Un fel de idee

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început

DeletedUser5629

Guest
NUME SUGESTIE: Auto-Redimensionare Imagini
DESCRIERE SUGESTIE: Howdy! Propunerea consta intr'un script (Am mai vazut pe vBulletin) care sa redimensioneze pozele prea mari, dar care sa'ti ofere posibilitatea de a vedea imaginea la calitate maxima.

25089df.png


AVANTAJE: Nu s'ar mai da warnuri pentru cazurile cand postati imagini prea mari.
DEZAVANTAJE: N'avem.
 

DeletedUser

Guest
Pro,asa am putea sa punem orice imagini si daca sunt mai mari decat suporta saracul nostru forum...
 

DeletedUser19531

Guest
Eu sunt pentru aceasta propunere, dar doresc sa fie posibila si pentru semnatura.
 

DeletedUser9380

Guest
PRO, din moment ce este suportată redimensionarea imaginilor pe alte forumuri VBulletin, nu văd de ce nu s-ar implementa şi pe forumul nostru.
 

DeletedUser20130

Guest
NUME SUGESTIE: Auto-Redimensionare Imagini
DESCRIERE SUGESTIE: Howdy! Propunerea consta intr'un script (Am mai vazut pe vBulletin) care sa redimensioneze pozele prea mari, dar care sa'ti ofere posibilitatea de a vedea imaginea la calitate maxima.

25089df.png


AVANTAJE: Nu s'ar mai da warnuri pentru cazurile cand postati imagini prea mari.
DEZAVANTAJE: N'avem.

Pro ... nu sunt dezavantaje ... si nu cred ca e greu de implementat pentru ca ... de cum zici tu ... e un script doar ...
 

DeletedUser

Guest
PRO ne-ar ajuta foarte mult.
plus ca nu sunt dezavantaje ;)
 

DeletedUser

Guest
Sunt si eu PRO deoarece multi nu stiu ( sau pur si simplu le e lene ) sa redimensioneze semnaturile sau pun poze mari pe forum s.a , e o idee simpla si utila
 

DeletedUser22031

Guest
NUME SUGESTIE: Auto-Redimensionare Imagini
DESCRIERE SUGESTIE: Howdy! Propunerea consta intr'un script (Am mai vazut pe vBulletin) care sa redimensioneze pozele prea mari, dar care sa'ti ofere posibilitatea de a vedea imaginea la calitate maxima.

25089df.png


AVANTAJE: Nu s'ar mai da warnuri pentru cazurile cand postati imagini prea mari.
DEZAVANTAJE: N'avem.

faza e ca acest forum este cam vechi si ar trebuii updatat ... da nu-i cine..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Dap, pro. Ideea este buna ;). Si nu-ti mai este teama ca primesti vreun warn daca ai o imagine prea mare :D.
 

DeletedUser22031

Guest
NUME SUGESTIE: Auto-Redimensionare Imagini
DESCRIERE SUGESTIE: Howdy! Propunerea consta intr'un script (Am mai vazut pe vBulletin) care sa redimensioneze pozele prea mari, dar care sa'ti ofere posibilitatea de a vedea imaginea la calitate maxima.

25089df.png


AVANTAJE: Nu s'ar mai da warnuri pentru cazurile cand postati imagini prea mari.
DEZAVANTAJE: N'avem.

O tampenie ... CONTRA
 

DeletedUser9380

Guest
pic1

pic2

si cred ca si alte site-uri au aceasta optiune... e asa de greu de bifat la marimea permisa de forum?
Nu e greu, dar aşa forumul îţi poate redimensiona imaginea, iar dacă dai click pe imagine ţi-o redă la dimensiunea completă.Aşa dacă dau printscreen, la 640x480 nu se înţelege nimic.
Ca să completez, e chiar aşa de greu să se implementeze ceva ce, după cum a zis Shteff, există deja pe forumuri vBulletin?
ON:Rămân PRO la idee.
 

DeletedUser

Guest
Pro.Pentru ca exista asa ceva.Adminii nu trebuie sa inventeza teoria Big Bang-ului si mai ales ca exista unii care nici nu stiu de dimensiunea aia.Practic va luati dupa un sablon daca deja exista.
Dar sa faceti voi mai multa munca si sa aveti mai multe ban-uri/warn-uri pentru prime la salariu.
 

DeletedUser593

Guest
Reînviem un topic vechi. Avem vreo șansă să puneți așa ceva pe forum?





si cred ca si alte site-uri au aceasta optiune... e asa de greu de bifat la marimea permisa de forum?
Pai și dacă vreau sa vad imaginea la dimensiune completa ce fac?
 
Ultima editare de un moderator:
Sus