Tun pentru Fort !!

  • Autor subiect DeletedUser22610
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser11726

Guest
hMM

Bai e o ideea buna,dar dmg cam mare nu ti se pare?:boone:
 

DeletedUser18242

Guest
Buna ideea,dar stie careva daca vreodata au aprobat adminii ideii de la playery de pe forum ?
 

DeletedUser23479

Guest
Numele sugestiei:Tun pentru Fort !!
Detalii:Nu v-ati plictisit de bataliile de fort care par aceleasi mere si mereu?Eu am venit cu o propunere destul de buna(cred).Eu propun ca la fort sa existe si tunuri.

Construirea tunului:

Nivel 1
-[x5 fier topit]
-[x5 lemn]
-[x5 baros]
+ 200 dmg.

Nivel 2
-[x10 fier topit]
-[x10 lemn]
-[x5 baros]
+ 400 dmg.

Nivel 3
-[x15 fier topit]
-[x15 lemn]
-[x5 baros]
+ 600 dmg.

Nivel 4
-[x20 fier topit]
-[x15 lemn]
-[x5 baros]
-[x10 argint]
Tunul sa aiba un invelis argintiu.
+ 700 dmg.

Nivel 5(ultimul)
-[x20 fier topit]
-[x15 lemn]
-[x5 baros]
-[x15 aurul nebunilor]
-[x5 praf de aur]
Tunul sa aiba un invelis auriu.
+ 800 dmg.

Pozitionarea tunurilor pe harta de batalie(fort)
LRh9V.png


Pozitionarea jucatorilor pe tun.
-Tunul este pozitionat pe o patratica din sector/harta.
-Jucator care este pozitionat pe tun(asezat pe el) primeste urmatoarele
bonusuri:

1)+ 20 sansa de lovire.
2)- 20 sansa de ferire.

-Tunul nu se roteste.
-Raza tunului:
p3ic5.png

Tunul loveste decat un jucator o singura data pe runda !!!!
Tunul trage odata la 5 runde !!!


Avantaje:Infumusetarea bataliilor de fort,mai multa distractie,etc si iar etc.
Dezavantaje:Multa munca pentru jucatori/InnoGame.
Cam atat.


PRO:20
CONTRA:3

Contra!
Te doare capu de vii cu propuneri destea?E prea mare damage-u pe care il dau tunurile.
 

DeletedUser15693

Guest
Contra!
Te doare capu de vii cu propuneri destea?E prea mare damage-u pe care il dau tunurile.

Daca va pune 10-20-30 dmg iti va conveni?Tunurile pot distruge ziduri intregi de piatra ele ar putea distruge un om dintr-o lovitura implus parca doar din 5 in 5 runde minim se poate trage.

PRO
 

DeletedUser24183

Guest
Pro

eu sunt de acord cu ideea lui floo pentru ca luptele de fort au devenit plictisitoare si trebuie facut ceva in privinta asta!!!PRO
 

DeletedUser

Guest
Poker

In versiunea veche se putea juca poker ...... ar fi mult mai distractiv daca am juca poker pe bani nostri
 

DeletedUser22509

Guest
In versiunea veche se putea juca poker ...... ar fi mult mai distractiv daca am juca poker pe bani nostri

ce legatura are asta cu tunurile pt fort? :blink: in plus daca "se juca poker pe banii nostrii" se dezechilibra economia jocului.:nu:
 

DeletedUser22610

Guest
Hai ma un admin nu mai zice nimic .... ca vreau sa revolutionez Vestul !!:D
 

DeletedUser11216

Guest
PRO imi place ca e detaliat, ar fi bine deoarece schimbari in bataliele de fort nu au fost de ceva timp
 

DeletedUser18597

Guest
Tunul te-a lovit cu 800 daune!Felicitari esti norocos!
Acuma pe bune..tunuri pe fort..maine punem sistem cu alarma cu lasere si senzori?
Astia PRO..pana va paleste tunu' sunteti pro...sa va vedem dupa ;)
Sa nu mai mentionez faptu ca pe locurile cu tun o sa fie o bataie extraordinara..cu cuvinte alese..
 

DeletedUser22610

Guest
Tunul te-a lovit cu 800 daune!Felicitari esti norocos!
Acuma pe bune..tunuri pe fort..maine punem sistem cu alarma cu lasere si senzori?
Astia PRO..pana va paleste tunu' sunteti pro...sa va vedem dupa ;)
Sa nu mai mentionez faptu ca pe locurile cu tun o sa fie o bataie extraordinara..cu cuvinte alese..

1)Dar cu cat ai vrea ma sa loveasca un TUN ?Totusi e tun ... cand te nimereste iti provoaca daune mari sau chiar moartea, nu te pisca sau te plezneste ... :| si 800 dmg il dau toti duelisti mare branza ...
2)Cu lasere si senzorii .... tu glumesti nu .... mai deschide cate o carte de istorie ...cauta pe google si uita-te cam cand au aparut tunurile in lume si apoi vino si comenteaza.
3)Nu o sa fie bataie pe locuri atata timp cant exista un coordonator ...asta e problema jucatorilor nu a tunului .
 

DeletedUser18597

Guest
1)Dar cu cat ai vrea ma sa loveasca un TUN ?Totusi e tun ... cand te nimereste iti provoaca daune mari sau chiar moartea, nu te pisca sau te plezneste ... :| si 800 dmg il dau toti duelisti mare branza ...
2)Cu lasere si senzorii .... tu glumesti nu .... mai deschide cate o carte de istorie ...cauta pe google si uita-te cam cand au aparut tunurile in lume si apoi vino si comenteaza.
3)Nu o sa fie bataie pe locuri atata timp cant exista un coordonator ...asta e problema jucatorilor nu a tunului .

Cu senzorii glumeam dar se pare ca nu ai cu cine..iar treaba cu coordonatorii..pai cand eu duelist dau 1,8k critica si mai dau si 800 cu tunu'..pai nu ma misc de acolo nici sa ma omori
 

DeletedUser22509

Guest
Cu senzorii glumeam dar se pare ca nu ai cu cine..iar treaba cu coordonatorii..pai cand eu duelist dau 1,8k critica si mai dau si 800 cu tunu'..pai nu ma misc de acolo nici sa ma omori

nu te misti, dupa batalie ,"You can FLY"

si nu ar trebui sa tragi DOAR cu tunul daca tot esti pozitionat pe el ?:boone:
 

DeletedUser22509

Guest
Nu se pune critica mai la tun .... :)

se referea ca da el o cririca de 1,8 k .
dar nu e logic ca sa dai cu tunul dac a tot esti pe el ?
si cel care sta pe tun sa aiba cat de cat vigoare ca trebuia sa ai ceva muschi ca sa-l misti :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser22507

Guest
E foarte buna ideea...eu sunt PRO dar nu cred ca se va aplica...iti urez BAFTA!
 

DeletedUser

Guest
Contra.
Daunele sunt prea mari,trebuia sa tii cont de niste aspecte care vor influenta total luptele de fort,cu astfel de "imbunatatiri" o batalie de fort ar fi schimbata radical.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus