Vrem o schimbare pe Hawaii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Danaaa.

Greenhorn
Gluma e gluma, dar deja chiar se exagereaza cu luptele de fort pe Hawaii. Am tot asteptat sa se intample ceva, sa faca staff-ul ceva in privinta fake-urilor. De ce nu se iau masuri? Masuri reale, care sa inceteze posibilitatea repetarii unor asemenea situatii pe viitor. Vrem sa ne bucuram de lupte frumoase, la ore normale.
 

EmyLegend

Gunman
Adminii se fac ca dorm,tinand cont ca s-au atacat mai mult de 4 forturi pe zi,Lasand sa treaca timpul,crezand ca o sa rezolve ceva va inselati amarnic.
 
Poate de data asta nu se mai grăbește Criminus să închidă tema, una de interes, după un răspuns la mișto al lui just4fun, plin de contradicții:
"Limitarea bătăliilor de fort la un anumit număr minim sau limitarea unui anumit interval orar nu se va face și nici nu va avea loc vreodată - ziua are 24 ore, fiecare este liber să atace când dorește."
Dacă fiecare e liber să atace când dorește, noi de ce n-o putem face zilnic la ora 21:00? De ce n-a fost schimbată ora luptei după ce am reușit să atacăm abia la 01:00, când s-a resetat costul atacurilor? Vorbim de alianțele principale de pe Hawaii, cu cei mai mulți membri, cea mai mare prezență la fort.

Nu pot să nu mă întreb de ce le este permis unora să încalce în mod flagrant articolul 12.3 din Termeni și Condiții (https://legal.innogames.com/portal/ro/agb#section2), fără să se ia nicio măsură. Nu mai așteptați sperând că vom ajunge la o înțelegere, că se va rezolva de la sine problema fără să vă murdăriți pe mâini. Există precedente, s-au luat măsuri utile pe alte versiuni ale jocului, așa că veniți și voi cu unele.

Singurul lucru pe care îl solicităm e posibilitatea de a avea zilnic o luptă pe fort mediu, la o oră confortabilă aleasă de noi. De preferat 21:00.
Acest lucru nu e posibil în momentul de față din cauza celor care lansează atacuri multiple, cu scopul vădit de a ne întârzia sau anula lupta (din cauza costurilor mari de atac). Nu atacurile de tip fake sunt problema noastră, așa că nu băgați iarăși placa cu "e și asta o strategie pentru a câștiga un fort", în încercarea de a încropi un răspuns.

"În ceea ce privește numărul de bătălii inițiate, în prezent există o limită rezonabilă de forturi atacate și aceea este setată la 4"
Cum și când s-a ajuns la concluzia că 4 forturi/jucător/alianță e o limită rezonabilă? În condițiile în care după 3 atacuri, al patrulea costă aprox 2.500.000$, ceea ce e mult.Cât timp nu putem avea lupte, nu ne încălzește cu nimic că x-ulescu primește avertisment sau puncte de penalizare (dacă s-or fi dat și alea).

În concluzie, așteptăm soluții, nu încercări de a ni-l vinde pe "nu vrem" sub formă de "nu se poate".
 

DeletedUser28095

Guest
Legat de termeni și condiții - jocul funcționează corect din toate punctele de vedere. Acțiunile lor nu împiedică atacarea forturilor. Cât costă și la ce oră - așa a fost gândit mecanismul și nu putem interveni.

La fel de ușor putem introduce o regulă ca dueliștii să nu mai atace aventurierii ce fac bani la aur și argint pe motiv că își pierd banii munciți. Sau regulile astea merg făcute doar unde vă convine? :)

Ar fi ok si daca ne-ati ajuta cu o lupta pusa automat seara, la ora 21. Asta se poate si se intampla deja saptamanal la Awesomia.
Asta rămâne de văzut. Nu pot lua singur decizia asta din păcate.
 

DeletedUser28095

Guest
La fel cum voi ați ales să excludeți o alianță mare așa au și ei dreptul. Și oricare jucător de altfel. Acesta fiind mecanismul jocului (subliniez).
 

Succuboy

Trapper
La fel cum voi ați ales să excludeți o alianță mare așa au și ei dreptul. Și oricare jucător de altfel. Acesta fiind mecanismul jocului (subliniez).
Deci sa inteleg ca orice jucator daca a fost exclus, poate strica VOIT jocul celorlalti fara a fi penalizat? Ca oarecum si asta e o problema, ca jucatorii in sine n-au fost penalizati nici pana acum, chiar daca cea mai populata lume din joc este sub asediu de cateva saptamani de fakeuri.
 
Legat de termeni și condiții - jocul funcționează corect din toate punctele de vedere. Acțiunile lor nu împiedică atacarea forturilor. Cât costă și la ce oră - așa a fost gândit mecanismul și nu putem interveni.

La fel de ușor putem introduce o regulă ca dueliștii să nu mai atace aventurierii ce fac bani la aur și argint pe motiv că își pierd banii munciți. Sau regulile astea merg făcute doar unde vă convine? :)
Zău? Înseamnă că cei care au luat măsuri în situații similare sunt niște proști, iar voi dețineți adevărul absolut.
Nu ți se pare că încurci merele cu perele? Oare poți fi obiectiv din moment ce faci parte tocmai din alianța în cauză?
 
La fel cum voi ați ales să excludeți o alianță mare așa au și ei dreptul. Și oricare jucător de altfel. Acesta fiind mecanismul jocului (subliniez).
"Utilizatorul va renunța la orice poate periclita și împiedica operarea și modul de funcționare a jocurilor, precum și interacțiunea benefică și profitabilă dintre utilizatori."

Îți traducem ? Sau îți desenăm? Cum preferi?
 

DeletedUser28095

Guest
Deci sa inteleg ca orice jucator daca a fost exclus, poate strica VOIT jocul celorlalti fara a fi penalizat? Ca oarecum si asta e o problema, ca jucatorii in sine n-au fost penalizati nici pana acum, chiar daca cea mai populata lume din joc este sub asediu de cateva saptamani de fakeuri.
Dacă eu ca jucător vreau și pot să te leșin pe joc de fiecare dată pentru că mi se pare mie că ai un avatar urât, o pot face.
Dacă eu ca jucător vreau să atac un fort random de pe hartă că nu-mi place numele, o pot face.
 

Danaaa.

Greenhorn
Dacă eu ca jucător vreau și pot să te leșin pe joc de fiecare dată pentru că mi se pare mie că ai un avatar urât, o pot face.
Dacă eu ca jucător vreau să atac un fort random de pe hartă că nu-mi place numele, o pot face.
Tu ca jucator te poti lesina si ai 3 zile pauza, iar apoi repeti la nesfarsit asta. Eu 20kk $ nu am de unde sa dau zilnic pentru o lupta de fort.
 

DeletedUser28095

Guest
"Utilizatorul va renunța la orice poate periclita și împiedica operarea și modul de funcționare a jocurilor, precum și interacțiunea benefică și profitabilă dintre utilizatori."

Îți traducem ? Sau îți desenăm? Cum preferi?
Forturile pot fi atacate - nu contează la ce oră. La asta se referă. Dacă de exemplu puteau fi atacate doar 3 forturi pe zi și toate 3 erau atacate “la mișto” iar voi nu mai puteați ataca, atunci se aplica regula respectivă.
 

Succuboy

Trapper
Dacă eu ca jucător vreau și pot să te leșin pe joc de fiecare dată pentru că mi se pare mie că ai un avatar urât, o pot face.
Dacă eu ca jucător vreau să atac un fort random de pe hartă că nu-mi place numele, o pot face.
Very well, dar daca tu ca jucator ataci azi 4 forturi, maine 4 forturi, poimaine 4 forturi, si tot asa timp de 3 saptamani aproape o luna de zile, chiar si cum zilele trecute au fost si 8 forturi atacate, si celelalte aliante ori raman fara medii ori nu au bani sa atace forturi medii (Deci prin urmare stagnarea unui mod de joc principal), nu ar trebui sesizarea unei echipe a staff-ului sa ia masuri? Nu stiu de parerile altora, dar mi se pare putin prea stupida situatia. Sa nu uitam ca a fost acelasi scenariu pe Rhode Island, iar unul dintre paratii de acum a facut sesizare si s-a reusit ca prin minune acordarea unei penalizari celui care facea fake-uri. Aici, pe lumea unde se regasesc cei mai multi jucatori si cea mai mare activitate, de ce nu se poate? Deja cred ca este a 4-a sau a 5-a oara anul asta cand se intampla.
 

DeletedUser28095

Guest
Parcă din alea 8 forturi 2 au fost atacate de același jucător din alianța voastră :)
 

DeletedUser28095

Guest
Scuză-mă dar pot intra în orice alianță și în ultima vreme am fost inactiv.
Dacă apar mâine două alianțe mici pe joc ar trebui să le dau telegramă de pe contul de admin să nu cumva să atace forturi că vă supărați voi? Ar trebui să îi sancționez? Cum aș putea proceda în situația respectivă?
 
Forturile pot fi atacate - nu contează la ce oră. La asta se referă. Dacă de exemplu puteau fi atacate doar 3 forturi pe zi și toate 3 erau atacate “la mișto” iar voi nu mai puteați ataca, atunci se aplica regula respectivă.
Umple-ne tu trezoreria, ca să putem ataca când costul unui atac se ridică la 2,5kk / 20kk și suntem ok.
Dacă există lupte cu zero atacatori, declarate doar cu scopul de a crește costurile, nu-ți miroase a antijoc?
La fel cum voi ați ales să excludeți o alianță mare așa au și ei dreptul. Și oricare jucător de altfel. Acesta fiind mecanismul jocului (subliniez).
1. S-au autoexclus prin comportament, iar atacurile au început pe data 18.11.2022, în timp ce telegrama referitoare la alianțe a fost trimisă pe 26.11.2022
2. Acțiunile noastre nu-i împiedică sub nicio formă să aibă în continuare lupte.
3. Dacă ăsta este pretextul pentru care consideri că sunt îndreptățiți să strice luptele, cum rămâne cu precedentele 4 dăți?
Fake-uri s-au dat și "din cauza" armelor gringo , și pt răspunsuri considerate inadecvate la tichete, și pt faptul că un anumit jucător a fost primit într-o alianță, după ce a fost dat afară dintr-o alta, și pt faptul că nu s-au dat la schimb forturi. Sunt convins că deții câte o explicație plauzibilă pt fiecare dintre situațiile menționate.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus