeasca odata cu caracterul ...
5.Imbuneaza samanul (balanced)
Din cate stiu poti sa schimbi indemanarile cu $$$ deci ...
6.Depune bani lichizi (convenient)
Iar ... pentru persoanele care nu vor sa piarda bani sau care sunt departe de oras si nu vor sa piarda timp
7.Puncte de atribute cumparabile (umpic de gamebreaking)
Nu este cel mai balanced bonus ... chiar daca costa destul de mult sa cumperi 1 atribut sau 1 punct de indemanare ...
Dar, totusi asta e pentru persoanele care vor sa faca munci de lvl mare la lvl mai mic si nu vor sa piarda timp facand level pentru a face munca X
8.Injumatatirea timpului (convenient)
Nu ai timp ... bagi bani ...
9. Cufarele premium (balanced)
Unele sunt scumpe .. dar sa nu uitam ca sunt acele consumabile care iti ofera bonusuri pe care le primieai folosind pepite.

Daca am omis ceva va rog sa imi spuneti :)
 

DeletedUser

Guest
Fiecare dupa cum isi permite, cum e de fapt si in viata. Cine are bani,are de toate,cine n-are, asta e. Nici mie nu imi convine chestia asta, dar ar fi ridicol sa le interzicem oamenilor sa faca ce vor cu banii lor.
Si eu as fi vrut ca west-ul sa fie ala de acum 2 ani, in care abia ce se bagasera forturile, unde existau doar 4 poze pe caracter :d , unde nu toti duelistii erau pe tintire/ferire , in care cu pepitele nu puteai face chiar ce vrei, unde nu existau testoase ca animal de calarie, si unde cine avea arma cu aura se putea considera foarte norocos. Singurele lucruri cu adevarat utile in opinia mea implementate prin update-uri au fost curelele si pantalonii,forturile,muncile noi,chatul, piata si seriful.
Dar din nou,ce putem face? vremurile trec,altele noi vin...:)

WTF? Tu nici nu existai atunci :)) utate cand te-ai inregistrat mai intai .
 

DeletedUser20997

Guest
Se pare ca mulți dintre voi nu știți diferența dintre gamebreaking si balanced ...
Am intrat dupa cateva luni de inactivitate sa verific sistemul de premium
Am sa enumerez fiecare optiune premium si am sa argumentez de ce nu e game breaking si e balanced.
1. Automatizare (convenient)
Aceasta este pentru persoanele care nu au timp sa joace 24/7 the-west ... iar cei care platesc nu au un avantaj mult superior fata de cei care nu platesc ... de exemplu tu poti sa dai 3 sau 4 ore de munca (habar nu am care e limita) si dupa sa astepti sa se termine acele ore si sa dai in continuare.
Cel care plateste nu va trebui sa intre de 2 ori pe the-west sa puna sa lucreze/dueleze/sa faca prajituri etc...
2.Bonus de caracter (balanced)
Acesta este unul din putinele bonusuri care strica umpicuț jocul.
Să nu uitam ca avem consumabilile care le putem folosi sa primim bonusuri.
3.Salariu mai mare (balanced)
Asta e pentru cei care nu au multe puncte de munca la o anumita munca.
Toata chestia e ca asta ii ajuta sa faca bani mai repede de cat playerul care nu plateste. Ceea ce nu e deloc inbalanced ...
4.Mai multa energie (convenien)
Cum am zis si la automatizare este pentru cei care nu au timp sa stea pe the-west si sa se trezeasca odata cu caracterul ...
5.Imbuneaza samanul (balanced)
Din cate stiu poti sa schimbi indemanarile cu $$$ deci ...
6.Depune bani lichizi (convenient)
Iar ... pentru persoanele care nu vor sa piarda bani sau care sunt departe de oras si nu vor sa piarda timp
7.Puncte de atribute cumparabile (umpic de gamebreaking)
Nu este cel mai balanced bonus ... chiar daca costa destul de mult sa cumperi 1 atribut sau 1 punct de indemanare ...
Dar, totusi asta e pentru persoanele care vor sa faca munci de lvl mare la lvl mai mic si nu vor sa piarda timp facand level pentru a face munca X
8.Injumatatirea timpului (convenient)
Nu ai timp ... bagi bani ...
9. Cufarele premium (balanced)
Unele sunt scumpe .. dar sa nu uitam ca sunt acele consumabile care iti ofera bonusuri pe care le primieai folosind pepite.

Daca am omis ceva va rog sa imi spuneti :)

Da, copii din ziua de azi sunt bogaţi.
 

DeletedUser

Guest
A zis cineva de copii? Voi va plangeti ca sistemul e inbalanced ...

Se zice "unballanced". Si nu,nu-i putem obliga pe oameni sa nu faca ce vor cu banii. Dar sa cumperi indemanari cu pepite? Man,what a...??? De asta cel putin eu sunt revoltat
 

DeletedUser6566

Guest
In curand se va implementa versiunea 2.0...cam peste 2-3 luni.
La ce politica de a face bani aplica cei de la INNO in ultima vreme(multi jucatori afirmand ca au facut din the-west o modalitate de a face bani,nepasandu-le de placerea unora de a juca) anticipez ca dupa update cand ne vor transporta cu orasele pe noua harta,ca orice jucator de pe orice lume de joc vor avea posibilitatea de a cumpara indemanari cu pepite...ca pe lumile noi.
Si uite ce prevad eu ca se va intampla:

Stiti ca exista oameni buni care care cumpara si folosesc pepite. Da,exista oameni demni de respect si agreabili care sunt pepitari. Dar ei sunt o minoritate,va vorbesc acum despre majoritate si anume mucosii de 10-11 ani,frustrati,enervanti,certareti care cumpara pepite cu carul,mucosii de bani gata sau care pur si simplu din inconstienta arunca banii munciti din greu ai parintilor pe cont premium. Din ce in ce mai multi oameni buni(pepitari sau nu) au inceput sa se lase de acest joc din cauza ca probabil au exact aceeasi viziune ca a mea.Dupa versiunea 2.0,aproape toti jucatorii vechi care sunt considerati chiar si de catre admini ca facand parte din "familie" si de a caror prezenta se bucura adminii ca au cu cine discuta,cu cine rade pe forum samd,se vor LASA de joc si vor ramane numai cei de 10-11 ani care sunt...cum i-am descris mai sus,stiti si voi cum sunt ca ati avut deaface cu ei,deci stiu ca nu sunt singurul. Si asa,fiind din ce in ce mai putini jucatori buni,inteligenti si respectabili,se vor lasa incetul cu incetul sau brusc cu totii,ramanand numai copilasii de 10-11 ani consumatori de pepite cu carul.
Cel mai mila imi este de admini,ca numai ei vor ramane sa ii suporte pe acesti copilasi cu care nu prea vor avea ce discuta,vor teroriza forumul cu spamuri,scandaluri,insulte etc...dar oare cat ii vor suporta si adminii? Ce va face INNO cand adminii vor ceda rand pe rand nervilor din cauza ca jocul va ajunge ce va ajunge? Zic aici doar de tw.ro,nu ma pot exprima in legatura cu celelalte servere straine...


Si cam aceasta este previziunea mea despre posibilul negru viitor ce-l va avea bietul server romanesc...si adminii ce vor ramane sa se confrunte cu tsunami-ul de noobi.

Este previziunea mea,a voastra care este? Cum credeti ca vor evolua lucrurile?

Intr-un fel iti dau dreptate.joc acest joc din 2008-2009 dar sa fim seriosi nu putem da vina pe toti copii de 10-11 ani.unii au vocabularul foarte bogat iar altii isi vad de treaba lor.daca ar fi sa ma las de acest joc ar fi din cauza internetului sau plictiselii dar prefer sa il pun pe mod de vacanta.
 

DeletedUser10211

Guest
ma bag si eu ca musca'n lapte
eu m-am lasat acum un an
am pierdut caractere de lv 120 seturi de aur iteme rare etc
dar acum am luat-o de la inceput
e un drog the-west credetima nu puteti sta departe de el
 

DeletedUser

Guest
Bă, seriousele, pe cine faci tu copilaş pepitar?! Doar dacă suntem tineri nu înseamnă că suntem pepitari!
GTFO! Nu mă jigni!
La cum te comporti faci parte din aceasta categorie.
Prietene inno vrea bani ca orice companie ce produce jocuri. Acu fii serios copilasi de 11 ani cu pepite? Daca te pun sa imi dai nume mai mult de 10 nu cred ca poti scoate... Daca te lasi tu de joc nici in 14 nu ma doare cum mai mult ca sigur nici pe cei de la inno nui doare... Si crezi ca "grosul" se ia de la romani?:nu:Iti spun eu ca nu.:up:

Daca vrei sa ne spui parerea ta fati un blog si dati drumul. Nu mai creea teme despre viziunea ta asupra jocului...


Aaa si dc trebuie tu sa suporti copii mici? Daca cineva e prost il ignori. Daca te injura ai sistem de suport.:up:
Sunt ca aerul, nu ii vezi dar stii ca sunt peste tot.
Din cate vad,faci si tu parte din categoria de jucatori descrisa de sam.
+1.
schimbarea este necesara pentru a crea mai multa activitate in randul jucatorilor, altfel, monotonia ii va face pe toti sa se lase (cunosc foarte multi jucatori care au renuntat doar pentru simplul fapt ca nu s-a mai adus nimic nou in joc).
jocul este facut in asa maniera incat toata lumea sa poata juca - cu sau fara pepite achizitionate.
se poate juca si daca n-ai maini, insa cei ce baga en-gros pepite au un avantaj imens fata de ceilalti care au cap si nu fac asta.
exact


Sunt de aceeasi parere cu tine, ma bucur ca suntem deacord cu j4f
FY.
da nene, dar in realitate ca sa ai banii cineva trebe sa munceasca, nu primesti nimic moca. deci, si in tw ar trebui sa muncesti sa ai bani, iteme scumpe si alte tampeni. normal, trebe sa fie si optiunile premium, nimeni nu lucreaza degeaba. dar deja s-a cam exagerat...

Pe la inceput jucam pe vreo...7 servere (Romanesti si Externe). Iar acuma, joc doar pe 5... (Beta, Net, Es si Ro)
Vezi-ti de lapticul tau. Erau demult persoane care jucau pe 10-15 servere(inclusiv eu) si care acum joaca pe 1-2 sau care s-au lasat de tot.
http://www.thefreedictionary.com/imbalanced

Informeaza-te umpic :)

Iar partea in care cumperi indemanari cu pepite este foarte corecta ... daca nu vrei sa faci lvl 50 sa faci munca X bagi pepite si o faci la lvl 10-20-30-40-1
Pai si e corect sa faci la nivel 15 o munca pe care altcineva nu o face nici la 40?
 
Ultima editare de un moderator:
Sus