Vrem o schimbare pe Hawaii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Danaaa.

Greenhorn
Scuză-mă dar pot intra în orice alianță și în ultima vreme am fost inactiv.
Dacă apar mâine două alianțe mici pe joc ar trebui să le dau telegramă de pe contul de admin să nu cumva să atace forturi că vă supărați voi? Ar trebui să îi sancționez? Cum aș putea proceda în situația respectivă?
Ar trebui sa gasesti o solutie care sa multumeasca cea mai mare parte a jucatorilor, asta ar trebui sa faci.
 

DeletedUser28095

Guest
Ar trebui sa gasesti o solutie care sa multumeasca cea mai mare parte a jucatorilor, asta ar trebui sa faci.
Eventual dăm voie la forturi doar celor de culoare albă, ochi albaștri și cu o înălțime de minim 1.90. Restul nu contează.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
"Utilizatorul va renunța la orice poate periclita și împiedica operarea și modul de funcționare a jocurilor, precum și interacțiunea benefică și profitabilă dintre utilizatori."

Jocul functioneaza corect, puteti participa la forturile atacate de noi daca nu va permiteti sa atacati voi altul, chiar nu vad unde e problema.

Poate ca nu te gandesti, dar orice actiune are consecinte. Vrei sa excluzi o intreaga alianta de la forturi din cauza unei vendete personale cu unul sau mai multi jucatori din ea? Foarte bine. Ii excluzi de la forturile tale, le dai tradator, dar asteapta-te ca si ei sa reactioneze. Nu s-a incalcat absolut nicio regula cu aceste atacuri. Participati la forturile atacate de noi daca vreti, daca nu, poate veniti cu o solutie de a juca TOATA LUMEA la fort, nu doar orasele care iti convin, ca nu ti-a luat mamica server sa faci ce vrei.

Cand erai moderator, toata ziua spuneai "nu putem face nimic in privinta asta", acum deodata pretinzi tot felul de lucruri de la admini, stiind foarte bine ca acestia nu pot face aceste lucruri, deciziile de acest tip nefiind luate de ei. Ce vrei sa demonstrezi? Cat de ipocrit esti? Asta stim deja cu totii.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
In democratie nu majoritatea decide?
In democratia ta, doar Alegsz decide? El decide cine joaca fort, cine nu, ce orase/aliante sunt excluse, cine primeste tradator, cine nu? Nu te-am auzit sa spui ceva cand am fost dati afara de 2 ori din alianta fara nicio explicatie sau cand s-a decis excluderea noastra de la forturi. Nici atunci cand primeam tradator doar ca suntem din Against The World, nici atunci cand ne bateam 100vs60 de zeci de zile, nici atunci cand era pace si jucam 130vs120 pe forturi mari, iar Onu dadea fake-uri peste noapte, Alegsz participand la toate de partea lui (aducand si niste "colegi"), incercand pe cat posibil sa strice armonia. Atunci totul era ok, nu?
Si vezi ca aici nu e democratie, cand ti-ai facut contul ai acceptat niste termeni si conditii, iar acolo nu era prevazut nicaieri ca nu se pot ataca mai multe forturi pe zi sau ca jucatorii pot modifica regulamentul pentru ca o mana de oameni dintr-un anumit oras se considera majoritate.
 

Danaaa.

Greenhorn
In democratia ta, doar Alegsz decide? El decide cine joaca fort, cine nu, ce orase/aliante sunt excluse, cine primeste tradator, cine nu? Nu te-am auzit sa spui ceva cand am fost dati afara de 2 ori din alianta fara nicio explicatie sau cand s-a decis excluderea noastra de la forturi. Nici atunci cand primeam tradator doar ca suntem din Against The World, nici atunci cand ne bateam 100vs60 de zeci de zile, nici atunci cand era pace si jucam 130vs120 pe forturi mari, iar Onu dadea fake-uri peste noapte, Alegsz participand la toate de partea lui (aducand si niste "colegi"), incercand pe cat posibil sa strice armonia. Atunci totul era ok, nu?
Si vezi ca aici nu e democratie, cand ti-ai facut contul ai acceptat niste termeni si conditii, iar acolo nu era prevazut nicaieri ca nu se pot ataca mai multe forturi pe zi sau ca jucatorii pot modifica regulamentul pentru ca o mana de oameni dintr-un anumit oras se considera majoritate.
1. Nu stiu cum decide doar aleg, avand doua aliante mari si late in spate care sustin acelasi lucru.
2. Cand ati fost dati vreodata afara fara sa fi facut ceva aiurea? Stii bine ca eu m-am inteles mereu cu voi, dar acum chiar e prea mult, va bateti joc.
3. Cu ce strica armonia 1-2 forturi atacate? Atacati si voi atat si nu va avea nimeni treaba cu voi. Daca adunarea de forturi la palmares va aduce implinire sufleteasca, n-aveti decat, dar nu ne stricati noua jocul.
4. In societate nu urmezi niste reguli si tot democratie e? Unele sunt chiar nescrise, de bun simt.
5. ”Mana de oameni” sunt doua aliante.
Daca aveti dificultati in canalizarea energiei in mod constructiv, pentru a-i ajuta si nu incurca pe altii, dati-mi un mesaj si va explic cum functioneaza voluntariatul. :)
Grow up.
 

Succuboy

Trapper
Poate ca nu te gandesti, dar orice actiune are consecinte.
Gând la gând, nu Viper? Ți-ai răspuns singur la întrebarea "Dar de ce ne-au exclus nebunii ăștia din alianță?", clar nu dintr-un motiv deșart fără valoare. Decizia a fost luată de majoritatea căpeteniilor orașelor, cum și refuzul de acum câteva zile a lui pulbere de a accepta JustUs la fel a fost, nu l-a ținut câtuși de puțin Aleg la gunpoint să o zică. Oare chiar toți din jocul ăsta sunt cățeii lui Aleg? (citez un om mare).

Chiar și Onu pe care-l tot pomenești are o limită, la concursul pe care l-am creat acum două săptămâni chiar el s-a oferit să premieze #1 Ferite la fort, iar Aleg răul să dea premii pentru o tombolă random în fiecare seară, sau orice ar ajuta.

...poate veniti cu o solutie de a juca TOATA LUMEA la fort, nu doar orasele care iti convin, ca nu ti-a luat mamica server sa faci ce vrei.
Repet, alegerile au fost luate de majoritatea căpeteniilor ale alianțelor :D. Dar dacă te-ai tot plâns de forturile nebalansate Viper, de ce nu ai venit și TU cu o propunere cum să balansăm? Că până la urmă ați fost întrebați.

Clar putem arunca cârpă de la unul la altul foarte ușor, după cum se vede, dar situația cu pricina cam durează de ceva timp, iar cu voi s-a incercat deja o conversatie, două, trei. Voi ați decis să vă faceți rebeliunea fix în prag de sărbători, când lumea trebuia să facă OUP de Crăciun, exact asta era una dintre cele mai mari probleme și pe care am discutat-o în ambele alianțe. Dacă nu ați fi făcut 4-6 pe zi ci 2 să nu stricați jocul TUTUROR (nu doar al lui Aleg că doar pe el îl vezi) nu cred că v-ar fi zis nimeni nimic.

Așteptăm iar decizia lui Just, poate de data asta dacă nu se poate aceeași alegere cum a fost pe Rhode cu sancționarea, măcar să se programeze un mediu în fiecare seară.
Că totuși, nu ne-am lua toți de căciula să facem chiar 2 topicuri de forum că vrem să arătăm frumos în poză.
 

dorubd

Greenhorn
De fapt problema voastra e alta si anume Alegsz.
Nu va intereseaza jocul si faceti totul impotriva lui cica. Realizati si voi ca suntem atatita jucatori care suntem impotriva voastra.
De ce nu ati sustinut forturile sexy? Unde erati ? In misiune?
Jocul asta nu se invarte in jurul vostru. Stiti doar sa ne faceti catei....atat puteti.
 

DeletedUser28095

Guest
De fapt problema voastra e alta si anume Alegsz.
Nu va intereseaza jocul si faceti totul impotriva lui cica. Realizati si voi ca suntem atatita jucatori care suntem impotriva voastra.
De ce nu ati sustinut forturile sexy? Unde erati ? In misiune?
Jocul asta nu se invarte in jurul vostru. Stiti doar sa ne faceti catei....atat puteti.
Jocul nu se învârte în jurul nimănui. E gratuit și regulile sunt pentru toți. Nu se face discriminare din păcate. Toți avem dreptul la joc.
 
:huh:Salutare ! Se pare că iar se încep teme inutile... de ce inutile ? Păi să vedem, nu există rezolvare în acest punct, singura fiind playerii. Acest lucru se întamplă doar pe Hw sau în principal acolo pentru că au venit foarte mulți jucători cu diverse caractere.
:hmf:Cât despre ce ar trebui să facă cei din conducere, personal consider să nu se implice, ar încălca dreptul fiecărui jucător de a se manifesta, este trist să vezi lupte stricate, dar orice lucru negativ are o cauză...spre exemplu faptul că un player sau orașul acestuia este eliminat dintr-o alianță, iar mai apoi acesta își varsă ura și frustrarea pe respectiva alianță care la alungat.
:up:Dacă vreți o soluție, aveți grijă pe cine adăugați în oraș sau alianță, apoi participați doar la luptele serioase, iar în timp persoana sau orașul respectiv se vor potoli, dacă sunt normali la cap.
:roll:Dacă pe fiecare dintre noi ne-ar deranja comportamentul unora și am cere măsuri cu ar fi
:civilwar:1. să nu participe la forturi - că ne strică luptele
:avent:2. să nu participe la aventuri - că le strică
:bandit:3. să nu inițieze dueluri - că ne atacă până la leșin
:abe:4. să nu intre în oraș - că le fură
și altele asemenea atunci nu ar mai exista jucători...
:annoyed:Este trist să vezi cum alți jucători se rezumă la lucruri penibile pentru a le strica și altora cheful, dar asta-i lumea.
:cooln:Vrem schimbare ? Păi hai să avem grijă pe cine invităm în club, ca mai apoi să nu suferim în zadar.
:blink:Soluția nu este la conducere - ea este în mâinile noastre.
:lovetw: :lovetw::lovetw::lovetw::lovetw:Joc frumos !:lovetw::lovetw::lovetw::lovetw::lovetw:
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Repet, alegerile au fost luate de majoritatea căpeteniilor ale alianțelor :D
Bună gluma. Am contactat tot ce se putea din old school si toti mi-au zis ca ori nu se mai joaca, ori nu se ocupa, ori se ocupa tot aleg (de ambele alianțe?!). Deci decizia asta a fost luată de o mână de oameni, restul sunt prea indiferenți să implice sau sa aibă un punct de vedere.

Voi in loc sa echilibrați cum trebuie forturile pentru a juca toata lumea (si nu 100vs60 ca pana acum) vă gândiți să excludeți orașe întregi de la forturile voastre, să vorbiți în numele a două alianțe profitând de inactivitate si neimplicare, fara sa va gândiți la consecințe, apoi înjurați mamele altor jucători și vă plângeți pe forum ca altii va ataca forturile. Puteți fi mai penibili de atât?
 

SADonix007

Trapper
Vaaaaaaaaaaaaai ce amuzant ! :))

S-au schimbat rolurile aici, nu mai e adsum sa stearga mesajele tuturor si acum a ajuns el sa se planga ! :D Imi place!

Orice jucator are dreptul sa atace forturi dupa bunul plac, asta e jocul. Nu tu marele Alegsz (care injuri de mame pe saloon), ai dreptul sa faci ce vrei. Ne vedem la forturi ! :boone:

P.s.: Ideea cu Awesomia e super, asa da! :) Nu se mai poate plange nimeni de nimic
 

Succuboy

Trapper
Ai incercat totusi sa te gandesti ca poate lumea nu vrea sa iti mai raspunda cu ceva clar, ca poate din cauza unor fapte s-a saturat sa dea explicatii? De la atatea drame s-a saturat lumea sa isi mai dea cu opinia despre unele situatii din acest joc, dar fii sigur ca nu s-au luat decizii buimace de catre un jucator ca asa i s-a trezit bujia lui Nea X.
Cat despre echilibrat, o mai zic o data, si sper ca e ultima data ca deja am obosit... s-a intrebat de multe ori cum se doreste echilibrata batalia de fort, cu niciun raspuns, chiar daca nu trebuia altceva decat sa se motiveze jucatorii sa vina la fort, ca fiecare tabara avea jucatori buni. Tu daca ai fi avut o idee mai stralucita Viper, de ce nu ai venit sa propui? Tot altii sa o faca?
Si nu cred ca nici tabara ta cat nici tabara mea sau oricare alta tabara, cu toata istoria jocului asta in spate, nu este in stare sa vorbeasca de penibilitate, ca toti mai devreme sau mai tarziu am injurat sau am dat chix, si vorbind despre o simpla injuratura, am platit toti la randul nostru :) , fie ea scoasa de stres, de oftica sau de nervi.

Multumim lui Criminus pentru bataliile de Awesomia si ca a acceptat mutarea orei de batalie din seara asta. Macar asa se vor bucura restul jucatorilor de niste OUP in plus pentru sacii de Craciun, fara a mai fi stricata joaca.
 

dorubd

Greenhorn
Bună gluma. Am contactat tot ce se putea din old school si toti mi-au zis ca ori nu se mai joaca, ori nu se ocupa, ori se ocupa tot aleg (de ambele alianțe?!). Deci decizia asta a fost luată de o mână de oameni, restul sunt prea indiferenți să implice sau sa aibă un punct de vedere.

Voi in loc sa echilibrați cum trebuie forturile pentru a juca toata lumea (si nu 100vs60 ca pana acum) vă gândiți să excludeți orașe întregi de la forturile voastre, să vorbiți în numele a două alianțe profitând de inactivitate si neimplicare, fara sa va gândiți la consecințe, apoi înjurați mamele altor jucători și vă plângeți pe forum ca altii va ataca forturile. Puteți fi mai penibili de atât?
Lasa povestile ca ai vorbit tu in stanga si in dreapta. Maturizeaza-te bre ca nu haleste nimeni aberatiile tale. Daca tot zici ca ai vorbit ar fi bine sa dovedesti. Cu manipularea asta nu dovedesti nimic. Povesti....povesti.
 
Din moment ce un membru al staffului afirmă că 2 jucători sunt îndreptățiți să strice luptele și caută să le ofere circumstanțe atenuante, neîncercând măcar să pară imparțial, mă întreb dacă discuția mai are rost.

Atât timp cât există un temei legal, avem tot dreptul de a pretinde ca antijocul să fie sancționat (că doar n-o să luăm de bune vorbele ăstora care au trecut prin facultatea de drept ca gâsca prin apă). Problema constă în faptul că sancțiunile primite nu reușesc să descurajeze acele persoane care încearcă să împiedice în mod intenționat restul jucătorilor să folosească o caracteristică a jocului, așadar e nevoie ori de sancțiuni mai drastice (ceea ce ar fi cam greu de aplicat/realizat), ori de măsuri concrete care să le anuleze acțiunile. Aș miza pe a doua variantă.

"Dezechilibrul" ăsta pe care îl invocați cu atâta patos este provocat tot de către voi. Cât timp alianțele au fost formate după dorința celor din justus, pe modelul "vreau să joc cu X, nu vreau să joc cu Y", n-aveți dreptul să emiteți pretenții.Pe 3 octombrie ați făcut full atac pe fort mare iar schimbări în componența alianțelor n-au existat, deci se poate dacă puneți osul la treabă. Ar fi cazul să vă asumați faptul că v-ați format alianța în jurul clonelor, iar când lipsesc sado,toby sau vladut prezența vă scade dramatic. Asta, coroborat cu lipsa de implicare (tactica trimisă de 2 ori într-o lună, și aia la awesomia), a condus la situația curentă. Refuzul vostru de a juca a afectat calitatea luptelor de pe Hawaii, așadar n-aveți decât să pișați în continuare ochii și să căutați vinovați, în persoana mea sau a altora.

Știind că ați stricat luptele de 4 ori în decursul unui an, din diverse motive, care de care mai puerile, aveți tupeul de a reproșa faptul că Onu sau oricine altcineva mai dădea câte un atac, care oricum nu interfera cu lupta principală? De unde și până unde pretenția de a avea voi exclusivitate la atacuri sau de a deține toate forturile?

Ca să recapitulăm: afirmați că de pe 18 până pe 26 octombrie ați dat fake-uri pt că nu se echilibra, iar de pe 26 și până în prezent, pentru că v-am exclus ca să putem avea lupte între noi ? :lol: Decizia împărțirii a fost luată de comun acord între cele 2 alianțe. Deci nu v-a exclus AleGsZ, v-a exclus Hawaii-ul.
Sunt curios însă ce anume vă recomandă de încercați să "negociați" de pe o poziție de forță, folosind atacurile multiple ca metodă de șantaj? N-are nimeni obligația de a juca cu voi și de a vă suporta băşinile interminabile. La fel de bine vă puteți împărți și juca între voi, că doar odată cu fake-urile
v-a crescut în mod absolut miraculos și prezența. Ca fapt divers,dacă s-ar reveni astăzi la formula inițială a alianțelor, nu doar că ați avea suficienți oameni pt un full pe mediu, dar ar rămâne și pe afară :njub:

Ați jucat până nu demult în compania celor din Sexy, deci trădător de la mine n-ați avut cum să luați decât după reîmpărțire. După atacuri multiple menite să strice luptele și armata de clone trimisă cu ținta pe steag, ar fi trebuit să vă mai dăm și grade, ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat? :lol:
Hai să facem o scurtă trecere în revistă a activității voastre:
- susțineați atacurile/apărările alianței voastre, dar când apăra/ataca Sexy vă scădea subit prezența
- dădeați aiurea trădător prin Sexy, în urma unor conflicte personale
- lăsați pe afară oameni din Sexy, motivând că ar fi clone, în același timp băgând la lupta clonele reale, ale voastre
- călăreați jucătorii din Sexy, profitând de faptul că de cele mai multe ori aveați grad de general
În toată perioada asta n-au fost probleme interne nici în Sexy, nici în Old. Cum se face că toată lumea are o problemă fix cu voi?
Cum se face că scenarii asemănătoare au avut loc pe Penns și Rhode? Oare chiar să nu vă suporte nimeni?
Dacă tot ați uitat de ce ați fost dați afară în două rânduri din Sexy , vă împrospătez eu memoria: odată pt că ați jignit gratuit membrii alianței, când vi s-a atras atenția că în mod repetat profitați de grade și călăriți oamenii, altădată pentru făceați grevă "din cauza gringo" și dădeați fake-uri.
Cum am mai spus, jucați singuri daca nu puteți conviețui cu ceilalți.

Spor în continuare la victimizare și tichete lacrimogene.
#alegszedevina

PS: Cu Awesomia nu se rezolvă nimic pe termen lung, majoritatea vor merge oricum în apărare și nu va fi echilibru. N-avem obligația de a juca pe mari doar ca să aibă loc clonele lui sadonix, deci nici n-o să modificăm componența alianțelor. Ne dorim în continuare lupte pe medii.
 

DeletedUser28095

Guest
Am avut o bănuială că după ce primiți lupta începeți cu alte cerințe și tot așa.
După cum am mai spus, toți jucătorii au dreptul la joc.
Nu aș vrea să amănunțesc niște chestii din trecut. Dacă nu vă convine nici așa, nu mai atac Awesomia.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Puteam sa jur ca frustratului de aleg nu ii va conveni nimic. Vezi ca propunerea a fost facuta de catre colega ta, Danaaa. Ceea ce demonstreaza ca iti faci de cap si nu asculti de nimeni. Moare omul de ciuda ca nu mai e admin si nu mai poate abuza de prerogativele lui, asa ca incepe sa planga pe forum. Daca mai erai admin si facea altcineva asta, stergeai 90% din comentarii, ii banai pe toti care se plangeau si inchideai topicul inca de la primele mesaje. Cum se invarte roata :lol:

Din moment ce un membru al staffului afirmă că 2 jucători sunt îndreptățiți să strice luptele și caută să le ofere circumstanțe atenuante
Tu n-ai voie sa vorbesti pe tema asta, nenicule. Ti-ai batut joc de regulamentul INNO cat ai fost moderator/coordonator de evenimente, ai participat la propriile concursuri si la propriile eventuri pe care le coordonai sub alt nume, negand vehement ca ai fi adsum. Apoi ai revenit pe forum sa faci scandal, admitand in final cine erai, fiind mandru de "realizarile" tale. Acest membru al staff-ului de care vorbesti v-a indeplinit dorinta, a decis ca la cererea voastra sa atace zilnic un fort la ora 9 fix cum ati spus, fara sa mai cheltuiti voi sute de milioane de dolari virtuali. Dar nici asta nu va convine. Ca la voi problema e alta, nu forturile.
 

SADonix007

Trapper
Tu n-ai voie sa vorbesti pe tema asta, nenicule. Ti-ai batut joc de regulamentul INNO cat ai fost moderator/coordonator de evenimente, ai participat la propriile concursuri si la propriile eventuri pe care le coordonai sub alt nume, negand vehement ca ai fi adsum. Apoi ai revenit pe forum sa faci scandal, admitand in final cine erai, fiind mandru de "realizarile" tale. Acest membru al staff-ului de care vorbesti v-a indeplinit dorinta, a decis ca la cererea voastra sa atace zilnic un fort la ora 9 fix cum ati spus, fara sa mai cheltuiti voi sute de milioane de dolari virtuali. Dar nici asta nu va convine. Ca la voi problema e alta, nu forturile.
De subliniat! :lovetw:
Pai ma baiatule @ZgarcituWestului, tu ne abureai pe noi cu record-uri de avatare clasice si 90% au ajuns doar la jucatori din orasele AgainstAllAuthority(orasul tau), Angels(unde esti prieten cu niro ) si Coltz(unde te pupi cu anca s) ? Despre ce vorbim? Mare admin ce ai fost, acum ai ajuns sa te iei de cei care sunt impartiali 100% ? Nu-ti mai convine, este?
Asta pe langa subiect.

Pe subiect vreau doar sa punctez, ca nu o sa faci tu ce vrei din Hawaii oricat ai incerca, nu esti singurul si continui sa spun: Daca vrei sa ne excluzi, poti incerca dar nu ne poti interzice sa nu atacam forturi sau alte chestii dar iti recomand sa mergi in topicul "Propuneri" si poti propune adjustari la regulament si propunerea ta sa fie data mai departe, ca vad ca nu-ti permiti sa ataci un fort de 2,5kk. :lovetw:
P.s.: Propunerea ta a fost inaintata! :njub:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus