Traducerea forumului

DeletedUser

Guest
NUME SUGESTIE:Sa se mai traduca din forum! Pentru ca unii care nu stiu engleza,nu stiu ce scrie in anumite parti ale forumului care sunt in Engleza
DESCRIERE SUGESTIE: Sa se traduca macar Panoul de control al profilului(contului) ...am o poza aici:
traducereaforumului.jpg

AVANTAJE:Ar ajuta pe cei care nu stiu engleza,pentru ca se poate intampla ca o persoana vrea sa schimbe avatarul si daca pune un avatar cu dimensiuni mai mari scrie ceva in engleza,persoana nestiind engleza nu pricepe ce scrie si poate baga la tradus pe google translate si ii da alta prostie pentru ca google translate nu traduce bine in unele cazuri
DEZAVANTAJE: nu sunt deloc!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13643

Guest
pro, eu stiu engleza, dar sunt multi care habar n-au.
 

DeletedUser

Guest
1)SA MAI PROPUS
2)PRO
3)NU AU CUM...NU SUPORTA BULLETINUL LOR:P
4)DACA SUNTEM PLAGIATORI,CE VREI???SA RAMANEM FARA ENGLEZA?!?
5)ACESTA ESTE STANDARD...DE CELALALTE NU ESTE NEVOIE SA TRADUCI CA SA ITI DAI SEAMA DE ELE...SUNT CUVINTE CARE MA GANDESC EU ITI DAI SEAMA DE ELE...(SUNT CUVINTE GENERALE!)
 

DeletedUser

Guest
1)SA MAI PROPUS
2)PRO
3)NU AU CUM...NU SUPORTA BULLETINUL LOR:P
4)DACA SUNTEM PLAGIATORI,CE VREI???SA RAMANEM FARA ENGLEZA?!?
5)ACESTA ESTE STANDARD...DE CELALALTE NU ESTE NEVOIE SA TRADUCI CA SA ITI DAI SEAMA DE ELE...SUNT CUVINTE CARE MA GANDESC EU ITI DAI SEAMA DE ELE...(SUNT CUVINTE GENERALE!)

Stai,am zis ca este vorba despre mine ca nu stiu Engleza?? NU!! Eu am facut propunerea pentru cei care nu stiu..pentru ca PANOUL DE CONTROL este si in romana si in engleza...un sfert tradus cred ...sunt multe altele netraduse si daca le bagi pe google translate poate iti da altceva....poate ca cineva din staff-ul The-West stie sa traduca aceasta tema..
 

DeletedUser

Guest
dau contra pt. ca vBulletin nu cred ca poate accepta.
 

DeletedUser

Guest
Stai,am zis ca este vorba despre mine ca nu stiu Engleza?? NU!! Eu am facut propunerea pentru cei care nu stiu..pentru ca PANOUL DE CONTROL este si in romana si in engleza...un sfert tradus cred ...sunt multe altele netraduse si daca le bagi pe google translate poate iti da altceva....poate ca cineva din staff-ul The-West stie sa traduca aceasta tema..

Nu am dat nume;nu am zis ca nu sti engleza...
 

DeletedUser

Guest
Contra, nu stii engleaza? Inveti, ceri ajutorul unui prieten, poate ca, cuvantul acela care este in engleza si l-ai tradus te va ajuta candva! Deci nu se poate totul mura in gura,ia si invata engleza! Bafta:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Contra, nu stii engleaza? Inveti, ceri ajutorul unui prieten, poate ca cuvantul acela care este in engleza si l-ai tradus te va ajuta candva! Deci nu se poate totul mura in gura,ia si invata engleza! Bafta:)

Tu ori esti cu capul ori esti cu capul....AM ZIS CA EU STIU ENGLEZA DAR ALTI NU STIU BAI OMULE!!! ca ma enervezi hai pa ...
 

DeletedUser

Guest
sunt mai multi cei care nu stiu romana,asa ca lasati engleza
contra
 

DeletedUser

Guest
E penibil. Limba engleza se face inca din clasa a II-a, in clasa I, aceasta fiind optionala. Si oricum, folosirea unui computer necesita si vorbirea de limba engleza.
Se poate face traducerea din lb. romana in lb. engleza, sau invers, pentru a nu fi amestecate, estetic vorbind nu arata prea bine.

sunt mai multi cei care nu stiu romana,asa ca lasati engleza
contra

Mare dreptate.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14808

Guest
E penibil. Limba engleza se face inca din clasa a II-a, in clasa I, aceasta fiind optionala. Si oricum, folosirea unui computer necesita si vorbirea de limba engleza.
Se poate face traducerea din lb. romana in lb. engleza, sau invers, pentru a nu fi amestecate, estetic vorbind nu arata prea bine.



Mare dreptate.

Nu chiar , nu în fiecare Şcoalã se predã Engleza
Exista Windows şi în limba Romãnã şi da sunt uni persoane care nu înţeleg.
Parerea mea îi cã arataã cam ciudat , jumate englezã jumate romãnã
Aşa cã
Pro la idee.

O searã placutã


iSavage
 

DeletedUser10049

Guest
daca e forumul the west RO ! sa fie tradus in romana ! indiferent ca stim sau nu stim engleza ! aveti dreptate, engleza se face din clasele mici , dar daca e forumul Romania ar fi normal sa fie in romana ! eu i-as da un PRO !
 

DeletedUser1719

Guest
Contra e penibil ca in ziua de azi sa nu stii niste cuvinte elementare in engleza simple si fara rost.Daca traiesti cioban cu oile logic ca habar nai dar ma indoiesc ca cineva nu stie de exemplu ''Reply to Thread''-Raspunde la subiect si chestii dastea banale :mad:
Daca nu stiti intrebati .....
CONTRA
 

DeletedUser

Guest
Contra e penibil ca in ziua de azi sa nu stii niste cuvinte elementare in engleza simple si fara rost.Daca traiesti cioban cu oile logic ca habar nai dar ma indoiesc ca cineva nu stie de exemplu ''Reply to Thread''-Raspunde la subiect si chestii dastea banale :mad:
Daca nu stiti intrebati .....
CONTRA

vezi ca mai sunt si copii mai mici de 7-8 care joaca,si nu cred ca stiu ce-i ala un translator
 

DeletedUser

Guest
Contra e penibil ca in ziua de azi sa nu stii niste cuvinte elementare in engleza simple si fara rost.Daca traiesti cioban cu oile logic ca habar nai dar ma indoiesc ca cineva nu stie de exemplu ''Reply to Thread''-Raspunde la subiect si chestii dastea banale :mad:
Daca nu stiti intrebati .....
CONTRA

Inainte sa vorbesti doar pentru tine si sa spui ca este penibil gandeste-te ca nu toti care joaca au invatat engleza.
Eu de exemplu am invatat franceza/rusa la scoala, si faptul ca acum scriu si vorbesc cursiv engleza sau ca am o diploma pentru asta e pentru simplul fapt ca am invatat extra.
Sunt jucatori care abia incep sa invete la scoala engleza sau sunt (mai mult ca sigur) oameni trecuti de o anumita varsta care joaca si nu inteleg (pentru ca de la o anumita varsta e greu sa mai inveti) engleza.

Nu mi se pare un lucru penibil ca un server destinat sa deserveasca exclusiv jucatori dintr-o anumita zona (Romania in cazul nostru) sa fie tradus complet in limba zonei respective.

Ideea este buna, dar va mai trece vreme buna pana va fi luata in calcul sau finalizata.
 

DeletedUser13008

Guest
NUME SUGESTIE:Sa se mai traduca din forum! Pentru ca unii care nu stiu engleza,nu stiu ce scrie in anumite parti ale forumului care sunt in Engleza
DESCRIERE SUGESTIE: Sa se traduca macar Panoul de control al profilului(contului) ...am o poza aici:
traducereaforumului.jpg

AVANTAJE:Ar ajuta pe cei care nu stiu engleza,pentru ca se poate intampla ca o persoana vrea sa schimbe avatarul si daca pune un avatar cu dimensiuni mai mari scrie ceva in engleza,persoana nestiind engleza nu pricepe ce scrie si poate baga la tradus pe google translate si ii da alta prostie pentru ca google translate nu traduce bine in unele cazuri
DEZAVANTAJE: nu sunt deloc!


Alea sunt cuvinte f. simple elementare care aproape seamana ca in rom. Privacy Options---> privaci...mmm privat! options--- ..optiuni! Profile detayles profile----....profil! detayles...-detalii! ...ETC..
 
Sus