Tombole,concursuri si alte cele!!!

nicku28

Greenhorn
Am si eu o intrebare simpla pentru cei de la inno..."Chiar nu v-ati saturat de atatea tombole???"
Din 3 in 3 luni apare cate o tombola cu iteme nefolositoare
De la un joc in echipa am ajuns la un joc individual..."goana dupa iteme scumpe"
Nimeni nu se mai ocupa de duel,de fort...toata lumea vrea doar sa aiba sansa la un item care sa se vanda scump
Chiar nu ia nimeni nici o masura???

Nu mai conteaza duelul,nu mai conteaza forturile....nu mai conteaza nimic din tot ceea ce a avut acest joc la inceputuri

Chiar nu aveti de gand sa faceti ceva pentru a schimba stilul acesta
 

DeletedUser27066

Guest
Intra pe lumile noi, nu mai sta pe lumile moarte.. Si o sa vezi ca exista si dueluri si lupte de fort an de an
 

nicku28

Greenhorn
E bine ca exista cate ceva an de an.
Cam asa am ajuns...sa facem ceva odata pe an.
Buna treaba INNO!!!
Sa faca tot inno o statistica...cati jucatori a pierdut in ultimii ani...si cati a castigat in ultimul an
Pe lumile noi,joc pe toate....nici nu se compara cu ce a fost acest joc
Lumile moarte sunt cele noi...nu cele vechi :)
 

DeletedUser27066

Guest
Daca ai fi jucat pe lumile noi nu ai fi facut postarea asta, pe ultima lume adaugata anul trecut se strangeau lejer 200-210 oameni la fort, in comparatie cu lumile vechi, cele moarte, enorm de mult. Pe cea mai noua lume adaugata, maryland in prima zi de event, astazi, s au strans 170+ oameni, iar lumea este abea la inceput. Cei care strica treaba "proasta" facuta de inno, sunteti chiar voi asa zisi "veterani" care va faceti un cont de 150 in 100 ani, transferuri ilegale intre lumi.. Si stati pe un cont sa frecati menta pe lumile vechi cu 10 jucatori activi. Nu asa se face treaba, daca ai fi intrat pe vreo lume recenta ti ai fi dat seama ca treaba inca merge, nu ca inainte, e cert.. Dar vremurile si tehnologia se schimba, lafel ca prioritatile in viata.
 

DeletedUser593

Guest
Intra pe lumile noi, nu mai sta pe lumile moarte.. Si o sa vezi ca exista si dueluri si lupte de fort an de an
Geia?
Am si eu o intrebare simpla pentru cei de la inno..."Chiar nu v-ati saturat de atatea tombole???"
Din 3 in 3 luni apare cate o tombola cu iteme nefolositoare
De la un joc in echipa am ajuns la un joc individual..."goana dupa iteme scumpe"
Nimeni nu se mai ocupa de duel,de fort...toata lumea vrea doar sa aiba sansa la un item care sa se vanda scump
Chiar nu ia nimeni nici o masura???

Nu mai conteaza duelul,nu mai conteaza forturile....nu mai conteaza nimic din tot ceea ce a avut acest joc la inceputuri

Chiar nu aveti de gand sa faceti ceva pentru a schimba stilul acesta
Bun venit in secolul 21 prietene. Unde jocurile sunt pline de microtranzactii creeate pur pentru a genera bani.

Ma mir ca ai rezistat atata timp. 'Jocul' nu este nimic decat o goana infinita dupa pixeli care in cateva luni vor deveni inutili. O sa continua sa existe atata vreme cat inca mai exista fraieri.

Daca ai fi jucat pe lumile noi nu ai fi facut postarea asta, pe ultima lume adaugata anul trecut se strangeau lejer 200-210 oameni la fort, in comparatie cu lumile vechi, cele moarte, enorm de mult. Pe cea mai noua lume adaugata, maryland in prima zi de event, astazi, s au strans 170+ oameni, iar lumea este abea la inceput. Cei care strica treaba "proasta" facuta de inno, sunteti chiar voi asa zisi "veterani" care va faceti un cont de 150 in 100 ani, transferuri ilegale intre lumi.. Si stati pe un cont sa frecati menta pe lumile vechi cu 10 jucatori activi. Nu asa se face treaba, daca ai fi intrat pe vreo lume recenta ti ai fi dat seama ca treaba inca merge, nu ca inainte, e cert.. Dar vremurile si tehnologia se schimba, lafel ca prioritatile in viata.

Lumea joaca pe lumile noi pana la lansarea primei tombole. Cel putin asa am observat in urma cu un an, cand eram oarecum activ.
 

DeletedUser9036

Guest
ciudata concluzie... in 2009 cand am intrat pe joc era pur si simplu ceva ce nu mai vazusem pe un browser. bine - erau doar dueluri si munci, dar era ok si asa.

totusi ... daca ai fi jucat atunci ai fi stiut ceva ce primii jucatori isi doreau cu jocul asta: sa nu dispara, ca sa poata sa se dezvolte.

si poftim ca s-a dezvoltat. voiam iteme mai multe, haine mai frumoase, arme mai puternice, misiuni, chat, joc de echipa... si au aparut incet incet.
cum au aparut ? pai se numeste munca - pentru toti cei din echipa INNO. munca de programare, de design ... s-au bagat foarte multi bani in aceasta <<munca>>. si s-au mai bagat in ceva: in sondaje de piata. De aceea incearca sa fie competitivi si sa scoata si bani ca sa poata plati pe cei care intretin si dezvolta joculetul asta.

acum 10 ani cand am inceput noi, eram alte generatii. lucrurile s-au dezvoltat CAM in diretia dorita de noi, dar in asa fel incat sa prinda si generatiile mai noi. recunosc, nici mie nu imi place exact ce a devenit, insa recunosc de asemenea ca au trecut 10 ani, ca nu mai sunt demult in facultate ( SIC ) am si uitat cum era :P si ca nu mai am timp decat sa deschid uneori pagina ca sa vad ce au mai inventat omuletii de la INNO. nu ma mai joc demult ci efectiv ma mai nimeresc pe aici pentru ca browserul acesta face si el parte din amintirile mele dintr-o anume perioada.
 
Sus