Tombola diferita

  • Autor subiect DeletedUser21620
  • Data de început

DeletedUser21620

Guest
NUME SUGESTIE: NU i-am gasit inca un nume "aparte",dar se aseamana cu o tombola
DESCRIERE SUGESTIE: este o combinatie intre tombola de sf. valentin si acea tombola de craciun.

Cum am vazut ca pe TW nu se "practica" un tip de tombola(asa o numesc eu) m-am gandit s-o propun eu pentru ca,dupa mine cel putin,ar fi destul de interesanta.
Ce implica aceasta tombola?
Pai,o iconita ca la orice tombola in stanga,un tip de "moneda de schimb"/modalitate de schimb/castig(ex. adunat flori/monede colectabile/ghiocei ca tot vine primavara),un "set" de premii si mult/a noroc/rabdare,ca la orice tombola in general.
Ce trebuie sa faci?
Foarte simplu,in functie de ce va decide innogames cu "moneda de schimb" si modul in care o vom achizitiona(ex. alege sa fie primite 5 flori la 1 munca de 10 minute sau 500 flori la batalie pentru fort sau primim x flori in duel,etc.),noi le vom colecta(ca la tombola de sf.valentin),in schimb,de data asta putem sa alegem noi obiectele pe care le vrem,in loc sa ni se ofere pentru x flori obiectu y,pentru z flori obiectu w.

Propunerea mea in complet(fara poze,doar ideea definitiva),pe scurt, ar fi:
Adunam "moneda de schimb" in diferite cantitati,din diferite locuri si le dam la schimb pe obiecte.Ex: 100 flori pe 2x potiune medie de viata,500 flori pe 1 cufar de otel,dar nu sa ne fie oferite cand acumulam acele flori,ci sa putem noi sa alegem premiul si costul sa fie redus din ce am adunat noi.
Ideea este o combinatie intre: Grepolimpiada(de pe Grepolis),foloseste in mare parte aceeasi idee, Tombola de craciun,cea de Sf.Valentin(cea mai mare parte) si restul tombolelor.
AVANTAJE:
-posibilitatea de a completa seturile lipsa(posibil)
-posibilitatea de alegere(fiecare alege ce vrea)
-o tombola,cred eu,care nu ar face diferenta intre pepitari si non-pepitari(modul in care am propus-o eu,se mai pot adauga si "bonusuri")
-o idee amuzanta,dupa mine..
DEZAVANTAJE:
-mult de munca pentru dezvoltatori(pentru ca nu detin altceva decat ideea)
-nu am gasit un alt dezavantaj,avand in vedere ca acest gen de tombola a fost facut pe mai toate jocurile create de INNOGAMES(pe fiecare totusi in alt stil/mod)
 

DeletedUser20819

Guest
Sa zicem ca luam 500 de flori la o batalie de fort (la munci, duel etc sa se ia mai putine.), care le dam pe un cufar cu sine de otel, sau vreo 2-3 mii de flori pe unul de lux sau unic, etc... INNO nu cred ca ar vrea sa ia fiecare cate un otel in fiecare zi, chiar 2, totusi ar fi bine, ar creste activitatea la fort, ar scadea preturile aurelor care cad in cufere, ca sa fie accesibile si pt cei care nu-s axati pe fort..si ar mai fi avantaje.. ma rog, eu zic

PRO!
 

DeletedUser16010

Guest
Sa zicem ca luam 500 de flori la o batalie de fort (la munci, duel etc sa se ia mai putine.), care le dam pe un cufar cu sine de otel, sau vreo 2-3 mii de flori pe unul de lux sau unic, etc... INNO nu cred ca ar vrea sa ia fiecare cate un otel in fiecare zi, chiar 2, totusi ar fi bine, ar creste activitatea la fort, ar scadea preturile aurelor care cad in cufere, ca sa fie accesibile si pt cei care nu-s axati pe fort..si ar mai fi avantaje.. ma rog, eu zic

PRO!

Te auzi vorbind? Cufar cu sine de otel la 2 zile? Activitate la fort? Prietene, The-West nu inseamna numai fort, fiecare alege ce vrea sa faca.

In ceea ce proveste propunearea, clar contra. Alta tombola? Nu v-ati saturat de ele? Eu da! Au mai fost vreo 2 topicuri legate de tombole.
 

DeletedUser23599

Guest
Asta e doar o propunere cred eu..Merita dar mai lucreaza ceva sa faci recompense stabile pentru moment PRO
 

DeletedUser10117

Guest
CONTRA,deoarece tombolele sunt doar la evenimente,de exemplu Craciun,Pasti etc.,daca s-ar implementa aceasta tombola cum zici tu nu mai are farmec,orcum farmecul s-a dus de mult dar...
Ca sa completam seturile? pai unde mai este diferenta dintre jucatorii care au bagat bani ca sa aiba unele seturi full si arme unice prin castigarea acelor eventuri?
Din punctul meu de vedere circul,desi rata de drop pt obiectele foarte rare cum ar fi cuferele cu seturile de Craciun sunt foarte mici,este deajuns,in rest exista piata daca doriti sa completati seturile.

Acum o noua versiune a venit,noi seturi mult mai bune vor aparea la eventuri,cele vechi vor deveni sa zicem o fita,ceva rar specific colectionarilor si persoanelor ce au participat la acele eventuri,atunci se va face diferenta sa zicem intre cine a jucat acum 2-3 ani,dar atata timp cat sunt licitabile cursul lor nu va disparea asa repede
 

DeletedUser24699

Guest
Te auzi vorbind? Cufar cu sine de otel la 2 zile? Activitate la fort? Prietene, The-West nu inseamna numai fort, fiecare alege ce vrea sa faca.

In ceea ce proveste propunearea, clar contra. Alta tombola? Nu v-ati saturat de ele? Eu da! Au mai fost vreo 2 topicuri legate de tombole.

Oricum o sa mai fie. El a propus doar o imbunatatire ( o schimbare, deh, cum vrei s-o iei).
 

DeletedUser21620

Guest
Ma bucur ca insfarsit au venit oamenii cu PRO si CONTRA..

Voi adauga cat mai curand cateva detalii pentru a raspunde la cat mai multe intrebari,voi incerca sa "produc" si cateva poze gen eventul pe care-l doresc(cum pot sa le fac,nu ma prea pricep la photoshop)...

Ca sa raspund la actualele nelamuriri aveti mai jos un "set" de raspunsuri:

1.Ca orice tombola as propune-o de sarbatori,dar cum mai toate sunt ocupate se poate si intr-o luna/zi in care nu este planificat nimic momentan(oricum cred ca daca se aproba acest gen de tombola va fi gata cel mai repede prin decembrie)
2.Diferenta intre jucatorii care baga bani si care nu va fi "activa" ca la orice tombola..Produsele/Premiile cu valori mari/greu de obtinut/rare(cum vreti sa le ziceti) vor avea la tombola aceasta(ca si la restu) un pret "nitelus" mai mare decat obiectele pe care le poti obtine foarte usor.Deci pana la urma pot face 2/3 alegeri,ori baga tot in itemul rar,ori baga in iteme mai putin rare,dar in numar mai mare,ori pierde tot..
3.Obiectele,indiferent de valoarea contra careia le veti lua,vor avea o perioada de timp in care le puteti lua(ex.ati luat acum 1 cufar de otel,mai puteti lua altul in x zz/hh/mm,ce alege inno)

Astept si o parere a TEAM WEST sa aflam daca este posibil acest tip de tombola si daca "merge" ideea.
 

DeletedUser

Guest
Este buna aceasta propunere de schimb. Asa multi isi pot alege ce vor. E la mana celor de la INNO sa stabileasca cate "flori/monede" sa coste un cufar sau altele.

Nu e chiar o tombola. Cred ca ar arata ca un Shop, pentru o perioada limitata.

PRO
 

DeletedUser24238

Guest
Pro

PRO, cu mici imbunatatiri/modificari ca sa le iasa si celor de la Inno ceva :D
 

DeletedUser10117

Guest
Ma bucur ca insfarsit au venit oamenii cu PRO si CONTRA..

Voi adauga cat mai curand cateva detalii pentru a raspunde la cat mai multe intrebari,voi incerca sa "produc" si cateva poze gen eventul pe care-l doresc(cum pot sa le fac,nu ma prea pricep la photoshop)...

Ca sa raspund la actualele nelamuriri aveti mai jos un "set" de raspunsuri:

1.Ca orice tombola as propune-o de sarbatori,dar cum mai toate sunt ocupate se poate si intr-o luna/zi in care nu este planificat nimic momentan(oricum cred ca daca se aproba acest gen de tombola va fi gata cel mai repede prin decembrie)
2.Diferenta intre jucatorii care baga bani si care nu va fi "activa" ca la orice tombola..Produsele/Premiile cu valori mari/greu de obtinut/rare(cum vreti sa le ziceti) vor avea la tombola aceasta(ca si la restu) un pret "nitelus" mai mare decat obiectele pe care le poti obtine foarte usor.Deci pana la urma pot face 2/3 alegeri,ori baga tot in itemul rar,ori baga in iteme mai putin rare,dar in numar mai mare,ori pierde tot..
3.Obiectele,indiferent de valoarea contra careia le veti lua,vor avea o perioada de timp in care le puteti lua(ex.ati luat acum 1 cufar de otel,mai puteti lua altul in x zz/hh/mm,ce alege inno)

Astept si o parere a TEAM WEST sa aflam daca este posibil acest tip de tombola si daca "merge" ideea.


CONTRA
De ce?
Cum ai vazut la ultima tombola cam toate activitatile de pe lumi au incetat cum ar fi forturile,duelurile etc,toata lumea se chinuia sa stranga inimi.
In plus in decembrie avem evenimente,tombolele au si ele un rost sa ne aminteasca sa zicem de niste sarbatori specifice,daca studiezi cam toate jocurile de pe browser folosesc aceste metode.Cine nu prinde acele eventuri sa fie sanatos...
 

DeletedUser21620

Guest
CONTRA
De ce?
Cum ai vazut la ultima tombola cam toate activitatile de pe lumi au incetat cum ar fi forturile,duelurile etc,toata lumea se chinuia sa stranga inimi.
In plus in decembrie avem evenimente,tombolele au si ele un rost sa ne aminteasca sa zicem de niste sarbatori specifice,daca studiezi cam toate jocurile de pe browser folosesc aceste metode.Cine nu prinde acele eventuri sa fie sanatos...

Ok,am inteles..parerea ta e ca nu mai avem nevoie de alte tombole/"pierderi de timp" de acest gen,chiar de 2 ori am inteles,acum vreau sa aud si alte pareri..

Pana acum au fost 1/2 contra,restu pro..vreau mai multe ;)
 

DeletedUser

Guest
Pro

Pro , e o idee buna , retusata putin de cei de la inno poate fi pusa in aplicare .
 

DeletedUser

Guest
ceea ce propui tu, de fapt, este ceva asemanator unui magazin union pacific.Cum avem deja asa ceva, nu cred ca ar fi o idee buna sa mai introducem inca o moneda in joc doar ca sa ii putem spune "tombola"(mai ales ca avem deja circul).CONTRA
 

DeletedUser21620

Guest
ceea ce propui tu, de fapt, este ceva asemanator unui magazin union pacific.Cum avem deja asa ceva, nu cred ca ar fi o idee buna sa mai introducem inca o moneda in joc doar ca sa ii putem spune "tombola"(mai ales ca avem deja circul).CONTRA

a mai zis cineva chestia asta..da va fi o tombola de tip "magazin" fiecare "cumpara"ce-i place si ce vrea pe o perioada de timp 1-2-3-4 saptamani,2-3 zile cat vor decide cei de la inno...

Nu intelegeti gresit,eu nu propun sa se mai adauge un union pacific,desi acum ca ma gandesc ar semana mult, ci sa se schimbe modul in care suntem premiati la tombole(cea mai mare parte).Nici eu nu vreau inca un mustacios sau un magazin union pentru ca ar fi inutil,eu propun ceva destul de asemanator,dar cu o durata in care il putem accesa si cu un mod de trade ca la eventu de sf.valentin...sa poata fi colectat mai repede si usor decat obligatiunile.
 

DeletedUser

Guest
PRO
Mi se pare normal sa tot apara evenimente,seturi,misiuni,tombole noi,pentru ca jocul trebuie sa se imbunatateasca pe zi ce trece,este cam logic.
 
Sus