Wanted - discutii, comentarii cu privire la Concursul de Afise

  • Autor subiect DeletedUser16421
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
de acord !
nu stiu ce s'a punctat aici.Alex,cel cu premiul I,da,are o lucrare reusita,dar in rest?
 

DeletedUser16421

Guest
jaf pe fata. Nu spun ca trebuia sa castig io da a spus ca afisele mari vor fi elminate. Lam intrebat pe prophet personal cu PM daca afisele mari vor fi elimnate si iam dat si un exemplu si a spus ca da, vor fi eliminate si uite: au castigat afisele de dimensiune mai mare. Am fost obligat cu alte cuvinte sa fac un afis de kkt pe care nu sa inteles ce sa scris... Dar ma rog, asa e sistemu ro. Doar pe forumul roman poti sa vezi deastea

Regulamentul specifica destul de clar: se interzice redimensionarea template-ului, care la baza are dimensiunea exacta de 599px × 719px.

Iar in ceea ce priveste desemnarea castigatorilor, doresc sa mentionez ca juriul care a decis castigatorii este format din oamenii cu coloana vertebrala, integrii, care nu beneficiaza de nici un avantaj in urma acestor concursuri.

Asadar, ca un mesaj pentru toti participantii si nu numai: Inainte de a aduce acuzatii asupra stafului The-West, asupra modului de desfasurare a concursurilor, si asupra desemnarii castigatorilor ar fi de preferat sa aveti pregatite argumentele necesare pentru a va sustine afirmatia. Altfel aceasta va fi marcata ca nefondata si nu se va tine cont de ea.
 

DeletedUser19790

Guest
Castigatorii


Regulamentul specifica destul de clar: se interzice redimensionarea template-ului, care la baza are dimensiunea exacta de 599px × 719px.

Iar in ceea ce priveste desemnarea castigatorilor, doresc sa mentionez ca juriul care a decis castigatorii este format din oamenii cu coloana vertebrala, integrii, care nu beneficiaza de nici un avantaj in urma acestor concursuri.

Asadar, ca un mesaj pentru toti participantii si nu numai: Inainte de a aduce acuzatii asupra stafului The-West, asupra modului de desfasurare a concursurilor, si asupra desemnarii castigatorilor ar fi de preferat sa aveti pregatite argumentele necesare pentru a va sustine afirmatia. Altfel aceasta va fi marcata ca nefondata si nu se va tine cont de ea.

După ce criterii au fost selectați câștigătorii?
Nu voiam numaidecât să câștig eu, dar nu mi se pare nimic deosebit la cele de pe locurile doi și trei. Nici locul unu nu e strălucit! Nu sunt prea originale.
Vreau și alte păreri.
Care credeți voi că merita locul unu?
:shoot:
 

DeletedUser9859

Guest
După ce criterii au fost selectați câștigătorii?
Nu voiam numaidecât să câștig eu, dar nu mi se pare nimic deosebit la cele de pe locurile doi și trei. Nici locul unu nu e strălucit! Nu sunt prea originale.
Vreau și alte păreri.
Care credeți voi că merita locul unu?
:shoot:

regelemanelelor merita locu' 1 cu felicitari.

Oricum, ce ai vrea sa fie original?Concursul e facut in asa fel incat toate afisele sa arate aproape la fel.
 

DeletedUser

Guest
După ce criterii au fost selectați câștigătorii?
Nu voiam numaidecât să câștig eu, dar nu mi se pare nimic deosebit la cele de pe locurile doi și trei. Nici locul unu nu e strălucit! Nu sunt prea originale.
Vreau și alte păreri.
Care credeți voi că merita locul unu?
:shoot:



cine merita locul 1 nu iti pot spune.insa pot spune ca incerc sa ma gandesc ce e atat de original in lucrarile castigatorilor,mai ales cel de pe locul 2.s'a punctat clar,ca se ia in considerare simtul umorului si originalitatea.ce poot sa spun..m'am tavalit pe jos de ras cand le'am vazut afisele;mai ales castigatorul locului 2.modelul de afis al celui cu premiul de 300 de pepite,este aproape identic cu afisele facute de 90% dintre participanti.cee este atat de special insa,in a lui?vreauu si eu sa fiu lamurit.nu ma vait ca nu am castigat;a fost o provocare si mi'a pus la treaba interesul si entuziasmul mai mult decat ma asteptam;si toate astea se duc,cand vad ca nu exista pic de ''respect''.am ajuns la concluzia ca fiecare dintre noi participa la concursuri de pomana;cine are vreun var,frate,bunic,cumatru,ginere,matusa,unchi in stuff,e castigator de dinainte sa participe. :hmf:
 

DeletedUser19790

Guest
na!

regelemanelelor merita locu' 1 cu felicitari.

Oricum, ce ai vrea sa fie original?Concursul e facut in asa fel incat toate afisele sa arate aproape la fel.
Uite-o pe a mea, nu am talent, dar cred că e originală, nu merita premiul, dar cele care au luat premiul 2 si 3 nici atât:
poster.jpg

http://s19.postimage.org/5a7moh4gx/poster.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
mersii zotee ! mi'ai adus un zambet -gol- pe fata. :ras:
 

DeletedUser

Guest
ce i'a placut?totusi,''din ce punct de vedere ? a fost totusi un concurs bazat pe simtul umorului si creativitate. NU un concurs de ''talente photoshop''.
 

DeletedUser

Guest
ce i'a placut?totusi,''din ce punct de vedere ? a fost totusi un concurs bazat pe simtul umorului si creativitate. NU un concurs de ''talente photoshop''.

daca e sa o iei pe simtul umorului si creativitate, au fost foarte putine cu simtul umorului, dar cele care au avut simtul umorului au fost din punct de vedere grafic destul de slabute. Locul 1 merita, poate si cel de pe locul 3 a fost cat de cat reusit, era cam de o mentiune.
cat despre afisul tau mi-a placut in mod special efectul de hartie patata, veche, si fondul literelor se potriveste cu "the west" . E adevarat, lucrarea nu are simtul umorului, dar e reusita din punct de vedere grafic.
 

DeletedUser

Guest
Fiecare admin a votat ce i-a placut. Au fost adunate voturile si stabiliti castigatorii.
da fratele meu,poate ca au votat ce le-o placut,dar criteriile?unde e comicul,ingeniozitatea?vreau si eu sa stiu!sau au fost votate asa...de pomana,lasa ca dau si eu un vot la nimereala hala bala porto 16,cine are nr postului 16 are un vot
deci 100% nu v-au luat in considerare criteriile
sa fim seriosi,ce draq e aicea?pozele castigatoare nu au pic de umor...dar nici macar de o samanta...eu un reward/wanted si o poza,mare jmekerie,asta puteam sa fac si eu si sigur nu castigam...uitati-va la poza mea,o fi ea incarcata,dar ingeniozitate si umor sigur are...pe langa a castigatorilor...
ati votat ce vo placut?nu prea cred,ca ar fi trebuit sa va luati dupa criterii,dar din cate se pare,nu ati facut-o
 

DeletedUser11101

Guest
Slab rau concursul :) Adica a fost asa de abureala...
Citez "Se vor puncta inventivitatea, ingeniozitatea si simtul umorului."
Este foarte inventiv si de-a dreptul ingenios sa faci un poster "clasic" gen "cautat... mort sau viu... recompensa"...
Sa nu mai spun.. .defapt nu trebuie.. pentru ca evident tematica a fost evident RPG-urile...ca doar in west erau programatori sa faca afise colorate..
Dar nu conteaza.... umorul este prezent la finala... cand se aleg lucrarile...
Noi radem, voi radeti... toti suntem fericiti :)
Deci? Am avut argumente? Totu'i roz? :d<3W
 

DeletedUser20440

Guest
Dezamagitor

Eram 99% sigura ca nu vor castiga cei care merita si care au respectat regulile,ci tot cunoscuti de-ai vostri sau cei care au pile.Normal ca asta nu o sa o recunoasteti niciodata,pentru ca noi nestiind ce s-a intamplat si cine a fost in juriu,ne puteti vinde tot felul de gogosi,majoritatea jucatorilor fiind copii care va inghit minciunile.
Asta ma face sa nu mai vreau sa mai particip la concursurile voastre cu 'castigatori' planuiti dinainte.Nu imi este ciuda ca nu am castigat eu,daca asta veti crede,ci imi este ciuda ca pe locurile 2 si respectiv 3 puteau fi jucatori care intr-adevar s-au straduit la acel afis si care isi meritau premiul,nu acele afise facute in photoshop cu cateva culori si 2 cuvinte...
Sa nu mai spunem ca nu inspira nici un fel de amuzament,ca nu au respectat 100% regula.
Daca pe viitor se va schimba ceva,cu mare placere particip.Dar pana atunci...RUSINE!

6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

1.6. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Posturile care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti. De asemenea este interzisa postarea de acuzatii aduse echipei de administrare a forumului si jocului.

Daca ai ceva de reclamat te invit frumusel sa o faci folosind sistemul de support.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19790

Guest
...

Slab rau concursul :) Adica a fost asa de abureala...
Citez "Se vor puncta inventivitatea, ingeniozitatea si simtul umorului."
Este foarte inventiv si de-a dreptul ingenios sa faci un poster "clasic" gen "cautat... mort sau viu... recompensa"...
Sa nu mai spun.. .defapt nu trebuie.. pentru ca evident tematica a fost evident RPG-urile...ca doar in west erau programatori sa faca afise colorate..
Dar nu conteaza.... umorul este prezent la finala... cand se aleg lucrarile...
Noi radem, voi radeti... toti suntem fericiti :)
Deci? Am avut argumente? Totu'i roz? :d<3W

Și asta cred că ar fi mers:
http://postimage.org/image/mhr1yhkxf/
 

DeletedUser19790

Guest
Rusine!

Eram 99% sigura ca nu vor castiga cei care merita si care au respectat regulile,ci tot cunoscuti de-ai vostri sau cei care au pile.Normal ca asta nu o sa o recunoasteti niciodata,pentru ca noi nestiind ce s-a intamplat si cine a fost in juriu,ne puteti vinde tot felul de gogosi,majoritatea jucatorilor fiind copii care va inghit minciunile.
Asta ma face sa nu mai vreau sa mai particip la concursurile voastre cu 'castigatori' planuiti dinainte.Nu imi este ciuda ca nu am castigat eu,daca asta veti crede,ci imi este ciuda ca pe locurile 2 si respectiv 3 puteau fi jucatori care intr-adevar s-au straduit la acel afis si care isi meritau premiul,nu acele afise facute in photoshop cu cateva culori si 2 cuvinte...
Sa nu mai spunem ca nu inspira nici un fel de amuzament,ca nu au respectat 100% regula.
Daca pe viitor se va schimba ceva,cu mare placere particip.Dar pana atunci...RUSINE!

Întru totul deacord!
Rușine!!!
:mad::mad::mad::mad:
 

DeletedUser11101

Guest
Am reluat toate afisele... foarte putine care merita... primul loc imi place...
Al meu e mediocru :whistle: m'am gadit initial ca scriu o "gluma" ceva si merge + ca imi e ciuda ca au fost multe cu Cuck Noris... dar clasicul e la moda mereu :)
Bafta! Nu ma mai prindeti pe forum! Nu uitati :) Nu am fost aici :whistle:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus