Tombola Vestului Sălbatic (loterie)

  • Autor subiect DeletedUser26757
  • Data de început

DeletedUser26757

Guest
Salut!
Eu sunt Cosminpaspy de pe Jacksonville si doresc sa va impartasesc ideea mea.
Intrand pe the west zi de zi si facand in majoritatea timpului aceleasi lucruri, au devenit chestii monotone, iubesc the west, de aceea nu vreau sa ma las de acest joc.
Mi-a venit o idee care consta intr-o tombola/loterie.
Numele sugerat de mine este: Tombola Vestului Salbatic.
Regulile sunt simple:
-pun un anumit produs la piata cu $
-jucatorii au la dispozitie 23 ore pentru a-l achizitiona (pentru ca in ultima ora aleg castigatorul, trimit rapoarte si aleg un alt premiu, respectiv item care sa fie cumparat)
-odata ce au cumparat produsul sunt inscrisi in tombola si tot ce trebuie sa mai faca este doar sa astepte sa fie anuntat castigatorul.
-Aleg castigatorul punand fiecare persoana care a cumparat produsul pe o lista pe random.org list, apas genereaza iar prima persoana este fericitul castigator.
-banii stransi din tombolele anterioare vor fi investiti in alte iteme pentru tombolele viitoare.
Pot sugera aceasta idee pentru viitor, ca ceva nou in the west?
Am pus deja in aplicare aceasta idee T.V.S. (Tombola Vestului Salbatic), dar, dupa cum va imaginati, nu o sa tina prea mult pentru ca nimeni nu ar vrea sa doneze iteme pe gratis pentru o tombola, asa ca inventarul meu se va goli la un moment dat,iar la fel de repede se vor termina si $. Asa ca vin la voi cu o idee care ar putea sa va faca sa investiti in the west de 2 sau chiar de 3 ori mai multi bani si timp.

Propunerea mea este :

Ma gandesc la o noua cladire in oras, numita "Loteria Vestului Salbatic" sau cum este circul calator, asa sa fie si "Cazinoul vestului salbatic", sala de jocuri/loterie, dar in centrul mapei si sa ramana permanent acolo.
M-am gandit ca din aceasta loterie iti poti achizitiona un loz/bilet, care difera ca pret respectiv, premiu(de la dolari pana la pepite), iar prin intermediul acestuia castigi bani, iteme dar dupa norocul tau, poti lua iteme sau dolari care sunt in echivalent cu suma pe care ai investit-o in bilet sau lucruri de valoare, exact ca la cufere, intr-un cufar iti pot pica lucruri exceptionale uneori, dar in majoritatea cazurilor iti pica iteme slabe.
In acest cazino poti face pariuri cu diferiti jucatori, punand la bataie iteme dar nu cu o valoare diferita, valoarea lor trebuie sa fie echivalenta, iar pentru a castiga pariul trebuie sa treaca 24 h, iar primul din cei 2 care indeplineste cele mai multe conditii din pariu castiga.
Ai o sansa mica de 5% sa castigi "Cufarul loteriei" la biletul tau, acesta oferindu-ti un item de valoare cum ar fi haina Detectivului sau Carabina Barbatului.

Ce spuneti prieteni si prietene, v-ar interesa acest concept pe viitor in the west canIswearhere? ?
De voi depinde acest lucru, fiecare comentariu cu opiniile personale legate despre aceasta idee, ajuta la realizarea ei.
Multumesc mult pentru timpul si atentia acordata :) !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26716

Guest
PRO . Nu suna rau . Aici ar avea toata lumea sanse de a castiga un item valoros . Sa speram ca adminii vor propune aceasta idee developerilor.
 

DeletedUser10117

Guest
CONTRA-A fost un concept numit poker si s-a scos...exista circul calator si sincer sa fiu nu cunosc jucatori care sa joace mai mult decat rundele free plus de asta premile de la foarte rar nu s-au schimbat desi au aparut alte iteme mult mai bune decat ce este acolo
Daca se doreste iteme sau bani se obtin din craft,munca sau din tombolele din event sau de Craciun cand apar toate...

Ceea ce faci tu pe indiana poate ii motiveaza pe unii dar se va duce treptat aceasta chestie...au existat concursuri facute de jucatori legate de forturi,duelee etc dar s-a dus

Ceea ce ar trebui sa mai faca adminii pt un stimul este ba sa schimbe itemele de la foarte rar a circului cu seturi actuale....sa faca concurs de duelee sau fort ca in vremurile bune...SAU concurs de aventuri...licitatie cu iteme foarte epice din joc (cum a fost licitatia cu tutu balet roz acu ceva timp)
 

DeletedUser26757

Guest
CONTRA-A fost un concept numit poker si s-a scos...exista circul calator si sincer sa fiu nu cunosc jucatori care sa joace mai mult decat rundele free plus de asta premile de la foarte rar nu s-au schimbat desi au aparut alte iteme mult mai bune decat ce este acolo
Daca se doreste iteme sau bani se obtin din craft,munca sau din tombolele din event sau de Craciun cand apar toate...

Ceea ce faci tu pe indiana poate ii motiveaza pe unii dar se va duce treptat aceasta chestie...au existat concursuri facute de jucatori legate de forturi,duelee etc dar s-a dus

Ceea ce ar trebui sa mai faca adminii pt un stimul este ba sa schimbe itemele de la foarte rar a circului cu seturi actuale....sa faca concurs de duelee sau fort ca in vremurile bune...SAU concurs de aventuri...licitatie cu iteme foarte epice din joc (cum a fost licitatia cu tutu balet roz acu ceva timp)
Joc the west de 10 ani, dar nu am vazut niciodata acest concept de poker, dar nu asta e important.
In primul rand iti multumesc pentru ca ai lasat acest mesaj (puteai sa il pui fara bold, se intelegea oricum :)) ) probabil mai sunt persoane care au inteles acelasi lucru, deci e mai bine sa explic mai detaliat :D.

In al doilea rand, am facut doar o comparatie, referinta fiind la cladirea circului calator, cream imaginea unei cladiri care arata ca un cazino / sala de jocuri, dar pusa in mijlocul mapei, permanent, atat, neavand alte legaturi cu circul calator.

Odata ce ai intrat in cazino ai 3 persoane sau 3 camere, cum doresc creatorii jocului.

Primul concept este Loteria;
Cumperi unul din bilete, acestea fiind de 10.000 $ ; 20.000 $ ; 50.000 $ (nu stiu daca vor ramane aceste preturi, e doar o sugestie).
Iti apare mesajul pe ecran "Răzuiești biletul?", apeși "Da".
Iar ca premiu, poti castiga suma pe care ai investit-o de 20-30 ori (bineinteles, aceasta cifra a castigului nu este stabilita de mine, repet ), sau un item valoros din toate seturile de arme / cal+sa.
Poti investii 16 pepite pentru a dubla sansa de 10% pe care o ai. Aceasta devenind 20 %.
Poti dubla sansa o singura data pentru fiecare runda.

Al doilea concept este Tombola Vestului Salbatic:
Pui la bataie o suma de 10.000 $ de exemplu, suma fiind fixa si de neschimbat (nu poti creste suma ca la poker).
O data la 6 ore, se face o extragere random de calculatorul the west iar una din persoanele inscrise primeste toti banii care au fost investiti in acea tombola impreuna cu un raport denumit "Ai castigat la loterie" iar in el sa fie mesajul "Felicitari, esti fericitul norocos al tombolei vestului salbatic! Ai castigat : N $ ".
Poate se va face si o realizare "Castigator la loterie", cine stie :)

Iar ultimul concept este "Pariul Vestului":
In acest pariu participa cel putin 2 persoane si cel mult 10.
Se creeaza o camera cu numele Pariului, aceasta va avea durata de viata 24h sau 36h sau 48h, acest timp va incepe sa fie cronometrat din momentul in care fiecare jucator pune iteme la bataie.
Persoana care creaza camera pune de la inceput numele celor care participa la pariu (ori esti de la inceput, ori deloc).:boone:
Se stabilesc obiectivele, acestea constand in diferite sarcini de indeplinit.
Aceste obiective se vor alege prin majoritate.
Ca exemplu haideti sa luam 2 jucatori, unul selecteaza "Lesinul a cat mai multi adversari in duel", iar celalalt "Lesinul a cat mai multi adversari la bataliile de fort", pariul nu poate incepe deoarece nu exista parti comune intre cei 2. Dar daca amandoi selecteaza "Cel care a muncit mai mult (cele mai multe ore de munca de la inceperea pariului)" atunci acest obiectiv devine comun/majoritar la voturi, prin urmare, se adauga la lista.
Trebuie sa existe cel putin un obiectiv in lista celor care participa la pariu.
Cel care indeplineste cele mai multe obiective este declarat castigator si primeste toate itemele puse la bataie in pariu.
Atentie, fiecare persoana participanta la pariu, trebuie sa dea acceptul celorlalti cum ca itemele sunt bune pentru acel pariu.
Ma gandesc la faptul ca o persoana poate sa puna haina detectiv iar alta persoana Jacheta lui Corey, initial ele sunt de aceeasi valoare pentru joc, dar nu si pentru toti jucatorii. Asa ca fiecare jucator trebuie sa dea acceptul itemelor adverse cum ca sunt bune pentru pariu.
Odata cu introducerea sarcinilor, iar apoi a itemelor, timpul de [24h / 36h / 48h] se cronometreaza invers si participantii pariului se pun in miscare pentru indeplinirea a cat mai multe din obiectivele stabilite la inceput. :up:
Persoana care castiga primeste un raport : "Castigatorul pariului 'nume' "
In raport este inclusa statistica pariului plus itemele castigate.

Sper ca am fost mai explicit de aceasta data :)
Stiu, stiu, nu ma exprim mereu in cateva randuri, trebuie sa mai lucrez la asta, o patesc si in viata reala :))
Dar iti multumesc inca odata pentru ca mi-ai oferit oportunitatea de a explica mai in detaliu ideile mele :)
Pentru alte intrebari despre acest concept va stau la dispozitie si raspund cat de repede pot.
Nu uitati, va rog lasati un comentariu deoarece ajuta la luarea unei decizii legate de acest subiect si de asemenea daca va intereseaza lasati o apreciere.
O zi minunata tuturor ^.^ !:lovetw:
 

DeletedUser26757

Guest
PRO . Nu suna rau . Aici ar avea toata lumea sanse de a castiga un item valoros . Sa speram ca adminii vor propune aceasta idee developerilor.
Aithusa, si eu sper asta, multumesc mult pentru sustinere :D
Tombola continua pe Jacksonville si daca ai cont acolo poti oricand sa participi, gasesti in joc, la profilul meu mai multe detalii !
O zi minunata :D !
 
Sus