Transfer Bancar

  • Autor subiect xxxxKILLERBoYxxxx
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
NUME SUGESTIE: Transfer Bancar
DESCRIERE SUGESTIE: Eu spun ca ar fi indicat ca si pe lumile noi sa se aduge transferul bancar ( stiu ca a mai fost propusa , dar poate eu am mai mult noroc)
AVANTAJE : Daca am avea datorie unui player sau vrem sa facem un act de caritate sau in oras se strang bani pentru a face reskill un anumit membru . Ne-ar ajuta foarte mult.

DEZAVANTAJE: PE UNII I-AR TENTA SA-SI FACA MAI MULTE CONTURI
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu sunt PRO

cum spuneai....putem ajuta alianta/orasul etc...

donatii tankuri ....ş.m.d:whistle:
 

DeletedUser13008

Guest
Contra!
Ar aparea si pe lumile astea o gramada de telegrame gen: Datimi si mie va rog 70.000$ ca sa imi cumpar ceva.
Daca vrei bani fai singur.
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt PRO .

Daca pe Arizona s-a bagat , de ce sa nu se bage si pe Florida ?
 

DeletedUser

Guest
Contra!
Ar aparea si pe lumile astea o gramada de telegrame gen: Datimi si mie va rog 70.000$ ca sa imi cumpar ceva.
Daca vrei bani fai singur.

Tu nici macar nu ai citit ce am scris

Nu am postat ideea ca sa fiu eu in avantaj , ci toti . Am specificat clar motivele implementarii Transferului Bancar pe noile lumi . :mad:
 

DeletedUser

Guest
PRONTRA!

De ce sunt contra? Dupa cum ai spus si tu ar incuraja multicontul si daca chiar vrei sa faci bani te duci si muncesti, duelezi, te duci la forturi, etc.
De ce sunt pro? Motivele sunt in postul tau putem ajuta locuitorii orasului cu bani pentru reskill sau putem imprumuta alte persoane, etc.
 

DeletedUser

Guest
PRONTRA!

De ce sunt contra? Dupa cum ai spus si tu ar incuraja multicontul si daca chiar vrei sa faci bani te duci si muncesti, duelezi, te duci la forturi, etc.
De ce sunt pro? Motivele sunt in postul tau putem ajuta locuitorii orasului cu bani pentru reskill sau putem imprumuta alte persoane, etc.

nu vad cu ce incurajeaza multiconntul ? daca vrei bani trebuie sa muncesti , deci o poti face de pe propriul cont la ce sa mai creezi altu ?

tot pro raman
 

DeletedUser

Guest
Contra!
Ar aparea si pe lumile astea o gramada de telegrame gen: Datimi si mie va rog 70.000$ ca sa imi cumpar ceva.
Daca vrei bani fai singur.

Daca tot vrei sa iti trimiti bani prin multiacount sau la cersit poti vinde la piata un obiect la maxim(10*valoarea de cumparare) .
 

lord ion

West Marshal
din cite stiu eu, pe .net, fiindca acolo mai joc, nu exista de vreo juma' de an si mai bine, optiunea transfer bancar, si nu s-a plins nimeni...
de ce? pen' ca eu de cind joc acolo, nu am primit niciodata in cadrul aliantei/orasului/deniciunde vreo telegrama de genul "da si mia un ban, sa fac si eu reskill" sau altele de genu'...
sau de ce ar trebui ajutat X sau Y?
LA MUNCA !!!
 

DeletedUser10625

Guest
Pro

Transferul bancar este necesar. Ca sa nu spun ca ar usura mult munca adminilor in a descoperi multi-account-urile.
 

Ciocarlia

Greenhorn
Pro

e la latitudinea fiecaruia daca ajuta sau nu jucatorii, insa ar trebui sa putem avea aceasta optiune. Aceaasta restrictie prezinta mai multe dezavantaje decat avantaje, astfel incat sustin introducerea transferului.
 

DeletedUser

Guest
Se tot inchid teme peste teme in acest forum fara sa se primeasca vreun raspuns concret.Dragi admini,incercati si voi sa fiti oameni si sa dati dovata de putina intelegere.S-a spus ca este un bug la piata,si atat,nimic mai mult:nu:.Bugul asta dureaza de ceva zile si au cam inceput sa dispara majoritatea produselor de pe piata.Pina la urma noi avem admini doar pentru a da sanctiuni pe banda?Sau avem admini care incearca sa rezolve problemele jocului?
 

DeletedUser21948

Guest
Contra

Incurajeaza intr-o maniera incontestabila trisatul
 

DeletedUser13011

Guest
Se tot inchid teme peste teme in acest forum fara sa se primeasca vreun raspuns concret.Dragi admini,incercati si voi sa fiti oameni si sa dati dovata de putina intelegere.S-a spus ca este un bug la piata,si atat,nimic mai mult:nu:.Bugul asta dureaza de ceva zile si au cam inceput sa dispara majoritatea produselor de pe piata.Pina la urma noi avem admini doar pentru a da sanctiuni pe banda?Sau avem admini care incearca sa rezolve problemele jocului?

CEl mai urat lucru posibil.....Anunti ca este un bug la piata...ca dai master ban pentru exploatarea s-a,dar fara sa spui in ce consta acel bug..Daca eu am exploatat acest bug din greseala??fara sa stiu despre ce e vorba..:blink::blink::nesigur:
 

DeletedUser20606

Guest
CEl mai urat lucru posibil.....Anunti ca este un bug la piata...ca dai master ban pentru exploatarea s-a,dar fara sa spui in ce consta acel bug..Daca eu am exploatat acest bug din greseala??fara sa stiu despre ce e vorba..:blink::blink::nesigur:

Daca s-a intamplat asa ceva primesti ban. Nu le pasa de motivele tale.
 

DeletedUser21007

Guest
eu sunt pro doar daca cei care trimit telegrame de gen datimi nustiucat sa fie sanctionati
 

DeletedUser

Guest
CONTRA TOTAL ala care a facut topicu sa gandit la in scopurile personale , nu ca sa ne ajute pa noi cu ceva , pun pariu ca acest personaj care a facut topicu are niste preteni de lvl mic la care vrea sa dea bani.
REPET NU NE AJUTA PE NOI CU NIMIC , AVEM NUMAI DE SUFERIT
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus