Vine Mosu`?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

odm

Cowboy
tYk6QqIJSWmsHVNzbe53uQ.jpg




Draga Mos Craciun,

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................



Compuneti o scrisoare catre Mosu` in maxim 10 randuri.
Daca nu primiti ceea ce va doriti va premiem noi pentru efortul depus.


Modalitate de desfasurare:
Echipa va alege 10 castigatori pe care ii va premia cu 300 oup
Perioada de desfasurare a concursului: 14 -22 decembrie 2018
Anuntarea castigatorilor: 28 decembrie 2018.


Conditii de participare:
Fiecare jucător poate participa la concurs cu o singură scrisoare originala.
Daca detineti mai multe conturi veti putea participa cu unul singur.
Modalitatea de revendicare a premiilor va fi comunicată odată cu anunţarea câştigătorilor.
Postările trebuie să respecte regulamentul forumului si al jocului.


Succes tuturor participantilor!
Craciun Fericit!
 

DeletedUser27064

Guest
draga mosule ,anul asta te rog ai grija de copii fara posibilitati materiale dar dornici sa joace the west,noua astora cu posibilitati o urare de sanatate si bine te rog iar celor cu posibilitati limitate fii darnik te rog
 

DeletedUser27239

Guest
Moș Crăciun de-ndată apare
Pe măgar el fiind călare
Și din sac ți-a scos afară
O cutie mare, goală
Când din degete a pocnit
Setul Gringo a ieșit
După ce-ai ajuns acasă
Îi oferi moșului o masă
Moșul gata de plecare
Îți oferă o urare
Crăciun fericit!

Uite moșule ți-am făcut și o poezie fii darnic și la mine anul ăsta.
 

DeletedUser21151

Guest
Draga Mos Craciun ,

Chiar daca anii au trecut , iar eu am crescut , te rog sa nu ma uiti si anul acesta si sa treci si pe la mine . In momentele acestea mi-as dori sa fiu din nou copil , fara griji , sa ma bucur deplin de viata , sa fiu visator . Eu voi continua sa cred in tine atata vreme cat voi avea cu cine sa rad , sa zambesc si sa ma simt bine in preajma sarbatorilor de iarna . Mosule , multe cadouri nu imi doresc , vreau doar sa ii vad fericiti pe cei de langa mine , pentru mine te las pe tine sa decizi daca merit un cadou , chiar daca am fost neastamparat in ultima vreme . Mosule , tu ne reunesti pe toti , esti sufletul sarbatorilor de Craciun , toata lumea te asteapta cu sufletul la gura , mai ales cei mici , care inca sunt indecisi ce cadouri isi doresc de la tine .
Te astept , Mosule !
 

Dagon96

Trapper
Dragă Moș Crăciun
Știu că nu am fost cel mai model copil, ba chiar din contră, am fost un copil rău, și te rog sa mă ierți. Știu că nu e bine sa duelezi muncitori, constructori, comerțari, dar ce vină am eu ca au făcut level mare de duel?
Moșule, anul acesta te rog sa-mi aduci sănătate și virtute, ca la anu' să am ce bea și ce f....ahh, nu mai continui că nu-i frumos și nu cred că mai primesc nimic dacă îl spun.
Mai vreau, dacă se poate, și ai prin sacul tău mare rătăcit pe acolo...știi, eu nu mă supăr dacă îmi aduci și un super set de duel și un set de arme la nivelul 3, ca să bag spaima în hoții de cai.

Mulțumesc în anticiparea primirii cadourilor!
La mulți ani!
 

DeletedUser27067

Guest
Draga Mos Craciun
Lucrurile materiale nu m-ar putea multumii niciodata, asa ca tot ce te rog e sa aduci sanatate, fericire si mai multa iubire in sufletele tuturor. Invata-ne sa iubim oamenii, nu cadourile, si sa vedem adevarata semnificatie a acestei sarbatori!

Te asteptam cu drag, Mosule!
 

DeletedUser27237

Guest
Sub bradut e o cutie,
Inauntru ce sa fie?
Am deschis-o si: mirare!
Un capsor din ea apare.


Mos Craciun e buclucas,
Mi-a adus un iepuras!
Unul viu, nu jucarie!
Stai ca-s doi! Ce bucurie!


Doua gheme de blanita
Cu urechi si cu codita.
Oare pot mai inspre seara,
Sa-i inham la sanioara?
 

DeletedUser9293

Guest
Draga Mosule,
Sper ca am sa primesc multe iteme din setul amish sa pot sa dau up la ele, pentru ca vreau sa ajung in top jucatori la bataliile pentru fort si sa ajung in top la daunele date, asa ca sper sa ai grija de mine si sa ma rasplatesti cum se cuvine !
flashbang
 

DeletedUser27099

Guest
Draga Mosule,
Toti iti cer cadouri,eu iti cer sanatate si fericire,sa ai grija de familia si de prietenii mei.
Daca suntem sanatosi,restul vine de la sine.
Iti multumesc!
 

DeletedUser27221

Guest
„Dragă Moș Crăciun, Știu că nu prea am fost cuminte anul acesta, dar promit că o să fiu anul viitor. Pot să primesc un cadou în avans?
 

DeletedUser26272

Guest
Draga Mosule,

De Craciun, pe langa sanatate si multe ganduri bune pentru toata lumea, imi doresc ca Inno sa faca ceva si pentru noi. Pentru noi, toti cei care dorim sa ne simtim bine pe acest joc atunci cand dorim sa ne eliberam putin de lumea reala si vietile pe care le traim. Te rog sa le luminezi mintile si sa inceteze in a pune accentul doar pe donatii de bani in acest joc, uitand ca mai sunt si oameni care doresc sa se simta bine fara a dori sa isi bage banii, pe care muncesc sa ii obtina, intr-un joc. Sa inceteze in a mai adauga la fiecare eveniment cate un set nou fiindca deja sunt prea multe, iar cele vechi au ramas inutile.
Si ca sa inchei, doresc sa fie cat mai multa bucurie in casele tuturor si inca o data, multa sanatate fiindca e mai buna decat orice de pe aceasta lume. Multumesc!

P.S: Mosule, stiu ca si aceasta scrisoare va fi ignorata ca multe altele, dar eu nu incetez sa sper in ceva mai bun.​
 

DeletedUser27059

Guest
Dragă Moșule,

De la începutul noului server deschis, am tot încercat să fiu cuminte, să stau în banca mea, dar ce să-i faci, bandiții tot bandiți rămân. Tu sigur ști despre acest lucru, tot bandit ești și tu, mai ales că urmărești în permanență toți jucătorii The-West.
În altă ordine de idei, după bunătatea ta, nu doresc avioane și elicoptere în joc, ci mai degrabă armonie și distraçtie în permanență, între jucători și administratorii acestui joc minunat.
Și de ce nu, poate îți cad și câteva obligațiuni printre degete, că poate îmi prind bine la concursurile ce vor urma. Cu toate astea să nu uiți de administratorii acestui joc, poate le pică și lor vreun porcușor de Crăciun.

Mulțumesc!

Hades Ownage, Maryland
 

DriglaVlad

Greenhorn
Dragă Moş Crăciun, numele meu este DriglaVlad şi sunt un băiat cuminte şi ascultător. Îmi respect părinţii şi niciodată nu am făcut ceva rău. Îmi place foarte mult iarna şi zăpada. Vreau să îţi zic că spiriduşii şi renii tăi sunt extraordinari. Vreau să îţi spun în scrisoarea asta că îmi place foarte mult Crăciunul. Vreau să îţi spun că am fost foarte bucuros anul trecut când ai trecut pe la mine. Anul trecut am fost foarte mulţumit de cadouri şi te aştept şi anul acesta. Îmi doresc un cadou simplu, orice dorești tu, pentru ca şi eu la rândul meu să ofer jucării altor copii şi să le spun că Moş Crăciun există. Îţi doresc sărbători fericite! Cu drag, DriglaVlad.
 

DeletedUser27061

Guest
Draga Mosule, eu sunt direct(putin egoist ca toti ne gandim si la noi putin), vreau sa fie toti studentii integralisti :D
 

Demostere

Greenhorn
Iarna se arata-n zare
Si Mosu' sania n-o are
Asa ca vine jucaus
Dandu-se pe derdelus

Multi isi fac griji si isi fac planuri
Cum sa isi cumpere mertanuri
Insa Mosul sotios
Le-a adus la toti un os

Si la toti cate o scrisoare
In care a promis ca pune saci de cadouri la vanzare.
 

DeletedUser26959

Guest
Draga Mosule,

stiu ca nu am fost foart cuminte anu asta. Dar stiu ca ma iubesti si nu vrei sa ma lasi
sa umblu fara niste haine corespunzatoare de iarna, asa ca te rog sa imi aduci si mie in
saci niste haine numai bune de imbracat in iarna asta friguroasa, ca stii ca bani de haine
nu prea sunt, ca alea din mall is scumpe si la second nu sunt de alea de iarna. Pe laga asta
sa imi aduci fricire si sanatate, daca mai poti .Sa stii ca daca obosesti sa treci pe la mine la
un vin de casa fiert eventual si cu scortisoara.

Numai bine Mosule,
Al tau Ionut
 

DeletedUser27071

Guest
Moșule, am tot încercat întregul an să fiu cuminte, dar băieții sunt băieți! Tu trebuie să știi acest lucru, pentru că și tu ești băiat! Așa că te rog să nu mă uiți și să îmi aduci cadourile dorite!
 

DeletedUser27060

Guest
Draga Mos Craciun,
Intr-adevar , a trecut ceva timp ... vreau sa incep prin a spune imi pare rau ! Imi pare rau ca am uitat sa-ti mai scriu liste enorme de dorinte pentru cadouri . Asa e ! Au trecut anii , barba ta a ramas la fel de alba , eu acum o rad sa nu se observe , dar dincolo de acest aspect sunt acelasi copil , cel care te astepta in seara de Craciun pana la 2 sau 3 dimineata sa te vada , dar tu stiai ca sunt treaz si asteptai sa adorm inainte sa apari , acelasi copil care ti-a pregatit bomboane sub un pom ornamentat si impodobit pentru a te primi cu bratele deschise. Ah! Era sa uit , acelasi copil pe care l-ai vizitat cand era bolnav si s-a bucurat atat de tare de parca nu avea nimic. Ei bine , mi-era dor sa-ti scriu , anul asta nu te mai astept cu bomboane , dar te servesc cu un vin fiert . Nu am de gand sa-ti cer liste intregi de dorinte , nu vreau cadouri cat universul de largi. Anul asta vreau sa-mi aduci aproape oamenii pe care ii doresc langa mine , pe cei de care mi-e dor si te rog mosule foarte mult sa faci o minune sa nu mai plece niciodata.
Semnat : Un copil de alta data
 

DeletedUser24692

Guest
Dragă Moș Crăciun,
Nu mai sunt la vârsta care să aștept cadouri, dar dacă treci pe aici, adu-mi liniște, sănătate familiei mele și tuturor, și dacă se poate puțin mai multă bunătate!
Asta-i tot... mulțumesc!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus